Dodaj do ulubionych

3 i 4-latki w jednej grupie?

25.07.07, 16:45
Witam, zapisałam córkę od września do prywatnego przedszkola, ponieważ nie
mieliśmy szans, żeby dostać się do państwowego. W tym przedszkolu jest tak,
że pierwsza grupa jest i dla 3 i 4-latków, czyli niektóre dzieci w grupie
bedą juz uczęszczały drugi rok a niektóre, tak jak moja córka (będzie miała
we wrześniu 3,3)zaczynają dopiero zajęcia. Grupa będzie Ok. 15 osobowa.
Myślicie, że takie rozwiaznie jest OK? czy potem, jak córka będzie w tej
grupie drugi rok, to też będzie dla niej korzystne?
pozdrawiam
Gosia
Obserwuj wątek
    • binkaa Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 25.07.07, 19:44
      u nas państwowe
      i tez grupa 3-4 latka
      syn juz chodził w tamtym roku jako ten młodszy
      teraz będzie z tych starszych
      • mawisna Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 25.07.07, 20:43
        Jak panie są przygotowane i nastawione na szczególną pracę z grupą mieszaną
        wiekowo, to będzie dobrze. Mój synek taką grupę miał, ale dobrze nie było, bo
        im dalej w ciągu roku, tym więcej pracy, zajęć dostosowanych dla starszych z
        pobłażaniem dla młodszych (łącznie z przedstawieniami, które były za trudne dla
        młodszych - mogły tylko stać w tlesad()
        Plusy - dzieci młodsze uczą się dużo od starszych, uczą radzić sobie z
        silniejszymi i starszymi dziećmi. Minusy - jak się porównują a odstają
        rozwojem, to mogą czuć się gorsze. Moje dziecko na szczęście zaczęło się
        porównywać gdzieś pod koniec roku, a od nowego pójdzie do grupy równej wiekowo.
        • zo_79 Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 25.07.07, 20:50
          Mam doświadczenie z metodą montessori i grupami mieszanymi wiekowo i zawsze
          będę chwalić ten model. Zauważam, że dzieci w takich grupach nie zastanawiają
          się (nie wiedzą) kto ile ma lat, ale co lubi robić, czy jest sympatyczny, itp.
          Ale tak jak pisze mawisna, ważne jest odpowiednie przygotowanie kadry. Wtedy
          dopiero dzieci nie stracą na tym układzie, a zyskają różne fajne doświadczenia,
          których grupa rówieśników nigdy im nie da.
          • 2razy_mama Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 29.07.07, 22:16
            A moi chłopcy (młodszy - od września zacznie 1 rok, a starszy -już 3)są w
            przedszkolu integracyjnym i tam są tylko grupy mieszane (od 3 do 6 lat). I
            bardzo dobrze! Mój starszak nauczył się opiekować i bawić nie tylko z dziećmi
            chorymi, ale i młodszymi! I to widać było w domu, przy zabawie z bratem. Miał
            też możliwość uczyć się od dzieci starszych, wydoroślał dzięki temu, bo chcąc
            dorównać ulubionemu (starszemu) koledze musiał się podciągnąć z różnymi
            umiejętnościami (np. jedzenie zupy). Ja też chwalę ten model!!! Zyskują i dzieci
            starsze i młodsze...
            • matt1828 Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 29.07.07, 22:54
              Hej,
              myślę, że będzie dobrze. Po pierwsze nie będzie zbiorowej histerii we wrześniu,
              bo część maluchów będzie w przedszkolu już drugo rok. Trzylaki będą
              podpatrywały starsze dzieciaki i szybcij załapią o co chodzi w przedszkolnym
              życiu. Moim zdaniem nie musisz się matrwić.
          • adgam54321 Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 30.08.22, 07:32
            Moje dziecko ma młodsze rodzeństwo i dobrze rozróżnia czy ktoś jest młodszy. Nie jestem przekonana czy ta metoda jest taka dobra. Obawiam się, że moje dziecko będzie wolniej się rozwijało w łączonej grupie z młodszymi dziećmi.
    • piotrzz Re: 3 i 4-latki w jednej grupie? 30.07.07, 23:30
      Moja córka chodziła w ub. roku do takiej grupy (we wrześniu miała niespełna 3
      lata) i wszystko było OK, sporo się przy tych starszych nauczyła, panie
      realizowały dwa programy dostosowane do wieku dzieci, starszaki mniej płaczą i
      są bardziej samodzielne dzięki czemu panie mogą więcej czasu poświęcić maluchom.
      Za to teraz córka będzie powtarzać rok w tej grupie i nie martwi mnie że się
      będzie "cofać w rozwoju" czy coś takiego ale że maluchy więcej chorują sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka