Dodaj do ulubionych

okolice Babic i Izabelina-rozszerzony angielski

20.03.07, 15:22
Czy w okolicy jest przedszkole z wykładowym angielskim lub chociaż
rozszerzonym? Jesli tak, to może ktoś podzieli się opinią?
Obserwuj wątek
    • olivertwister Re: okolice Babic i Izabelina-rozszerzony angiels 09.05.07, 19:33
      Zwiedziłam i to i to( ha, jedno i drugie Montessori). W Izabelinie jest 17
      dzieci, jedna nauczycielka + pomoc, sala nie za duża, z wyjściem do ogrodu,
      catering. Zauważyłam, że dzieci między sobą rozmawiaja po polsku.
      W Babicach, grupa liczebnie podobna, dwie nauczycielki i kuchnia na miejscu.
      Angielski 3 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu.
      Co radzicie wybrać?! Dojazd właściwie nie ma znaczenia, bo i tak jeżdżę
      samochodem i nie pracuję, więc spokojnie wszędzie dojadę. W Babicach jest
      zamknięty parking, w Izabelinie parkowanie przed bramą.
      Czy ktokolwiek ma dziecko w Warsaw Montessori School w Izabelinie i mógłby mi
      doradzić?!
      Chyba przyjdzie mi losowaćwink
      • fogito Re: okolice Babic i Izabelina-rozszerzony angiels 10.05.07, 14:59
        Moj synek trzy dni temu zaczal chodzic do Warsaw Montessori School a wlasciwie
        casa dei bambini ale tym przy Lazienkach. Jestesmy bardzo zadowoleni, bo
        nauczycielki sa super a dzieci maja ciekawe zajecia. Zanim podejmiesz decyzje
        zobacz co oprocz angielskiego oferuje przedszkole. A poza tym wykladowy
        angielski to zupelnie co innego niz lekcje angielskiego. Owszem dzieci miedzy
        soba rozmawiaja czesto po polsku ale juz do nauczycielki zwracaja sie po
        angielsku - przynajmniej te co juz cos mowia smile
        • agatja Re: okolice Babic i Izabelina-rozszerzony angiels 14.05.07, 22:16
          jestem metodykiem nauczania angielskiego, specjalizujacym sie w tej grupie
          wiekowej,
          dzieci w tym wieku, nie beda porozumiewac sie miedzy soba w obcym jezyku, jesli
          wiekszosc w grupie stanowia Polacy,
          zawsze na tym etapie jest przewaga 'biernej' znajomosci jezyka = rozumienia,
          niz 'czynne' = faktycznej produkcji = mowienie

jednak progress i to co dzieci beda potrafic w wieku 6 lat, to juz inna historia

tez bede posylac moja mala w przyszlosci do tego Izabelinskiego przedszkola
          pozdr
          --
          Marysia

MERCIA
          • redial1 Re: okolice Babic i Izabelina-rozszerzony angiels 15.05.07, 08:22
            Skoro jestes metodykiem, to znasz sie na tym i nie będę nawet dyskutować, ale...
            Przedszkole w Izabelinie proponuje, za 5 godzin pobytu, catering( płatne
            osobno, rodzice przynosza co najmniej raz w miesiącu snack(trzeba doliczyć
            circa 100 zł), o ile dobrze pamiętam 1900 zł, natomiast Babice za 3 godziny
            angielskiego, własna kuchnia, 1300 zł/miesiąc. I bądź tu mądry!
            Gdy tak zaczynam o tym wszystkim rozmyslać, to dostaję kręcioławink
            Pozdrawiam!
            • agatja tylko na 5 hmozna dziecko oddac????? 16.05.07, 19:39
              czy rzeczywiscie jest wykladowy ang??
              i kto go prowadzi?? jakie ma kwalifikacje??
              musze sie tam przejechac,
              nie mowilam o tym przedszkolu , bo w zasadzie nic o nim nie wiem,
              tylko o mozliwosciach jezykowych dziecka
              pozdr
              --
              Marysia

MERCIA
                • redial1 Re: tylko na 5 hmozna dziecko oddac????? 17.05.07, 12:07
                  Nie tylko na 5, ale 5 kosztuje tyle, ile napisałam. Znajoma za cały dzień( od
                  7.30 do 16.00), catering( dodatkowo płatny), snacki( jak juz pisałam rodzice
                  przynoszą z domu, więc to też koszt extra) mówiła, że musi wydać około 2500/
                  miesiąc. Zajęcia rzeczywiście prowadzone sa po angielsku( w Izabelinie Polka, a
                  na Szwoleżerów Czeszka), ale ja i tak mam ciągle wątpliwościsad Chociaż
                  chcialabym, żeby dzieciak nauczył sie angielskiego, ale tam nie ma srodowiska
                  dzieci anglojęzycznych( dzieci porozumiewaja sie po polsku).
                  Chętnie poczytałabym jakieś inne opinie, bo decyzję muszę podjąć jak
                  najszybciej.
                  • fogito Re: tylko na 5 hmozna dziecko oddac????? 17.05.07, 16:51
                    Synek zaczal chodzic do Montessori przy Lazienkach (to samo co Izabelin).
                    Nauczycielki mowia do dzieci wylacznie po angielsku. A dzieci - dzisiaj rano
                    podszedl do mnie trzyletni chlopiec i pyta mnie "where is Matthew?".Wiec to nie
                    prawda, ze dzieci rozmawiaja miedzy soba tylko po polsku. Mama chlopca
                    powiedziala mi, ze jego angielski bardzo sie poprawil odkad zaczal chodzic do
                    tego przedszkola. Wiekszosc trzylatkow zostaje w przedszkolu tylko do 13:00.
                    Wsrod dzieci jest spora grupa dzieci z mieszanych malzenstw wiec maja one do
                    czynienia z angielskim od urodzenia. Nie wiem jak jest w Izabelinie, ale zawsze
                    mozesz zapytac Dyrektorki.
                    pozdrawiam i decyzja nalezy do Ciebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka