Sukienka w stylu lat 50tych

18.04.16, 08:18
Podczas weekendowych zakupów zobaczyłam sukienkę i się zakochałam. Krój taki sam jak na zdjęciu, boski materiał, mieniąca się dwukolorowo tafta, lekko elastyczna. Ta sukienka byłą w takim błękitno-morskim kolorze. Bardzo ładnie uszyta, podszewka, dobre wykończenia. Jak powiedziała maggianna na jej widok, "Mad Men". Stałam pod tą sukienką i się śliniłam. Niestety projektantka nie przewiduje rozmiarów powyżej 44, a mi jest potrzebny 48. To akurat jest dla mojej figury absolutnie fenomenalny krój, ale moje krawieckie umiejętności nie wystarczą żebym taką sobie uszyła sama.
Czy ktosia widział taką sukienkę gdzieś może w większym rozmiarze? Albo może polecić dobrego krawca/krawcową w Warszawie lub okolicach (za okolicę uznam nawet Łódź, to niewiele ponad godzina pociągiem, więc spokojnie mogłabym wybrać się do przymiarki)? Bo podobne z jakiegoś płócienka to mam w szafie w dużych ilościach, ale ta była po prostu zachwycająca, kombinacja kroju, pewnej sztywności materiału, koloru, po prostu cudo.

https://media.mostrami.pl/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/5/15.12.08-kopias_-malgrau_-mmc_-szulc27267.jpg
    • yaga7 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 08:35
      A Lady V London znasz?

      Fasony takie są, ale na pewno inne materiały i pewnie jakość też.
      • izas55 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 09:14
        Tak, w miarę na bieżąco śledzę bloga Georginy, która projektowała dla nich swoją linię swojego czasu. Jest tam kilka ładnych sukienek, ale ja się trochę niekomfortowo czuję w sukienkach bez rękawów (a takich jest większość) i one bardzo mi się kojarzą ze stylem pinup. Tamta sukienka, którą linkowałam to raczej "stateczna pani domu" ;-). Ale tej ladyvlondon.com/Teal-Madison-Dress/#.VxSH2StnC4o może dam szansę
        • yaga7 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 09:57
          Kiedyś mieli dokładnie ten styl, który linkowałaś - z takim kołnierzem i wiązany, ale teraz go jakoś nie widzę, więc pewnie warto regularnie zaglądać, bo te kiecki im się zmieniają.
          • izas55 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 10:19
            A zamawiałaś coś u nich? Bo ja się może skusze na tą morską sukienkę
            • yaga7 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 10:43
              Tak, mam Phoebe i Isabellę, teraz po wyprzedaży czekam jeszcze na dwie kiecki (gdzie ja będę w nich chodzić, to nie wiem ;) ). Materiał jest fajny, trochę elastyczny, nie wiem jeszcze, jak będzie po praniu. Na pewno leżą na mnie lepiej niż wiele probiuściastych kiecek z różnych probiuściastych i normalnych sklepów ;)
              Jeżeli Ci się nie spieszy, warto czekać i polować na wyprzedaże i kody promocyjne, bo za pełną cenę to nie wiem, czy bym kupiła.
    • felisdomestica Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 14:30
      A tu?
      www.lindybop.co.uk/dresses-c1/prom-formal-c18/vanda-blue-party-dress-p2561
      • izas55 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 22:17
        Fajne.
    • genepi Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 19:42
      Bardzo podobną tylko w kolorze wina widziałam w sklepie, zerknęłam na metkę: Teresa Kopias.
      • izas55 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 18.04.16, 22:09
        Ta sukienka na którą zachorowałam to właśnie Teresa Kopias ;-). Wino widziałam tylko na zdjęciu. Gdyby była w moim rozmiarze to bym chyba sobie kupiła w każdym kolorze
    • maggianna Re: Sukienka w stylu lat 50tych 19.04.16, 15:43
      Podpinam sie pod watek bo mam podobny problem :-)
      Zachwycila mnie ta sama sukienka, bardzo podoba mi sie taki kroj i do tego kolor byl obledny.

      Niestety o ile Izas w tym kroju wygladala dobrze, na mnie ta sukienka niestety nie lezala - nie mam biustu i w biodrach i pasie bylo dobrze, gora dramat.

      Przymierzalam od tej samej projektantki sukienke w podobnym kroju i bylo calkiem niezle:
      mostrami.pl/pl/projektant-teresa-kopias/sukienka-ruben-ciemnogranatowa-93481
      ale chyba wolalabym w jednym kolorze.
      Przez internet nie zamowie bo niestety malo co na mnie pasuje - przymierzylam w sklepie 3 prawie identyczne sukienki ale tylko w jednej wygladalam dobrze.

      Moze ktos ma dobra krawcowa w Wawie?

      I jezeli ktos bylby zainteresowany - prawie cala kolekcja Teresy Kopias jest w Warszawskim Modo, ceny zdecydowanie nizsze niz przez internet, najdrozsze sukienki sa po 780 zl.
      • anna-pia Re: Sukienka w stylu lat 50tych 19.04.16, 17:17
        maggianna napisała:

        > Moze ktos ma dobra krawcowa w Wawie?
        >
        > I jezeli ktos bylby zainteresowany - prawie cala kolekcja Teresy Kopias jest w
        > Warszawskim Modo, ceny zdecydowanie nizsze niz przez internet, najdrozsze sukie
        > nki sa po 780 zl.

        Ma jak ma - bodajże Kry0 szyła sobie sukienkę u krawcowej na rondzie Wiatraczna, ślubną, i była bardzo zadowolona. Gdzieś powinien być wątek na forum... Miesiąc temu krawcowa nadal była na Wiatraku :)
    • anna-pia Re: Sukienka w stylu lat 50tych 19.04.16, 17:24
      izas55 napisała:

      > Czy ktosia widział taką sukienkę gdzieś może w większym rozmiarze? Albo może po
      > lecić dobrego krawca/krawcową w Warszawie lub okolicach (za okolicę uznam nawet
      > Łódź, to niewiele ponad godzina pociągiem, więc spokojnie mogłabym wybrać się
      > do przymiarki)?

      Jeśli pojechałabyś do Łodzi, to może dowiedziałabyś się u producentki (Łask jest trochę za Pabianicami), czy sprzedają na miejscu.
      • izas55 Re: Sukienka w stylu lat 50tych 20.04.16, 06:48
        Ale cały problem polega na tym, że projektantka szyje do 44, a ja potrzebuję 48. Nie ma z pewnością form i szblonów na rozmiary powyżej 44 i nie będzie dla jednej klientki robiła konstrukcji na nieprodukowany rozmiar. Znaczy mogłaby pewnie zrobić ale z pewnością nie za cenę tej sukienki
        • anna-pia Re: Sukienka w stylu lat 50tych 20.04.16, 17:19
          izas55 napisała:

          > Ale cały problem polega na tym, że projektantka szyje do 44, a ja potrzebuję 48

          Ach, zasugerowałam się tabelą rozmiarów na stronie sklepu. To faktycznie kiepsko :(
Pełna wersja