Dodaj do ulubionych

przedszkole prywatne czy publiczne

13.06.16, 07:57
Powiedzcie mi proszę jakie macie zdanie w tym temacie.
Córka we wrześniu skończy 3 lata, mieszkamy pod Warszawą. Nie licząc na miejsce w przedszkolu publ. zapisałam ją do prywatnego, które mamy dość blisko domu. Tymczasem niespodziewanie dostała się do przedszkola publicznego tyle że jakieś 20 minut samochodem (a ok. 30 autobusem) od domu. Po podliczeniu wszystkich kosztów różnica w opłatach (nie licząc dojazdow) to jakieś 400 zl. Na prywatne nas w zasadzie stać ale było by to na granicy naszych możliwości finansowych.
Powiedzcie co byście wybrały?
Dodam że córka jest dzieckiem które raczej będzie miało problemy z adaptacją bo trudno jej się odnaleźć w nowych miejcach
--
Edyta
Obserwuj wątek
    • aoala Re: przedszkole prywatne czy publiczne 13.06.16, 08:45
      moje dziecko chodziło do publicznego przedszkola i było fajnie miało dodatkowo angielski i rytmikę i myślę że małemu dziecku to starczy zwłaszcza że przedszkole było aktywne i organizowało jeszcze różne występy typu jasełka
    • julita165 Re: przedszkole prywatne czy publiczne 14.06.16, 15:46
      Ja mam syna w prywatnym przedszkolu i z perspektywy prawie dwoch lat stwierdzam, że dla malucha, szczególnie mającego probolemy z adaptacją przedszkole prywatne jest sto razy lepsze. Zwyczajnie lepiej realizuje funkcje opiekuńcze - małe grupy, więcej opiekunek, bardziej indywidualne podejście do potrzeb dziecka, mniejsze wymagania co do samodzielności dziecka itd. Z wiekiem to traci na znaczeniu a zyskuję walory edukacyjne. Tu już bywa róznie, zalezy od konkretnej placówki, czasem lepsza okazuje się prywatna a czasem państwowa. Jesienią synek skończy 5 lat i teraz już na pewno dałby sobie radę i w państwowym ale nie widzę sensu zmieniać mu placówki na rok.
    • bresal Re: przedszkole prywatne czy publiczne 27.07.16, 12:01
      Nasze dziecko posłaliśmy do www.sloneczneprzedszkole.pl/, ale myślę, że nie ma reguły, że np. prywatne = lepsze. Każde przedszkole jest inne. My trafiliśmy do naprawdę fajnej placówki, ale wiem, że nie kazdy ma takie szczęście!
    • kasik_dwa Re: przedszkole prywatne czy publiczne 04.08.16, 16:33
      Myślę, że zależy, jakie są to przedszkola. Znam dobre przedszkola państwowe i złe prywatne. Moje dziecko też się dostało do przedszkola państwowego, a wcześniej zapisałam je do prywatnego i cały czas się waham. Ale chyba zdecyduje się na prywatne, bo nie chodził do żłobka i w prywatnym są mniejsze grupy, może bardziej indywidualne podejście.
    • ewuniamaz81 Re: przedszkole prywatne czy publiczne 08.11.16, 13:28
      My jakoś trafialiśmy pechhowo - dwa razy zmienialiśmy przedszkole, raz z publicznego na inne publiczne, ale to drugie też nie spełniało naszych oczekiwań. W końcu zdecydowaliśmy się, że zapłacimy za lepsze warunki i swój komfort psychiczny i córki. Posłaliśmy dziecko do integracyjnej Bajeczki, gdzie ma wszystko czego potrzebuje. Smaczne posiłki, wspaniałe panie przedszkolanki, czas na naukę i zabawę. Córka uczy się obcowania z dziećmi z orzeczona niepełnosprawnością (np z Aspergerem). Myślę, że to ma bardzo dobre aspekty wychowawcze.
    • matyldacisek Re: przedszkole prywatne czy publiczne 07.12.16, 13:51
      Moje dzieci chodzą do niepublicznej placówki - przedszkola Tequesta na Żoliborzu. W Tequeście prowadzą zajęcia w oparciu o innowacyjne programy autorskie, mają wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, promują model edukacji dwujęzycznej – wielojęzycznej i stwarzają warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i talentów. Polecam to miejsce!
    • tukanar Re: przedszkole prywatne czy publiczne 17.01.17, 12:14
      Wszystko zależy od mozliwosci rodzicow. Biedniejsi nie maja przeciez wyboru, ale bogatsi juz tak> Chociaz teraz jest duzo przedszkoli ktore maja dotacje unijne i przez to przez jakis czas sie nie placi. Tak zrobilo nowe przedszkole w Poznaniu. Nazywa sie kogut i przez rok sie placi tylko za jedzenie. Naprawde super
    • gannaw Re: przedszkole prywatne czy publiczne 19.01.17, 13:00
      Ostatnio też na innym forum znalazłam o tym przedszkolu opienie tyle ze w Świnoujsciu. ponoc znaja sie na rzeczy. Jakis rodzic z pomorza pisal ze bardzo dobre przedszkole. Wiec skoro otwieraja kolejne to chyba dobrze o nich świadczy.
    • blondyneczka_83 Re: przedszkole prywatne czy publiczne 22.02.17, 21:26
      Milion razy wolę przedszkole prywatne niż publiczne. Przede wszystkim w prywatnych przedszkolach kładą nacisk na naukę języka angielskiego, jest cała masa dodatkowych zajęć, każde dziecko jest traktowane indywidualnie, panują bardziej komfortowe warunki, jest zdrowsze jedzenie. Syn uczęszcza do Tęczowego Ogrodu w Warszawie. Jest to przedszkole dwujęzyczne i po roku stwierdzam, że nie mogłam podjąć lepszej decyzji. Polecam
    • izabellle84 Re: przedszkole prywatne czy publiczne 14.06.17, 13:16
      ja osobiście wole moje dziecko puścić do przedszkola prywatnego, poza tym teraz są takie udogodnienia, ze zazwyczaj te przedszkola są refundowane ze środków UNII Europejskiej, kilka znalazłam w Poznaniu, podobno otwiera się nowe w Miękowie, to koło Owiński i widziałam ,że czesne 350 zł to bardzo mało, zamierzam spróbować się dostać. miekowo.educandi.pl/?gclid=CjwKEAjwvYPKBRCYr5GLgNCJ_jsSJABqwfw7nD97p3kIzS1PMkwtC_LyQOi786I9e3p3qy-Vpjz9nRoCNp_w_wcB
    • nietuzinkowy Re: przedszkole prywatne czy publiczne 12.03.20, 15:00
      Myślę, że wyjdzie Wam prawie na to samo, jak byście dali do prywatnego, ale bliżej. Ja mam obok domu w Wejherowie przedszkole Urwis, które funkcjonuje bardzo dobrze , oferuje szereg zajęć rozwijających kreatywność dzieciaczków. Zawsze mają smaczne, zdrowe obiadki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka