Dodaj do ulubionych

Dziwne ruchy dziecka - 27 - 31 tydzien

08.09.09, 12:43
Witam,
Byłam na USG, jestem w 31 tygodniu. Wiem od lekarza ze ułożenie dziecka jest dosc klasyczne. Głowka do dołu, plecki w strone mojego "brzucha". Leży równo w centralnej czesci macicy.
Dlaczego wiec czuje ruchy tylko po jednej stronie ciała i to bardzo blisko mojego boku brzucha? NIC nawt szmerów zadnych po srodku i po drugiej stronie. Trwa to juz z miesiac! Jakby wogole nie ruszal jadna strona ciala......
Troche jest to frustrujace.... Czy to normalne? Lekarza nie zapytałam bo nagle wynikły ważniejsze sprawy.
Poradzcie...
Obserwuj wątek
    • freyyka Re: Dziwne ruchy dziecka - 27 - 31 tydzien 08.09.09, 14:01
      Hej, ja też tak mam. W sumie nigdy się nie zastanawiałam czy to jest prawidłowe czy nie, ale moja mała zawsze kopie mnie po prawej stronie brzucha - z lewej i pośrodku ciiisza. A położenie główkowe już od dawna, jestem w 34 tygodniu. Jeśli lekarz przy USG nic nie mówił, to ja bym się nie martwiła tym wcale smile Pozdrawiam,
    • 85aneczka Re: Dziwne ruchy dziecka - 27 - 31 tydzien 08.09.09, 14:01
      Cześć z tego co pamietam też tak miałam przy pierwszej ciaży i to
      właśnie zaczeło sie jak juz dzidziuś był obrucony główką w duł
      czułam ruchy tylko po jednej stronie brzuszka mnie się ruszała prawa
      strona brzuszka mnie się wydaje że to normalne,ale do pewności
      zapytaj lekarza na wizycie.
    • zowek Re: Dziwne ruchy dziecka - 27 - 31 tydzien 09.09.09, 13:25
      Ja mam podobnie, z tym że raz czuję ruchy po prawej stronie, a raz po lewej, w
      zależności na którym boku przespałam większość nocy. Wg mojego lekarza, przy
      główce do dołu, dziecko zwykle ustawia się pleckami do jednego boku mamy, tzw.
      ułożenie lewe lub prawe. Kręgosłup dziecka jest po przeciwnej stronie, do tej w
      której odczuwasz ruchy dziecka. Na tym etapie ciąży jest jeszcze sporo miejsca i
      dziecko może ustawiać się raz po lewej raz po prawej. W mojej pierwszej ciąży,
      brzuch miałam malutki i wtedy mały jak już się ustawił po lewej to tak został.
      Pozdrawiam
    • agnieszka.lojek Re: Dziwne ruchy dziecka - 27 - 31 tydzien 10.09.09, 09:41
      To nie są dziwne ruchy. gdy dzidziuś był malutki i pływał w macicy
      jak kosmonauta odczuwała Pani ruchy w całym brzuchu. Teraz jest
      większy. Nie robi fikołków. Dlatego odczuwa Pani ruchy po jednej
      stronie. Może się oczywiście przekręcić i będzie go Pani odczuwała
      po innej stronie. Dzidziuś rusza nóżkami, rączkami, główką. Tam
      gdzie ma plecy można nie odczuwać ruchów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka