Dodaj do ulubionych

Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kępa

11.04.03, 01:47
W tym wątku wymieniamy się informacjami o przedszkolach na Pradze Południe, w
tym Na Grochowie, Gocławiu, Saskiej Kępie...
Zapraszamsmile

Obserwuj wątek
    • gruszka_edziecko Przedszkole na Grochowie (patsik) 11.04.03, 01:49
      szukam dobrego przedszkola smile)
      przede wszystkim takiego, w którym dziecko byłoby traktowane indywidualnie i
      rozwijało się - a nie tylko przebywało pod opieką pań przedszkolanek
      najlepiej takiego, w którym personel rozumiałby, że dziecku NIE WOLNO jeść
      jajek (do tej pory marne mamy doświadczenia....)
      czekam na typy od Mamuś Warszawskich smile)
      patsik (patsik@gazeta.pl)

• gruszka_edziecko Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 11.04.03, 01:50
        na pewno nie polecam nr 220 na Walewskiej
        tam możesz mówic i pisać na kartkach ze dziecko czegoś nie je a potem jak jest
        całe wysypane lub ma rozwolnienie dowiadujesz sie że jadło czego nei może "bo
        pani kazała żeby się nei marnowało" sad
        także przyłączam się do poszukiwań naprawdę dobrego przedszkola na grochowie
        pozdrawiam
        kasia_mm (kasia_mm@gazeta.pl)

• patsik Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 18.04.03, 12:00
          no dobra..nie ma tu nikogo z Pragi...super....sad
          może jednak jak konkretniej zapytam, będzie odzew?
          interesują mnie takie przedszkola: przy Bartosika, przy Niekłańskiej i przy
          Londyńskiej? Kto może powedzieć coś na "+" lub na "-"? proszę...czas ucieka.....
          • nusiek1 Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 25.04.03, 16:42
            jestem, jestem. Sadzac z obszaru Twoich poszukiwan mieszkam w poblizu i mam ten
            sam klopot. Mimo ze od przedszkoli w okol az sie roi, to bardzo mi trudno
            ustalic gdzie warto poslac mojego Kubusia. Na wyborze dobrym zalezy mi tym
            bardziej ze mam dwoch synow i z pewnoscia mlodszy za 2 lata dokooptuje.

Podpytuje mamy w piaskownicy ale co mama to opinia. Jedne mowia ze Unicef jest
            extra, drugie narzekaja na sfrustrowanie wysokim poziomem dzieci i nerwowe
            wychowawczynie.

Czy masz zglebiona wiedze na temat Bartosika?
            • patsik Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 05.05.03, 11:23
              Przedszkole na Bartosika.....
              Pierwsze wrażenie – nienajlepsze
              Nieprzytulnie, tak, hmmm.....korytarzowo (przedszkole mieści się w budynku
              szkolnym i np. szatnia jest na szkolnym korytarzu), obco. I to leżakowanie –
              buuuuuuuu, nawet pięciolatki!!!! Za to podobno nie ma przymusu spania, chodzi o
              odpoczynek. Okaże się podczas roku szkolnego....
              Drugie wrażenie – nienajgorsze
              Komunikatywna Pani Dyrektor, AKCEPTUJĄ DIETY! – można nawet z własnym jedzeniem
              przychodzić(w razie alergii), sporo zajęć dodatkowych (odpłatność będzie
              ustalona we wrześniu dopiero), dużo prac dzieci, sale o niebo przytulniejsze
              niż szatnia wink.
              I to by było na tyle, jeśli chodzi o wstępne rozpoznanie. Ale – po moich
              rozległych przedszkolnych doświadczeniach – mogę powiedzieć tylko jedno:
              wszystkie wady i zalety wyjdą podczas roku szkolnego. Co z tego, że pani
              Dyrektor zapewni mnie, że oni do jedzenia nie zmuszają, skoro synek dostawał
              gorączki na myśl o obiedzie w jednym z przedszkoli, „bo pani zachęcała go do
              surówki”? co z tego, że pani Dyrektor twierdzi, że nie zmuszają do spania, jak
              córeczka mówi, że ma 2 godziny cicho leżeć, bo jest leżakowanie? Co z tego, że
              jak wół było wszędzie napisane „uczulona na jajko”, skoro panie sobie umyśliły,
              że na przepiórcze na pewno nie?
              Ale ja to przewrażliwona i nadopiekuńcza jestem....
              Obiecuję zdawać relację od września, jestem dobrej myśli, jak zwykle
              • kaalinaa Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 06.05.03, 11:41
                witam,
                moja gwiazda chodzi do przedszkola na Niekłańskiej. Polecam, przedsiębiorcza
                pani dyrektor, miłe opiekunki, dużo dodatkowych zajęć, dobrze wyposażone sale i
                plac zabaw. Spodobało mi się również przedszkole na Londyńskiej.
                Pozdrawiam,
                Iza
              • nusiek1 Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 12.06.03, 12:03
                W koncu dostaliśmy sie na Gocławiu na Umińskiego obok Remy. Masz racje -
                wszystko wyjdzie podczas korzystania z placowki. Juz sie wyluzowalam i najwyzej
                bedziemy zmieniac. Dlatego zwierzajcie sie gdzie jest fajnie i dlaczego, pliiis
                pozdrowienia
                - a
          • miola Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 18.06.03, 14:07
            Trzy lata temu podjęłam próbę w przedszkolu na Bartosika i mama same złe
            wspomnienia. Na etapie załatwiania formalności nikt nie miała czasu ze mną
            porozmawiać - do tego stopnia, że papiery podawałam przez okno pani
            rozlewającej dzieciom zupę. Przedszkole remontowane do 3 września, więc nie
            miałam kiedy oswoić synka z nowym otoczeniem. We wrześniu zostałam wyrzucona z
            przedszkola, jak tylko mały zainteresował się zabawkami, więc kiedy zorientował
            się że mnie nie ma zaczął płakać. W efekcie trzy dni przesiedział od 8 do 12
            pod kwiatkiem, płacząc, sikając w majtki, bez jedzenia. Nie wiem czy to wytwór
            wyobraźni w efekcie urazu, czy fakt, ale skarżył się na krzyki pani i klapsy.
            Sama słyszałam jak do trzylatka jedna z nich wrzeszczała "jedz, nie gap się!".
            Trzeciego dnia dziecko dostało 40 st. gorączki. Trzy tygodnie później oddałam
            go do przedszkola prywatnego w Aninie przy Rzeźbiarskiej i teraz jedyna kara
            która skutkuje, to groźba, że nie pójdzie do przedszkola. Może odpowiadam
            późno, ale w którymś z numerów dziecka przeczytałam (niestety za późno) że
            jedny ze złych znaków jest brak czasu dla rodzica.... Powodzenia.
                • realy Przeszkole "Wedlowskie" nr.411 ul St.Augusta 16.02.05, 09:03
                  Wczoraj zlozylam papiery do przedszkola na ul. Stanislawa Augusta. Bardzo
                  prosze wszystkich rodzizow dzieci chodzacych do tego przedszkola o opinie na
                  ten temat.I te dobre i te zle!!! Od wrzesnia moj synek idzie do 3 latkow. Nie
                  martwie sie o niego bo wiem, ze da sobie rade. W koncu ma doswiadczenia ze
                  zlobka. Ale chce znac opinie rodzicow posylajacych tam swoje pociechy. Musze
                  przyznac, ze pierwsze wrazenie po obejrzeniu przedzskola bylo bardzo dobre.
                  Pani dyrektor bardzo sympatyczna...
                  • monika9920 Świętosławska, Kinowa, Chroszczewska, Sygietyńskie 16.02.05, 13:14
                    Witam,
                    Wczoraj zrobiłam objazd po przedszkolach i oto co wiem : :smile) może komuś pomoże
                    podjąć decyzję ::
                    Chroszczewska - p. Dyrektor jest na urlopie podobno do końca miesiąca, mimo, że
                    wcześniej dzwoniłam i specjalnie zwolniłam się z pracy, żeby obejrzeć to
                    przedszkole nie udało sie. Jedyna Pani, z która mogłabym porozmawiać była
                    zajęta przyjmowaniem opłat po 15 min. czekania w kolejce poddałam się i
                    pojechałam do innych przedszkoli - nawet gdybym poczekała to i tak ta Pani nie
                    miałaby dla mnie czasu, ani nie mogłaby pokazać predszkola - bo w kolejce
                    czekali rodzice przedszkolaków, żeby zapłacić....... no cóż zaczęła sie
                    rekrutacja pani Dyrektor na urlopie i żadnej osoby, która by ją mogła
                    zastąpić... ale tak ogólnie to przedszkole ma wszedzie bardzo dobre opinie,
                    ładny ogródek, za to parking przy przedszkolu nie ma bruku, więc brnie się po
                    kolana w błocie.......
                    Za to Świętosławska, Sygietyńskiego oraz Kinowa są ogólnie podobne, jeżeli
                    chodzi np. o wygląd sal - wszystkie przedszkola wyglądają bardzo czysto, są na
                    bieżąco remontowane (na ile starcza pieniędzy), wszedzie miłe Panie Dyrektorki,
                    które chętnie poświęciły mi swój czas. Wszystkie ogródki, są daleko od
                    ruchliwych ulic, na Świętosławskiej jest domofon przy wejściu do przedszkola
                    (rodzice mają kod), na Kinowej jest domofon już wewnątrz - dzwoni sie nim do
                    poszczególnych sal, a na Chroszczewskiej i Sygietyńskiego nie widziałam żadnych
                    tego typu zabezpieczeń.
                    Na pewno Świętosławska i chyba Sygietyńskiego mają górki w ogródkach, tak więc
                    dzieci zimą moga jeździć na sankach (na Kinowej nie widziałam ogródka).
                    Przy wszystkich tych trzech przedszkolach jest gdzie bez problemu zaparkować.
                    Godziny otwarcia, spania, posiłków - takie same, ilość dzieci w grupach też. Na
                    Świętosławskiej jest 6 grup, w pozostałych przedszkolach po 4.
                    Kinowa jest ukierunkowana bardziej plastycznie, a Sygietyńskiego przyrodniczo
                    (tzn., że jest więcej zajęć z tej tematyki).
                    Rytmika w tym roku kosztowała od 15 zł (na Sygietyńskiego) do 24 (na
                    Świętosławskiej - o ile dobrze pamiętam).
                    Pozdrawiam wszystkie mamy, które tak jak ja muszą dookonać tak ważnego
                    wyboru.... nie jest to łatwe
                    Monika
            • asia_z Re: Przedszkole na Grochowie (kasia_mm) 11.01.05, 13:31
              rzeczywiscie, wspomnienia masz nienajlepsze sad

Jula chodzi na Bartosika juz trzeci rok i.. jest zakochana w przedszkolu smile
              wydaje mi sie, ze to najwazniejsze smile
              ja.. poczatkowo nie bylam zachwycona smile
              pierwsza mozliwosc obejrzenia przedszkola - na pierwszym zebraniu rodzicow, juz
              po zapisaniu. Panie - nie wiedza nic o oplatach. Sekretariat - tylko do 15.00
              (za to Pani okazala sie sympatyczna i komunikatywna smile. Pierwsze trzy dni
              dziecka w przedszkolu (po 3 godziny smile) - stres, ona tam w sali a ja w
              pracy smile - ale Panie dzwonily do mnie i "trzymalysmy reke na pulsie". Po
              miesiacu moje dziecko wstalo rano i powiedzialo ze chce do przedszkola i nawet
              moze polezakowac! szok smile
              Oplaty: stala "dla gminy" 80, wyzywienie ok 6 PLN dziennie (odliczane za
              nieobecnosci), dodatkowo: rytmika, koretktywa, taniec, angielski.. do tego
              wystawy prac, przedstawienia, spotkania "na grillu" calych rodzin, bal
              karnawalowy (byl akurat wczoraj), wyprawy do parku, kina, na wycieczki itd..

zmienilabym: mycie zebow: obowiazkowo dopiero pieciolatki i tylko raz dziennie
              (ale Julka odpowiednio zmotywowana myje tez po sniadaniu i nikt jej tego nie
              zabrania) i jedzenie tylko łyzką w dwóch najmłodszych grupach smile

generalnie: to nie jest zle przedszkole, nie jest moze nowoczesne i przydaloby
              mu sie pewnie dofinansowanie, ale komu by sie nie przydalo smile
              najwazniejsze, ze dzieci je lubia.

pozdrawiam,
              a.
          • khamar Saska Kępa Niekłańska i Dabrówki 03.08.04, 15:06
            Moj synek pojdzie we wrzesniu do przedszkola na Niekłanskiej i mysle ze bedzie
            dobrze. Najpierw zapisalam go na Dabrowki (przedszkole 162), bo byłam zobaczyć
            wczesniej i dosyć mi sie spodobało, ładnie i czysto, ale po spotkaniu dla
            rodziców stwierdziłam, że to jednak nie to. Odniosłam wrażenie, że to będzie
            raczej przechowalnia dla dzieci o charakterze wojskowym. Nie bardzo widze moje
            dziecko w takiej atmosferze. Nerwowo więc zaczęłam szukać innego przedszkola i
            trafiłam tutaj, na forum, gdzie parę mam wypowiadało sie pozytywnie o
            Niekłańskiej. Spotkałam sie z Panią Dyrektor, rozmawiałam z opiekunkami,
            wszystko sobie obejrzałam, byłam tam też parę razy w czerwcu z moim przyszłym
            przedszkolakiem i jego młodszym bratem (na wyraźne zaproszenie pani Dyrektor) i
            jestem zadowolona i w dużym stopniu spokojna. Przedszkole i jego sprzęty może
            nie są najnowsze i najładniejsze, ale moim zdaniem atmosfera i podejście
            nauczycielek w wypadku dzieci jest o wiele WAŻNIEJSZE i mam wrażenie, że w
            przedszkolu na Niekłańskiej panuje taka sama opinia. Oprócz tego mają dużo
            zajęć dodatkowych (a jak dziecko jest zajęte, przynajmniej moje, to nie ma
            czasu na to żeby się smucić) i dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.
            Zapraszają gości, robią przedstawienia, jeżdżą na wycieczki... Powinno być
            super.
            patsik napisała:

> no dobra..nie ma tu nikogo z Pragi...super....sad
            > może jednak jak konkretniej zapytam, będzie odzew?
            > interesują mnie takie przedszkola: przy Bartosika, przy Niekłańskiej i przy
            > Londyńskiej? Kto może powedzieć coś na "+" lub na "-"? proszę...czas
            ucieka....
            > .
      • mariusz_mazurek które na Gocławiu, Saskiej Kępie 20.02.04, 16:37
        Witam

Od września chcę wysłać swojego syna do przedszkola.
        Pod uwagę biorę Gocław, Saską Kępę i jedno przedszkole w Wawrze na ul. Kadetów.

Czy możecie mi któreś polecić? Słyszał ktoś coś o przedszkolach na
        Afrykańskiej, Dąbrówki, Niekłańskiej, Londyńskiej, Meissnera, Bora-
        Komorowskiego itp.

Nie mam w morde czasu na wywiad piaskownicowy, bo jak z pracy wychodzę, to
        dzieciaki już śpią, a nie się bawią smile.

Z góry bardzo wdzięczny za opinie.
        • gruszka_edziecko Re: Niekłańska 23.02.04, 22:56
          Co prawda moja córka chodzi do przedszkola na Zaciszu, ale jest na tym forum
          jedna mama przedszkolaka z Niekłańskiej. Wypowiada się o tym przedszkolu raczej
          pochlebnie, a wcale nie tak łatwo ją zadowolić wink Zwłaszcza, że to już kolejne
          przedszkole, więc ma pewną skalę porównawczą. A ja pozwalam sobie wypowiedzieć
          się w jej imieniu i liczę, ze ona też się odezwie...
          • patsi Re: Niekłańska 24.02.04, 23:16
            na gorącą prośbę wypowiadam się o przedszkolu na Niekłańskiej. Pozytywnie -
            rzecz jasna smile
            jednak zdaję sobie sprawę z tego, że dla każdego pozytywem będą inne sprawy, bo
            każdy czego innego oczekuje od przedszkola.
            dla mnie najważniejszy był kontakt wychowawczyń z dzieckiem - jest ok smile,
            niezmuszanie do jedzenia(mój własny przedszkolny koszmar) - jest ok smile oraz brak
            leżakowania(moje dziewczę nie śpi w dzień odkąd skończyło 2 lata...)
            przedszkole nastawione jest na naukę czytania, jest wiele zajęć dodatkowych do
            wyboru(płatnych dodatkowo-20-30 zł miesięcznie każde: plastyka, rytmika, tańce,
            gimnastyka korekcyjna, angielski), są też atrakcje typu: koncerty i teatrzyki.
            Panie wychodzą prawie codziennie z dziećmi na dwór(chyba że jest rzeczywiście
            paskudnie), widać, że dzieci dużo w przedszkolu pracują(Ismenka codziennie
            taszczy ze sobą jakiś rysunek). Raz na dwa-trzy miesiące są zapraszani do zabawy
            rodzice(można porysować i plepić z plasteliny razem z dziećmiwinka chętni to nawet
            zabawkami się bawią! że nie wspomnę o towarzyszącej imprezie wyżercewink, był też
            dzień babci i dziadka - dziadkowie wniebowzięcismile
            w razie dodatkowych pytań udzielę odpowiedzismilejak szukam jakichś wad tego
            przedszkola, to nie znajdujęsmile
            • patsi Re: Niekłańska - Międzynarodowa-Londyńska 25.02.04, 22:19
              myślę, że istotny szczegół, mnie w każdym razie zmroziło...Kiedy szukałam
              przedszkola dla Ismenki, byłam w przedszkolu na Międzynarodowej. Na pytanie, czy
              zwracają uwagę na dietę alergików(nie chodziło mi o przygotowywanie oddzielnych
              posiłków, tylko o informację dla mnie typu:"jutro będzie kotlet jajeczny, proszę
              przynieść coś dziecku na obiad"), usłyszałam odpowiedź:"nie proszę pani, to jest
              przedszkole dla normalnych dzieci" Brrr....
              Za to słyszałam pochlebne opinie o przedszkolu na Londyńskiej, byłam tam
              osobiście - niestety nie było miejsc, co też jest pewnym wskaźnikiem na korzyść
              przedszkolasmile
                • monikapm Re: Niekłańska - Międzynarodowa-Londyńska 26.03.04, 12:49
                  Wczoraj byłam w kilku przedszkolach, miedzy innymi na Londyńskiej. Pierwszys
                  rzut oka - przedszkole nie spodobało mi się, stary budynek, okna stare (nie
                  wiem jak ciepło jest w zimę). Podwórko bardzo przyjemne, zabawki plastikowe i
                  drewniane, miło i ładnie. W środku przytulnie i miło, nie wiem jak sale
                  wyglądają bo nie pokazano mi ich, bo akurat pani gdzieś wyjeżdżała. Jedynie mi
                  powiedziała, że zapisują dzieci do 30 osób w grupie, bo potem i tak jest, że
                  przychodzi tylko 20. A co bedzie gdy będą wszyscy zdrowi?
                  Tak liczna będzie też grupa dla maluszków, dla trzylatków. Ale dla mnie dobra
                  wiadomość, przyjmują dzieci 2,5 lenie, czyli z rocznika 2002.
                  Wiecej mi pani powie jak przyjdę złożyć kartę. Tyle, że ja by złożyć kartę to
                  muszę być przekonana do tego przedszkola. fakt jest, że się nie umawiałam na
                  spotkanie, ale chyba ktoś inny mógłby mi też udzielić krótkich kilku
                  informacji, czyż nie?
            • monikapm Re: Niekłańska 25.03.04, 09:06
              Czy może ktoś ma namiary telefoniczne do przedszkola na Niekłańskie, może
              jakieś świeże wiadomości, czy przyjmują dzieci poniżej 3 roku życia?
    • ika_a Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 05.07.03, 09:06
      Dla dzieci, które mają problemy ze wzrokiem - zez albo jednooczne
      niedowidzienie, polecam przedszkole przy Siennickiej (Grochów). Chodzi tam moja
      córka i jestem bardzo zadowolona. Oprócz opieki okulistycznej, fantastyczne
      panie, dużo programów autorskich, małe grupy (10 osób), większość zajęć
      dodatkowych bezpłatnie, warsztaty i grupa wsparcia dla rodziców, dobre warunki
      lokalowe.
      Przyjmują dzieci, które nawet nie ukończyły 2 lat. Od września posyłam tam
      drugą córkę i mam nadzieję, że będzie się tam czuła tak dobrze jak pierwsza.
      Pozdrawiam Lidka.
      • khamar przedszkole na Dąbrówki & #35 162 11.03.04, 14:34
        e-milly napisała:

> A czy słyszałyście o przedszkolu na ul. Dąbrówki? Ciekawa jestem opinii.
        > pozdrawiam

Przeczytałam chyba wszystkie wiadomości i nie znalazłam żadnej wypowiedzi na
        temat przedszkola na Dąbrówki, a o ile mi wiadomo na Dąbrówki są dwa. Mnie
        szczególnie ineteresuje przedszkole nr 162 z wejściem od Francuskiej (adres,
        chyba Dąbrówki 3). Upieram sie przy nim, ponieważ wysłanie tam moejgo starszego
        synka (3 lata) byłoby dla mnie najłatwiejszym rozwiązaniem. Oboje z mężem
        pracujemy dość dużo, mamy jeszcze drugiego synka (niedługo skończy rok) i
        wspaniałą nianię. Mój wywiad w przedszkolu #162 rozpoczęłam od telefonu.
        Najpierw nikt długo nie odbierał, aż w końcu odebrała pani woźna, która na moje
        pytanie, czy można przyjść z dzieckiem zobaczyć przedszkole, odpowiedziała: "A
        po co ma Pani przychodzić? Zobaczy Pani sobie jak Pani przyjdzie dziecko
        zapisać" - niezbyt przyjazne podejście, ale pomyślałam sobie, że woźna nie
        świadczy o całym przedszkolu. Wzięłam więc synka i poszliśmy zobaczyć to
        przedszkole. Było koło 16, więc robiło się już pusto. Tym razem był Pan woźny,
        który był bardzo miły. Pokazał nam salę maluchów z bardzo porządnie
        poukładanymi zabawkami, serweteczkami na mikro stolikach i mikro sedesami w
        łazience. Potem wypuścił nas na plac zabaw, który był podzielony na częśi dla
        młodszych i starszych dzieci. Bardzo dobrze wyposażone. Ale nie udało mi sie z
        nikim porozmawiać.
        Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z tym przedszkolem, albo tym
        drugim na Dąbrówki? Niedługo trzeba będzie gdzieś dzieci zapisać...
      • honda1998 Saska Kępa - przedszkole MIS USZATEK i TRAMPOLINE 22.01.04, 12:11
        Drogie mamy

prosze o info dot. obu przedszkoli
        Miś Uszatek ul. koreańska 3
        Trampoline ul. Zakopiańska ( to prośba do mamy, która jest zachwalała to
        przedszkole)
        W jakich godzinach sa czynne, jakie sa opłaty podstawowe, ile dzieci jest w
        grupie jakie zajęcia itd.
        Prosze o info równiez na priva (elno@neostrada.pl)

pozdrawiam,
        eliza

• milenium5 Re: Saska Kępa - przedszkole MIS USZATEK i TRAMPO 22.01.04, 14:10
          Czynne jest od 8 do 16. Mój synek chodzi tam do trzylatków, w grupie jest ich
          dziewięcioto. Poza francuskim mają zajęcia plastyczne, teatralne, rytmikę. W
          zasadzie codziennie dzieje się coś nowego. Pani mają stały kontakt z rodzicami -
          codziennie dostaję od nich korespondencję na temat synka, zawsze można przyjść
          porozmawiać. Jestem bardzo zadowolnona. Opłaty - 1050 miesięcznie (z
          wyżywieniem) i tyle samo wpisowego
    • husia1 Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 26.01.04, 10:11
      Zastanawiam się nad zapisaniem mojej trzyletniej Córki do przedszkola na ul.
      St. Augusta - tzw. Wedlowskiego. Czy któraś z Was zna może to przedszkole?
      W dziedzinie przedszkoli od września będzie nasz debiut, więc nawet nie wiem
      o co pytać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie.
      Pozdrawiam i czekam niecierpliwie.
      Husia (mama Julci)
      • kasia_mm Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 29.01.04, 12:12
        co do Wedlowskiego - sąsiadka posyła tam synka i czasem żałuje że sama nie
        zapisałam tam córki - ale z ronda Wiatraczna to było dla mnie za daleko...
        same superlatywy z ust sąsiadki się sypią no a sama bliskość Parku
        Skaryszewskiego gdzie dzieciaki ciągle chodzą jest wielkim atutem
        a wogóle to 50 lat temu chodził do tego przedszkola mój tata i też wspaniale je
        wspomina!!!
        • ann_mart Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 17.02.04, 10:26
          kj_wk napisała:

> > A przedszkole Didasko (prywatne) na ul Mińskiej?

napisałam do nich maila z prośbą o informację dot. warunków w tym finansowych,
          przez pół roku nie odpowiedzieli, ale może będziesz mieć więcej szczęścia.

Waham się cały czas czy prywatne czy państwowe, ale mój maluch we wrześniu
          będzie miał 2 lata i 7 mies. więc wybór trudny. Znalazlam przedszkole na
          Igańskiej, ponoć dobre, ale odstraszają mnie liczebnoiści grup (w tym roku w
          maluchach 27 osób). Nie wiem jak jest na Kobielskiej.

Ponoć na Berezyńskiej jest dobre prywatne przedszkole (po drodze do pracy więc
          się nadaje), ale nie mogę nic więcej się dowiedzieć, bo w książce tel i biurze
          numerów nie mają telefonu.

Nic nie wiem, a lada dzień trzeba składać papiery do państowwych.
          Pozdrawiam
          Anka
            • hanti Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 17.02.04, 15:04
              ja ównież jestem zainteresowana przedszkolami w okolicach "wiatraka". Mam synka
              który we wrześniu będzie miał 2 lata i 7 miesięcy, chciałabym żeby właśnie od
              września poszedłdo przedszkola. Tylko że mam teżcóreczkę (2 miesiące), a niemam
              prawa jazdy, więc dalekie dojazdy nie wchodzą w rachubę.
              Będe wdzięczna za każdą sugestię
              Pozdrawiam
              • meggg Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 17.02.04, 16:02
                hanti napisała:

> ja ównież jestem zainteresowana przedszkolami w okolicach "wiatraka". Mam
                synka
                >
                > który we wrześniu będzie miał 2 lata i 7 miesięcy, chciałabym żeby właśnie od
                > września poszedłdo przedszkola. Tylko że mam teżcóreczkę (2 miesiące), a
                niemam
                >
                > prawa jazdy, więc dalekie dojazdy nie wchodzą w rachubę.
                > Będe wdzięczna za każdą sugestię
                > Pozdrawiam

mam mala sugestie,
                jesli chcialabys sie przekonac jak wyglada zycie przedszkolne to w kazda sobote
                organizowane sa spotkania w przedszkolu na Zaciszu. Wiem to daleko, dla mnie
                tez, ale warto tam wpasc dla dzieciaka, fajna zabawa.
                pozdr
            • vgy Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 25.02.04, 23:13
              Polecam przedszkole na Kinowej.Wiem ,że to dość daleko,ale warto.Jest to
              trzecie przedszkole mojego syna.Już traciliśmy nadzieje,że gdzieś mu się będzie
              podobać.Jezdziliśmy też na Zacisze do ZIELONEJ CIUCHCI -wszystko by zamazać złe
              wspomnienia z poprzednich przedszkoli.Udało się,teraz mój syn gniewa się gdy
              zostaje w domu.Dzieci mają tam sporo zajęć dodatkowych(angielski,zajęcia
              teatralne,rytmike,plastyke).
      • stefania Przedszkole na Komorskiej 25.02.04, 14:26
        Może komuś pomogę, mój synek chodzi do przedszkola na Komorskiej i myślę, że
        mogę je naprawdę polecać. Bardzo przedsiębiorcza Pani Dyrektor i miłe
        panie+bardzo dobry kontakt z rodzicami powodują, że mały chodzi tam bardzo
        chętnie. Jest mnóstwo zajęć dodatkowych, a samo przedszkole jest bardzo zadbane
        i czyste. Oprócz zajęć dodatkowych są co miesiąc teatrzyki, koncerty, a raz na
        jakiś czas wyjścia do teatru czy np. kulig.
      • hanti Re: likwidacja przedszkola na Igańskiej 10.03.04, 12:21
        Dla mnie to jakiś koszmar to jedyne sensowne przedszkole blisko mnie, chciałam
        posłać tam synka od września. To straszne że radni nie mogą się dogadać, a
        dzieci będą poszkodowane. Ale w tym cholernym mieście zawsze tak to wygląda.
    • merrlin Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 05.03.04, 21:21
      Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek opinie o trzech gocławskich
      przedszkolach :
      Unicef-ie,
      przy ul. Meissnera
      i przy ul.Umińskiego ("za komendą")

wiem, że to jednak bardzo subiektywne odczucia (to co dla jednego będzie in
      plus dla drugiego jest nie do przyjęcia)niemniej -bardzo was proszę o opinie smile
      cchiałabym, zeby mój synek chodził do przedszkola od września, więc właśnie
      stoję przed wyborem.

Poczatkowo myślałam o przedszkolu unicef-owskim. Ale usłyszałam bardzo wiele
      niepokojących opinii o samej rekrutacji. wiem, że te opinie nie są do końca
      miarodajne, ze mogą być wygłaszane ze złośliwości (bo dziecko się nie dostalo)
      lub na zasadzie "jedna pani drugiej pani"...jednak mnie zaniepokoiły
      (znajomości, łapówki, cudawianki).
      Poza tym nazywa się to przedszkole unicef-owskim a ponoć z sama instytucją
      przedszkole nie ma nic wspólnego (poza tym, ze znajduje się przy szkole, której
      patronem jest unicef -tak trochę jakby sie oczekiwało, że w liceum
      im.Mickiewicza sam wieszcz wykłada jęz. polski hihihi)
      Najbardziej podoba mi się przedszkole przy Meissnera (nieracjonalnie do końca -
      po prostu poczulam "że to jest to").
      Szczerze mówiąc planowałam złożyc ankiety do tych trzech ale dowiaduję sie
      (tylko nie wiem na ile to prawda a na ile "jedna pani-drugiej pani), że np. do
      unicefu nie przyjmują dzieci, które mają papiery złożone równolegle w innym
      przedszkolu (tak bardzo mnie zreszta owo "krzywe patrzenie" na składanie
      papierów" w kilku miejscach nie dziwi, bo nie pozwala na oszacowanie ilości
      dzieci - tworzy pewien bałagan).
      Może wasze dzieci chodzą do któregoś z tych przedszkoli i mozecie służyć radą?
      Z góry dziękuję smile
      • marrynia Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 16.03.04, 10:07
        Widzę,że usilnie poszukujesz przedszkola. Przecież przedszkole na Komorskiej to
        już niedaleko od przedszkola na Jarocińskiej. Przyznam szczerze,że z kilku
        okolicznych min.wcześniej wspomnianych wybrałam te na Komorskiej, ponieważ
        pozostałe nie cieszyły się tak dobrymi opiniami. Mam porównanie ponieważ synek
        chodził do przedszkola w centrum i nie byłam zachwycona.W tym przedszkolu nie
        ma czasu na nudę i "wygłupy".A może przedszkole na Jarocińskiej?Najlepiej
        przeczytaj dzisiejszy poradnik w Życiu Warszawy tam jest o przedszkolach.Podaję
        link
        www.zw.com.pl/apps/a/index.jsp?place=zw2_a_Menu1&news_cat_id=1128

Pozdrawiam Renata
      • ika_a Re: Grochów ul. Siennicka 28.03.04, 10:24
        Moję dzieci chodzą do przedszkola na Siennickiej. Jeśli dziecko ma wadę wzroku
        to gorąco polecam. Zalety: doświadczony okulista na miejscu, odpada bieganie po
        przychodniach, codzienne ćwiczenia wzroku na specjalistycznym sprzęcie,
        wszechstrona opieka logopedyczna, psychologiczna, korekcyjna itp. bezpłatnie,
        6cio latki chodzą na basen, no i grupy 7-12 osobowe, cicho i przytulnie, jest
        również grupa wsparcia dla rodziców oraz cyklicznie organizowane warsztaty
        umiejętności wychowawczych, polecam, ika.
        • lussi Re: Grochów ul. Siennicka 30.09.04, 14:42
          Zgadzam się w 100%!
          Mój synek chodzi tam drugi rok, jesteśmy bardzo zadowoleni.
          Mały dobrze sie tam czuje, a co najwazniejsze, jego wzrok się poprawia.
          Miła, domowa atmosfera, świetna opieka.

Polecam wszystkim rodzicom, których dzieci mają problemy ze wzrokiem.
    • sasha3 Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 24.03.04, 23:02
      Kilka lat temu nie przyjęli mi dziecka do przedszkola przy St. Augusta,
      ponieważ byłam jeszcze na urlopie wychowawczym. W zastępstwie trafiliśmy na
      Grochowską do przedszkola nr 166. Po obejrzeniu tej placówki byłam
      załamana sad(( Oczywiście natychmiast zaświtał mi pomysł przeniesienia dziecka
      do Wedla najszybciej, jak tylko się da. Zepsute miałam przez to całe wakacje smile
      We wrześniu okazało się, że wszystkie moje obawy są bezpodstawne. Syn chodził
      tam przez 4 lata. Polecam to przedszkole ze względu na bardzo miłe i
      kompetentne panie wychowawczynie (wszystkie bez wyjątku!) oraz na to, że opinią
      nauczycieli klas początkowych - dzieci z tego przedszkola przychodzą do szkół
      świetnie przygotowane (ale to dla Was na razie odległa sprawasmile)
      Mieszkam obok przedszkola wedlowskiego, sporo moich sąsiadów posyła tam swoje
      dzieci. Również są bardzo zadowoleni. Bez wątpienia placówka ta jest
      atrakcyjniejsza i ładniejsza. Również polecam, niestety trudniej się tam
      dostać sad((
    • honda1998 Ufffff zapisani na Kinową 10a 29.03.04, 15:42
      Po wielu poszukiwaniach zapisałm Bartka do przedszkola nr 250 ul. Kinowa 10a.
      Pani Dyrektor bardzo miła i kontaktowa. Bartek pobawił sie sali i placu zabaw z
      dziećmi. Zewnętrzne zabawki troszke stare ale jest ich całkiem sporo i
      dzieciaki się świetnie bawiły. Sala dla maluszków bardzo duża i widna.
      Oczywiście są wszystkie dodatkowe zajęcia: angielski, rytmika, gimnastyka.
      Teraz pozostaje nam czekać do 16/04/04 na wyniki rekrutacji

pozdrawiam,
      eliza
      • meggg Kobielska 21.04.04, 22:29
        Jestesmy zapisani i przyjeci do przedszkola 89 na Kobielskiej. Czy ktos z Was
        zna moze to przedszkole, jakie sa Wasze odczucia? Moje pozytywne i mam
        nadzieje, ze moj maluszek bedzie sie tam czul dobrzesmile
        pozdrawiam
        meggg
    • merrlin Re: Meissnera-GOCŁAW 09.04.04, 17:55
      Kochane!
      Zapisałam synka do przedszkola przy Meissnera 8B na Gocławiu.
      Może ktoś, coś wie o tym przedszkolu z własnych doświadczeń lub opowieści?
      A może którejś maluch tam chodzi lub bedzie chodził?
    • khamar Dąbrówki, przedszkole 162 30.04.04, 16:38
      Bylabym wdzięczna za jakies opinie na temat tego przedszkola. Pytałam jakiś
      czas temu, ale nikt się nie odezwał. Może nikt z Was nie zdecydował się posłać
      tam dziecka z jakiegos konkretnego powodu?
    • anna-pia przedszkole na Tarnowieckiej 29.06.04, 10:42
      czy ktoś z obecnych posyła dziecko do przedszkola na Tarnowiecką? pierwsze
      wrażenie dobre - wokół drzewa, plac zabaw ładny, pani dyrektor miała czas
      porozmawiać ze mną (mimo ze zapisałam dziecko grubo po terminie), a jak się
      okazało, że było juz spotkanie informacyjne (to pierwsze dziecko i nie wiem, co
      i jak), to mi powiedziała, zaprosiła na plac zabaw i tam miała czas -
      porozmawiała i ze mną, i z moim mężem. prosze o jakieś opinie.
      dzięki
      Anka
      gruszka_edziecko napisała:

> W tym wątku wymieniamy się informacjami o przedszkolach na Pradze Południe, w
      > tym Na Grochowie, Gocławiu, Saskiej Kępie...
      > Zapraszamsmile
      >
      • dormaj Re: przedszkole na Tarnowieckiej 03.08.04, 10:18
        Sama jako dziecko chodziłam do tego przedszkola. Nadal mieszkam na tym osiedlu
        ale dziecka bym tam nie posłała. Może wrażenie dobre ale od tamtej pory kiedy
        ja chodziłam (a mam już 27 lat) nic sie nie zmieniło. Niektóre panie jeszcze
        tam pracują. Mentalnosc stara jak świat. Poza tym pod sklepem obok czesto
        zbierają menele. Chodzą w krzaki przy przedszkolu, żeby załatwić sowje
        potrzeby. Ohyda. Jeśli nie chcesz, żeby dziecko patrzyło na pijaków to nie
        polecam. Poza tym moja koleżanka posłała sowjego 4 latka i nie jest zadowolona.
        A że dziecko choruje to już dała sobie spokój ale chciała go przenieść.
        Słyszałam, że przedszkole na Jarocińskiej jest dobre.
        • konstruktorka1 Re: przedszkole na Tarnowieckiej 10.09.04, 13:03
          ja nie wiem moze dobrze że dopiero teraz znalazłam to forum bo generalnie co do
          Pań na Tarnowieckiej to ja jestem w sódmym niebie
          Gorzej z niektórymi rodzicami jedna z mam na zebraniu nieomieszkała się zapytac
          czy Panie sobie poradzą dydaktycznie z dziećmi jesli chodzi do grupy taki
          chłopiec który ma poważne problemy i dziecko które nie mówi po polsku. Ten
          chłopczyk który ma poważne problemy to mój syn. Szczerze mówiąc przedszkolanki
          zachowały się sie super powiedziały o kogo chodzi i że nie maja z nim problemu
          a nawet mają więcej problemu z innymi dziećmi. wiesz Władek chodził już do
          dwóch przedszkoli i zawsze problem rodziców powodował że musieliśmy go
          zabieraĆ. W TAMTYCH DROGICH I PODOBNO NAJLEPSZYCH PRZEDSZKOLACH DYREKTORKI I
          DYDAKTYCY BYLI WOBEC NAS OBOJETNI.
          Mój synek ma opóźnienie mowy i kontaktów społecznych, nie jest agresywny jest
          po prostu inny i za obronę nas i sposób rozmowy Pań Przedszkolanek z innymi
          rodzicami daje im 5 z plusem
          Pozdrawiam

• anna-pia Re: przedszkole na Tarnowieckiej 28.08.05, 20:13
            1. do dormaj: nie zgadzam się co do meneli - przez 3 miesiące córka chodziła na
            pół dnia i nic takiego nie widziałam, potem juz na cały dzień i też nie (rano
            też nie - no chyba że menele dyżurowali przed 8 rano, nie wiem); co do pań -
            też się nie zgadzam
            2. do konstruktorki1: muszę ci powiedzieć, że myślałam, że twój synek to po
            prostu rozpuszczony jedynak... przepraszam! że słabo mówi, to mnie nie zdziwiło
            3. przedszkole b. polecam!
      • trusia4 Re: Warszawa-Praga Pd: Gocław, Grochów, Saska Kęp 14.07.04, 14:18
        Mój starszy synek chodzi do tego przedszkola już 2 lata. Są 2 panie
        wychowawczynie i pomoc, w najmłodszej grupie były dwie pomocnice. Nigdy nie
        skarżył się że zmuszano go do jedzenia. Jezeli chodzi o leżakowanie to w tym
        roku jak było ciepło już nie leżakowali. Są dodatkowe zajęcia, przyjeżdżaja
        teatrzyki, są organizowane imprezy dla rodziców: przedstawienia, grill.
        Po dłuższej nieobecności w przedszkolu synek tęskni za koelgami i
        wychowawczyniami. Generalnie jestem zadowolona i młodszego też tsam poślę.
          • trusia4 Re: Bartosika??? 19.07.04, 12:23
            o ile pamiętam to od 07.00 do 17.00, o 08.30 dzieci powinny być w przedszkolu.
            Jeżeli chodzi o opłaty to nie pamiętam dokładnie ale za miesiąc z pełnym
            wyżywieniem (to znaczy, ze dziecko zostaje na podwieczorek a nie jest odbierane
            po obiedzie) wychodzi ok 260PLN (80PLN oplata gminna, stawka zywieniowa ok 6PLN
            za dzien, rytmika, angielski, darowizna). Zapisy tak jak we wszystkich
            przedszkolach panstwowych w tym roku byly w kwietniu.
            • zuzazuzka Re: Bartosika??? 20.07.04, 14:47
              dzieki za odpowiedź. tzn ze do 17-tej muszę dziecko zabrać. Jak tam wgóle jest
              jeśli chodzi o opiekę, ile dzieci przypada na jedna Panią i ogólnie jakie są
              warunki bo jeszcze sie tam nie wybrałam.smile
                • agagi Berezynska i/lub inne dla dwulatka??? 03.08.04, 15:29
                  Dziewczyny, slyszalam kiedys, ze jest jakies male dobre przedszkole na
                  Berezynskiej, czy ktoras z Was wie cos na ten temat/ma moze namiar? Rozwazam
                  wyslanie mojego 2-latka wczesniej do przedszkola (ma 2 lata starsza siostre,
                  ktora go przyucza do zycia w szybkim tempie smile), wiec jesli wiecie gdzie
                  przyjmuja takie smyki to dajcie prosze znac. Agata
                  • ann_mart Re: Berezynska i/lub inne dla dwulatka??? 05.08.04, 11:28
                    Mój syn tam chodzi od połowy maja. Miał 2 lata i 3 mies. jak tam trafił. Koszt
                    580 zł mies + 300 zł wpisowego. jestem bardzo zadowolona. Przedszkole jest w
                    prywatnym mieszkaniu, dzieci niewiele - myślę że ok. 15. 2 - 3 opiekunek (w
                    zalezności od zajęć) + właścicielka. Zmieniają pieluchy!!!! Ale trzeba
                    przynieść własne. Mają ogródek. W cenie jest ang. rytmika, zajęcia komputerowe,
                    raz w miesiącu teatrzyk. Za dopłatą gimnastyka korekcyjna. jedna z pan jest
                    logopedą. stosunki takie rodzinne, dzieciom poświęca się dużo czasu.
                    Teraz mają przerwę. Czynni są od 1 września do 31 lipca, od 7.30 do 18 (z tym,
                    że za godziny od 16 -18 dopłata - 2 zł. za godzinę, ale chyba liczą tylko za
                    pełne bo przychodzę po 16 i nie płaciłam)
                    Jestem zadowolona, młody się wspaniale zaklimatyzował, nie zmuszają do
                    jedzenia.
                    Jakbys chciała cos dodatkowo - zaprawszam na priv.
                    Tu masz linka przedszkole.madzia.w.interia.pl/onas.html
                    Pozdrawiam
                    Anka
                  • hanti Re: Berezynska i/lub inne dla dwulatka??? 06.08.04, 21:59
                    W przedszkolu na ul. Świętosławskiej przyjmuję młodsze dzieci. Mój synek ma 2,5
                    roku i od września będzie tam chodził. Wymagania standartowe, siusianie,
                    jedzenie itp. przyczym panie na początku we wszystkim pomogą. Całkowity koszt to
                    300 PLN miesięcznie (z zajęciami dodatkowymi).
                    Pozdrawaim
        • zuzazuzka Re: Przedszkole na Umińskiego... 15.10.04, 14:31
          To przeszkole barzo mi polecla siostra cioteczna mojego męża, mówiła ze jest
          tam mila atmosfera i chyba tylko wie grupy, fajna Pani dyr. Ale żanych
          szczegolów nie znam, mam zamiar sie tam wybrac , chociaz teraz przeprowazilam
          się na Poligonową (za kościołem) i bliżej mam na Bracławska. Tez bylabym
          wdzięczna gyby ktoś napisal jakis szczegoły na temat tego przedszkola.
        • monika9920 Chroszczewska, Swiętosławska, Sygietyńskiego 18.10.04, 13:42
          Witam,
          Bede wdzieczna za wszelkie info na temat wymienionych w tytule przedszkoli -
          miszkam na tyłach Ronda Wiatraczna - najblizej bylo przedszkole na Iganskiej -
          niestety zlikwidowane... teraz (tzn w marcu) musze wybrac któres z tych trzech
          i mam ogromny problem..... wiem, że na Swietosławskiej podobno dzieci wychodza
          nawet w zime na dwór (co dla mnie jest plusem) oraz wejście na plac zabaw ma
          byc zabezpieczone kartą czipowa za to, to własnie tam jest dziwna pani
          dyrektor, która oświadczyła, ze dzieci nie odebrane z przedszkola do 17.00 beda
          zawozone na komisariat.... (byl nawet o tym artykul w gazecie Fakt), podobno
          równiez puszczano trzylatkom Harry Potera na video (?),
          za to na Chroszczewskiej podobno dzieci w zimie w ogole nie wychodza na
          dwór........ o przedszkolu na Sygietyńskiego nie wiem nic.......
          Prosze o pomoc !!!!!
          • lyszeczka Re: Chroszczewska, Swiętosławska, Sygietyńskiego 19.10.04, 11:18
            Hej, mój synek chodzi do przedszkola na Sygietyńskiego do 3-latków i jestem
            bardzo zadowolona.Dzieciaki często wychodzą na plac zabaw,3 razy w miesiącu są
            jakieś teatrzyki,w poniedziałki są zajęcia z p/logopedą (mały fajnie pokazuje
            jak się bawia języczkiem smile, 2xw tygodniu mają rytmikę. Młody zakochał sie po
            uszy w p.Kasi i płacze w weekend, że "Kasia sama w domku jest".Panie są bardzo
            fajne,zawsze można się je zapytać o różne szczegóły...Co do tych kart czipowych
            to nie jestem pewna czy ten pomysł przejdzie ze względu na to, ze to droga
            impreza i dużo rodziców nie stać na taki wydatek...ale wydaje mi się,że
            przedszkole jest dobrze pilnowane- jest pani z szatni,która pilnuje kto
            wchodzi, są inne panie które cały czas się kręcą...ja w każdym bądź razie nie
            widzę potrzeby wydawania bez sensu 50zł...
            Jeszcze napisze o p.dyrektor. Najprzyjemniejszego wrażenia nie sprawia,na
            pierwsze zebranie z rodzicami przyszła kompletnie nie przygotowana (nawet nie
            umiała powiedzieć jakie są stawki za przedszkole, o ubezpieczeniach już nie
            wspomnę...), ale dopóki nie mam z nią bliższych kontaktów...to mi nie
            przeszkadza.Wielka afera zrobiłą się z tym oświadczeniem, ale rzecz nie
            dotyczyła rodziców, którzy sporadycznie spóźnią się 10 minut...chodziło tutaj
            raczej o rodziców, którzy przychodzili po dziecko chwiejnym krokiem o godzinie
            20 albo poźniej...Bo właśnie takie przypadki stały sie regułą, a nie
            przypadkiem.A afera wyszła z tego, że trafili sie jacys "obrotni" rodzice,
            którzy rozdmuchali z tego aferę...
            W każdym bądź razie mi to przedszkole bardzo się podoba, dodatkowy plus, że
            mały był chory tylko raz, panie są super, no i oczywiście to że Młody juz w
            sobotę się pyta kiedy pójdzie do przedszkola smile.
            Na Sygietyńskiego też jest super (chodzi tam synek sąsiadki).Kiedyś to było
            przedszkole o profilu artystycznym, ale z braku środków...Dzieciaki codziennie
            są na dworze (chyba że pada), robia mnóstwo fajnych rzeczy. Aha, przypomniało
            mi się smile), tańsza jest rytmika (16zł- u nas 24zł).
            Mam nadzieję, ze trochę smile pomogłam. Jakbyś miała więcej pytań pisz na adres
            gazetowy.
            Lyszka.
                  • maadzia2 Re: Chroszczewska, Swiętosławska, Sygietyńskiego 07.11.04, 21:56
                    moja córeczka obecnie ma 5,5 l, od kiedy skonczyła 2,5 roku chodzi do
                    przedszkola na Chroszczewska i przyznam , że jestem z niego bardzo zadowolona,
                    córcia także, panie są miłe , ciepłe , dzieci nie sa traktowane przedmiotowo,
                    sa oczywiscie zajecia dodatkowe: rytmika, gimnastyka korekcyjna , od 3 gr
                    angielski, są 1-2 w roku organizowane wycieczki autokarowe dla maluchów w
                    ciekawe miejsca, a także wiosna organizowane są imprezy dla dzieci rodziców -
                    mozna oczywiscie przyprowadzić tez przyjaciół - , zabawki wewnątrz jak i na
                    podwórku sa firmowe, porządne i dobrej jakosci, podwórko jest z dala od ulicy,
                    personel miły - oczywista to nie tylko moja opinia , swojego młodszego synka
                    tez napewno tam zapiszę z czystym sercem polecam
        • aada100 Re: Komorska, Jarocińska, Tarnowiecka, Rechniewsk 02.03.06, 22:47
          Moja córeczka od początku lutego chodzi na Tarnowiecką. Uwielbia to
          przedszkole. Czasami nawet zapomina dać buziaka na "do widzenia". Przedszkole
          jest duże, jest 5 grup. Mała chodzi do najmłodszej. W maluchach są trzy panie i
          jedna do pomocy. Są bardzo miłe i zawsze potrafią powiedzieć co i ile dziecko
          zjadło, ile spało i jak się bawiło. Ja jestem zadowolona.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka