Dodaj do ulubionych

SIERPNIOWE MAMUSIE......

02.05.04, 20:24
Witam Was wszystkie przyszłe Mamusie, których dzieciątka mają zjawić się na
świecie w tym pięknym letnim miesiącu wink)))
Co tam u Was? Jak samopoczucie i zdrówko?
A maleństwa Wasze-jak tam? Kopią i fikają koziołki?
Wiecie już kto u zamieszkuje Wasz brzuszek?
Ja mam termin na 24 sierpnia, a to jeszcze ponad 3 miesiące czekania.....
Odezwijcie się sierpniowe Mamuśki, piszcie co tam u Was i Waszych brzuszków.
Pozdrawiam. Trzymajcie się ciepło.
Asia i 23tc dzidziulek!
Obserwuj wątek
    • gosia_13 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 02.05.04, 22:00
      czesc!!!
      Ja mam termin na 9 sierpnia wg kalendarza, wg usg 16 sierpnia. Czuje sie
      dobrze. Powiekszam sie z tygodnia na tydzien. Przez 2 miesiace jestem w domu,
      ze wzgledu na otwarcie ujscia szyjki, jakie mialam 1,5 miesiaca temu. Tak to
      wszystko w porzadku.
      Wybraalas juz szpital i zapisalac sie do szkoly rodzenia?
      Gosia, 26 tc
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 09:49
        Witaj Gosiu!
        Więc wygląda na to, że Twój dzidziuś będzie troszkę starszy od mojego wink
        Co do szpitala - to mam już "upatrzony" taki jeden, z tego względu, że lekarz
        który się nami opiekuje pracuje w tym szpitalu. A poza tym spędziłam tam kilka
        dni i nie mogę narzekać - bardzo miły perosnel. Więc tam chciałabym rodzić. Do
        szkoły rodzenia jeszcze się nie zapisłam, a to już chyba najwyższa pora......
        Pytałam mojego lekarza i powiedział, że nastepnym razem da mi skierowanie, no i
        podczas tego "następnego razu" zapomniałam i teraz przyjdzie mi czekac do 10.05
        kiedy znowu idę na wizytę-ale wtedy upomnę się o to skierowanie!!! No i już
        wtedy pójdę się zapisać wink
        A jak to wygląda u Ciebie??
        Pozdrawiam.
        Asia i 23tc maleństwo
        • karolineg Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 10:14
          Czesc Wam,

Ja mam termin wg OM na 08.08 a USG to roznie ale raczej tydzien wczesniej
          wypada. Ramota tez mam wizyte 10.05smile) i jeszcze do szkoly rodzenia nie chodze
          i nie wiem czy chodzic czy nie...ale chyba raczej dobrze jest sie zapisac.
          Brzuch mam juz wielki a sama tez niezle przytylam bo juz 12 kg na plusie a do
          konca ciazy jeszcze troche zostalo i to chyba w te miesiac sie najbardziej
          tyje....
          • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 10:19
            Witaj kolejna sierpniowa Mamo wink
            Też miałam dylemat w związku ze szkołą rodzenia, ale zdecydowałam że jednak
            pójdę-chyba warto wink Przekonamy się wkrótce!
            Mój brzusio tez rośnie i rośnie, a przytyłam sporoooooo..... no i tak jak
            mówisz zanosi się na to, że to jeszcze nie koniec z dodatkowymi kilogramamiwink
            Już czuję się ociężała jak "mały słonik", no ale cóż....ciąża nie zdarza się
            codziennie i tym sobie to tłumaczę wink))
            Pozdrawiam serdecznie....
        • gosia_13 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 05.05.04, 08:48
          nie wiedzialam, ze trzeba miec skierowanie do szkoly rodzenia. Ja bylam wczoraj
          u mojej lekarki i mi polecila Karowa. Ona jest zwiazana z tym szpitalem. Poza
          tym teraz oddzial poloznictwa jest odnowiony. Jest przyjemnie i czysto.
          Proponowala mi, zeby pojedzic po szpitala. Zobaczyc jak wygladaja i co oferuja.

Musze podjac decyzje jak najszybciej.

pozdrawiam
          Gosia, 26 tc
    • inez21 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 10:32
      hej dziewczyny ja mam termin na 9sierpnia i przytyłam tylko 5kg boję się czy to
      nie za mało??? do szkoły rodzenia jeszcze nie chodzę ale się wybieram chociaż
      to moje drugie dziecko i wszyscy dziwią się po co mi to,ale ja myślę że warto
      trochę poruszać się.Na zwolnieniu byłam tylko 2tygodnie teraz mam kilka dni
      urlopu i 11maja wracam do pracy zamierzam popracować przynajmniej do początku
      lipca a wy? uU mnie w brzuszku zgodnie z usg i moimi przeczuciami mieszka
      mateuszek a u was kto?Napiszcie czy boicie się porodu czy jeszcze o tym nie
      myślicie? Pozdrawiam!!!
      • karolineg Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 10:46
        U mnie mieszka synussmile) Od samego początku czułam, ze bedzie chłopak no i jest
        (przynajmniej pan dr od USG tak mówiwink.Wózek juz zostal kupiony i mam 3 ubranka
        w kolorze niebieskim (wyszło niechcący bo to były prezenty dla mojej kolezanki
        ale nie zdązyłam jej dać i dziecko wyrosłosmile)
        5 kg to strasznie mało, ja też czuję się jak słonik tym bardziej, ze zawsze
        byłam bardzo szczupła a teraz....wczoraj wyciągnęlam takie gatki które zawsze
        ledwo na tyłku mi się trzymały no i nie dość, ze brzuch sie nie zmiescil to
        jeszcze tylek i uda ledwo co...uhh.....bedzie co zrzucac po porodzie.

Porodu bałam sie na tyle, ze bede miala cc...Jest to dla mnie temat taki, na
        ktory nawet nie prowadze dyskusji czy naturalny czy cc bo chyba od urodzenia
        wiem ze bedzie ccsmile)
        No i czekam i czekam i juz bardzo bym chciala zeby synek byl na wierzchusmile)
        • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 11:22
          No ja jeszcze nie wiem, czy to chłopczyk tak kopie, czy to może maleńka
          dziewczynka tak wieczorami szalejewink
          Rzeczy jeszcze dla maleństwa prawie żadnych nie mam, poza kilkoma ciuszkami,
          które dostałam od szwagierki. Na jakieś większe zakupy szykujemy się za jakiś
          miesiąc-jeszcze zobaczymy. Najpierw chcemy pokoik dla maleństwa przygotować.
          Już nie mogę sie doczekać!!!!!!!!! smile))))
          W moje ubrania, które nosiłam do tej pory-to już w ogóle nie wchodzę. Kupiłam
          sobie spodnie ogrodniczki-od razu lepiej-nic nie uwiera i o wiele wygodniej wink
          A poza tym chodzę w rzeczach o kilka numerów większych- w te jeszcze się
          mieszczę-hehe!
          Do pracy narazie chodzę, miałam tylko 2 tygodnie zwolenienia w lutym, bo byłam
          w szpitalu z powodu plamienia, ale wszystko dobrze się skończyło i teraz
          pracuję. Co prawda, nie wiem jak długo, nie wyobrażam sobie jak będzie lato,
          upał i będzie trzeba iść do pracy z taaaaaakim brzuchem wink))hmmm???
          Co do porodu to nie boję się, tylko nie mogę sie doczekać!
          Nie wiem, może teraz tak mówię, kiedy jeszcze troszkę czasu przed nami. Ale w
          chwili obecnej to chciałabym aby już był sierpień i aby maleństwo było już z
          nami. Zdrowe-przede wszystkim!!!!
          Trzymajcie się wszystkie kobitki. Ucałowania dla Waszych brzuszków wink
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 11:59
        Inez21 - nie martw się swoimi kilogramami. Jeszcze 3 miesiące przed Tobą-
        pewnie to nadrobisz.....
        Pozdrawiamwink
        • monis78 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 15:03
          Witam serdecznie my termin mamy na 16 sierpnia i mam nadzieje ze wszystko
          pojdzie spokojnie, od 5 tygodni mam pessar poniewaz skrocila mi się szyjka ale
          w tej chwili pessar świetnie sobie z nią radzi i wszystko wporzadku i nawet nie
          musze leżeć tylko prowadzić spokojny tryb życia smile Co do kilogramów to mi też
          pare weszlo tam gdzie niepowinno i mam teraz oprócz brzuszka jeszcze pupę i uda
          grubęsad ale to moja wina bo apetyt mam doskonaly tym bardziej ze przed ciąża
          słodyczy nie jadalam a teraz nie umię sobie odmówić.
          No i po za tym jeszcze nie wiemy czy to chlopiec czy dziewczynka ale imiona
          wstępnie wybrane czyli albo Emilia albo Mikołaj, ale po niektórych kopniakach
          to mi się zdaję że to Mikołaj rośnie smile
          Pozdrawiam
          • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 21:25
            No to jest nas troszeczkę tych kobitek oczekujących na sierpień......wink))
            Ciekawe czy jeszcze jakieś nowe się pojawią???
            Moje kilogramy-to także nie tylko brzuch, ale i cała reszta!
            No i te słodycze, których szczerze mówiąc wcale sobie nie żałuję, a mogłabym
            jeść je cały czas wink)
            Nasze maleństwo, jeżeli będzie dziewczynką - prawdopodobnie będzie miało na
            imię Ola, a jeżeli będzie to chłopczyk-to mi podobają się Bartek i Przemek,
            natowmist mój mąż jest za Dawidkiem.....
            Dzidziulek nasz też najbardziej szaleje, kiedy leże na placach i odpoczywam,
            wtedy daje o sobie znać....wink Co prawda nie są to takie mocne kopniaczki,
            tylko raczej te z tych delikatnych! Uwielbiam patrzeć jak się porusza i widać
            takie fajne wybrzuszenia!!!
            A i mój kręgosłup i plecki coś ostatnimi czasy zaczynają mnie pobolewać. W
            pracy to już za bardzo wysiedzieć nie mogę, co chwilkę wstaję i idę się
            przejść....
            No, ale to już chyba "z górki" nam zleci, to oczekiwanie-co???? Jak myślicie???
            Miłego wieczorku Wam życzę!
            Całuskiwink)

• smedron Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 15:07
        Hej!
        ja mam termin na 5.08 i tez przytylam ok.5 kg.Zapewniam cie ,ze nie jest to
        strasznie malo i jak najbardziej w normie.Ja bym sie martwila bardziej gdybym w
        7 mscu miala 12 kg na plusie.Najbardziej przytyjemy teraz.Jest to moja druga
        ciaza,wiec teksty typu:"strasznie malo przytylas,ja jak bylam w 7 to..." i
        gdzie masz brzuch,bo ja jak bylam...smile)Wiec glowa do gory i nie przejmuj sie
        Ewa
      • bellafe Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 03.05.04, 19:21
        witam wszystkie sierpniowe mamy,
        Jakaś dziwna tendencja do przybierania na wadze 5kg. Ja mam termin na 28
        sierpnia i też przytyłam te 5kg. Mam trochę problemów ciążowych:mam cholestazę
        ciążową, która mi od czasu do czasu dokucza no i po obciążeniu 50g gluozy
        miałam wynik 156 (nie wiem czy to już cukrzyca czy jeszcze nie-jutro idę do
        lekarza). Poza tym malutki Krzyś ostro kopie i śpi wtedy kiedy ja; lubi śliwki
        w czekoladzie i kiedy matka leży na plecach wtedy zaczyna krążyć. Już od
        jakiegoś czasu jestem na zwolnieniu-od jutra chciałam iść do pracy ale
        kręgosłup mi tego nie pozwoli-nie wiem czy jeszcze tam wrócę.
        Pozdrawiam
        Bella i 24t Krzyś
    • izabelam78 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 08:33
      Witam wszystkie sierpniowe mamusie
      Ja mam termin na sam początek sierpnia- zaraz zacznę 28 tc. U mnie w brzuszku
      mieszka Zuzanna (prawie na 100%smile). Do szkoły rodzenia nie wybieram się, bo
      uważam że jest to zbędne.
      Co do kilogramów to u mnie jest ich dużo sad( + 11.... Tym gorzej jest mi się z
      tym pogodzić, bo zawsze byłam szczuplutka (50 kg/163 cm wzrostu), ale pocieszam
      się,że już niedługo waga będzie spadałasmile)
      Czuję się dobrze, ale skróciła mi się szyjka i do 10.05. jestem na zwolnieniu.
      Pozdrawiam
      Iza
      • emi73 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 08:41
        Hej, dziewczyny!
        Ja mam termin na 9 sierpnia; mam duży brzuch, jestem grubaśna (buuuu...);
        maluch na usg odwrócił się tyłem i nie było widać, czy chłopiec, czy
        dziewczynka; boli mnie lewy pośladek (nerw kulszowy...) i w prawym boku (też
        nerwoból he, he), ale generalnie czuję się dobrze i chodzę do pracy (na siódmą
        rano bleee - a w trawmwaju jest tłok i nikt mi miejsca nie ustępuje).
        Ogólnie dobry humor mnie nie opuszcza, ale wciąż jeszcze fakt, że jestem w
        ciązy jest dla mnie jakoś strasznie nierealny... (Chociaż kupiłam już sporo
        rzeczy dla maluszka.)
    • oliwia244 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 09:06
      My dzis zaczynamy 28 tydzień z wagą +10kg. Brzuszek nieco już ciąży i sprawność
      coraz mniejsza a do 4 sierpnia jeszcze 3 miesiące! Mam nadzieje, ze upały nie
      będa takie tragiczne i pomoga przetrwać te ostatnie miesiące sierpniowym
      ciężarówką!
      Moja córeczka bardzo jest ruchliwa i ostatnio zostałam niesamowicie skopana...
      Mam nadzieje, ze to była jakaś wyjątkowa zabawa a nie jakieś nowe zwyczaje.

pozdrawiam
    • dobra26 Termin na 15 sierpnia :) 04.05.04, 09:35
      Witajcie przyszłe mamusie. Ja jestem teraz na poczatku 26 tygodnia, za to 6 kg
      na plusie. Cale szczescie, ze te dodatkowe kilogramy umiejscowily sie tylko i
      wylacznie w brzuszku i biusciesmileDuzo chodze, miedzy innymi do pracy, na spacery
      i 2 razy w tygodniu na basen. Podobno jak ubiore luzne rzeczy to wogole nie
      widac zebym byla w ciazy. Acha i dzisiaj zaczynam uczeszczac do szkoly rodzenia
      z moim małym Kopaczem, bo jeszcze nie wiadomo czy to chlopczyk czy dziewczynka.
      Acha a drozdzowkjami moge sie dalej objadac- bo proba glukozowa wyszla
      idealnie. Pozdrawiam wiosennie wszystkie przyszłe mamuski.
      • ramota ;-)) 04.05.04, 10:03
        Cześć oczekujące kobitki wink
        Ale nam pięknie to majowe słoneczko dzisiaj grzeje... Aż na spacerki chce się
        chodzić!
        Moje dodatkowe kilogramy to umiejscowiły się także na pośladkach i udach, mimo
        tego że spaceruję dużo i jeżdżę na rowerze (niedługo z tej przyjemności będę
        musiała zrezygnować, gdyż brzusio zaczyna mi to utrudniać wink)!!! A do pracy
        mam spory kawałek i rower znacznie mi to ułatwia.... Cóż czekają mnie dłuuuugie
        spacerki (też chodzę na 7.00, a tak nie chce mi sie wstawać, wolałabym
        poleniuchować)!!
        Dzisiaj moje maleństwo z rana jakoś zaczęło szaleć i nawet książki nie mogłam w
        spokoju poczytaćwink Wasze też tak szaleją?? Jak to u Was te kopniaczki
        wyglądają? Czy dzidziuś cały dzień szaleje czy robi sobie też przerwy. Bo u nas
        tak bywa, że czasami przez pół dnia nie daje znaku i dopiero jak się położę i
        głaszczę po brzuszku (to chyba Ono się budzi) i wtedy się leniwie porusza wink))
        Drożdżówkami też się uwielbiam zajadać, w ogóle słodycze w jakiejkolwiek
        postaci wink uwielbiamy je!!!!
        A próby glukozowej jeszcze nie robiłam-słyszałam ze robi się ją po 25tc-czy
        tak???
        Całuję serdecznie Was i Wasze kopiące maleństwa!
    • mag74 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 13:58
      Witam wszystkie sierpnioweczki !!!
      Jestesmy juz w 24 tygodniu - w ubieglym tygodniu bylismy na usg tzw polowkowym
      u dr Roszkowskiego (i wbrew powszechnym opiniom wizyta byla baardzo przyjemna)a
      takze wbrew wczesniejszym przewidywaniom okazalo sie ze moj brzuszek
      zamieszkuje malutka dziewczynka smile)
      Na wadze przybieramy miarowo - poki co 6kg na plusie wiec z tego co piszecie to
      tzw. standarcik smile
      Zaczynamy powaznie zastanawiac sie nad wyborem szpitala i co za tym idzie
      zapisaniem sie do szkoly rodzenia. Poki co planujemy z tatusiem
      wekeendowe "wycieczki" po porodowkach, moze to nam troche pomoze w wyborze..
      Planowalismy tez zakupy przed 1 maja, ale jakos nie wyszlo i teraz sie ciesze
      bo jak widze w necie to cena chyba najdrozszego zakupu z wyprawki czyli wozka
      (ktory wybralismy) nie zmienila sie. Wiec spokojnie chyba poczekamy jeszcze
      troche z zakupami- wytrzymalam tak dlugo to moge i poczekac jeszcze z miesiac -
      dwa ...
      A co do fikołków w brzuszku to sa one coraz intensywniejsze i pomimo ze
      czasem "troche" to boli to taaaaakie to przyjemne smile
      Pozdrawiam
      Marta i 24tc kruszynka

• galeonia Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 14:22
        Hej hej Sierpnióweczki!!!!!
        Fajowo, że nas tak dużo. My zaczęliśmy 24 tydzień. Termin mamy na 25 sierpnia.
        Moje powiększone o 5 kg ciało zamieszkuje maleńki chłopczyk (co zdecydowanie
        było widać na połówkowym USG). Jest maleńki, ale siły i energii ma sporo.
        Najbardziej figluje rano i wieczorem i reaguje kiedy tatuś kładzie rękę na
        brzuszku (budzi się). Cudne są te "wyBrzuszenia", które od jakiegoś czasu
        możemy obserwować.
        Do szkoły rodzenia idziemy 11 maja. Zawsze można się poczuć bardziej pewnym i
        świadomym, choć słyszałam od niektórych, którzy już po porodzie uznali, że
        właściwie to im się ta szkoła do niczego nie przydała. Ja tam wolę chodzić.
        Pozdrawiam Was majowo - pogłaszcie swoje brzuszki,
        Ania i Synuś
    • agula.75 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 14:27
      WitajciesmileJa mam termin na 4 sierpnia,brzuszek ogromny,9 kg na plusie i
      zazdrosnego okropnie 3,5 letniego Kacperka ktory wlasnie mi powiedzial ze nie
      chce tej Julki,on chce brata i koniec.Czuje sie jak balonik ,buzia jak ksiezyc
      w pelnisada na piersi to niedlugo bede musiala uszyc spadochron smile)Ale jest
      ok.Wozek jest ,lozeczko jest ,wiekszosc ubranek tezsmile)Staram sie wszystko
      kupowac po trochu zeby pozniej bylo lzej.Od dwoch miesiecy mam anemie i mimo ze
      biore zelazo nic sie nie polepsza.Ale jestem dobrej mysli.Juleczka okropnie
      szaleje rano przed 7 i wieczorkiem srednio od 18-23 .Podobno po urodzeniu ma
      byc podobniesad((Ale juz nie moge sie doczekac kiedy ją zobacze.A moj maz
      wczoraj do Kacperka powiedzial ,,coreczko"smile)))Rodzic bedziemy razem tak jak
      poprzednio.Ale tym razem to zdecydowanie biore znieczuleniesmile)Dziewczyny czy wy
      tez macie takie bole jak po kilkugodzinnej jezdzie rowerem na niewygodnym
      siodelku?smile))) Pozdrawiam wszystkie sierpniowki,buziaczki Aga
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.05.04, 16:15
        No ja też nie mogę się już doczekać kiedy Maleństwo przyjdzie na światwink)
        To jest nasze pierwsze dzieciątko i bardzo chciałabym rodzić razem z mężem, ale
        czy do tego dojdzie-okaże się. On jeszcze nie jest tak całkiem zdecydowany wink
        W każdym razie dużo myślę nad porodem w wodzie. W szpitalu, który wybrałam jest
        taka mozliwość i tak mi się wydaje, że to chyba nie jest zły pomysł.
        Co myślicie?
        A co do bólu-to narazie nic, nawet tych "przepowiadających" jeszcze nie
        odczuwam! Nie wiem czy to za wcześnie?? Jak to u Was wygląda?? Tylko ten ból
        pleców który nasila się zwłaszcza wieczorem crying(
        Pozdrowionka i miłego dnia życzę wink
        • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 05.05.04, 21:31
          "Gosiu_13" co do tego skierowania do szkoły rodzenia-to tak powiedział mi mój
          lekarz. Nie chciałabym nikogo wprowadzać w błąd. Naprawdę nie wiem, czy takie
          skierowanie jest potrzebne, czy nie. Może dlatego, że chcę się zapisać do
          szkoły rodzenia przy szpitalu gdzie planuje urodzić maleństwo i dlatego że nie
          jest to prywatna szkoła tylko jak wspomniałam taka "przyszpitalna"..... Ten mój
          lekarz pracuje w tym szpitalu-no i moze dlatego da mi takie skierowanie. Nie
          wiem.....Trudno mi cokolwiek powiedzieć. W poniedziałek po wizycie może będę
          wiedziała coś więcej wink)))
          A ile u Was kosztują takie zajęcia w szkole rodzenia?
          Późnawo już troszkę, a moje maleństwo właśnie chyba się obudziło, bo czuję jak
          zaczyna fikac koziołki wink))) Idziemy położyć się spać (jeżeli tylko dzidziuś na
          to pozwoli wink), bo jutro znowu trzeba rano do pracy wstawać, a taaaaak się nie
          chce.
          Pozdrawiam serdecznie!!

• larvva Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.05.04, 18:06
        zaczelam 28tydzien smile podobnie jak agula75 mam termin na 04.08 smile

jak narazie czuje sie swietnie, nic nie boli choc jest mi coraz ciezej wink
        zwlaszcza podczas zakladania skarpetek lub gdy za szybko chodze wink wyniki mam
        bardzo dobre i oby tak bylo dalej.

brzuchol rosnie - i podobnie jak u agula75 - waga wskazuje +9kg smile

czesc zakupow juz mam, czesc jade zrobic w ten weekend smile

do szkoly rodzenia ruszam w poniedzialek - ale ode mnie (jak narazie) nie
        wymagano papierka od lekarza.

pozdrawiam
    • dobra26 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.05.04, 08:37
      Co do skierowanie do szkoły rodzenia to lekarz prowadzący powinien je wydać po
      to by moc uczeszczac do szkoly. Wykonuje sie tam rozne cwiczenia i jesli jest
      to ciaza zagrozona to zamiast pomoc ciezarnej, to moga jej nawet zaszkodzic.
      Ginekolog po zbadaniu pacjentki da jej zezwolenie ktore sie pokazuje
      prowadzacemu dana szkole. Milego cwiczenia smile
      Dobra i 26 tyg. Kopacz
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.05.04, 16:45
        Dzięki za informacje co do szkoły rodzenia!!!
        W poniedziałek powiem mojemu lekarzowi, aby mi takie skierowanie dał no i
        zacznę ćwiczyćwink))))
        Pozdrawiam.
        Asia i 23tyg dzieciątko
    • agathea Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.05.04, 18:28
      Witajcie,
      U mnie w brzuszku mieszka mała Alicja i w sobotę zaczynamy 26 tydzień. Nasz
      termin to 20 sierpnia. Na plusie mamy 5,5 kg i od lutego jesteśmy na zwolnieniu
      ze względu na zapalenie żył. Mała jest średnio aktywna, jednego dnia bardziej
      innego mniej.
      Niedługo wybieramy sie na echo serduszka, ponieważ dr Roszkowski nie mógł
      obejrzeć serduszka (za wcześnie przyszliśmy i polecił nam już nie do niego , bo
      on nie jest specjalistą od serduszek).
      Do szkoły rodzenia nie idziemy, ponieważ odradziła nam to położna, która
      powiedziała, że to strata pieniędzy a my i tak dużo wiemy na temat porodu i
      pielęgnacji niemowlęcia.
      Z wyprawki mam tylko wózek ale od przyszłego tygodnia zacznę już powoli
      kompletować resztę.
      Pozdrawiam
      Agathea i sierpniowa Ala
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.05.04, 20:05
        No ja już też coraz częściej zastanawiam się nad wyprawką dla maleństwa.
        Z chęcią poszłabym już i zaczęła robić zakupy dla Maluszka wink)) Oglądałam już
        łóźeczka i nawet sobie takie jedno upatrzyłam! Tylko na wózek jeszcze żaden się
        nie zdecydowaliśmy. Ale juz w przyszłym miesiącu pójdziemy na porządne zakupy
        aby skompletować jakieś rzeczy dla Dzidziulka.
        Pozdrowionka
        Asia i Maluszekwink
    • k_ulka Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 09:17
      Witam, my mamy się zobaczyć 25 sierpniasmile Pierwsze drgnięcie poczułam 25
      kwietnia i na razie muśnięcia są bardzo rzadkie i minimalnie odczuwalne,
      szkoda, ale cierpliwie czekam. Na plus mam już 10 kg, a dzisiejszy obwód na
      wysokości pępka to...95cm. Ciekawe ile mi jeszcze przybędzie, aż się boję. Ale
      to u nas rodzinne i podobno nadmiar znika tak samo szybko jak przyrasta - to
      moje pocieszenie, a poza tym 4 piętro bez windy, też powinno pomócsmile
      Póli co jeszcze rzadnych rzeczy dla maluszka nie mamy i nie wiemy kto nim
      będzie - skrzętnie tę tajemnicę przed nami ukryłsmile Na razie malujemy i
      reorganizujemy naszą chałupkę, nieco ją przystosowując dla trzeciego lokatora.
      PozdrawiaMMy
      • kattika Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 16:36
        Cześć! Bardzo się cieszę, że jest nas tak dużo. Ja mam termin na 12.08.
        Pierwsze ruchy poczułam 05.03, a teraz są już tak silne, że cały brzuszek się
        trzęsie smile). U mnie +10kg, a to dopiero początek uncertain. Będę rodziła w Tychach,
        bo stamtąd jest mój doktor. Płci Maleństwa nie znam (bo nie chciałam,
        ale...chyba nie wytrzymam). POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE I BRZUSIE
    • agula.75 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 10:14
      Hej dziewczyny,piszcie moze skąd jestesciesmileMy z Jablonnej kolo Warszawy.nie
      mam zielonego pojecia ktory szpital wybrac.Kacperka rodzilam na Zelaznej ale
      bylam niezadowolona.Ostatnio mysle o porodzie do wody .Larwa i Oliwka244 !!!
      Mamy ten sam termin 4 sierpniasmile))Odezwijcie sie ,napiszcie skąd
      jestescie .buziaczki pa
      • oliwia244 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 10:58
        Witam smile

My jesteśmy z Warszawy, w okolicach Jabłonnej niedługo będziemy sie relaksować
        na działce...
        Co do szpitala to jestem dokładnie w momencie dokonywania wyboru a ostateczna
        decyzja ma zostać podjęta w sobotę, waham sie pomiędzy Inflandzką a
        Starynkiewicza. Czas nagli bo wypada zacząć szkołę rodzenia.

pozdrawiamy!
        J + Martyna (chyba)
      • gosia_13 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 16:03
        Czesc Agula,

Ja tez mieszkam w Jabłonnie /k Warszawy na osiedlu Rajska
        Jabłon.Zaobserwowałam , ze w mojej okolicy jest mnostwo mlodych mam.
        Termin mam na 9 sierpnia.

A Ty w którym miejscu mieszkasz?
        Moze jestesmy sasiadkami)::::
        pozdrawiam
        Gosia, 26 tc
        • agula.75 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 17:23
          Czesc gosiu13 ,mieszkam w okoloicach Domu Ogrodnika.Napisz do mnie na priv
          agabienia@wp.pl pa pa
    • borunia2 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 11:10
      a czy sa tu siepniowe mamy z krakowa, ja mam termin na 5 sierpniai mysle ze na
      kolejnej wizycie 10 maja dowiem sie jaka dzidzia mieszka u mnie w brzuszku. Na
      razie przytylam jakies 8 kg i to wszystko umiejscowilo się w moim brzuchu.
      Mamy z krakowa gdzie planujecie rodzic swoje dzieci, ja zastanawiam sie nad
      ujastkiem.
      • izac6 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 12:51
        Cześć! Ja też jestem z Krakowa. Termin mam na 12 sierpnia (obecnie jestem w 26.
        tyg. ciąży). Mam zamiar rodzić w Narutowiczu ze względna na mojego lekarza.
        W moim brzuszku zamieszkuje córcia i wiem to już od miesiąca. Jak na razie
        przytyłam 8 kg (brzuch i biodra, na których robią się rozstepy - niestety).
        Pozdrawiam
        Iza
        • borunia2 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 14:17
          Ciekawa jestem do ktorego lekarza chodzisz, bo ja tez mam z Narutowicza. On
          prowazil moją pierwszą ciąze i teraz tez chodze do niego. Nad porodem sie
          zastanawim bo z porodówki Narutowicza mam niemile wspomnienia, ale zdecydować
          się jeszcze nie potrafie. Pozdrawiam
          • izac6 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 08.05.04, 10:00
            Hej! W moim przypadku jest, to pierwsza ciąża. Lekarza wziełam "pierwszego
            lepszego", który był najbliżej (R. Rokicki). Jak na razie jest w porządku, bo
            nie mam poważniejszych komplikacji. Ale w szpitalu już byłam 3 dni z bólem
            nerki. Szpital jak każdy inny w Polsce. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby
            trafić na te dobre dni pielęgniarek. No i jak się nie ma problemów z porodem,
            to i lekarz wydaje się świetny. Czyż nie jest tak? A jaki będzie poród, to już
            nikt Ci nie powie. Ja wiem tylko, że mam planowaną csarke, a co dalej...?
            Pozdrawiam.
      • dobra26 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 14:14
        Ja też jestem z Krakowa i tak jak pisałam to wczesniej, mam termin na 15
        sierpnia smileW poniedzialek ide na USG i moze bede wiedziala czy to bedzie
        chlopczyk czy dziewczynka, bo połówkowe USG tego nie wykazało. Od 3 dni chodze
        tez do szkoły rodzenia przy Szpitalu Narutowicza, gdzie bede rodzila -
        przynajmniej mam taki zamiar, bo moj lekarz z przychodni ma tam dyzury.
        Pozdrawiam Sierpniowe Mamusie
        Dobra i 26 tyg. Kopacz
    • madzik46 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 11:36
      Sierpnióweczki. Cieszę się, że jest nas tutaj coraz więcej. Ja mam termin na
      25.08; +7kg na plusie. Cały czas pracuję. Nie wiem jak Wy, ale ja najbardziej
      obawiam się letnich upałów. Już teraz - podczas tych kilku ciepłych dni -
      czułam się słabo i sennie. Dzisiejsza pogoda jest moim sprzymierzeńcem.
      Magda i 24 tyg.Szkrabek
    • kattika Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 16:40
      Zapomniałam dodać,że chodzę do szkoły rodzenia i wszystkim serdecznie polecam
      JEST SUPER
    • ryza_malpa1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 17:03
      Oj, to ja jestem chudzina.....Jestem w 25 tygodniu i mam tylko 3 kg na plusie i
      anemię ( sok z buraków - bleeeeee).POza tym w brzuchu u mnie mieszka
      dziewczynka smile)))))
      Brzuszek już widac ale nie jest to rzecz, która dominuje w moim wygladzie (
      mozę dlatego jeszcze sie nie zdarzyło, zeby ktos mi miejsce w autobusie
      ustpił). POza tym boli mnie czasami kregosłup jak sie schylam (np. ja sprzatam)
      i kość ogonowa jak długo siedzę.No i skóra mi wyschła, swedzi jak diabli sad(Do
      sząłu mnie to doprowadza czasami jak się zapomne nasmarowac oliwką.
      Chce iśc do szkoły rodzenia ale w "moim " szpitalu jest remont i nie wiadomo
      czy bedzie sad Fatalnie, chcialam tam sobie naraic położna jakąś.
      POzdrawiam mamy sierpniowe wink
    • gina12 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 07.05.04, 17:51
      No to ja też dorzucę swój wpisik. Termin mam na 26.08... W brzuszku mieszka
      (jak na razie smile) chłopczyk. "Wojna" o imie trwa smile Na plusie całe 3,90 kg,
      ale brzusio rośnie i coraz mocniej daje znać o swoim istnieniu kopniaczkami.
      Jestem ze Szczecina, czy są tu może przyszłe mamki z tego miasta??
      Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Iza
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 08.05.04, 22:31
        Cześć dziewczyny i Maleństwa wink
        Dawno się do Was nie odzywałam, ale jakoś tak zeszło i wolnego czasu nie
        miałam!!!
        Ale jestem mile zaskoczona, że jest nas aż tak dużo........ Fajnie!! Dużo
        będzie tych sierpniowych dzieciaczków wink
        Mój dzidziulek też szaleje coraz bardziej, z dnia na dzień te kopniaczki stają
        się wyraźniejsze-co bardzo mnie cieszywink)))No i brzusio rośnie też z dnia na
        dzień!!!
        A w poniedziałek idę na wizytę do lekarza i najwyższa pora, aby do szkoły
        rodzenia się zapisać.....
        Pozdrawiam Was mocno. Piszcie jak tam Wasze brzuszki.
        Całuski.
        Asia i Maleństwo!!

• fifii Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 08.05.04, 22:50
          A ja mam termin na 20 sierpnia, jestem po usg połówkowym, malutka zdrowa, waży
          730 dag (25,1tc). Podobna do mamusi, tzn. ma niskie czoło wink Jeszcze dobre 3
          miesiączki. Tak juz sie nie mogę doczekać ....
          • ryza_malpa1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 09.05.04, 12:32
            A co to jest usg połówkowe? Czym się różni od zwykłego?
            • fifii Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 09.05.04, 14:09
              "Badaniem, które zawsze dostarcza przyszłym rodzicom wielu emocji jest badanie
              usg. Podczas tego badania lekarz określa jak rozwija się dziecko, około 10 tyg.
              można już zaobserwować bijące serduszko. W trakcie prawidłowo rozwijającej się
              ciąży należy wykonać 3 badania usg: • ok. 8-12 tyg.
              • ok. 20 - 24 tyg. (tzw. usg połówkowe)
              • ok. 34 tyg - stwierdzające ułożenie dziecka "

Podczas tego usg (połowkowego) lekarz przeprowadza badanie pod kątem
              ewentualnych wad dzidzi. Jest to najlepszy okres do tego zaraz po usg w
              terminie 12 tyg kiedy najłatwiej sprawdzić przeziernosc karku czy fałdu kark.
              (?)
              Pozdrawiam smile
              • ryza_malpa1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 09.05.04, 16:15
                a dzięki...oznacza to że to nie jest jakis specjalne badanie ale takie zwykłe
                robione w połowie ciąży...obawiaalm się, ze cos przegapiłam smile
                • monis78 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 09:10
                  dziewczyny mam pytanie co do ulozenia waszych maluchów na dzień dzisiejszy tzn
                  wiem ze teraz to nic nie świadczy i prawdopodobie maluchy ładnie się przekręcą
                  ale moje cały czas kopie mnie na dole a na ostatnim USG lekarz powiedzial że
                  maluch jest nóżkami w dół w w zasadzie poprzecznie ułożony, ale oczywiście
                  wierzę że przekręci sie.
                  Pozdrawiam Monika z 27 tygodniowym kopaczkiem
                  • borunia2 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 09:25
                    ja ide dzisiaj na usg ale mam wrazenie ze moja dzidzia jest ulozona w poprzek
                    bo ruchy czuje idealnie w dwoch bokach
                    • ryza_malpa1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 09:43
                      Nie wyczujesz...u mnie na przedostatnim usg w 21 tygodniu leżała przodem (
                      klatką piersiową) do brzucha a na nastepnym , następnego dnia - juz pokazywała
                      kręgosłup...teraz jeszcze ma miejsce ikręci się jak może smile
    • agula.75 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 11:14
      Dziewczyny mam pytanie czy ktoras z was moze chce lozeczko dla maluszka zwykle
      biale Vox bez materaca bez szuflady i nie ma dwoch szczebelkow.Kolezanka mi
      wczoraj przywiozla bo nie ma co znim zrobic a ze ja mieszkam w takim miejscu ze
      latwo odebrac to sie zgodzilam ze wezme i komus oddam.Najlepiej osobiscie ale
      jakos mozemy sie dogadac .Mieszkam w Jablonnej kolo Warszawy.Jesli jest ktos
      chetny to zapraszam na priva agabienia@wp.pl.Pozatym moja kolezanka ma do
      oddania dwa wozeczki spacerowe w stanie dobrym ale zadna rewelacja dla naprawde
      potrzebujacych .Za wozeczki chce pieluszki dla coreczki.Pomyslalam ze moze ktos
      potrzebuje.Buziaczki pa pa
    • asialub1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 15:28
      Ja również mam termin na 24 sierpnia i czuje się wspaniale. Nie miałam dotad
      zadnych dolegliwości ciążowych tylko waga regularnie rośnie ale w normie.
      dziecko kopie niemilosiernie szczególnie wieczorem i w nocy. Tylko płci nie
      znamy bo na usg było odwrócone bokiem. Pewnie czeka nas niespodzianka
    • fifii Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 17:57
      Monis78, Moja dzidzia podczas ostatniego usg miała położenie podłużne
      miednicowe. Lekarz powiedział , że nóżki na dole a głowa do góry smile
      Zasugerowałam mu, że tak mi się wydawało bo najwięcej kopniaczków czuję
      zupełnie na dole brzucha. Powiedział, że to dlatego też, poniewaz ta cześć
      naszego brzuszka jest bardziej unerwiona i lepiej czujemy a najsileniesze ruchy
      dzidzia wykonuje główką a nie nóżkami. Dla mnie to ciekawostka smile
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 21:14
        Witajcie dziewczyny!
        Ale nas tu dużooo....wink
        Ja właśnie wróciłam z wizyty u mojego lekarza. Miałam zrobione USG, ale masz
        dzidziulek nie chciał sie pokazać i dalej nie wiemy kim jest?????
        No i zaczął się nam 24 tc - jeszcze tylko 16....
        A od czerwca zaczynam chodzić do szkoły rodzenia. Powiedzieli mi że najlepiej
        przyjść koło 28 tc ciąży. U mnie w szpitalu zajęcia zaczynają się co miesiąc,
        więc dla nas początek zajęć wypadnie na początku czerwca. Już nie mogę się
        doczekać.A czy Wy już ćwiczycie i chodzicie na zajęcia? Same czy z partnerem??
        Jak to wygląda??
        Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie. Ucałowania dla brzuszków.
        Asia i 24tc Maleństwo
    • agrzys Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.05.04, 22:24
      Cześć,
      termin mam na 10 sierpnia (28 tydzień ciąży)+ 10kg!!!Do szkoły rodzenia nie
      wybieram się, chociaz długo sie zastanawiałam. Nie pracuje,wiec prawie pół roku
      spedzenia w internecie i czytania o ciazy powinno wystarczyc...Martwie sie
      tylko nad prawidłową techniką otdychania,czego ucza w szkole
      rodzenia...Chciałam spytac czy jest ktoś z Wrocławia?
      • embarazada Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 13.05.04, 21:38
        Agrzys,
        Ja mam termin na 11 sierpnia, też 10 kg do przodu, nie pracuję od ponad 2
        miesięcy i ...jestem z Wrocławia. Jedyna różnieca - wybieram się do szkoły.
        Gdzie będziesz rodzić? Ja na Brochowie.
        Pozdrawienia dla Ciebie i Maleństwa!
        • agrzys Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.05.04, 10:39
          Mam dylemat albo na Brochowie będę rodzic albo w Trzebnicy. Byłas tam? My z
          mężem bylismy pare tygodni temu żeby porównac... Trzebnica chyba ma wyższy
          poziom. Z drugiej strony mam panią ginekolog z Brochowa... Co mi za róznica
          będzie jechać z Nowego Dworu i tak i tak daleko, w najgorszym wypadku
          najblizszy szpital - 1 maja sad .A Trzebnica jest super,jesli nie jestes do
          końca zdecydowana, pojedz, radzę... a gdzie ty mieszkasz (dzielnica)? Kupujesz
          już cos? Jeżdzisz po hurtowniach?
          Pozdrawiam,
          Anzela...
          • embarazada Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.05.04, 16:33
            W Trzebnicy nie byłam, ale mam doktora z Brochowa i dlatego tak postanowiłam.
            Planuję umówić się z nim na poród. Do tego z Wrocławskich szpitali Brochów ma
            ponoć najlepszy sprzęt do ratowania noworodków, (puk, puk) nic nie zakładam,
            ale to też mi pomogło podjąć decyzję.
            Na Brochów będę jechać z Biskupina.
            Kupuje, kupuję. Mam już śpioszki, kaftaniki, skarpetki, czapki. I wszystko
            sobie oglądam, przekładam, rozkładam - tylko lalki mi brakuje wink
            Do hurtowni pojadę w sobotę, obejrzeć wózek. Jestem na zwolnieniu i muszę dużo
            leżeć, więc raczej za dużo się nie najeżdżę sad A Ty co już masz dla maleństwa?
            Pozdrawiam!
            niecierpliwa mama
            • agrzys Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.05.04, 18:16
              Nu właśnie, ten sprzęt!!! W Trzebnicy nie maja sprzętu (jakiegoś tam)sad I w
              razie czego ja w Trzebnicy, a maluszek do Wrocławia pojedzie... Nastawiam sie
              pozytywnie, narazie nic mi nie dokuczało, jak zaczne podejrzewać że cos złego
              sie dzieje, to pojade na Brochów (no ty też nie masz zablisko)
              Pytam o wyprawkę, bo mi sie wydaje, że ja narazie nic nie mam. Chociaz cos tam
              z ubranek już kupiłam: jakies body, śpioszki, koszulki... nic cieplejszego...
              Staram się kupować po jednej rzeczy (rozciągam sobie przyjemność w kupowaniu)
              Wózek, to najwyżej moge pokazac palcem męzowi jaki sie podoba (za każdym razem
              inny)Wybierzemy raczej polskiego producenta Polak albo Implast (te z nowszej
              wersji sa dosyc lekkie i ładne) bo na zachodni to nas nie stać, a te niby
              z "polskiej" wyższej półki (teściowie obiecali wózek kupić, ale nie moge ich
              tez narazać na wielkie koszty). A drobiazgi tu kupuję powoli.
              A czemu "lalki" ci brakuje? Masz na mysli dziecko czy córeczka w drodze? smile
              A jak z imieniem, wybraliście już?
              My byliśmy tydzień temu w hurtowni "Askot" na Sztabowej,wózka nie kupiliśmy
              chcemy jeszcze w hurtowniach na Kromera sie rozejrzeć ...

Pozdrawiam,
              Angela z małym Adriankiem w brzuszku...
              • embarazada Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 16.05.04, 18:43
                Zdecydowanie do szpitala nie mamy blisko. Wczoraj były u mnie koleżanki i
                dobrze mówiły o Trzebnicy. Zostaję jednak przy Brochowie, mimo wszystko mam
                dużo bliżej.
                Oj też mam wielką przyjemność z tych maciupkich ubranek i wciąż nie mogę
                uwierzyć, że nie będa za małe. Napisałam, że brakuje mi lalki, bo tak
                przekładam te ubranka, a jak będzie już dzidzia, to bedę mogła ją ubierać (jak
                małe dziewczynki lalki).
                Już nie mogę się doczekać!
                • agrzys Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 16.05.04, 21:20
                  Oj, też nie moge sie doczekać aż zobacze swojego dzidziusia, szczególnie lubie
                  kiedy mnie kopie, wtedy mam wrażenie że wszystko z nim jest ok (za wyjątkiem
                  tych paru nieprzespanych nocy, bez przerwy mnie kopał)... W tym miesiacu kupie
                  mu wiecej ubranek, bo lipiec, to ponoc "martwy sezon" i raczej wyprzedaja to,co
                  mają... Chociaż te zachodnie jak H&M moze i maja non-stop dostawy(rewelacja
                  ubranka).Czasami sie zastanawiam gdzie będę z małym spacerować, niestety na
                  Nowym Dworze nie ma parków sad. W twoim przypadku, to Szczytnicki,piękny park,
                  lubiałam tam kiedyś spacerować, jak mieszkałam w T-kach...
                  Pozdrawiam ciebie i twój brzuszek...
    • kameoo Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.05.04, 13:28
      Cześć dziewczyny!!!
      Ja mam termin na 25.08
      maleństwo kopie prawie bez przerwy i fika koziołki wink
      Na Usg byłam już 3 razy bo jestem przewrażliwiona i myślałam że za mało
      powiększył mi się brzuch.
      na ostatnim p.doktor powiedziała że to na 99,9% dziewczynka,
      więc już wiem kto tak buszuje- Malutka Maja.
      szpitala jeszcze nie wybrałam ale juz sie za to zabieram
      niewiem co mam zrobić ze szkołą rodzenia bo mam wadę wzroku (-3,75 i -4) i
      niewiem czy będę mogła rodzić normalnie.
      Może któraś z was wie od jakiej wady robią cc?
      • ginaaaa Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.05.04, 14:46
        WITAM SIERPNIOWE MAMUSIE...
        JA MAM TERMIN NA 18 SIERPNIA ALE COS CZUJE ZE BEDZIE WCZESNIEJ!
        PRZYTYLAM NARAZIE 5,5 KG A JEM JAK GLUPIA!
        DZIDZIUS KOPIE I FIKA KOZIOŁKI CAŁY CZAS A NAJBARDZIEJ WIECZORAMI!
        NIESTETY JESZCZE NIE BYLO WIDAC CO BEDZIE ALE MARZY MI SIE SYN!
        BOJE SIE RODZIC NATURALNIE WIEC ROZMYSLAM NAD CESARKA,CO MYSLICIE NA TEN TEMAT?
        PISZCIE DO MNIE... GG 6214967 LUB E-MAIL: ginaaa@poczta.onet.pl
        ODPISZE NA KAZDA WIADOMOSC!
        BUZIACZKI....
        • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 22.05.04, 11:36
          Witajcie kobitki wink
          Jakoś tak cicho tu u nas się zrobiło....
          Co tam u Was? Jak brzuszki? Pewnie rosną z dnia na dzień??
          Ja właśnie wczoraj byłam u mojego lekarza i dostałam zaświadczenie że mogę
          uczęszczać w zajęciach szkoły rodzenia. No i poszłam i dowiedziałam się że nowy
          cykl zajęć zaczął się na początku maja (mieli już 3 zajęcia a w sumie jest ich
          8). No i następny nowy cykl zacznie się prawdopodobnie dopiero w lipcu. No ale
          powiedziano mi że mogę dołączyć do tego już rozpoczętego, a te zajęcia
          które "przegapiłam" mogę nadrobić potem z tym nowym cyklem w lipcu....
          No i tak się teraz zastanawiam co robić. Czy dołączyć czy poczekać do lipca.
          Ale obwaiam się że jak zaczniemy tam chodzić od lipca to możemy nie zdążyć, bo
          moje Maleństwo ma termin przyjścia na świat na 24 sierpień i raczej nie
          zmieścimy sie w całym cyklu zajęć. A jak zechce urodzić się troszkę wcześniej??
          Jak myślicie dziewczyny, czy lepiej czekać na lipiec czy juz teraz zabrać się
          za "naukę"wink))?? Czy to ma jakieś znaczenie że zacznę zajęcia od połowy, a te
          które planowo powinny być na poczatku-zrobię na końcu?? Będę wdzięczna za
          podpowiedzi....
          Całuję mocno.
          Asia i maleńki CUD....
          • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 28.05.04, 21:40
            Cześć dziewczyny!
            Chciałam się Wam pochwalić, że wróciłam właśnie od mojego lekarza i
            dowiedziałam się, że nasz Maluszek to dziewczynka wink)) Ależ się cieszę. Powiem
            szczerze, że nie miało to dla mnie większego znaczenia, ale teraz jestem bardzo
            szczęśliwa że to dziewczynka wink)
            Poza tym ostatnimi czasy pobolewał mnie brzuszek i lekarz zalecił mi odpoczynek
            i w związku z tym dostałam 3 tygodnie L4. Ale się teraz poobijam i
            poleniuchuje.
            A co u Was? Jak maleństwa Wasze? Imiona juz wybrane macie? My jeszcze nie
            możemy się zdecydować...
            Pozdrawiam serdecznie.
            Asia i 27 tc Dziewuszka wink)
            • miniaxv Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 28.05.04, 21:56
              Gratuuuluje!!! U mnie też 27 tc i w brzuszku prawdopodobnie też dziewczynka,
              imię wybrane - Emilka! Ja jestem właśnie na etapie dokupywania różowych
              fatałaszków!!! Ogromna przyjemność! Wielki wybór, tylko funduszy brak sad Tatuś
              też bardzo szczęśliwy! Pozdrawiam - Monika
              • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 05.06.04, 19:49
                Oj, puściutko i cicho tu u nas się zrobiłocrying
                Dziewczyny-co u Was???? Jak tam-wyprawki już gotowe, łóżeczka czekają już na
                swych lokatorów wink??? No i jak z samopoczuciem?
                Jeszcze dwa miesiące, no i zacznie się sierpnień wink)
                Ja właśnie byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia i uczyliśmy się jak
                kąpać dzidziulka (oczywiscie trenowaliśmy na lalce). Ufff-niełatwa to sprawa, a
                co dopiero z taką "żywą laleczką"????
                W przyszłym tygodniu wybieramy się po pierwszy mebelek dla naszej córeczki-
                łóżeczko wink Już nie mogę się doczekać tych zakupów.
                "Miniaxv"-Tobie też gratuluję dziewczynki wink
                Pozdrawionka. Asia z dziewczynką wink

preg.fertilityfriend.com/pregticker/50b5b/

• miniaxv Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 05.06.04, 20:17
                  Hej, u mnie wyprawka prawie gotowa! Brakuje mi tylko kosmetyków i artykułów
                  pieluchowo-aptekarskich, wanienki, pieluszek,laktatora i innych drobiazgów. Do
                  szkoły rodzenia nie chodzę, bo nie dostałam pozwolenia od lekarza ze wzgledu na
                  skurzce. a poza tym mój mąż wraca do domu ok.19.00 - 20.00 (również w weekedny)
                  więc musiałabym chadzać tam sama sad KOmpletuję powoli wyprawkę dla siebie, a
                  szafie dla maleństwa robi się RÓŻOWIASTO! Mam nadzieję, że uda mi się jakoś
                  wykąpać maleńtswo bez ćwiczeń na lalce smile !!! U mnie sampoczucie w porządku,
                  ale nie moge się już doczekać! Na szczęście nie czuję się jeszcze słoniowato!
                  Trzymajcie sie!!! jeszcze tylko trochę!!! Pozdrawiam - Monika&Emilka
                  • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 05.06.04, 22:19
                    No to ja chyba też już muszę się wziąść za kompletowanie wyprawki-najwyższa
                    pora wink Faktycznie "jeszcze tylko trochę".....
                    A dzisiaj rano moja dziewuszka pierwszy raz dała mi takiego porządnego kopa, że
                    aż zabolało wink Ja też jeszcze zbyt ociężała się nie czuję, ale z każdym dniem
                    jest mi coraz trudniej-zauważyłam to dzisiaj podczas sprzątania domku-że łapie
                    mnie zadyszka i naprawdę ciężko jest mi się schylać...uffffffffff...
                    Całe szczęście jestem na L4 i mogę odpocząć!
                    Miłego weekenda życzymy.
                    Asia i Oleńka (chyba)

• ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.06.04, 14:26
                      ej Kobitki, ale tu pusto crying
                      Nie wiem, może to ta piękna letnia pogoda tak wpływa na nas rozleniwiajaco czy
                      jak??
                      Co tam u Was? Już coraz bliżej sierpnia wink)
                      Pozdrowionka

• fifii Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.06.04, 16:09
                        Ja juz nie wytrzymałam i zaczęłam prać i prasować wyprawkę małej. Smiesznie się
                        wiesza takie malutkie ciuszki na suszarce smile))) Wyprasowałam jak na razie tylko
                        kocyki, pościel itp. Ciuszki czekają w kolejce. Układam w jej komodzie i tak mi
                        miło... Nie zostawiam tego na ostatnia chwilę bo jeszcze czeka mnie (a
                        własciwie męża) mycie okien, pranie firan, ogólnie generalne porzadki przed
                        narodzinami. Mój mąż bedzie mógł mi pomóc dopiero za m-c więc międzyczasie
                        zajęłam się wyprawką. Od poniedziałku zaczęłam uczeszczać do szkoły rodzenia
                        (termin mam na 20 sierp) Baardzo podobają mi się zajęcia.
                        Pozdrawiam serdecznie !
                        • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.06.04, 18:04
                          A ja już zrobiłam miejsce w szafce dla Maleństwa wink Jutro chcemy iść kupić
                          łóżeczko i wyposażenie do niego, no i zostanie nam jeszcze wózek, kosmetyki i
                          ciuszki (czyli prawie wszystkowink No ale jakoś tak po troszku będziemy
                          kompletować....
                          No a pranie firanek, mycie okien - też będzie musiało poczekac na mojego męża wink
                          Też byłam juz na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia - uczyliśmy się jak
                          kąpać maleństwo (na przykładzie lalki)uffff - nie takie to łatwe! No i też
                          jestem zadowolona z tych zajęć. Zobaczymy co dalej....
                          Ściskam mocno...smile)
                          • miniaxv Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 10.06.04, 19:59
                            Witam,
                            rzeczywiście puściutko u nas. Chyba wszystkie piorą i prausją ubranka swoich
                            maleństwsmile Ja za pranko zabieram się jutro, kupiłam "specjalistyczny" proszek
                            i już nie mogę się doczekać!!!Wiem, że trochę na to wcześnie, bo termin dopiero
                            na 26.08., ale nie mogę się opanować!!!Za porządki się nie zabieram, bo mam
                            coraz silniejsze skurcze i brzuszek zaczyna mnie boleć już po niewielkim
                            wysiłku. Oprócz tego biegam nieustannie do łazienki, w nocy ok. 3 razy!
                            Maleńtswo kopie i czuję, że lada chwila rozsadzi mi żebra, bo wpycha pod nie
                            swoje nóżęta. Opycham się truskawkami i czereśniami,oraz czekam aż stanieje
                            fasolka szparagowa! Pochłonęłam już całą fachową literaturą odnośnie ciąży i
                            porodu i ogólnie leniuchuję! Żałuję najbardziej, że nie mam ogródkasmile
                            Pozdrawiam serdecznie!!!
                            • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.06.04, 13:17
                              Dziewczyny pobudka!!!!!Niedługo sierpień!!! wink))
                              Dajcie znac co tam u Was?
                              Ile w pasie cm i ile kg na plusie-co?
                              Ja też zajadam sie truskawkami cały czas no i na jabłka dziwnie przyszła mi
                              ochota. Moje Maleństwo to jednego dnia potrafi być tak szalone, że nóżki pod
                              żebrami czuję a drugiego dnia to chyba śpi i sił nabiera. Też tak macie??
                              W ogóle to ja już dni odliczam do sierpnia i doczekac sie nie mogę....
                              Pozdrowionka wink
                              • miniaxv Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 14.06.04, 19:30
                                Hej Ramota, chyba tylko my się udzielamy. Mam nadzieję, że sierpnióweczki
                                niedługo się przebudząsmile Ja przytyłam 6 kg, a w pasie mam teraz ok.90 cm - mój
                                gin kazał mi zmieścić się w 11 kg i mam nadzieję, że mi się uda. Moje maleństwo
                                bardzo mało śpi, a jak już to bardzo krótko. Ogólnie jest chyba bardzo żywa i
                                jawnie demonstruje, co jej się podoba, a co nie! Emilka nie lubi: elektrycznej
                                szczoteczki do zębów, suszarki do włosów, odkurzacza oraz rozbijania
                                schabowych!!! Zrobiłam pranko i poprasowałam, nie wiedziałam nawet, że mam aż
                                tyle ubranek!!! Ja też odliczam dni do porodu i nie mogę się DOCZEKAĆ!
                                Pozdrawiamy - Monika&Emilka (29tyg.)
                                • emi73 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 13:50
                                  A ja od tygodnia (dopiero! - tak dziwnie wyszło)wiem, że będę miała synka!
                                  Szczerze mówiąc wciąż jeszcze trochę jestem w szoku, bo jakoś się tego nie
                                  spodziewałam. No, w sumie było 50% prawdopodobieństwa, ale miała dziwne
                                  przekonanie, ze to dziwczynka. Cóż, widać nie ma się tej intuicji...
                                  Pracuję cały czas, ale powoli robi się juz cięzko (oj, te moje dodatkowe
                                  kilogramy - nieźle ich dowaliło, załamka). I nie wiem, co robić - do pracy juz
                                  mi się chodzić nie chce, ale siedzieć w domu, w tej Warszawie też mi się nie
                                  chce. Oj, domek z ogródkiem na wsi by się przydał...
                                  • melka12 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 14:05
                                    czesc mamuski, jestem teraz w 31 tyg, od poniedzialku ide juz sobie na
                                    zwolnienie i wogóle nie rozumiem tych z Was co narzekaja na nude ciazowa na L4.
                                    Ja juz nie moge sie doczekac, spanie rano po nieprzespanej nocce, spacery po
                                    parku, basen, wysiadywanie w kawiarnianym ogródku z kolezankami ciazówkami (mam
                                    kilka), albo tylko z gazetka czy ksiazka, moje ciazowe cwiczenia, szkola
                                    rodzenia, gotowanie pysznych obiadów (wreszcie bede miala na to czas), zakupy w
                                    pobliskim warzywniaku. Nie widze takiej opcji zebym mogla sie nudzic przez te
                                    najblizsze dwa miesiace. Pragne juz zwolnienia tempa, skupienia sie na synku
                                    bez rozpraszania sie praca. Przez ostatnie tygodnie mialam poczucie ze trace
                                    czas, zabieram cos dziecku skupiajac sie przez 9 godzin dziennie na pracy. Poza
                                    tym wreszcie odejde od komputera. Lubie swoja prace, bardzo i z przyjemnoscia
                                    tu jeszcze za jakis czas wróce ale teraz chce sie z nia juz pozegnac. Pojade
                                    sobie nad morze na kilka dni, bo potem to dopiero chyba w nastepnym roku z
                                    maluchem sie ruszymy. A w Warszawie - przeciez jeszcze jest kino,
                                    nieprzepelnione sale w srodku dnia, w czwartki za darmo mozna pójsc na wystawy,
                                    no i pochodzic jeszcze po sklepach za reszta wyprawki. Duzo roboty jak na dwa
                                    wakacyjne miesiace. Pozdrawiam i mam nadzieje wykorzystacie moje pomyslu na
                                    spedzanie wolnego czasu.
                                    • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 17:52
                                      Jak narazie jest nas 31 kobitek czekających na sierpnień:
                                      (mam nadzieję że nic nie namieszałam, jakby co to korygujcie). Buziaczki wink

1. izabelam78
                                      termin-sam początek sierpnia(?? )
                                      dziewczynka-Zuzanna

2. oliwia244
                                      termin-04.08
                                      dziewczynka-Martyna

3. agula.75
                                      termin-04.08
                                      dziewczynka-Juleczka

4. larvva
                                      termin-04.08

5. smedron
                                      termin-05.08

6. borunia2
                                      termin-05.08

7. karolineg
                                      termin-08.08
                                      chłopczyk

8. kattika
                                      termin-12.08.

9. gosia_13
                                      termin-09.08 wg kalendarza, wg usg 16.08

10. emi73
                                      termin-09.08
                                      chłopczyk

11. inez21
                                      termin-09.09
                                      chłopczyk-Mateuszek

12. agrzys
                                      termin-10.08

13. embarazada
                                      termin-11.08

14. izac6
                                      termin-12.08
                                      dziewczynka

15. dobra26
                                      termin-15.08

16. monis78
                                      termin-16.08

17. ginaaaa
                                      termin-18.08

18. agathea
                                      termin-20.08
                                      dziewczynka-Alicja

19. fifii
                                      termin-20.08
                                      dziewczynka

20. ramota
                                      termin-24.08
                                      dziewczynka-Oleńka

21. asialub1
                                      termin-24.08

22. galeonia
                                      termin-25.08
                                      chłopczyk

23. k_ulka
                                      termin-25.08

24. madzik46
                                      termin-25.08

25. kameoo
                                      termin-25.08
                                      dziewczynka-Maja

26. gina12
                                      termin-26.08
                                      chłopczyk

27. miniaxv
                                      termin-26.08
                                      dziewczynka-Emilka

28. bellafe
                                      termin-28.08
                                      chłopczyk-Krzyś

29. ryza_malpa1
                                      dziewczynka

30. mag74
                                      termin-??

31. melka12
                                      termin-??
                                      • ryza_malpa1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 20:26
                                        ryża małpa - dziewczynka - termin 18.08.2004
                                        • mija4 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 21:35
                                          i ja się przypominam- 32 lata, termin- 26.08., drugie dziecko - dziewczynka w
                                          drodze- chyba będzie Maja, a w domu 12 letni syn
                                        • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 21:42
                                          Poprawiona lista wink)

1.izabelam78
                                          dziewczynka-Zuzanna

2. oliwia244
                                          termin-04.08
                                          dziewczynka-Martyna

3. agula.75
                                          termin-04.08
                                          dziewczynka-Juleczka

4. larvva
                                          termin-04.08

5. smedron
                                          termin-05.08

6. borunia2
                                          termin-05.08

7. karolineg
                                          termin-08.08
                                          chłopczyk

8. kattika
                                          termin-12.08.

9. gosia_13

10. emi73
                                          termin-09.08
                                          chłopczyk

11. inez21
                                          termin-09.09
                                          chłopczyk-Mateuszek

12. agrzys
                                          termin-10.08

13. embarazada
                                          termin-11.08

14. izac6
                                          termin-12.08
                                          dziewczynka

15. dobra26
                                          termin-15.08

16. monis78
                                          termin-16.08

17. ginaaaa
                                          termin-18.08

18.ryza_malpa1
                                          termin-18.08
                                          dziewczynka

19. agathea
                                          termin-20.08
                                          dziewczynka-Alicja

20. fifii
                                          termin-20.08
                                          dziewczynka

21. ramota
                                          termin-24.08
                                          dziewczynka-Oleńka

22. asialub1
                                          termin-24.08

23. galeonia
                                          termin-25.08
                                          chłopczyk

24. k_ulka
                                          termin-25.08

25. madzik46
                                          termin-25.08

26. kameoo
                                          termin-25.08
                                          dziewczynka-Maja

27. gina12
                                          termin-26.08
                                          chłopczyk

28. miniaxv
                                          termin-26.08
                                          dziewczynka-Emilka

29. mija4
                                          termin-26.08
                                          dziewczynka-Maja

30. bellafe
                                          termin-28.08
                                          chłopczyk-Krzyś

31. mag74
                                          termin-??

32. melka12
                                          termin-??

• izek8 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 23:09
                                            Cześć,chciałam się dopisać do waszej listy.Termin 20 sierpnia i będzie
                                            dziewczynka-Oleńka.U mnie 30 tydzień,10 kg na plusie i doskonałe
                                            samopoczucie.Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamy!!
      • moniazjulkiem Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 04.07.04, 23:29
        Hej
        Ja tez mam termin na sierpien na 22ego.Ale chcialam Ci napisac ze pierwsze
        dziecko rodzilam normalnie majac -9 i -9,5dpt dodajac jeszcze cylindry po -
        2.5.Przed porodem bylam u okulistki i nie widziala przeciwskazan,wiec urodzilam
        normalnie i wszystko jest ok a synek ma juz5 lat i teraz czeka na
        braciszka,ktory byc moze urodzi sie w domku.
        Przemysl sprawe z tym porodem,ja caly czas myslalam ze z powodu oczu nie bede
        mogla rodzic silami natury a jednak .Ostatecznie i tak musisz ty zadecydowac.Ja
        rodzilam w Niemczech bo tu mieszkam.
        Pozdrawiam Cie i maluszka w brzuszku i napisz jak urodzilas bo to przeciez
        niedlugo juz
        Monia
    • iwonaf77 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 15.06.04, 23:22
      Witam e-mamusie

jestem pewnie jedną z wielu czytających a nie udzielających się w waszym
      wątku.Troszkę późno ale chcę do was dołączyć.Termin wg OM na 4.08 i bedzie
      braciszek dla mojej 2,5 letniej Zuzi.
      Jestem z W-wy i ciekawi mnie jakie szpitale wybieracie sierpniowe Warszawianki,
      ja rodziałm na Inflanckiej i przy nim pozostaję.

Pozdrawiam Iwona
      • ayam24 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 16.06.04, 10:33
        tez moge sie dolaczycsmile)termin mam na 3 sierpnia,zostalo mi jeszcze z 7
        tygodni.nie moge sie juz doczekac malenstwa,nadal nie wiemy jakiej plci ono
        bedzie.na ostatnim badaniu sie ukrywalo...ale dzis znow idziemy na kontrole,bo
        cos za duzo wod plodowych mamsadale mam nadzieje,ze wszystko bedzie
        dobrze...musi byc...
        jestem z Łodzi,jesli sa jakies mamusie chetne do rozmowy to GG4324903
        pozdrawiam
        • melka12 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 16.06.04, 14:02
          halo, tutaj ja melka12 - termin mam na 20 sierpnia i spodziewam sie chlopaczka
          czyli teraz 31 tydzien i 10kg+. Samopoczucie ok, w piatek ostatni dzien w pracy
          ufff....
          • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 16.06.04, 20:38
            No to uzupełniam wink
            Moze jeszcze ktoś dołączy??
            Pozdrowionka

1.izabelam78
            dziewczynka-Zuzanna

2. ayam24
            termin-03.08

3. oliwia244
            termin-04.08
            dziewczynka-Martyna

4. agula.75
            termin-04.08
            dziewczynka-Juleczka

5. larvva
            termin-04.08

6. iwonaf77
            termin-04.08
            chłopczyk

7. smedron
            termin-05.08

8. borunia2
            termin-05.08

9. karolineg
            termin-08.08
            chłopczyk

10. kattika
            termin-12.08.

11. gosia_13

12. emi73
            termin-09.08
            chłopczyk

13. inez21
            termin-09.09
            chłopczyk-Mateuszek

14. agrzys
            termin-10.08

15. embarazada
            termin-11.08

16. izac6
            termin-12.08
            dziewczynka

17. dobra26
            termin-15.08

18. monis78
            termin-16.08

19. ginaaaa
            termin-18.08

20. ryza_malpa1
            termin-18.08
            dziewczynka

21. agathea
            termin-20.08
            dziewczynka-Alicja

22. fifii
            termin-20.08
            dziewczynka

23.melka12
            termin-20.08
            chłopczyk

24. izek8
            termin-20.08
            dziewczynka-Oleńka

25. ramota
            termin-24.08
            dziewczynka-Oleńka

26. asialub1
            termin-24.08

27. galeonia
            termin-25.08
            chłopczyk

28. k_ulka
            termin-25.08

29. madzik46
            termin-25.08

30. kameoo
            termin-25.08
            dziewczynka-Maja

31. gina12
            termin-26.08
            chłopczyk

32. miniaxv
            termin-26.08
            dziewczynka-Emilka

33. mija4
            termin-26.08
            dziewczynka-Maja

34. bellafe
            termin-28.08
            chłopczyk-Krzyś

35. mag74
            termin-??
    • iwonaf77 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 17.06.04, 10:21
      Czesc dziewczyny,

wczoraj byłam u lekarza bo to już 33 tydzień i do końca coraz mniej czasu.Waga
      nareszcie się ruszyła bo długo stała w miejscu (na plusie 9 kg).Chciałabym się
      zmiescić w 12 kg tak jak w poprzedniej ciąży ale zobaczymy bo nie mam zamiaru
      sobie niczego odmawiać.

Wam również radzę się "objadać" ulubionymi rzeczami bo po porodzie to się
      skończy.Ja praktycznie byłam na chlebku z masełkiem + szyneczka,dżemik,gotowane
      mięsko itp.bo Zuzia miała kolki.Myslę że będziemy mieć troszkę lepiej bo to nie
      zima więc są pomidory i inne warzywa.Będziemy musiały zapomnieć o warzywach
      strączkowych i napojach gazowanych bo maleństwa będą mieć wzdęcia i gazy.

USG będę miała dopiero na kolejnej wizycie ale lekarz po badaniu stwierdził że
      mały jest ułożony główką do dołu.Tak więć to co wyczuwałam w okolicach pępka
      nie jest jego główką tylko...pupką.

Pozdrawiam Iwona
      • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 17.06.04, 11:05
        Hej, hej.
        Ja do lekarza wybieram się jutro. W sumie też jutro kończy mi sie L4 i nie wiem
        co dalej. Czy wracać do pracy czy jak? Nie mam pojęcia. W sumie dużo naczytałam
        się na temat tego że jeżeli jest się na zwolnieniu, to 2 tygodnie przed
        terminem porodu odliczają z macierzyńskiego. No i sama nie wiem jak to jest.
        Dziewczyny mówiły, że można odliczyć te 2 tygodnie ale nie trzeba..hmm? Wiecie
        coś w tym temacie? Nie chciałabym będąc na L4, aby potem się okazało, ze mój
        macierzyński będzie o te 2 tygodnie krótszy. I tak te 16 tygodni to
        zdecydowanie za mało.....
        A Wy dziewuchy, pracujecie ciężko czy jesteście juz na zwolnieniu?
        Pozdrawiam serdecznie, papatki wink
        • dobra26 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 17.06.04, 11:23
          Hej Ramota,
          Ze zwolnieniem jest podobno tak, ze jak bierzesz przed porodem na dluzej niz 2
          tyg. np. na miesiac badz na 3 tyg. przed przewidywanym terminem to wtedy nie
          jest zaliczany do macierzynskiego. Mozna tez wziasc od lekarza internisty ale
          niestety wtedy nie placa ci 100% tylko 80% za ten okres.
          Ja tez sobie wezme zwolnienie tak kolo polowy lipca. Zeby nie zaliczyli mi do i
          tak krotkiego macierzynskiego.
          Pozdrawiam Dobra i 32 tyg. Synuś

Don't worry, be happy smile
          preg.fertilityfriend.com/pregticker/5027b/
          • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 17.06.04, 11:34
            Dzięki za odpowiedź wink)
            Ja juz jestem na L4 od początku czerwca. Co prawda w poniedziałek chciałam już
            przyjść do pracy, ale przy dłuższym chodzeniu nasilają mi się bóle brzucha,
            nogi bolą, no i w końcu lekarz kazał odpoczywać (a do pracy mam dobre 2 km w
            jedną stronę piechotką crying( ) Teraz to zależy od mojego lekarza co mi na to
            powie i czy nie będzie miał zastrzeżeń co do mojego ewentualnego L4...
            Ale powiem Ci, ze nawet zwolnienie od lekarza internisty jest płatne w ciąży
            100%. Wystarczy powiedziec ze jesteś w ciąży no i wtedy wpiszą Ci na zwolnieniu
            kod "B", no i masz płatne 100%....
            Miłego dnia życzymy.
            Pozdrowionka wink
            • mycha40 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 17.06.04, 22:34
              Witam Wszystkie Sierpniuweczki!
              Ramota- jakbys ogła jeszce mnie dopisać.
              Mycha - termin na 1.08.33 tydzień + 8kg. Podobno dziewczynka. W domu dwóch
              budrysów Michaś- 6 lat i Julek 4 latka.

Obecnie mamy 2 wątki sierpniówek- może jakoś to ujednolicić i zostawić jeden.
              Przecierz to te same tematy.

Ja tez jestem na L4 (od tygodnia) i muszę sie przyznać, ze bardzo mi to
              odpowiada. Take słodkie lenistwo już nieługo. U mnie będzie w sumie trójka-
              kolorowy zawrót głowy.

Dziewczyny czyu zakupiłyście juz wózki? Ja jeszcze nie. Wacham się czy kupować
              gondole + fotelik samochodowy, tak aby mozna byłop go zakaładać na stelaż. Nie
              wiem czy często jest to przydatne. Co o tym sądzicie. Jakie wózki kupujecie?

Pozdrawiam Was Serdecznie
              Mycha + Milenka ( 1.08)

• ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 18.06.04, 10:29
                Hej dziewczyny!
                No to na obecną chwilę jest nas 36 wink Może jeszcze ktoś dołączy...

1.izabelam78
                dziewczynka-Zuzanna

2.Mycha
                termin-01.08
                dziewczynka

3. ayam24
                termin-03.08

4. oliwia244
                termin-04.08
                dziewczynka-Martyna

5. agula.75
                termin-04.08
                dziewczynka-Juleczka

6. larvva
                termin-04.08

7. iwonaf77
                termin-04.08
                chłopczyk

8. smedron
                termin-05.08

9. borunia2
                termin-05.08

10. karolineg
                termin-08.08
                chłopczyk

11. kattika
                termin-12.08.

12. gosia_13

13. emi73
                termin-09.08
                chłopczyk

14. inez21
                termin-09.09
                chłopczyk-Mateuszek

15. agrzys
                termin-10.08

16. embarazada
                termin-11.08

17. izac6
                termin-12.08
                dziewczynka

18. dobra26
                termin-15.08

19. monis78
                termin-16.08

20. ginaaaa
                termin-18.08

21. ryza_malpa1
                termin-18.08
                dziewczynka

22. agathea
                termin-20.08
                dziewczynka-Alicja

23. fifii
                termin-20.08
                dziewczynka

24.melka12
                termin-20.08
                chłopczyk

25. izek8
                termin-20.08
                dziewczynka-Oleńka

26. ramota
                termin-24.08
                dziewczynka-Oleńka

27. asialub1
                termin-24.08

28. galeonia
                termin-25.08
                chłopczyk

29. k_ulka
                termin-25.08

30. madzik46
                termin-25.08

31. kameoo
                termin-25.08
                dziewczynka-Maja

32. gina12
                termin-26.08
                chłopczyk

33. miniaxv
                termin-26.08
                dziewczynka-Emilka

34. mija4
                termin-26.08
                dziewczynka-Maja

35. bellafe
                termin-28.08
                chłopczyk-Krzyś

36. mag74
                termin-??

A ja byłam wczoraj na kolejnych zajęciach w szkole rodzenia i dowiedziałam się
                że teraz taki okres, że straszny natłok na porodówcewink Codziennie przyjmują ok
                11 kobitek do porodu, no i sale są przepełnione. U Was też tak ???
                Teraz tylko mam nadzieję, że do sierpnia to się troszkę rozluźni, bo nie
                wyobrażam sobie takiej sytuacji że ze względu na brak miejsc nie będę mogła
                rodzić z mężem ;-(( Przeraża mnia taka myśl crying((
                A dzisiaj wybieram się do lekarza, może dowiem się jak Dzidziulka się ułożyła,
                no i czy termin wg USG jakoś się zmienił. No i ciekawe czy lekarz przedłuzy mi
                L4 czy będę musiała wracać do pracy.
                A potem, najprzyjemniejsze-idziemy na zakupy, chcemy w końcu kupić łóżeczko, bo
                tak się zbieramy już od 2 tygodni i może w końcu dzisiaj się zdecydujemy na ten
                zakup wink
                Dziewczyny kochane-czy Wy też macie takie głupkowate sny??? Mnie od jakiegoś
                dobrego tygodnia same takie durnowate sny nawiedzają....
                Buziaczki.
                Asia z sierpniową Oleńka wink)
              • melka12 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 18.06.04, 16:35
                Ramota z tym zwolnieniem to jest tak ze do konca mozesz na nim byc i nie
                odliczaja ci nic z macierzynskiego (przeciez mozesz byc chora w ciazy)wez tylko
                dluzsze niz 14 dni. Podobno to nie powinno miec znaczenia ale czasem lekarze
                nie chca pózniej wystawiac i z tad to zamieszanie. Jak np. rodzisz 20go i do
                20go masz zwolnienie a urodzisz 15go to po prostu niweluje sie zwolnienie i od
                15go licza ci macierzynski.
                • miniaxv Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 18.06.04, 17:30
                  Hej, jeśli chodi o wózek to kupiliśmy Drievra 3 XL, udało nam się jeszcze przed
                  podwyższką Vat i dzięki temu trochę zaoszczędziliśmy, mi też zostały do
                  pupienia kosmetyki i ogólnie artykuły z apteki. Nie wiem jeszcze, jakie kupić
                  pieluszki jednorazowe Pampersa czy Huggies - zdania są tak podzielone, że
                  trudno się zdecydować. Mam nadzieję, że w Poznaniu nie będzie takiego tłoku na
                  porodówce, bo szpital, w którym chce rodzić ma bardzo malo miejsc na porodówce!
                  A tak swoją drogą ciekawe, dlaczego takie korki na porodówkach? Zwolnienie od
                  gina można mieć rzeczywiście do terminu porodu, ale lepiej, żeby ostatnie było
                  dłuższe niż 14 dni, bo mogą się czepiać w ZUSie. Natomiast jak się
                  przetrminujemy (tfu tfu tfu - wypluwam te słowa!!!)trzeba wziąć zwolnienie od
                  lekarza rodzinnego, bo gin nie może już z dać! Piszcie dużo, bo czytanie
                  Waszych postów to balsam na moją znerwicowaną duszę! Razem zawsze raźniej!!!
                  Całuski - Monika&Emilka (30 tyg.)
                  Ramota - Napisz koniecznie, czego dowiedziałaś się na USG!
                  • gioja Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 18.06.04, 21:01
                    Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko. Korzystam z forum od niedawna i dopiero
                    teraz tu zajrzałam. Ja też w sierpniu - 15-ego. Ostatnie USG miałam w piątym
                    miesiącu i gin zapewniał, że to dziewczynka (a więc - Kaśka, na dodatek
                    straszna kopaśka wink). Do pracy biegam cały czas, ale pracuję w oświacie, więc
                    godzin mam mniej (chyba nie dałabym rady siedzieć osiem albo i więcej godzin w
                    biurze). Niestety w placówce nieferyjnej, więc nie mam wakacji, tylko urlop
                    (który chcę wykorzystać po macierzyńskim). Planowałam pracować do oporu, bo do
                    tej pory czułam się rewelacyjnie, ale powoli zaczynam odczuwać te dodatkowe 11
                    kilo. Myślicie, że jeśli poproszę lekarza o zwolnienie, to mimo braku poważnych
                    dolegliwości, wystawi mi je? Poza tym mam ciągły zgryz ze szpitalem. Waham się
                    między Karową (ale tam podobno tłumy i odsyłają), MSWiA (ten poleca mi mój
                    lekarz, ale czytałam na forum, że okropne baby na oddziale noworodków), Solcem
                    (o tym słyszałam same dobre rzeczy) i Wołominem. Mam nadzieję, że do porodu się
                    wyklaruje, chociaż nie miałabym nic przeciwko rodzeniu w domu (w
                    przeciwieństwie do rodziny wink). Na razie "ściągam do gniazda" - ostatnio -
                    właśnie wózek.
                    Mam pytanie: czy jeśli nie chodziłam do szkoły rodzenia, to mogą mi odmówić
                    porodu rodzinnego?
                    Pozdrawiam.
                    • ramota Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 18.06.04, 22:35
                      No, jest nas już 37 wink))))

1.izabelam78
                      dziewczynka-Zuzanna

2. Mycha
                      termin-01.08
                      dziewczynka-Milenka

3. ayam24
                      termin-03.08

4. oliwia244
                      termin-04.08
                      dziewczynka-Martyna

5. agula.75
                      termin-04.08
                      dziewczynka-Juleczka

6. larvva
                      termin-04.08

7. iwonaf77
                      termin-04.08
                      chłopczyk

8. smedron
                      termin-05.08

9. borunia2
                      termin-05.08

10. karolineg
                      termin-08.08
                      chłopczyk

11. kattika
                      termin-12.08.

12. gosia_13

13. emi73
                      termin-09.08
                      chłopczyk

14. inez21
                      termin-09.09
                      chłopczyk-Mateuszek

15. agrzys
                      termin-10.08

16. embarazada
                      termin-11.08

17. izac6
                      termin-12.08
                      dziewczynka

18. dobra26
                      termin-15.08

19.gioja
                      termin-15.08
                      dziewczynka-Kasia

20. monis78
                      termin-16.08

21. ginaaaa
                      termin-18.08

22. ryza_malpa1
                      termin-18.08
                      dziewczynka

23. agathea
                      termin-20.08
                      dziewczynka-Alicja

24. fifii
                      termin-20.08
                      dziewczynka

25.melka12
                      termin-20.08
                      chłopczyk

26. izek8
                      termin-20.08
                      dziewczynka-Oleńka

27. ramota
                      termin-24.08
                      dziewczynka-Oleńka

28. asialub1
                      termin-24.08

29. galeonia
                      termin-25.08
                      chłopczyk

30. k_ulka
                      termin-25.08

31. madzik46
                      termin-25.08

32. kameoo
                      termin-25.08
                      dziewczynka-Maja

33. gina12
                      termin-26.08
                      chłopczyk

34. miniaxv
                      termin-26.08
                      dziewczynka-Emilka

35. mija4
                      termin-26.08
                      dziewczynka-Maja

36. bellafe
                      termin-28.08
                      chłopczyk-Krzyś

37. mag74
                      termin-??

Dzięki dziewczyny za informacje na temat L4. Ja byłam dzisiaj u lekarza i bez
                      problemu wystawił mi zwolnienie do 12.07. Nawet nie pytał i nie wnikał dlaczego
                      je chcę, tylko zapytałam czy mi wystawi i powiedział że nie widzi żadnego
                      problemu wink
                      Tak więc dalej leniuchuje wink)
                      Gioja-myśle że Twój lekarz też bez problemu da Ci zwolenienie wink)
                      No i dowiedziałam się, ze nasz Oleńka waży juz 1800 i że jest troszkę większa
                      niz wg terminu OM (czyli chyba moze urodzi się wcześniej). No i najważniejsze-
                      wszystko z Nią w porządku wink))) No i lekarz potwierdził ze to dziewczynka wink)
                      Dziewczyny kochane, niedługo lipiec się zaczyna, a potem............... hehehe,
                      to już chyba zleci-co??
                      A, no i kupiliśmy dzisiaj w końcu pierwsze rzeczy dla Maleństwa: łózeczko razem
                      z wyposażeniem i taką fajną szafkę z wanienką i przewijakiem i z szufladkami na
                      pieluszki i kosmetyki wink) I jestem zadowolona. Fajnie się kupuje takie rzeczy
                      dla naszej Niuńki.
                      Trzymajcie się kochane!
                      Całuski i oby do sierpnia.
                      Asia z Oleńką wink
                      • asialub1 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 20.06.04, 17:00
                        Jeszcze dwa miesiące. Całe szczęście z racji zawodu zaczynam wakacje za kilka
                        dni i nie musze martwić sie o zwolnienie lekarskie. Wiele dziewczyn ma problem
                        z L-4 po terminie, mnie to ominie. Chociaz lepiej by bylo w czerwcu rodzić bo
                        wtedy macierzyński przedłużyłby sie o wakacje. z zakupow to wlasciwie wszystko
                        kupuione.
                        • aleksandral Mam termin na 09 sierpnia 22.06.04, 16:25
                          Mam termin na 9 sierpnia i już nie mogę się doczekać.
                          Jak wynika z USG to będzie synek (Filip).
                          Zamierzam urodzić w szpitalu Brodnowskim,
                          ciekawe czy z którąś z was tam się spotkam.

Pozdrawiam
                          Ola
                        • koloris5 Re: SIERPNIOWE MAMUSIE...... 06.07.04, 11:51
                          Cześć sierpnióweczki!Ja mam termin na 25, ale się wybieram ze dwa tyg
                          wcześniej...To jest już moja druga córeczka. Pierwsza ma 2,3. Na wadze +10 i
                          czuję się coraz mniej sprawna...Nie mogę się już doczekać kiedy ujrzę moje
                          maleństwo!
    • dobra26 Re: LISTA SIERPNIOWYCH MAMUŚ..... 21.06.04, 09:28
      Ramota pozwól że uaktualnię listę, będzie się dziewczynom łatwiej wpisywać, co
      ty na to by podawać jeszcze miasto w którym mieszkają przyszłe mamy?

1.izabelam78
      dziewczynka-Zuzanna

2. Mycha
      termin-01.08
      dziewczynka-Milenka

3. ayam24
      termin-03.08

4. oliwia244
      termin-04.08
      dziewczynka-Martyna

5. agula.75
      termin-04.08
      dziewczynka-Juleczka

6. larvva
      termin-04.08

7. iwonaf77
      termin-04.08
      chłopczyk

8. smedron
      termin-05.08

9. borunia2
      termin-05.08

10. karolineg
      termin-08.08
      chłopczyk

11. kattika
      termin-12.08.

12. gosia_13

13. emi73
      termin-09.08
      chłopczyk

14. inez21
      termin-09.09
      chłopczyk-Mateuszek

15. agrzys
      termin-10.08

16. embarazada
      termin-11.08

17. izac6
      termin-12.08
      dziewczynka

18. dobra26
      termin-15.08
      chłopczyk-Iwo

19.gioja
      termin-15.08
      dziewczynka-Kasia

20. monis78
      termin-16.08

21. ginaaaa
      termin-18.08

22. ryza_malpa1
      termin-18.08
      dziewczynka

23. agathea
      termin-20.08
      dziewczynka-Alicja

24. fifii
      termin-20.08
      dziewczynka

25.melka12
      termin-20.08
      chłopczyk

26. izek8
      termin-20.08
      dziewczynka-Oleńka

27. ramota
      termin-24.08
      dziewczynka-Oleńka

28. asialub1
      termin-24.08

29. galeonia
      termin-25.08
      chłopczyk

30. k_ulka
      termin-25.08

31. madzik46
      termin-25.08

32. kameoo
      termin-25.08
      dziewczynka-Maja

33. gina12
      termin-26.08
      chłopczyk

34. miniaxv
      termin-26.08
      dziewczynka-Emilka

35. mija4
      termin-26.08
      dziewczynka-Maja

36. bellafe
      termin-28.08
      chłopczyk-Krzyś

37. mag74
      termin-??

Zaczyna sie kolejny tydzień, czy wam też się zaczyna to dłużyć... To
      oczekiwanie? Mały Synuś skopał mnie w ten weekend strasznie, aż powychodziły mi
      siniaki na brzuchu. Rośnie mocny dzieciak, ale zastanawiam się kiedy to kopanie
      przestanie być przyjemne a stanie sie po prostu bolesne.
      Pozdrawiam Sierpnióweczki

Dobra i 32 tyg. Synuś
      Don't worry, be happy smile
      preg.fertilityfriend.com/pregticker/5027b/
      • ramota Re: LISTA SIERPNIOWYCH MAMUŚ..... 21.06.04, 11:21
        Hej!!
        Ja też jestem za, możemy podawać miasta......
        No masz rację Dobra26, mnie też strasznie się dłuży juz ten czas oczekiwania na
        Maleństwo. Ale pocieszam się tym, ze już bliżej końca niż dalej wink
        Moja Oleńka to lubi sobie tak czasami nóżkami boki mi "rozrywać", wkłada sobie
        stópkę (chyba) prawie że pod moje żeberko.... Ale lubię te Jej kuksańce wink))
        Dziewczyny, czy Wy chcecie rodzić same czy z kimś? A jak wygląda u Was sprawa
        zzo?? Chcecie się na to zdecydować? A co sądzicie o porodzie do wody? W ogóle
        jak tam samopoczucie przed??? Czekam na Wasze zdania.
        Pozdrowionka
        Asia z Oleńką wink)
        • miriam_30 Re: LISTA SIERPNIOWYCH MAMUŚ..... 21.06.04, 12:44
          Witajcie,

moj maluszek ma termin na 17.08. Strasznie sie wierci a od kilku dni wklada mi
          nozki pod zebra i niezle mi na nich gra. Cudnie jest czuc takiego rozbujnika.
          Po za tym ewidentnie protestuje jak leze na lewym boku - ma chlopak
          charakterek!smile W przyszlym tyg. kupimy malemu lóżeczko-kolyske i moze w koncu
          wybierzemy jakis wozek.
          Niestety ciagle zmagam sie z depresja i choc nie jest mi latwo staram sie
          mobilizowac ze wszystkich sil. Za kilka dni wybiore sie na usg i jak sobie na
          malucha popatrze i dowiem sie, że wszystko z nim ok, bede spokojniejsza.

trzymajcie sie,
          M
      • fifii Re: LISTA SIERPNIOWYCH MAMUŚ..... 25.06.04, 21:28
        Zerknęłam na forum "w oczekiwaniu" i zdałam sobie sprawę, że z
        wątków "miesięcznych" zostały przed nami TYLKO LIPCÓWKI i wtedy nasza kolej!!!
        No może jeszcze jakieś niedobitki z czerwca smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka