Dodaj do ulubionych

rekrutacja uzupełniająca Warszawa

09.05.13, 16:52

co ona oznacza?
w przedszkolach po 1-2 miejsca dla 3 latków - czyli pewnie te miejsca, których ktos zapomniał potwierdzić wink
i jak? mam spisać i jeździć jutro od rana pytać czy nadal 1 miejsce jest wolne??
Obserwuj wątek
    • nikulam Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 10:08
      Daj spokój, ja tam nie wierze w tą uzupełniającą. Przecież na te 1-2 miejsca i tak wezmą kogoś, kto złożył już odwołanie do tego konkretnego przedszkola bo to było jego I wyboru.
      Ja pewnie powysyłam jednak poleconym by mieć czyste sumienie,że zrobiłam wszystko by się dostała.
    • maggie.21 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 12:35
      Witam, ja właśnie wróciłam z rundy po przedszkolach. To są fikcyjne wolne miejsca widoczne w internecie. Rodzice nie potwierdzili i są wolne miejsca, ale już zarezerwowane przez rodziców, którzy złożyli odwołania, Ci którzy wybrali to przedszkole jako pierwsze. Są 3 wolne miejsca a odwołań z pierwszego wyboru 20. Raczej to beznadziejna sytuacja. Kazali się dowiadywać na początku września....
      • ann.k Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 13:39
        To też zależy. W moim przedszkolu pierwszego wyboru ileś dzieci przeniesiono do placówek kolejnego wyboru a 11 nie dostało się nigdzie. Pani dyrektor powiedziała, że szkoda składać odwołania, bo jak tylko będzie miała wolne miejsca to w pierwszej kolejności wybierze jakies dziecko z tej 11.
      • kylie27 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 14:06
        Od rana odwiedziliśmy już 10 przedszkoli

masakra totalna.....
        na 1 wolne miejsce już dziś jest po kilka lub kilkanaście podań.....
        wszedzie stała w kolejce do pani dyrektor
        wszedzie usłyszałam, że im bardzo przykro, że rozumieją trudną sytuację, ale nie z ich winy po prostu jest za mało miejsc i szansa są ZEROWE
        WSZYSTKIE DYREKTORKI WYLEWAŁY POMYJE NA BURMISTRZA
        wszyscy bardzo zestersowani, rozżalenie i wszędzie bardzo napięta atmosfera....
        Kilka dyrektorek kazało mi pisać list do burmistrza
        Wszystkie dyrektorki przeklinały pseudo samotne matki
        mam nadzieję, że to coś pomoże, bo naprawdę jest bardzo ciężko i wszystkich to na Mokotowie zaskoczyło....
        w przedszkolu przy al. Niepodległości nie chcieli przyjąć podania, bo w pierwszej rekrutacji tam nie składaliśmy....
        w ogóle we wszystkich przedszkolach dyrektorki powiedziały mi, że szansa na przyjęcie mają TYLKO dzieci, które były tam zgłoszone w pierwszej rekrutacji jako PIERWSZEGO wyboru....
        czyli w naszej sytuacji tylko na portofino, a tam wszyscy potwierdzili a moja córka jest na 8 miejscu dzieci nieprzyjętych....
        a w przedszkolu nr 305 na ul. Bryły - pani dyrektor powiedziała, że to jedno wolne miejsce jest już zarezerwowane dla dziecka jednej z pracownic ......a w necie się pojawiło no bo musiało....
        w 20 przedszkolach powiedziano nam, że szanse są ŻADNE, czyli cała ta rekrutacja uzupełniająca to ściema ????
        • maggie.21 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 14:30
          My też składaliśmy na Portofino. Moja córka miała tylko 64 punkty i potwierdzam, ze panie dyrektorki opowiedziały ze pierwszeństwo maja dzieci pierwszego wyboru. To tak jakby stracona pozycja od początku, bo zły wybór pierwszego wyboru. A do burmistrza chyba napisze. Taka moja refleksja z wizyty w jedynym przedszkolu, przyszłam przed śniadaniem i sporo dzieciaczków było w szatni - była jedna mama, reszta to ci tatusiowie. Pewnie samotni, a ze adres zamieszkania taki sam jak mamy i dziecka to przypadek.
        • lauren6 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 13.05.13, 08:40
          Popieram Was w tym pisaniu listów do burmistrza. W warszawskich żłobkach dało się zrobić, że tzw. samotne matki nie są faworyzowane przy rekrutacji. Nie ma żadnego sensownego powodu, żeby nie wprowadzić podobnych kryteriów przy rekrutacji do przedszkoli. Ostatecznie przy podobnej ilości punktów decyzję podejmuję dyrekcja przedszkola, więc dziecko z trudną sytuacją rodzinną i tak miałoby większe szanse na przyjęcie, gdyby matka udowodniła, że faktycznie jest jej ciężko. Obecne zasady naboru są chore.
          • ann.k Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 13.05.13, 09:12
            Zgodzę się, że obecne zasady naboru są chore. Ale nie zgodzę się z tym, że samotne matki nie powinny mieć "forów" w przyjmowaniu do przedszkoli. Bo powinny. Żłobki to troche inna parafia, ich również jest za mało, ale i tak liczba chętnych jest mniejsza niż do przedszkoli, po prostu wiele osób uważa, że żłobki to zło ostatecznie i rodziny zawsze się jakoś mobilizuja w pomocy w opiece nad dzieckiem do lat 3.
            Natomiast to co ja uważam, ze powinno być zmienione to idiotyczne oświadczenie jako potwierdzenie o samotnym macierzyństwie, oraz w przypadku każdej takiej osoby dyrektor powinien zostać zobligowany do szczegółowego sprawdzenia sytuacji prawnej a następnie w przypadku wykrycia oszustwa do bezzwłocznego skreślenia z listy przyjętych.
            Samotna matka to powinna być osoba: owdowiała lub z mężem w zakładzie karnym / na specjalistycznym leczeniu, lub rozwiedziona albo niezamężna ale tylko z orzeczeniem o ograniczeniu praw rodzicielskich drugiemu rodzicowi lub adnotacją, ze ojciec nn. Każdy inny przypadek to już nadużycie, które realnie jest wycelowane w osoby w naprawde trudnej sytuacji życiowej, bo tym właśnie byłoby całkowite zniesienei tego kryterium.
            • ann.k Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 13.05.13, 09:15
              I jeszcze jedna sprawa w temacie kryteriów. Państwowe przedszkola są bezpłatne do godziny 13. W większości z nich po tej godzinie sale prawie pustoszeją, a dzieci dziarsko maszerują do domu. Moim zdaniem za to, że dziecko będzie chodziło cały dzien do placówki i będzie płaciło dodatkowo, powinny równiez być przyznawane punkty (tak robią np. w Krakowie). To pozwoliłoby wyeliminować matki "samotne" i "pracujące z domu".
            • ximba Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 16.05.13, 11:00
              Co ciekawe, pojęcie „rodzica samotnie wychowującego dziecko” zostało zdefiniowane w art. 3 pkt. 17a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późń. zm.). Zgodnie z ustawową definicją: „osobą samotnie wychowującą dziecko jest panna, kawaler, wdowa, wdowiec, osoba pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osoba rozwiedziona, CHYBA ŻE WYCHOWUJE WSPÓLNIE CO NAJMNIEJ JEDNO DZIECKO Z JEGO RODZICEM”.
              Wyjaśniając ustawową definicję: sytuacja, gdy rodzice wspólnie wychowują dziecko (razem zamieszkują i wychowują dziecko) wyklucza możliwość uznania którejkolwiek z tych osób
              za osobę samotnie wychowującą dziecko.

Definicja ta jest zamieszczona na stronie www.edukacja.warszawa.pl w ramach zasad rekrutacji do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla dzieci urodzonych w latach 2008-2010, podpisanych przez p. Beatę Murawską (zastępcę dyrektora Biura Edukacji).
              w związku z tym rodzice składający fałszywe oświadczenia popełniają przestępstwo z art. 233 kk, czyż nie?

Może warto złożyć zawiadomienie (domniemanie przestępstwa) do prokuratury i ktoś wreszcie przyjrzy się tym oświadczeniom. Kilka wyroków (nawet w zawieszeniu) odstraszy przyszłe potencjalne "samotne matki" i zwolni kilka miejsc w przyszłej rekrutacji, a może nawet przed wrześniem 2013 ?
              • melancho_lia Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 12:13
                Kiedyś tez o tym myślalam, ale to walka z wiatrakami.
    • bbkk Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 14:49
      Tak na prawdę to w przypadku 3 latków to pic. Szanse mają 4 latki, które wejdą na niewykorzystane miejsca przez 5 latki. Dla mnie to jest zresztą bez sensu że trzyma się miejsca w przedszkolach dla 5 latków - bo może ktoś się jeszcze zdecyduje. Dla takich maruderów powinny być miejsca w oddziałach przy szkole.
      • borntobewild Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 10.05.13, 15:29
        Trzy lata temu moje starsze dziecko nie dostało się do żadnego z kilku przedszkoli. Przez zły wybór pierwszego przedszkola, obleganego. Myślałam, trudno mieliśmy pecha. W tym roku przyszła pora na młodsze. Znowu wpisałam przedszkole pierwszego wyboru to samo, mając nadzieję, że szczęście dopisze. Nie udało się. Dziecko nie dostało się do żadnej z sześciu wymienionych placówek. Rozmawiałam z dyrektorką dwa razy. Za każdym razem podawała mi inne dane, mówiła o losowaniu i opowiadała bajki...Mieliśmy 64 punkty,. Zdecydowanie za mało. Wczoraj kolejna rozmowa. Pani ma 4 wolne miejsca i 40 odwołań. Ciekawe czy znowu będzie losować...To wszystko jest śmiechu warte. Przedszkola mniej popularne może rządzą się innymi prawami, ale inne działają jak chce dyrektor. Miejsca zapewnione znajomym, pracownikom, znajomym znajomych...i tym, którzy maja inne sposoby na przychylność dyrektorów. Smutne.
        Do tego przedszkola się nie odwoływałam, bo postawa Pani dyrektor mnie powaliła. Może nie ma co uogólniać, ale jaka dyrektorka, taka placówka.
        • bbkk Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 11.05.13, 08:02
          Hmmm
          Jaka dyrektorka taka placowka
          To czemu dwukrotnie wybralas to przedszkole jako 1 wybor?
      • jakw Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 16.05.13, 07:06
        bbkk napisała:

> Dla mnie to jest zresztą bez sensu że
        > trzyma się miejsca w przedszkolach dla 5 latków - bo może ktoś się jeszcze zde
        > cyduje. Dla takich maruderów powinny być miejsca w oddziałach przy szkole.
        Ale z zerówkami w szkołach też jest chyba problem? Przynajmniej w Wwie.
    • stasia_mama Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 12:05
      witam,

czy ktoś się dostał na Ursynowie do przedszkola w ramach rekrutacji uzupełniającej?
      Ja własnie sprawdziłam w systemie i status u mnie, się nie zmianił (nieprzyjęty nigdzie) i nie wiem czy to oznacza, że wynik rekrutacji uzupełniającej jest negatywny (czego niestety się spodziewam) czy jeszcze nie było aktualizacji?
      Czy ktoś się orientuje co teraz? liczę na to, że jakieś miejsce zwolnie się od września/ października - nie wiem czy wtedy "po9lować" czy już teraz zanieść jakieś nowe podanie ...

• bbkk Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 12:42
        stasia_mama napisała:

> Ja własnie sprawdziłam w systemie i status u mnie, się nie zmianił (nieprzyjęty
        > nigdzie) i nie wiem czy to oznacza, że wynik rekrutacji uzupełniającej jest ne
        > gatywny
        (czego niestety się spodziewam) czy jeszcze nie było aktualizacji?

Jest już po aktualizacji.
        • nikulam Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 17:53
          My też nigdzie.
          W podstawowej 20 złożonych
          w uzupełniającej 22
          • ann.k Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 19:04
            Po prostu składałaś do najbardziej obleganych. W Śródmieściu są jeszcze miejsca.
            • stasia_mama Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 21.05.13, 22:03
              ale nie każdy może wozić dziecko do przedszkola w innej dzielnicy bo mu nie po drodze, nie ma jak, nie wyrobi się. Powodów może być mnóstwo.
              Dla dziecka spędzenie codziennie kilkudziesięciu minut w komunikacji miejskiej to też zbędna rozrywka.
              Dla mnie porażką całego systemu jest to, że mając przedszkole w odległości kilku minut spacerkiem muszę zastanawiać się co zrobić z dzieckiem, którego nie przyjęli - nie tylko do tego najbliższego, ale nigdzie, gdzie miałabym realną możliwość go dowieźć ...
              Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na pomoc co zrobić z pseudo samotnymi matkami ...
              • ann.k Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 22.05.13, 09:19
                stasia_mama napisała:

> Dla dziecka spędzenie codziennie kilkudziesięciu minut w komunikacji miejskiej
                > to też zbędna rozrywka.

Z własnego doświadczenia wiem, że kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej w tym wieku naprawdę nie robi żadnej różnicy. To rodzicom się wydaje jako mega masakra, zaś dzieciom jest absolutnie wsio ryba.
                Rozumiem, że każdy by chciał zapisać dziecko do tego przedszkola, które "widzi z okna", niestety tak sie nie da. W przedszkolu tuz przy stacji metra Politechnika są dwa wolne miejsca.
                • bbkk Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 22.05.13, 11:10
                  ann.k napisała:

> Z własnego doświadczenia wiem, że kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej w
                  > tym wieku naprawdę nie robi żadnej różnicy.

Taaa
                  W szczególności z zapchanym autobusie. I z przesiadkami na mrozie. O 7 rano. Istna rozrywka.
                  • melancho_lia Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 22.05.13, 11:42
                    A w wielu przypadkach jeszcze wózek z młodszym rodzeństwem dochodzi. Powodzenia uncertain
                    • bj32 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 22.05.13, 13:25
                      Nawet 20 minut w tramwaju było dla mojej przednią rozrywkąsad Wreszcie postanowiłam chodzić piechotą, jak raz jeden przystanek sobie jechałyśmy minut 40...
                      • asai1978 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 24.05.13, 21:42
                        tych dojazdów się trochę obawiam; rok temu syn się nie dostał, chodził do prywatnego : teraz dostał się do publicznego 4 przystanki od domu w drodze do pracy, chyba 11 na liście (miejsc dla rocznika 2009 było bardzo mało i w niewielu przedszkolach); trzy razy w tygodniu będzie jeździć także z młodszą siostrą - trochę mam cykora; raczej zostaje tylko samochód
                • lilith76 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 25.05.13, 15:56
                  > Z własnego doświadczenia wiem, że kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej w
                  > tym wieku naprawdę nie robi żadnej różnicy. To rodzicom się wydaje jako mega m
                  > asakra, zaś dzieciom jest absolutnie wsio ryba.

A z mojego doświadczenia wynika, że właśnie wielka ryba, jak wieloryb.
                  Do żłobka podwoziłam autobusem, w spacerówce i było ok.
                  Jednak przedszkole to tuptanie, czas buntu trzylatka. Było ciężko. Moje dziecko przeżywało zmianę w swoim życiu.
                  Ja wracam umęczona do domu po podróży autobusem. Wynika z tego, że trzylatek to jakiś inny materiał.

Ale wobec alternatywy - brak przedszkola, a dojazdy, lepsze dojazdy.
                • jakw Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 25.05.13, 18:36
                  ann.k napisała:

>kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej w
                  > tym wieku naprawdę nie robi żadnej różnicy. To rodzicom się wydaje jako mega m
                  > asakra, zaś dzieciom jest absolutnie wsio ryba.
                  Mi robi - zwłaszcza jeśli jest tłok , a na dokładkę ztm kasuje 2 z 3 linii na danej trasie w związku z ograniczeniem kasy na komunikację i nagle okazuje się, że 3 razy musisz się przesiadać - ciągnąc ze sobą małolata, laptopa i może jeszcze jakieś zakupy.
    • lilith76 Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 25.05.13, 15:57
      Do naszego przedszkola z rekrutacji uzupełniającej dostało się dwoje dzieci z rocznika 2010.
      • asu1981waw Re: rekrutacja uzupełniająca Warszawa 25.05.13, 23:32
        Moje dziecko też jest z 2010 i dostało się w rekrutacji uzupełniającej.
        Nawet nie do przedszkola pierwszego wyboru.
        Generalnie dostało się do przedszkola aż 12 dzieci w rekrutacji uzupełniającej.
    • kriskot Są wolne miejsca w przedszkolach publicznych 29.06.13, 11:36
      Jeśli potrzebujesz miejsca w przedszkolu skontaktuj się w urzędem w śródmieściu. Naczelnik tego wydziału zawsze wie w którym przedszkolu właśnie są wolne miejsca, a w razie potrzeby może zwiększyć liczbę miejsc w poszczególnych przedszkolach a nawet otworzyć dodatkowe grupy. To jest możliwe bo w śródmieściu jest dużo przedszkoli a mało mieszkańców. Tylko musisz go przekonać, że sprawa jest ważna i nie masz innego przedszkola.
      To jest pan Bojakowski tel. 22 279 19 01.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka