Dodaj do ulubionych

Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie.

06.05.11, 15:09
Witajcie, moja córka niedostała się do przedszkola na Ursynowie. Odpowiedź burmistrza w sprawie odwołania była śmieszna. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że do września 2012 maja stworzyć 100 punktów przedszkolnych.
Dlatego szukam teraz przedszkola wzdłuż linii metra (jak najbliżej kabaty - pole mokotowskie) czynnego od godziny 7:00. Fajnie by było aby czesne nie przekraczało 1100 zł smile Jakie możecie mi polecić?
Obserwuj wątek
    • jo-75 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 06.05.11, 17:13
      a skąd wiezd wiesz, że się nie dostała? mi w przedszkolu na Hirszfelda powiedzieli, że podania zbierają do końca tygodnia a w przyszłym tygodniu dadzą znać.
      Co do pisma burmistrza to czekam na wene i piszę z zapytaniem czy do 2012 r. i tych 100 miejsc zajmie się moim Synem wink
      Synek chodzi do punktu przedszkolnego Klub Gumisiów przy stacji Stokłosy. Bardzo lubimy to miejsce i ciocie, ale niestety jest czynne od 7:45
      • zaba002 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 06.05.11, 17:44
        Dzwoniłam do przedszkola na Warchałowskiego i tam dyr. musi wybrać 5 szczęśliwców na wolne miejsca spośród 150 podań do poniedziałku i mają dać odpowiedź listownie kto się dostał. Może będziemy w tej piątce smile ale tak czy siak muszę mieć upatrzone pryw. przedszkole. Jula przez krótki czas chodziła do Gumisiów smile Byłam zadowolona ale teraz praca wymaga ode mnie wcześniejszego wstawania.
        Julcia 24.10.2008
        • jo-75 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 06.05.11, 21:00
          a kiedy Julka chodziła do Gumisiów? Kojarzę tylko Julka i Julkę, ale sporo młodszą smile
          • agnieszkalp Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 07.05.11, 14:42
            moja córka chodzi do malego przedszkola "jas i malgosia" na kabatach. blisko metra. Córka uwielbia tam chodzic. przede wszystkim bardzo "fajne" ciocie i mila domowa atmosfera. Codzienny angielski, jest kilka dodatkowych zajec (dodatkowo platnych). jak dla mnie swietne miejsce na przygotowanie dziecka do pojscia do duzego, panstwowego przedszkola. z powodu braku miejsc w panstwowym zostajemy tu jeszcze co najmniej na rok i chyba tak bedzie dla Zosi lepiej. ( najlepsza nagroda dla corki jest kiedy moze dluzej zostac w przedszkolu - to chyba mowi wszystko za siebie) wlascicielka bardzo w porządku, mozna z nia przedyskutowac wszystkie zastrzeżenia. Otwarta na uwagi.
            • ancymon123 do agnieszkalp 07.06.11, 13:22
              To nasze maluchy chodzą razem do przedszkola smile
              • agnieszkalp Re: do agnieszkalp 16.06.11, 12:53
                smile tak
                aaa
                i Aleks bije Zosie big_grin
                albo bił, bo ostatnio Zosia si enei skarży smile pozdrawiamsmile
                • ancymon123 Re: do agnieszkalp 17.06.11, 11:20
                  Nie wiem czy akurat Zosie, ale pobił dwie dziewczynki wczoraj. Sprawa zrobiła sie na tyle poważna, że zabieramy małego z przedszkola. I tak miał chodzić jeszcze tylko 5 dni. No i oczywiście zapisaliśmy się do psychologa. Ech sad
                  • agnieszkalp Re: do agnieszkalp 18.06.11, 12:53
                    powodzenia
    • adaniak Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 26.05.11, 09:58
      Moja córka chodzi do Klubu Gumisiów przy metrze stokłosy i jest bardzo zadowolona. Ja zresztą też smile Poczyniła olbrzymie postępy w zachowaniach "społecznych", otworzyła się na dzieci, nauczyła się samodzielności . I oczywiście piosenki, liczenie, dni tygodnia, angielski i inne takie edukacyjne sukcesy też są smile Panie w przedszkolu są ok, można z nimi porozmawiać na temat zachowań dziecka i otrzymać od nich fajne wskazówki. Przedszkole polecam smile
      adaniak
      • jo-75 adaniak 26.05.11, 15:03
        którego Gumisia jesteś mamą? mój Synek od sierpnia chodzi do Gumisiów i ma kilka sympatii wśród dziewczynek smile
        • adaniak Re: adaniak 26.05.11, 15:28
          Jestem mamą Leny. I nie wiem jak Krzyś, ale Lena mówi o Krzysiu z sympatią wink (chyba jest jeden Krzyś w grupie...)
          • jo-75 Re: adaniak 26.05.11, 17:16
            oooo ja też w domu słyszę o Lence smile, ale nie jestem pewna czy Krzyś jest jeden...smilemój w każdym razie to chyba urwisek....który lgnie do dziewczynekwink
    • ancymon123 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 07.06.11, 13:20
      Polecam "Domowe Przedszkole Jas i Małgosia" przy metrze Kabaty (Warchałowskiego 2).
      Syn zaadaptował się w tydzień i do dziś chodzi uśmiechnięty.
      • triada10 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 08.06.11, 17:13
        I dlatego, że syn taki zadowolony i uśmiechnięty, zapisałaś go do Małych Artystów, a jak mu się nie spodoba, to go zapiszesz do Owieczki Asi.... Oj, kobiety, najpierw płaczecie, że dziecko tak trudno się adaptuje, a kiedy się zaadoptuje i jest zadowolone, to jak jakiś mebel przestawiacie gdzie indziej... Pomyślcie, czy lubicie zmieniać środowisko (pracę, uczelnię), czy lubicie od nowa przyzwyczajać się do miejsca, ludzi? Pewnie nie za bardzo, a swoim ukochanym dzieciom fundujecie taki los dla ICH dobra... Smutne to, prawda?
        • ancymon123 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 09.06.11, 16:12
          Nie znasz sytuacji więc nie możesz osądzać. A mój syn adaptuje się łatwo. Zabiera mu to jakąś godzine i czuje się jak u siebie. Kolejna sprawa to odległość od Jasia i Malgosi, może nie duża, ale juniora odbiera ponad 70-letnia babcia i z Jasia i Małgosi to dla niej kłopot (mały jej ucieka np. na pasach). Z Artystów będzie miała kilkanaście kroków. Natomiast do Artystów nie chceli przyjąc małego rok temu, bo był jeszcze w pieluszce.
          Kolejna sprawa to, że syn ma zabużenia SI . Nie wszędzie mogą objąc go niemal indywidualną opieką i ja to rozumiem. Jeśli w Artystach sobie nie poradzą to pójdziemy do Owieczki, bo tam mają specjalny program. Ale wtedy będzie znowu kłopot z odległością. Łatwo nie jest, ale trzeba próbowac.
    • ewa_buczi [...] 04.07.11, 10:14
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • jlkowalska9 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 11.07.11, 19:14
        No cóż prawdą jest że ktoś kto mieni się pedagogiem jak tutaj wlascicielka powinnien umiec odróznic przedszkole i żłobek od przechowalni, nie ma was ani w spisie przedszkoli:edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=75
        ni w spisie żłobków ( na nowych zasadach):www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=692&value=żłobek
        jest za to mnostwo belkotu i pomieszania metod - czy doswiadczony i wyksztalcony pedagog jakim się mieni wlascicielka nie rozumie ze wrzucanie do jednego worka knilów, montessori, bogdanowicz i całej reszty to tylko "papka" dla rodzicvów zeby dobrze wygladało a w rzeczywistosci nie da się tego wszystkiego podac w ciagu dnia dziecku?
        CZy pedagog nie wie ze w przedszkolu muszą byc zatrudnieni pedagodzy po pedagogice przedszkolnej a nie psycholog i pielęgniarka jako wychowawacy? Co wtedy z metodyką? co z nadzorem kuratorium i MEN?
        a fe!
        nieladnie tak rodzicom oczy mydlic, proponuję zmienic nazwę bo mozecie miec panie przez to nieprzyjemnosci prawne.

pozdrawiam
        julia
    • mouse102 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 06.07.11, 11:35
      Pani Ewa ma kłopot ze zrozumieniem co znaczy słowo "NIELEGALNIE"

Nie tylko co do reklamy na tym forum, ale też prowadzenia firmy pod nazwą ŻŁOBEK i PRZEDSZKOLE. Otóz prowadzi Pani swoją firmę NIELEGALNIE, ponieważ nie posiada Pani wpisu do Ewidencji Placówek niepublicznych m.st Warszawy, ani też wpisu do ewidencji Żłobków. Na dziś forma prawna Pani firmy to ochronka, przechowalnia, przytułek itp. Ale na pewno NIE żłobek i NIE przedszkole.

Tylko takie wpisy ( po spełnieniu szeregu wymagań ) upoważniają do używania nazwy ŻŁOBEK i PRZEDSZKOLE. Domniemuje ( chciałbym sie mylić ), że tych wymagań Pani nie spełnia ŁAMIĄC prawo budowlane, prawo o swobodzie działalnosci gospodarczej, prawo podatkowe, sanitarne, ochrony p-poż i pewnie kilka innych.

Dura lex, sed lex Pani Ewo.
    • akinom22 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 12.07.11, 17:48
      Polecam z czystym sumieniem przedszkole Echa Leśne, mój synek jeszcze tam chodzi. Zacząl uczęszczać jak miał 2,5 roku. Od września idzie do przedszkola państwowego.
      Małe grupy, duże sale, ciocie wszystkich znają, własny plac zabaw. Wszystko odbywa się za porozumieniem rodziców.
      2 przystanki autobusowe od metra Ursynów lub Stokłosy. My jeździmy roweremsmile
    • ja_johanna Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 24.01.12, 15:37
      Moja mała chodzi do Przedszkola Żyrafa niedaleko stacji metro Imielin i jest bardzo zadowolona, ja zresztą też. Widzę u niej ogromne postępy, nauczyła się samodzielności, uspołeczniła się a i edukacja idzie jej bardzo dobrze. Śpiewa piosenki, po angielsku też, liczy, powoli zaczyna pisać. Panie nauczycielki są fajne, porozmawiają o postępach dziecka i czasem też poradzą coś.
      Polecamy z Oliwkąsmile
    • kinga_flower Pomarańczowa ciuchcia 09.02.12, 14:55
      Ja swojego rozrabiakę zapisałam do pomarańczowej ciuchci. Bardzo fajne przedszkole. Masz możliwość zapoznania się ze sposobem w jaki funkcjonuje dzięki zajęciom adaptacyjnym. Polecam
      • 2amora Re: Pomarańczowa ciuchcia 02.03.13, 22:59
        Pomarańczowej ciuchci to raczej nie polecam, sale są tak małe, że dzieciaki siedzą jak w klatkach (zresztą najlepiej samemu się przekonać), przedszkole nastawione na robienie kasy - zrobiło się sieciówką, nic specjalnego, zabrałam stąd z oddziału na Ursynowie swoje dziecko pół roku temu i nie żałuję, pieniądze były wyrzucane w błoto. Panie to Glorie, bez indywidualnego podejścia do dziecka, w większości bezdzietne, co nie jest dobre. Stanowczo odradzam.
        • skra87 Re: Pomarańczowa ciuchcia 14.05.13, 16:19
          W Ursusie przy ul.Rakietników 6 to się dopiero poziom Pomaranczowej Ciuchci- dawne "Bambino" szerzy!!!!!!!!!!!!dyrektorka bez kwalifikacji-nawet nie może byc nauczycielka w grupie- BO NIE MA KWALIFIKACJI!!!, a Pomaranczowa Ciuchcia szczyci się pracownikami.To jakaś kpina z nas rodzicow i z naszych dzieci .Ta kobieta nie ma pojecia o pracy w przedszkolu!!!Nie szanują jej ani nauczyciele ani rodzice,kompletna degrengolada z takim dyrektorem.W przedszkolu brudno- nikt nie dba o porządek- nauczycielki sto razy mądrzejsze od swojej dyrektorki-czytaj inteligentniejsze i przynajmniej wykształcone( przynajmniej wychowawczyni w grupie mojego dziecka),brak obiecanego nowego wyposażenia, stare zabawki.I TO jest ten wysoki poziom PC.Omijajcie to przedszkole wielkim łukiem-napisali dużo, a dzieje się NIC- za duże pieniądze!!!.I do tego-niewykształcony personel- DYREKTOR-po najniższych kosztach!!!..czegu tu wymagać-nikt wykształcony i z doświadczeniem nie będzie współpracował z taką "fabryką" dla dzieci.Żenada..ŻENADA..ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • bmar_cel Re: Pomarańczowa ciuchcia 12.12.13, 15:26
          Ja też nie polecam pomarańczowej ciuchci na ursynowie ! Zaradność Pani dyrektor poddana już była nie raz pod wątpliwość, bo jak pokazały fakty słabo radzi sobie z logistyką i podstawowymi sprawami organizacyjnymi. Ostatnio był nawet bunt rodziców w sprawach bezpieczeństwa dzieci, które zostały pozostawione bez opieki na placu zabaw. Gdyby nie rodzice mogło by dojść do tragedii. Grupą dzieci opiekuje się jedna osoba czasem dwie co nie daje jej sznsy skutecznego przygotowania dzieciaczków do 1 klasy. Typowa sieciówka nastawiona na robienie kasy. Ciekawostką jest przymusowe płacenie za tzw zającia dodatkowe smile opłata miesięczna to jakieś 1600 zł z czesnym. Z zajęć dodatkowych dzieci wynoszą nie wiele, cyt. Panią Dyr. ale przecież nikt nie może się wyłamać, bo będzie przykro dziecku. Pomyślcie czy warto ? My zrezygnowaliśmy.
        • basian877 Re: Pomarańczowa ciuchcia 17.08.22, 16:24
          Pewnie to kwestia tego że opinia była dodana 9 lat temu, ale mam zupełnie inne spostrzeżenia co do ciuchci- wręcz odwrotne. Mój syn chodzi do ciuchci już 3 rok i jest zachwycony, świetne wyposażenie, wszystko bardzo zadbane, dzieciaki mają zajęcia językowe, dużo zabaw na dworze, coraz to nowe rzeczy są wymyślane żeby dzieciom urozmaicić czas, i aby więcej się nauczyły, fajnie są prowadzone też media społecznościowe m można oglądać co się ciekawego dzieje w przedszkolu. Poza tym widać u kadry zaangażowanie i wręcz pasję do tego co robią, zawsze z uśmiechem, pełni energii i pomocni- atmosfera na piątkę! Co do sal- są duże, jasne i mają nowocześnie wyposażone, na bierząco są kupowane nowe zabawki dla dzieciaków. Kolejne dziecko jak już będzie w wieku przedszkolnym też napewno poślemy do ciuchci
    • triada10 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 09.02.12, 17:49
      Nachalna reklama, tak jak w wątku o chorobach w przedszkolach (też na temat Pomarańczowej Ciuchci...
      • bj32 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 09.02.12, 22:45
        Poproszę o linki. Nie wszystko jestem w stanie wyłapać.
    • joadziowa Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 01.06.12, 16:53
      Żyrafa na Kabatach godna polecenia. Fajne miejsce, dobrze wyposażone, ciekawe zajęcia, kadra naprawdę świetna no i przede wszystkim zadowolona córka, nic dodać nic ująć.

Pozdrawiam
      • bartekmak Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 26.06.12, 18:41
        Drodzy Rodzice. Ponieważ moja córka rzutem na taśmę dostała miejsce w przedszkolu publicznym, mam do oddania miejsce w bardzo fajnym przedszkolu Piotruś Pan na ul. Nugat 4 Ursynów (www.piotruspan.edu.pl/). Przedszkole prowadzone jest przez Panią Pedagog z ponad 30-letnim stażem i znajduje się w rejestrze warszawskich przedszkoli niepublicznych. Przedszkole niczym nie odstaje od konkurencji, a jest jednym z najtańszych (koszt: 850 zł za miesiąc, w tym zawarte jest wyżywienie i wszystkie zajęcia dodatkowe).
        Jest to miejsce przeznaczone dla dziecka w wieku 2,5-4 lata. Zajęcia można zacząć w sierpniu lub wrześniu.
        Chciałabym oddać miejsce, żeby odzyskać wpisowe w wysokości 1000 zł.
        Zainteresowanych proszę o kontakt: Ewelina Mazurkiewicz-Mąka, e.mazurkiewicz.maka@gmail.com, tel.: 505-188-443.

• anusia_kus Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 28.02.13, 14:19
        zgadzam się, również polecam przedszkole Żyrafa. Zarówno moje dzieci, jak i dzieci mojej sąsiadki uczęszczały do tego przedszkola i nigdy nie żałowałam wyboru tej placówki. Bardzo bogata oferta zajęć, jaką proponuje to przedszkole <wszystkie zajęcia wliczone są już we wczesne, a więc bez dodatkowych opłat> było czynnikiem, które zdecydowało o wyborze tego miejsca. Miałam bowiem pewność że moje dzieci będą rozwijały swoje umiejętności pod każdym aspektem. Poza tym spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami rodziców wśród otoczenia na temat tego przedszkola. Dlatego apeluję do wszystkich niezdecydowanych rodziców: jak zaryzykujecie- na pewno nie pożałujecie bo warto!
      • anusia_kus Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 27.03.13, 14:02
        zgadzam się w 100%. Jest to idealne miejsce dla naszych pociech. Bogata oferta zajęć,w tym zajęć dodatkowych, które wliczone są we wczesne powoduje że dziecko nie nudzi się a zajęciach, chętnie bierze w nich czynny udział. Dla mnie rewelacja!
        • triada10 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 27.03.13, 17:02
          A dla mnie ewidentna kryptoreklama. No cóż, czasy są trudne...
    • julia_kowalska Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 09.07.12, 14:43
      Z doświadczenia polecam przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia. Niezwykle miła atmosfera tam panuje, przyjaźnie nastawieni wychowawcy, dziecko zadowolone, czego chcieć więcej?
    • jolanta_k_88 [...] 25.07.12, 15:54
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • bj32 jolanta_k_88 25.07.12, 19:32
        Spam i reklama są niezgodne z Regulaminem.
    • agastyr344 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 12.04.21, 10:14
      Pomarańczowa Ciuchcia. My jesteśmy zadowoleni. Czesne również przystępne. Warto pójść na adaptację to sama zobaczysz czy Ci się podoba.
    • ewastani233 Re: Szukam pryw. przedszkola na Ursynowie. 02.01.22, 15:36
      Polecam placówkę pomarańczowej Ciuchci. Dobra lokalizacja, kadra pedagogiczna, edukacja oraz żywienie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka