Dodaj do ulubionych

Montessori Ursus Prawnicza - polecacie?

05.06.12, 10:21
witam, byłam na dniu otwartym w tym przedszkolu. sama metoda mi bardzo odpowiada i chciałabym, aby moje dziecko się tam uczyło. Panie na tym spotkaniu były jakieś takie szare i mało radosne, ale to późna godzina była, po całym dniu pracy, tak może być. następnym razem były już bardziej radosne. załamana natomiast jestem warunkami lokalowymi. podłoga w salach to jakieś linoleum czy panele, które sie wybrzuszyły, wykładzina na podłogach stara i poszarpana, zniszczona. ściany pomalowane jakąś farbą olejną, mebelki mocno podniszczone. w sumie tak szaro i ponuro tam jest. mało radości i kolorów. aż dziw bierze, ze w przedszkolu może tak być. całość sprawia wrażenie miejsca z lat 50-tych. A wystarczyłoby zmienić wykładzinę i te panele czy linoleum, zamiast farby położyć tapety i naprawić czy nawet kupić nowe mebelki. przecież czesne jest jedno z najwyższych - w sumie z obiadami 1300 zł, a wpisowe najwyższe w warszawie 1500 zł. Prosze o Wasze opinie nt opieki w tym przedszkolu, zajęć i atmosfery. może słyszeliście, ze sa plany remontu tej placówki? odnoszę wrażenie, że za pieniądze z wpisowego budują szkołę, a nie inwestują w przedszkole. a mnie zależy na jak najlepszych warunkach w przedszkolu, bo za to płacę. a i jeszcze jedna doskwierająca sprawa w tym przedszkolu to godzina odbioru 17.30, potem trzeba płacić. które przedszkole pracuje tak w dzisiejszych czasach? obecnie żłobek mam do 19.00 czynny. pracuję od 9.00 do 17.00 w centrum, jak ja mam dojechać w 30 min do ursusa? to nie możliwe! drodzy rodzice, czy dla Was nie jest to problemem? nie każdy ma dziadków, którzy moga odebrać, albo kupę kasy, zeby codziennie dopłacać za późniejsze odebranie dziecka. Proszę o Wasz głos w tej sprawie, dzieki
Obserwuj wątek
  • montessori Przedszkole Montessori 07.06.12, 13:25

   Witam,

   Jako dyrektor Przedszkola Montessori przy ul.Prawniczej czuję się w obowiązku wypowiedzieć na temat powyższego postu - napisanego przez jednorazowy Nick na niniejszym forum ( Mimo, że trudno nam przypomnieć sobie Pani / Pana odwiedziny – o późnej porze w przedszkolu – dni otwarte organizujemy rano ) - chciałabym napisać kilka słów komentarza.
   Pierwszy raz w 12-letniej historii naszej placówki spotykam się z opinią na temat naszych nauczycieli jako „szarych” i „mało radosnych”, ale to oczywiście kwestia osobistego odbioru, nie będę więc polemizować. Każdy ma prawo do swojej oceny – natomiast w opinii naszych rodziców oraz wielu osób ( w tym autorytetów pedagogicznych z którymi współpracujemy, gości z różnych miejsc na świecie a także innych odwiedzających nas – w tym nauczycieli, których szkolimy w ramach współpracy z uczelniami pedagogicznymi ) nasi nauczyciele zasługują w wysokim stopniu na szacunek i wielkie uznanie za pracę którą wykonują oraz ogromne serce i zaangażowanie w pracę z dziećmi. Być może oczekiwanie Pana (i) w stosunku do zachowania nauczyciela wynikało z bardziej tradycyjnego „modelu” nauczyciela. Postawa i wymagania w stosunku do nauczyciela w Pedagogice Montessori różnią się znacząco od wizji tradycyjnej. Nauczyciel nie dominuje tu nad dzieckiem – bardziej mu towarzyszy i podąża za jego potrzebami – stąd ma być w pewnym sensie „szary” – bo dziecko, jego potrzeby i zainteresowania są ważniejsze. Wchodząc do grupy Montessori powinniśmy odczuwać obecność radosnych dzieci – nauczyciel jest na drugim planie – nie on jest w centrum uwagi dzieci tylko to, czym aktualnie się zajmują. Zawsze można porozmawiać z nauczycielem po obserwacji zajęć podczas dnia otwartego i zapytać o wszystko, co jest inne czy niezrozumiałe, poznać ich bliżej aby zdecydować, czy tym osobom chcę jako Rodzic powierzyć pod opiekę swoje dziecko. To bardzo ważne, bo zaufanie rodzic – nauczyciel buduje tak istotne w tym wieku poczucie bezpieczeństwa u Maluszka oraz pomaga w łagodnej adaptacji do nowego miejsca.
   Kilka słów odnośnie warunków. W jednej z kilku sal - remontowanej kompleksowo 3 lata temu – w ciągu tego roku szkolnego nastąpiło wybrzuszenie drewnianych paneli – tak, to prawda. Mają dopiero rok – nie są stare. Dwukrotnie próbowaliśmy w ciągu roku usunąć tą usterkę, jednak okazało się, że wada wymaga poważniejszego remontu (podłoga posiada bowiem instalację ogrzewania podłogowego ), tak więc wykonany on może zostać dopiero podczas wakacyjnej przerwy remontowej ( przedszkolaki przebywają wówczas w budynku szkoły ). Każdego roku podczas wakacji przeprowadzamy remont tego co potrzeba ( w ubiegłe wakacje został wymieniony cały dach ), wymieniamy wykładziny dywanowe i odświeżamy pomieszczenia.
   Kwestia wykończenia ścian oczywiście jest kwestią gustu – farby, których używamy są zgodne z zaleceniami Sanepid dla pomieszczeń przedszkolnych – jako powierzchnie zmywalne. W przedszkolach Montessori zazwyczaj nie używa się tapet i kolorowych dekoracji na ścianach – ze względu na założenia pedagogiczne – aby uwaga dzieci skoncentrowana była na pomocach rozwojowych, a nie rozpraszała się na wielokolorowe ściany czy podłogi. Tak jest w montessoriańskich placówkach na świecie, które znam i z którymi współpracujemy, ale oczywiście nie każdemu musi taki wystrój odpowiadać. Każdy kolor czy element wystroju powinien być przemyślany i użyty w określonym celu. Można wyszukać w internecie inne placówki montessoriańskie, aby nabrać wyobrażenia co do specyfiki wystroju i umeblowania sal w przedszkolach Montessori.
   Bardzo jestem też zaskoczona opisem naszych mebli jako podniszczonych – większość mebli zakupiona i wymieniona została podczas ubiegłorocznego remontu. Jedynie część szafek w szatni (poza zakupionymi w tym roku ) wymaga renowacji czy wymiany przed kolejnym rokiem szkolnym.
   Inwestujemy w nasze palcówki bardzo wiele serca i pieniędzy – nie tylko w nowobudowana szkołę przy ul.Pobożnego (pierwszą w Polsce szkołę zaprojektowaną ściśle dla Pedagogiki Montessori), ale też w utrzymanie budynku opisanego Przedszkola Montessori przy Prawniczej oraz pierwszego w Polsce Gimnazjum Montessori przy Boh.Warszawy. Pieniądze na nową budowę nie pochodzą z opłat wpisowego ( ten cel pomaga realizować Fundacja „Daj mi Czas”, będąca organizacją pożytku publicznego ) – wpisowe wykorzystywane jest właśnie na planowe remonty i modernizacje istniejących placówek, na doposażenie w bardzo kosztowne pomoce edukacyjne, dbałość o estetyczne atestowane mebelki i urządzenia.
   Ostatnie krótkie słowo tylko dotyczące godzin pracy przedszkola. Zdaję sobie sprawę że może to być opinia kontrowersyjna – ale zaryzykuję…. Nie planujemy wydłużenia czasu pracy palcówki. Opłaty naliczane za odebranie dziecka po godzinie zamknięcia przedszkola ( po 17.30 ) nie mają stanowić dodatkowego przychodu, ale zachęcić Rodziców do punktualnego odbierania dziecka. Zajęcia obowiązkowe zaczynają się od 9.00 ( opieka zorganizowana jest od 7.30 ). Bardzo zależy nam, żeby małe dzieci – dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego – nie przebywały w nawet najcudowniejszym przedszkolu dłużej niż 8 godzin. To naprawdę i tak bardzo dużo dla 3-6 latka. Kodeks pracy chroni dorosłych przed nadmiernym obciążeniem obowiązkami i pracą, limitując dobowy / tygodniowy wymiar godzin. W stosunku do dzieci my sami – dorośli musimy stać na straży tego, co im potrzebne dla zrównoważonego rozwoju. Proszę mi wierzyć - wielu naszych Rodziców pracuje – w poważnych instytucjach, na wysokich stanowiskach i w różnych godzinach. Pewnie część z nich też szukała rozwiązania, uznając wartość Pedagogiki Montessori i decydując się na naszą placówkę – czasem dowożąc dziecko kilkadziesiąt nawet kilometrów. Zależy nam jednak na tym, aby Rodzice zapisujący do nas swoje dzieci szukali innych rozwiązań niż opieka przedszkolna do 19.00. Zapewniam, że to zaprocentuje w rozwoju Maluszka.
   Mam nadzieję, że mój post pozwoli na spojrzenie innym okiem na nasze przedszkole. Bardzo przykro jest nam (nie tylko mi, ale też nauczycielom i rodzicom mającym u nas dzieci – od jednego z nich właśnie otrzymałam informację, że na forum pojawiła się ta opinia ) czytać taką opinię – szkoda, ze Pan / Pani podczas odwiedzin u nas nie zapytał (a) o to wszystko. Nie mamy nic do ukrycia – rodzice zawsze są mile widziani, wręcz zapraszani. Nie organizujemy przecież „dni otwartych” w przedszkolu na pokaz – zapraszamy do pobytu z dzieckiem podczas normalnego dnia, aby wszystko zobaczyć i doświadczyć takim, jakie jest.
   Pozdrawiam autora postu, życząc trafnego wyboru placówki. Wszystkich zainteresowanych zapraszam oczywiście do odwiedzin ( po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym ) i osobistego wyrobienia sobie zdania na temat naszej pracy.
   Dorota Rotowska
   • emily_valentine Re: Przedszkole Montessori 07.06.12, 21:39
    Witam,
    >
    > Jako dyrektor Przedszkola Montessori przy ul.Prawniczej czuję się w obowiązku w
    > ypowiedzieć na temat powyższego postu - napisanego przez jednorazowy Nick na n
    > iniejszym forum ( Mimo, że trudno nam przypomnieć sobie Pani / Pana odwiedziny
    > – o późnej porze w przedszkolu – dni otwarte organizujemy rano ) -


    Nieprawda, byłam na dniu otwartym w przedszkolu na ul. Prawniczej 8 maja o godz. 16.

    Również uważam, że urządzenie pomieszczeń dla maluchów/toddlers w byłym garażu to nieporozumienie. Pomieszczenia małe, ciasne, brzydkie, dużo plastiku jak na montessori.
    Dostałam też cennik, z którego jasno wynika co jest priorytetem dla właścicieli. Przy tylu grupach jest to bardziej zarobek, niż dobro dziecka.
    Znam też mamę, która 1,5 roku uczęszczała z dzieckiem do grupy toddlers na Prawniczą i miała nie najlepsze zdanie, podobnie jak reszta rodziców dzieci z tej grupy.
    • montessori Re: Przedszkole Montessori 07.06.12, 23:09
     Może w takim razie doprecyzujmy - dni otwarte dla PRZEDSZKOLAKÓW ( poprzedni post dotyczył przedszkola ) odbywają się w godzinach porannych ( od 9.00 / 9.15 ). Spotkania dla Rodziców z Maluszkami ( 15msc - 3 lata ) są organizowane w godzinach porannych (indywidualne ) a także popołudniowych ( w małych grupach ) - ale nie tej grupy wiekowej dotyczył wątek na który odpisywałam.
     W przyszłym roku szkolnym zajęcia dla Maluszków odbywać się będą w budynku przedszkoli przy Prawniczej ( parterowym ) i Pobożnego. Z użytkowanego w tym roku piętrowego budynku, o którym Pani prawdopodobnie pisze rezygnujemy. Tylko dwie z 5 użytkowanych sal mieściły się na parterze – pozostałe 3 sale są na piętrze – być może nie było okazji ich obejrzeć. Na spotkaniu z pewnością otrzymała Pani również informację o planowanej zmianie miejsca od września.
     Zawsze będą Rodzice bardzo jak i mniej zadowoleni - w każdym miejscu. Naszym priorytetem są dzieci – nie będę - bo nie mam jak - Pani o tym tu przekonywać. Jesteśmy miejscem dla tych, którzy nam zaufali, bo w to wierzą i przekonują się o tym na co dzień. Ale o tym przeważnie nie pisze się na forach – taka już nasza ludzka natura. Jeżeli wybrane miejsce nie spełnia naszych wymagań, najlepiej wtedy nie "męczyć się" w nim 1,5 roku, tylko szukać od razu dla swojego dziecka placówki bardziej odpowiadającej oczekiwaniom.
     pozdrawiam
     • emily_valentine Re: Przedszkole Montessori 08.06.12, 09:10
      Przedszkole to przedszkole, co za różnica jaka grupa? Przecież maluch kiedyś będzie przedszkolakiem. A warunki dla maluchów są tragiczne i aż dziw że do tej pory w garażu były organizowane zajęcia dla maluchów i to za ciężkie pieniądze. Od maluchów się zaczyna przygoda z montessori i warunki dla nich powinny być WZOROWE, bo się rodzice mogą zrazić, że ich dziecko ktoś trzyma w garażu. Sal na górze nie widziałam, ale sądząc po parterze wątpię, by było tam więcej miejca niż na dole. Jest to technicznie niemożliwe.
      Pomysł, by przenieść grupę toddlers z garażu do drugiego budynku jest pozytywny, szkoda że tak późno.
   • bj32 Montessori 12.06.12, 01:21
    Proszę o usunięcie linka z sygnaturki.
  • joakal Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 11.06.12, 13:34
   Zgadzam się z tym co napisała p. dyrektor przedszkola.
   Budynek to nie wszystko, w przedszkolu najważniejsza jest atmosfera, a akurat to jest na najwyższym poziomie. Nauczyciele są niesamowici, każda jedna osoba jest prawdziwym pedagogiem z powołaniem i ogromnym sercem dla dzieci.
   Znam to przedszkole od sześciu lat i nigdy nie żałowałam decyzji o posłaniu tam moich dzieci. Córka po pięciu latach przedszkola chodzi już do szkoły i naturalne dla mnie było, że będzie kontynuować naukę w szkole należącej do tych samych właścicieli. Syn chodzi do przedszkola już trzeci rok, zaczynał w budynku fundacji i bardzo mu się tam podobało.
   Godziny pracy przedszkola są rozsądne, dziecko nie powinno spędzać całego dnia poza domem, to bardzo męczące, kiedy czas na przebywanie z rodzicami?
   Dla mnie dużym atutem jest otwartość zarówno wychowawców jak i dyrekcji, nie zdarzyło mi się nie zostać wysłuchanym, a wszystkie moje prośby rozpatrzone zostały pozytywnie smile
   Moje dzieci kochają to przedszkole, córka do tej pory lubi chodzić w odwiedziny.
   Polecam to przedszkole rodzicom, dla których dobro dziecka jest najważniejsze.
   Joanna

   • emily_valentine Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 11.06.12, 23:13
    Na szczęście są inne przedszkola, w tym montessori, gdzie kadra jest równie dobra, jak nie lapsza, a warunki lokalowe bez zarzutu. Jak ktoś chce trzymać swoje dziecko w garażu i mu to odpowiada, to gratuluję. Ja bym tego nie nazwała dobrem dziecka.
    • joakal Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 11:53
     na szczęście nie muszę szukać innych przedszkoli i testować, czy będą odpowiadać zarówno mnie jak i moim dzieciom
     już znalazłam idealną placówkę dla moich dzieci smile
     życzę ci tego samego
   • oder123 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 07.11.13, 15:56
    Znawcy tematu twierdzą, że Montessori jako pedagogika jest dla wszystkich dzieci, ale nie dla wszystkich rodziców...No cóż, to święta prawda.
    Uważam, że mam prawo wypowiadać się w sprawie i przedszkola i szkoły Montessori na Ursusie (ul.Prawnicza/ul. H. Pobożnego). Po 3 latach spędzonych w przedszkolu - wspaniałych latach - nasz syn kontynuuje naukę w szkole Montessori (obecnie w drugiej klasie), więc naturalne było dla nas, że córce dajemy taką samą możliwość.
    Syn rozpoczął naukę w pierwszej klasie jako sześciolatek i nie miał problemów edukacyjnych z realizacją programu. Z nauczania na każdym poziomie nasze dzieci są bardzo zadowolone. Wiec my rodzice tym bardziej. Syn mówi wprost, że szkołę uwielbia! Z córką kontakt słowny jest jeszcze utrudniony, ale każdego dnia daje nam jasne dowody tego jak baaaaaaaardzo lubi tam przebywać.
    Nauczyciele są wspaniali. Ci z którymi mamy bliższy kontakt są oprócz tego, że pedagogami to przede wszystkim ludźmi pełnymi pasji. I dla nas to jest wskazówką przy wyborze szkoły/przedszkola dla naszych dzieci...nie kolor ścian czy podłoga...
    A co do "zarzutów", większego kalibru odnośnie zarabiania pieniędzy na szkole czy przedszkolu to mamy wolny rynek i każdy kto chce, może,czuje się na siłach ma prawo otworzyć szkołę, no ale trzeba ją jeszcze poprowadzić...w warunkach kiedy dzieci są cudowne a dorośli wszystko komplikują.

    Pozdrawiam wszystkie otwarte umysły, które zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach 3 fakultety, pierwsze miejsca w rankingach nie gwarantują już niczego...od pracy zaczynając, a na szczęśliwym życiu kończąc...
    JG

  • mamaurwisa7 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 00:38
   Moje dziecko chodzi do Fundacji ,,Daj mi czas,, grupa dla maluchów i na ten temat mogę się wypowiedzieć.Placówka ma swoje plusy i minusy.W grupie maluchów napewno ogromnym plusem jest Pani prowadząca grupę Kasia i tu zero zastrzeżeń.Sympatyczne są zajęcia z plastyki oraz angielskiego.Pozytywne napewno to ,że masz mozliwość przebywania z dzieckiem przez czas adapctacji - z czego ja oraz babcia malucha korzystamy.Na plus jest też opieka,,merytoryczna nad placówką Pani Barbary.Jezeli byłaś na dniu otwartym to nazwisk podawać nie muszę - bo możesz sama sprawdzić.Minusem grupy maluchów jak dla mnie jest fakt,że w przypadku wydzrzeń losowych -typu choroba nauczycielki itp. nie ma zastepstwa nauczyciela z wykształceniem pedagogicznym przy dzieciach tylko opiekę sprawują np.pani od plastyki(bardzo sympatyczna, co nie zmienia faktu że bez wykształcenia pedagogicznego)oraz tzw .pomoc nauczyciela.
   Szczerze -liczę na duże zmiany związane z przenosinami do nowej siedziby.Na temat obecnej lokalizacji czyli osławionego budynku fundacji ,,spuszczę zasłonę milczenia,,smileByłam we wszystkich salach na górze i na dole , także w łazienkach z brakiem ciepłej wody w kranachsmile
   • mamaurwisa7 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 00:56
    Zdecydowałam się dać szansę sobie i placówce jeszcze przez roksmilewtedy dziecko idzie do przedszkola.Zobaczymy czy nowy budynek przyniesie też powiew świezej energii, bo napewno zapał u nauczycieli widać ,zapał do metody montessori też.
    Godziny pracy placówki jak dla mnie ok, nie wyobrażam sobie zostawiać maluchaod 8 do 19, w końcu to przedszkole a nie przechowalnia, może warto czasami rozważyć zapłacenie niani za przyprowadzenie dziecka z przedszkola i posiedzenie 2 godz. w domu do powrotu rodziców.Wielu moich znajomych tak praktykuje.
    Pozdrawiam
    • zeta.111 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 12:53
     na wynajęcie opiekunki, która odbierze dziecko i poczeka z nim w domu na rodzica, to nie najlepszy pomysł, bo przede wszystkim kosztowny. licząc, że dziennie odbiór i czekanie na rodzica to 2 h, jak pisała mamaurwisa7, to koszt takiej usługi, to min. 30 zł za te 2h, czyli za tydzień 150 zł, a za miesiąc 600 zł. dodatkowe 600 zł do 1300 zł opłat miesięcznych za przedszkole, to razem 1900 zł, masakra finansowa.
   • bj32 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 01:20
    Ale to w przedszkolu na Prawniczej?
    • mamaurwisa7 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 01:35
     tak
     • zeta.111 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 12:57
      dziękuję za informacje, zarówno pani dyrektor, jak i pozostałym osobom. cieszę sie, że dyrekcja reaguje i dba o wizerunek placówki, mam nadzieję, że dotrzyma słowa i poprawią sie warunki lokalowe dla przedszkolaków, bo estyka też jest ważna, choć atmosfera i pedagodzy ważniejsi - to nie ulega wątpliwości.
      co do godzin otwarcia to rozumiem, ze dziecka nie powinno sie oddawać na przechowanie całodzienne, ale niestety nic nie poradzę na to, że takie sa godziny pracy w firmach.
      9.00 - 17.00 to w tej chwili standard, więc moze dyrekcja chociaż przemyśli sprawę do godz. 18.00 - odbiór dzieci, pół godziny dłużej, to nie jest dla dziecka zabójcze, a rodzic spokojnie dojedzie, nie stwarzając zagrożenia na jezdni dla siebie ani innych.
      na pewno dobrze i z ulgą przyjmą taka informację zarówno obecni, jak i przyszli rodzice przedszkolaków, pozdrawiam
      • zuuzii Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 12.06.12, 13:35
       Rozumiem argumnety Dyrektora i zgadzam się, że dla dziecka najlepiej jest jeśli nie przebywa w przedszkolu cały dzień, jednak realia są takie, że większość rodziców pracuje od 9 do 17, a podróż powrotna do domu często zajmuje ponad godzinę, co poprostu uniemożliwia dojazd po dziecko o 17:30. Rodzice permanentnie będą się "spóźniali" i płacili dodatkowo, a dziecko niepotrzebnie będzie się stresowało, że rodzić się "spóźnia". Lepiej od razu uczciwie ustalić późniejsze godziny odbioru dziecka. Przecież nikt z nas nie robi tego, bo mu się nie chce i nie dba o dziecka.
       • gruu-byy Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 14.06.12, 09:41
        Nie wiem, dlaczego ktoś skasował mój wpis. Mam nadzieję, że tym razem będę mógł się swobodnie wypowiedzieć. Chcę odnieść się do godzin otwarcia. W XXI wieku mało kto ma ten komfort, żeby pracować do 16, często nawet 17. Dlatego warto przemyśleć opcję przedłużenia godzin pracy przedszkola, tak aby każdy bez zbytniego pośpiechu mógł dotrzeć do placówki. Jeszcze raz proszę o przemyślenie zmian w grafiku pracy.
        Pozdrawiam
       • mamcia07 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 19.06.12, 20:50
        święta prawda, mam pociechę w szkole i gdyby nie świetlica miałabym duże problemy z ogarnięciem wszystkiego, oboje z mężem dojeżdżamy i staramy się ogarniać ale jak trafiamy na gorszy dzień (czytaj korki) to z wywieszonymi ozorkami wpadamy po dziecko nawet po 18
        gratuluję więc pomysłu w szkole, że świetlica jest do 19
   • mamusk-a1000 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 27.06.12, 17:15
    Aby uspokoić dopowiem, że w Fundacji nie pracuje żadna osoba nie posiadająca wykształcenia pedagogicznego. "Pani od plastyki" - p.Agnieszka - jest mgr oligofrenopedagogiki, na ostatnim semestrze studiów podyplomowych z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Miłego dniasmile
    • mamaurwisa7 Re: Montessori Ursus Prawnicza - polecacie? 29.06.12, 04:21
     A pomoc Pani Iwona Trocka- która sama zostaje z dziećmi-maluchami na placu zabaw albo w sali zabaw na dole także ma wykształcenie pedagogiczne?będę wtedy uspokojona w 100%smileA jeszcze bardziej jesli będzie wykształcenie pedagogiczne potwierdzone ukończeniem kursu montessori bo min takie są organizowane przez placówkę Fundacji.
     Wtedy nawet wypowiedzi Pani Iwony do zapłakanego malucha...dzieci płaczą bo tak mająsmilewydadzą sie dla mnie montessoriańskiesmile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka