Dodaj do ulubionych

Buty na jesień

26.09.14, 13:17
Co nosicie jesienią? Szukam inspiracji, i jakoś słabo mi idzie... Nie chcę jeszcze wskakiwać w kozaki, całą wiosnę przechodziłam w botkach do kostki na obcasie, ale chciałabym mieć też opcję płaską, i tu zaczyna się problem. Wpadło Wam coś ostatnio w oko? Moje wymagania nie są specjalnie wygórowane, ma być ciepło (przy temperaturze 10 stopni, więc futrzane wkładki niepotrzebne), chcę móc wyjść w nich na deszcz (czyli raczej nie zamsz), bez obcasa. I dobrze by było, żeby nadawały się i do spodni (jeansów) i do sukienki (niespecjalnie wyszukanej i eleganckiej). Myślałam o botkach na płaskim obcasie, ale wszystko co oglądam jest paskudne. Widziałyście ostatnio coś ładnego w tym stylu? Może być (a nawet najepiej by było) przez internet, polskie stacjonarne marki niestety odpadają.
Obserwuj wątek
    • anne_stesia Re: Buty na jesień 26.09.14, 17:48
      www.deichmann.com/PL/pl/shop/damskie/damskie-buty-damskie/00006001249191/półbuty*damskie.prod?r=5&c=3&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=damskie/damskie-buty-damskie/damskie-buty-damskie-botki
      Wczoraj kupiłam sobie takie trzewiki do spódnic i jestem bardzo zadowolona. :) Planuję jeszcze jakieś jedne, wyższe pewnie i mniej zgrabne, do dżinsów. Może coś w tym typie:

www.deichmann.com/PL/pl/shop/damskie/damskie-buty-damskie/00006001248780/sztyblety*damskie.prod?r=5&c=3&st=PRODUCT&filter_cat=damskie/damskie-buty-damskie/damskie-buty-damskie-botki
    • yaga7 Re: Buty na jesień 26.09.14, 18:59
      Ja akurat lubię kozaki na jesień - mam takie, pasują do rurek i do kiecek. Z innych na płaskim mam takie, ale pewnie nie o taki styl Ci chodzi ;)

Osobiście do kiecek nie lubię butów na płaskim, chyba że są to kozaki. U mnie botki na płaskim wyglądają fatalnie.
    • zazulla Re: Buty na jesień 26.09.14, 19:16
      Myślę, że sztyblety są dobrą opcją. Sama jestem ich fanką i cieszy mnie, że moda na nie utrzymuje się, bo przynajmniej jest wybór. Sama chciałabym takie buty jak te na dole z lidla, tylko lepszej jakości.
      https://www.lidl.pl/catalogmedia/pl/contentteaser/13638/102048_4.jpg
    • teresa104 Re: Buty na jesień 26.09.14, 22:19
      Owszem, wpadły mi w oko wiązane pantofle Lasockiego, koniakowe, takie niby męskie migdałki, garniturowe, ale damskie i nawet moje 41 wyglądało delikatnie. Tyle że mam bardzo małą piętę i w ogóle chude stopy i starania ekspedientek żeby obłożyć mnie podpiętkami i wkładkami (pani skarpetę sobie grubszą jeszcze dołoży) uświadomiły mi, że te buty mogą być najwyżej inspiracją, czego mam szukać.

No i jestem wielką fanką ostatnich pomysłów Vagabond, moje nastolęctwo!, ale mi zamknęli ostatni sklep naziemny w Łodzi i dopiero przez Warszawę się przejadę, to dwie pary najmniej dziabnę. Ale się nie przyznam, które, mi warszawianki wykupią;)
    • sbarazzina Re: Buty na jesień 27.09.14, 20:52
      Sztybletów idealnych ciągle szukam (wydaje mi się, że w zeszłym roku pisałam to samo ;) ).
      Ja chcę takie właśnie bez gumy, a za to z zamkiem z boku. I muszą mieć idealny nosek.

Te są blisko ideału, ale tylko blisko. https://static.uterque.net/7/photos/2014/I/1/1/p/5110/351/040/5110351040_1_1_3.jpg?t=1411558432382

W zeszłym roku kupiłam 2 pary wiązanych pantofli. Jedne zamszowe jasnobeżowe, a drugie z lakierowanej skóry w kolorze żółto-oczo-rzucającymsię. Żadne nie nadają się na deszcz, bo mają drewnianą podeszwę i trochę zamokają i robią się strasznie śliskie. Ale za to te żółte jak poprawiają humor! W każdym razie, ten model nadaję sie i do spodni i do spódnicy moim skromnym zdaniem.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/cj/ce/bc6e/rl33SvaanmohGDLuAX.jpg

• kis-moho Re: Buty na jesień 27.09.14, 23:05
        A te bliskie ideału to skąd? Bo faktycznie ładne, takie mogę nosić. Guma mnie też nie do końca przekonuje szczerze mówiąc.
        A żółte fajne, ale chciałabym coś stosowanego. Mam zielone buty i więcej z nimi kłopotu niż to warte :o) a skąd one są? Bo fason sam w sobie też niezły, gdyby nie były żółte, mogłabym nosić.
        • teresa104 Re: Buty na jesień 28.09.14, 07:45
          No ale czy sztyblety pasują do sukienki? Mnie kojarzą się z kolejnym minionym hitem - czerwone kaloszki nad kostkę, cholewka kaloszków była opasana czarnym cienkim paseczkiem. Pół kobiet tak chodziło i faktycznie do spódnicy. Do tego musiał być beżowy prochowiec. Strój uzupełniała fryzura palemka.

Sztyblety są fajne, co prawda ta guma mi się nie podoba głównie dlatego, że jest słabym punktem, szybko się zniszczy, cały but będzie zdrowy, a trzeba go będzie wyrzucić z powodu flakowatej, sparciałej i wystrzępionej gumy. No i moim zdaniem właśnie niezbyt komponują sięz sukienkami, no chyba że jesteśmy modelkami i jesteśmy tak ładne i tak strzeliste, że pal sześć jakieś tam kamaszki na dole.

Co do zielone buty. Ekhem. Mam 3 pary, sandały, niskie trzewiczki i kozaki. Nie jest to zieleń jaskrawa, raczej zgnieciona trawa, butelka. Noszę je cały czas:) Tak lubię - nuda stroju plus wyraźne dodatki.
          • anne_stesia Re: Buty na jesień 28.09.14, 09:13
            Mnie tam pasują sztyblety do sukienki, ale moje sukienki to worki, do których mogę włożyć cokolwiek i nawet adidasy wyglądają spoko. ;) Do ołówkowej eleganckiej spódnicy bym ich może nie założyła. Może. ;)
          • zazulla Re: Buty na jesień 28.09.14, 12:36
            teresa104 napisała:

> szybko się zniszczy, cały but będzie zdrowy, a trzeba go będz
            > ie wyrzucić z powodu flakowatej, sparciałej i wystrzępionej gumy.

Szewc sobie z tym poradzi.
            • teresa104 Re: Buty na jesień 28.09.14, 17:03
              Cóż, jestem sceptyczna wobec napraw szewskich tego typu. Bo jeszcze nie widziałam na przykład, żeby którykolwiek szewc turbował się celowaniem igłą w istniejące w skórze stare dziurki. Nie twierdzę jednak, że nie istnieje macher, który umie wymienić taką gumę w sztyblecie artystycznie, musi istnieć gdzieś ten ideał.
              • jolunia01 Re: Buty na jesień 29.09.14, 19:11
                teresa104 napisała:

> Cóż, jestem sceptyczna wobec napraw szewskich t...Nie twierdzę jednak, że nie istnieje macher,
                > który umie wymienić taką gumę w sztyblecie artystycznie, musi istnieć gdzieś ten ideał

ISTNIEJE. W Siedlcach. Mój PAN SZEWC reanimował mi już kilkakrotnie takie buty, które w innych warunkach dawno by w kuble wylądowały.
                • zazulla Re: Buty na jesień 29.09.14, 20:20
                  jolunia01 napisała:

> teresa104 napisała:
                  >
                  > > Cóż, jestem sceptyczna wobec napraw szewskich t...Nie twierdzę jednak, że
                  > nie istnieje macher,
                  > > który umie wymienić taką gumę w sztyblecie artystycznie, musi istnieć gdz
                  > ieś ten ideał
                  >
                  > ISTNIEJE. W Siedlcach. Mój PAN SZEWC reanimował mi już kilkakrotnie takie buty,
                  > które w innych warunkach dawno by w kuble wylądowały.

W Rzeszowie znam dwóch, moich ;) Jeden to nawet nakładki na pedały do auta nam zrobił, bo nie ma takowych na rynku :D
                • anka-ania Re: Buty na jesień 30.09.14, 19:36
                  jolunia01 napisała:

> ISTNIEJE. W Siedlcach. Mój PAN SZEWC reanimował mi już kilkakrotnie takie buty,
                  > które w innych warunkach dawno by w kuble wylądowały.

Jolunia, podziel się, proszę, namiarami na pana szewca.
                  • jolunia01 Re: Buty na jesień 05.11.14, 22:31
                    Anko-aniu, przepraszam za brak odpowiedzi - dłuższy czas tu nie zajrzałam.
                    Pan Szewc przyjmuje w środkowej klatce Wyszyńskiego 18 w poniedziałki, środy i piątki od 16 do 18.
          • kis-moho Re: Buty na jesień 28.09.14, 21:15
            Bo ja wiem? Wydaje mi sie, ze trzeba sprawdzic konkretny but w praktyce. Te krotkie, ktore mam na obcasie, kupowalam tylko z mysla o spodniach, a potem okazalo sie, ze do tych sukienek, ktore nosze na codzien nadaja sie niezle. Ale fakt, nie kazdy sztyblet (ucze sie tu terminologii...) bedzie pasowac.

Co do zielone buty. Ekhem. Mam 3 pary, sandały, niskie trzewiczki i kozaki. Nie
            > jest to zieleń jaskrawa, raczej zgnieciona trawa, butelka. Noszę je cały czas:
            > ) Tak lubię - nuda stroju plus wyraźne dodatki.

Ja mam chyba na to za malo butow :o) bo owszem, taki mialam wlasnie zamysl przy kupnie, zeby nudne zestawy ozywic. A potem sie okazuje, ze tej bluzki do butow nie zaloze, w tamtej sukience wygladam jak ozdoba bozonarodzeniowa, bez sensu. A ze buty zakladam jakies trzy kwadranse po reszcie ciuchow, zwykle orientuje sie za pozno. I potem mam czerwona sukienke do zielonych butow, nie polecam.
        • teresa104 Jeszcze coś 28.09.14, 07:51
          Właśnie u Lasockiego jest kilka modeli takich, jak te żółte. W "normalnych" kolorach, czarne i koniakowe. Koniecznie wejdź, jeśli możesz. Ja niestety kompletnie się dogadałam się z ich tęgością (co ciekawe także z długością, u L. często wystarczy mi 40), ale są faktycznie wygodne i spełniałyby kryteria.
        • sbarazzina Re: Buty na jesień 28.09.14, 19:18
          Sztyblety są z Uterqüe (marka Inditexu, sklepów u mnie nie ma, więc tylko online):

www.uterque.com/gb/en/footwear/view-all-c77002.html
          A żółte to Fratelli Rossetti przywiezione z Włoch. Były z matowej i lakierowanej skóry we wszystkich kolorach tęczy. Warto polować na nie w outletach, wyjściowa cena jest trochę zabójcza.

W sumie one w sztucznym świetle wyglądaja na neonowo zielone. I tak jak Teresa poniżej pisze, pasują do wszystkiego (czarny, granatowy, szary, biały) i robią strój.
      • zazulla Re: Buty na jesień 27.09.14, 23:58
        sbarazzina napisała:

> Sztybletów idealnych ciągle szukam (wydaje mi się, że w zeszłym roku pisałam to
        > samo ;) ).
        > Ja chcę takie właśnie bez gumy, a za to z zamkiem z boku. I muszą mieć idealny
        > nosek.

Może coś takiego?
        www.primastradaesklep.pl/buty-damskie/botki/sztyblety/s.oliver-284205
        www.primastradaesklep.pl/buty-damskie/botki/do-kostki/hispanitas-284238
        • sbarazzina Re: Buty na jesień 28.09.14, 19:34
          zazulla napisała:

>
          > Może coś takiego?
          > rel="nofollow">www.primastradaesklep.pl/buty-damskie/botki/sztyblety/s.oliver-284205
          > rel="nofollow">www.primastradaesklep.pl/buty-damskie/botki/do-kostki/hispanitas-284238

Blisko, ale ciągle nie to. Pierwsze lepsze, ale zamek wolałabym mieć od wewnętrnej strony i przód pownienien być bardziej wydłużony i smukły. Drugie odpadają ze względu na obcas i rodzaj skóry.
      • sbarazzina Sztyblety 28.09.14, 19:47
        Właśnie mi się przypomniała kolejna włoska firma Carlo Pazolini

I przy okazji znalazłam kilka potencjalnych sztybletów:

Typ 1 - Mam od nich kozaki w tym samym modelu, sztyblety ucieli tylko nad kostką ;)

Typ 2 - trochę nudne...

Typ 3 - nie wiem czy mnie ta klamra z boku nie przeszkadza

• sbarazzina Szkaradztwo 27.09.14, 20:57
      A w ogole to od jakiegoś czasu modne (a więc i wszędzie dostępne) sa takie szkaradztwa:
      Na deszcz idealne ;) Chyba się starzeję, bo po raz pierwszy czuję się jakby wróciła moda z czasów mojej młodości i uważam ją za koszmarną.

https://static.uterque.net/7/photos/2014/I/1/1/p/5328/351/040/5328351040_1_1_3.jpg?t=1411660303985
      https://static.uterque.net/7/photos/2014/I/1/1/p/5335/351/102/5335351102_1_1_3.jpg?t=1410781314995

Sorry za te wielgachne zdjęcia.
    • sbarazzina Biker Boots 28.09.14, 19:51
      Też szukam od zeszłego sezonu, w sumie już zimą znalazłam ale mojego rozmiaru nie chcieli sprowadzić... Tak wiem marudzę i szukam nieistniejącego ideału, coż ;)

Czy pasują do spódnicy/sukienki t pewnie kwestia dyskusyjna. Ja tak jak Anne_stesia uważam że pasują do moich wełnianych sukienek i zimowych mini.

Te są całkiem ok
      • teresa104 Re: Biker Boots 28.09.14, 21:34
        Mam wełniane sukienki i noszę do nich jak najwyższe kozaki z miękką cholewką. Do zimowej mini wybrałabym podobnie (chociaż mini nie noszę, może powinnam).
        No ale ja mam słabe nogi, oblecą tylko wtedy, gdy widać ich całą, na szczęście sporą, długość; jak sobie górę utnę kiecką, dół kamaszem 5 cm nad kostkę, to zostaje na widoku najgorsza część koślawej parówy:) Dlatego sztyblet owszem, ale do wąskich spodni.
        • kis-moho Re: Biker Boots 28.09.14, 21:51
          Aż poszukałam przykładów:
          raz
          dwa
          trzy
          Wydaje mi się, że wyglądają całkiem nieźle. Tylko nie wiem, czy przypadkiem nie wszystkie są na lekkim obcasie, a to jakąś tam różnicę robi.
          • teresa104 Re: Biker Boots 29.09.14, 06:19
            Mówiłyśmy o płaskich butach, a zauważ, że wszystkie te linkowane są na obcasie - czyli co ci zabiera 5 cm z nogi, jednocześnie dodaje ci 5 cm nogi. No i pani jest z kategorii ładna i fajnie, że da się z nią identyfikować (chociaż nie ja, mam zupełnie inną powierzchowność, choć nie twierdzę, że nieładną).

Zresztą wcale nie mam zamiaru tworzyć dogmatu płaskich sztybletów do spodni. Mnie do sukienki nie pasują, co można odczytywać zarówno jako "do mojej sylwetki nie pasują", jak i "moim zdaniem nie pasują".
    • sbarazzina Re: Buty na jesień 28.09.14, 20:04
      Kilka kolejnych propozycji:

But 1 - niezbyt spełniaja warunek płaskości, ale może tak dla inspiracji

But 2 - te to prawie klasyfikują się do kategorii biker boots. Coś mi się nich bardzo podoba, takie są trochę rozmemłane/grungowe.

But 3 - coś pomiędzy sztybletami a biker bootsami.

Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością linków. Sama szukam, więc wyjątkowo płodna jestem :)
      • kis-moho Re: Buty na jesień 28.09.14, 21:23
        But 2 - te to prawie klasyfikują się do kategorii biker boots. Coś mi się nich bardzo podoba, takie są trochę rozmemłane/grungowe.

To mi sie podoba! Tylko nie widze w sklepie niestety :o( Na razie pobiegne sprawdzic Lasockiego, za rada Teresy, bo jednak stacjonarnie jest o niebo latwiej, ale teraz przynajmniej wiem, ze ladne plaskie buty na jesien istnieja :o)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka