Dodaj do ulubionych

zapłodnienie po owulacji a dziewczynka...

15.11.07, 16:10

Obserwuj wątek
    • agnieszkowska Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 15.11.07, 16:28
      Witam.Jezeli zaszlas w ciaze po owulacji to masz raczej male szanse na
      dziewczynke.Ja mialam pierwsza corke i wiem ze stosunek byl jakos kilka dni
      przed owulacja.Z drugim dzieckiem seksik byl dokladnie w dniu owulacji i jest
      chlopiec.U wszystkich moich znajomych ta teoria sie potwierdzila.Pewnie ze
      wyjatki sie zdarzaja,ale szanse sa duzo mniejsze.
    • agullek Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 15.11.07, 17:15
      Jesli chodzi o planowane poczęcie chłopca lub dziewczynki, to fajnie
      wszystko z dokładnością nawet co do pozycji stosunku przedstawia
      taka książeczka amerykańskiego naukowca Lundrum'a
      Shettles'a "Zaplanuj płec swojego dziecka". Przeczytałam ją nawet z
      zainteresowaniem, choć co do planowania płci podchodzę nieco z
      przymrużeniem oka wink Sama też chciałabym tym razem mieć dziewcynkę,
      więc wskazówki tego doktora są dobrym podkładem do działania. Przy
      czym powołuje się on na naukowo dowiedzione teorie, więc może i jest
      to skuteczna metoda planowania płci... Mimo wszystko polecam, na
      pewno z tej lektury dowiesz się ciekawych rzeczy smile
      No i życzę pwodzenia w starankach i celowania w dziewczynkę smile))
      Agnieszka
    • fruzia27 Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 16.11.07, 12:48
      Moja córcia została poczęta w czasie tak późnym, że nie mieliśmy
      zbytnich nadziei, że w ogóle jeszcze się uda, bo to była sama
      końcówka. WIęc wg tych teorii powinien być chłopiec, a jest
      Kobietka! Znajomi też w ostatniej chwili poczynali i mają 2
      dziewczynki-bliźniaczki. Nie wiem jak u nich, ale u nas to było
      spontaniczne, niczego nie planowaliśmy, a ja od początku czułam, że
      będzie córka, z czego cieszę się do dziś. Wiecie co, ja tam nic nie
      chcę planować, w dzisiejszych czasach, będę się cieszyć zdrowym
      dzieckiem i tyle!
          • kosmosik Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 17.11.07, 11:32
            tak naprawdę nie chodzi o poczęcie przed owulacją- to niemożliwe wink
            tylko o to kiedy miał miejsce stosunek. Są dwie teorie dot. poczęcia
            dziewczynki. Jedna mówi, że należy starania zakończyć 48 godzin
            przed owu, a druga, że należy starania zacząć 12h PO owu wink
            Jeśli starania będą między 48-24 h przed owu, szanse są 50/50, jeśli
            w dniu owu, prawie napewno będzie chłopczyk.
            Wytłumaczenie tego jest takie, że nasienie męskie jest szybsze ale
            krócej żyje a nasienie żeńskie jest wolniejsze, ale żyje dłużej
            (dlatego jest prawdopodobieństwo, że utrzyma się te 48h...)
            • agnieszkowska Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 17.11.07, 16:15
              Wszedzie w ksiazkach pisza ze plemniki zyja do 72 godzin,czyli do 3 dni,ale to
              chyba tez zalezy od jakosci nasienia.U mnie stosunek byl jakies 4-5 dni przed
              owulacja(wg moich wyliczen)a wg usg wychodzi ze jestem w ciazy nawet krocej
              czyli ze owulacja mogla byc jeszcze pozniej.Dlatego jestem zaskoczona ze w ogole
              zaszlam w ciaze,ze plemniki przezyly tyle dni.Przypuszczam,ze bedzie dziewczynka
              bo nasienie zenskie zyje dluzej i jest bardziej wytrzymale.Nie sadze aby meski
              plemnik mogl wytrwac tyle dni.No ale to tylko teoria,czasem w praktyce roznie
              bywa jak widac na przykladach powyzej.
                • krysiax1 Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 17.11.07, 22:29
                  Ja wlasnie tez mam takiego synka. Stosunek w 8 dniu cyklu. Cykle mam bardzo regularne 28dni. Z testu owu wynka ze owylacja wystepuje 14 dniu . I co.. Wyszedl synek. A bylam taka pewna ze to bedzie dziewczynka ze jak lekarz powiedzial w czasie badania usg ze to chlopczyk dlugo nie zamykalam ust ze zdziwienia wink
                  • ainer1 Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 17.11.07, 22:45
                    hm...
                    jak widać poniżej mam jednego chłopczyka a z drugim jestem w ciąży.
                    I Obaj byli poczęci w 1 tygodniu cyklu.
                    Cyklu 33 dniowego, przed 7 dniem...
                    I jak to wytłumaczyć? podwójna owulacja?
                    Dodam, ze za każdym razem zachodzę w ciażę przy pierwszej próbie dosłownie ale
                    za 3cim chciałabym mieć dziewczynkę i... jak to zrobić? smile
                • nglka Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 18.11.07, 07:36
                  Zgadza się. Wg badań plemniki mogą przeżyć do 7 dni. DO oznacza tylko tyle, e
                  konkretne warunki powodują taki a nie inny przebieg zdarzeń (zdrowie partnerów,
                  sprzyjający śluz kobiecy). To raz.
                  Dwa, e owulacja występuje do 4 dni przed wzrostem i do 2-go dnia wyższej, czyli
                  jest to przedział. Nie ma żadnej domowej metody na potwierdzenie konkretnego
                  DNIA owulacji. Nawet, jeśli wszelkie niepewne znaki wskazują na konkretny dzień
                  - bez monitoringu ANI RUSZ. Bo owulacja nie boli. Boleć może rosnący i
                  uciskający na inne organy pęcherzyk - a nie ma żadnej pewności, czy pęknie.
                  Dlatego takie gdybanie "kto kiedy miał owulację"- nie ma najmniejszego sensu, bo
                  ułamek procenta e wszystkich obecnych tu kobiet - w ogóle miał owulację
                  monitorowaną.
                  • krysiax1 Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 18.11.07, 10:21
                    Jest wiele testow owulacyjnych ktore mozna nabyc w aptece i dokladnie wyznaczyc dzien owulacji.
                    "Test jest szybkim testem paskowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mIU/ml. Wykorzystuje on zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. Mniej więcej w połowie cyklu miesięcznego w organizmie kobiety dochodzi do nagłego wzrostu hormonu luteinizującego (tzw. "pik LH"). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po "piku LH"."
                      • agnieszkowska Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 18.11.07, 11:21
                        No to troche mnie zbilyscie z tropu.Jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to od
                        poczatku bylam pewna ze musi byc dziewczynka,no bo tyle dni przed owulacja to
                        myslalam ze to raczej pewnik.Czytajac wasze wypowiedzi stracilam te pewnosc i
                        lepiej sie juz tak nie bede nastawiac.Co prawda moja pierwsza corka zostala
                        poczeta tez jakies 3-4 dni przed owu,a z kolei synek w samym dniu
                        owulacji(temperatury nie mierze,wiem kiedy jest owu przez zwiekszenie sluzu w
                        danym dniu no i cykle sa regularne).No ale i tak mysle ze wieksze szanse mam na
                        corke niz na synka.Moze za miesiac juz bede wiedziec,hehe.
                    • nglka Re: zapłodnienie po owulacji a dziewczynka... 19.11.07, 17:51
                      krysiax1 napisała:

> Jest wiele testow owulacyjnych ktore mozna nabyc w aptece i dokladnie wyznaczyc
                      > dzien owulacji.
                      > "Test jest szybkim testem paskowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH
                      > o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mIU/ml. Wykorzystuje on zjawisko nagłego w
                      > zrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. Mniej więcej w połowie cyklu miesię
                      > cznego w organizmie kobiety dochodzi do nagłego wzrostu hormonu luteinizującego
                      > (tzw. "pik LH"). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po "piku LH
                      > "."

Test owulacyjny nie wykrywa dnia owulacji (błąd!) ale wykrywa pik LH, który ma
                      miejsce na 12-48 godzin przed owulacją. ALE to żadna gwarancja, że owulacja się
                      odbędzie. Pik LH nie gwarantuje pęknięcia pęcherzyka - wystarczy chwilowy mocny
                      stres (sprawa indywidualna) by prolaktyna wzrosła i nici z pęknięcia, owulacja
                      zostanie wstrzymana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka