Dodaj do ulubionych

... ból pleców...

18.06.08, 16:43
jestem w 35 tc ,strasznie bolą mnie plecy zwłaszcza w pozycji
siedzącej,w dolnej części po prawej stronie.Pan doktor zalecił nos-
pę.ale nie bardzo pomaga.chodze też na ćwiczenia dla ciężarnych ,
położna pokazała kilka ćwiczen ,które mają też łagodzic ból pleców
robie je ale też sa mało skuteczne sad może coś mi doradzicie ...
Obserwuj wątek
    • ta_kiku Re: ... ból pleców... 19.06.08, 14:45
      Bóle pleców w dolnej części zaczęły się u mnie w drugim miesiącu (!) trwały do
      7/8. Jak siadłam nie mogłam wstać, jak się położyłam na sofie to zsuwałam się po
      kilka minut, no chyba, że był ktoś w pobliżu i mi pomógł.. Coś mi się tam
      popsuło ale co można zrobić... tak bywa w ciąży... po prostu to przeczekałam,
      więc nie pomogę. Cierpliwości życzę zostało Ci tylko 5 tyg.
      • izzzzi Re: ... ból pleców... 19.06.08, 19:25
        mi pomagal masaz. Robil mi go maz wg wskazan ze szkoly rodzenia. trudno mi opisac jak to robic. moze sa jakies filmiki w sieci. pomaga siedzenie na pilce - wymusza dobra pozycje kregoslupa. no i podkladanie poduszki za plecy - ja mialam poduszke nawet w pracy.
    • aga.r.72 Re: ... ból pleców... 19.06.08, 20:35
      Jestem w 32 tc. I mam to samo od kilku miesięcy (już nawet nie wiem od kiedy,
      mam wrażenie, że całą ciążę)- ból krzyża i kości ogonowej jest niesamowity,
      szczególnie w nocy. Zdarzyło mi się nawet popłakać. Odwrócenie się na drugi bok
      to nie lada wyczyn. Nie mówiąc o wstawaniu z pozycji leżącej. Rozmawiałam z
      lekarzem i mówił, że prawdopodobnie powodem jest nie tylko przeciążony
      kręgosłup, ale może być również to, że dziecko uciska jakiś nerw. Teraz jest
      trochę jakby lepiej. Myślę, że dzieciątko się troszkę inaczej ułożyło. Cóż,
      trzeba to przeczekać. Ćwiczeń żadnych nie robiłam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka