Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA

02.03.12, 08:53
Sytuacja wygląda tak:
Oboje z mężem jesteśmy z Warszawy, tu jesteśmy zameldowani, pracujemy i odprowadzamy podatki. Od ponad roku mieszkamy jednak w małej miejscowości podwarszawskiej, gdzie jest tylko jedno przedszkole, a kryterium dostania się do niego jest obowiązek zameldowania dziecka w gminie. Niestety na tą chwilę nie mamy takiej możliwości. Dziecko jest zameldowane razem ze mną na Bielanach, więc na przedszkole tam gdzie mieszkamy nie mamy nawet co liczyć. Z kolei w Warszawie brane są pod uwagę w pierwszej kolejności dzieci, które mieszkają w Warszawie, a przecież my w Warszawie nie mieszkamy, jesteśmy tylko tu zameldowani. Dziecko w poprzednim roku nie dostało się do przedszkola.

Prośba do mam, które były w podobnej sytuacji o informację, czy udało im się zapisać dziecko do przedszkola w Warszawie. Jeżeli tak to, czy dostało się od razu do przedszkola pierwszego wyboru, czy dopiero w rekrutacji uzupełniającej?
    • lilith76 Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 02.03.12, 10:01
      Podajesz miejsce zameldowania, milczysz o miejscu zamieszkania. I tyle.
      Wizji lokalnej po domach jeszcze nie robią.
    • aura1508 Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 02.03.12, 14:35
      Mieszkam w małej podwarszawskiej miejscowości. Zameldowana do niedawna byłam w Warszawie razem z dziećmi. Problem przedszkola rozwiązaliśmy w taki sposób, że zameldowałam siebie i dzieci na pobyt czasowy (meldunek warszawski zachowujesz). Dostałam z urzędu zaświadczenie o pobycie czasowym.
      Poza tym napisałam pismo wyjaśniające naszą sytuację meldunkową z deklaracją, że się zameldujemy na stałe + uzasadnienie czemu akurat nam jest przedszkole potrzebne i dziecko się dostało smile To nie jest warszawa, są inne realia i masz szansę na miejsce w przedszkolu smile
      • aura1508 Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 02.03.12, 14:37
        Oj, chyba nie zrozumiałam o co chodzi smile
        Chodzi ci o przedszkole w Warszawie a nie pod Warszawą smile Sorki smile

        Jeśli chodzi o Warszawę to nie wspominaj nic o miejscu zamieszkania smile
    • klubgogo Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 02.03.12, 18:55
      Jako miejsce zamieszkania podajesz warszawskie, w czym problem?
      • agulasek Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 02.03.12, 19:09
        OK. Dzięki za rady. Problem w tym, że jakoś osobiście nie lubię się podpisywać pod czymś, co nie jest prawdą. Tak już mam, ale faktycznie w tej sytuacji chyba nie ma innego wyjścia.
    • wrzesniowamama07 Re: Trudna sytuacja z przedszkolem - WAWA 04.03.12, 10:56
      Ale nie musisz mieć przecież żadnych dylematów - tak naprawdę jesteście z Warszawy, i poza miejscem zamieszkania wszystko was wiąże z Wawą (podatki przede wszystkim, ale i praca).
Inne wątki na temat:
Pełna wersja