Dodaj do ulubionych

Nowa porodówka w Chorzowie.

17.01.13, 15:22
Mój lekarz namawia mnie na poród na Strzelców. Podobno bardzo sie tam zmieniło. Można dostać znieczulenie za darmo? Szukam mam, które tam rodziły. Jak było?
Obserwuj wątek
        • anima1984 Re: Nowa porodówka w Chorzowie. Polecam :D 20.02.13, 22:05
          Ja rodziłam tam dwoje dzieci - synka w 2010 r. i córeczkę w 2012.. i jeśli jeszcze kiedyś zdecydujemy się na dzidzię, to też wybiorę tę porodówkę. Bardzo dobrze, że oddział zostanie zmodernizowany - z pewnością będzie to dodatkowy plus. Sam budynek, nowoczesny design, czy super nowoczesny sprzęt są oczywiście bardzo ważne, a w połączeniu z personelem, który miałam okazję tam poznać, będzie to z pewnością świetna placówka. Fantastyczne położne - pani Asia jest po prostu nieoceniona big_grin Bardzo pomaga i czuwa żeby wszystko było dobrze smile Pani Maja też jest super.. Wszystkie te panie są naprawdę fajne big_grin Lekarze też są bardzo dobrzy (jeden pan dr jest "chłodny", ale myślę, że mimo to kompetentny i można mu zaufać (w końcu nie płacą mu za uśmiechanie się). No i neonatolodzy są rewelacyjni - zajmują się dziećmi, pomagają, panie pielęgniarki służą radą - kilka razy "proponowano" mi odpoczynek (pielęgniarka zabrała Małą na kilka godzin, żebym mogła zregenerować siły, spokojnie się umyć, etc.). Na pewno znajdą się osoby, które zadowolone nie będą, ale to chyba wynika bardziej z ich charakteru, niż stanu faktycznego.. Niektórzy mają wymagania tak wysokie, że nawet w pięciogwiazdkowym hotelu odnotowaliby wiele niedogodności. Uważam, że trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jaki jest główny cel naszego pobytu na oddziale położniczym, że nikt za nas nie urodzi - ale jeśli będziemy słuchać rad osób, które naprawdę wiedzą co mówią, to będzie nam o wiele lżej big_grin
          Polecam ten szpital!! i Familię też polecam big_grin Dzięki tej szkole, a później dzięki super opiece mam cudowne wspomnienia z obydwu porodów... Czułam się tam bezpieczna - wiedziałam, że i ja, i moje maleństwa (a nawet mój mąż, zwłaszcza przy drugim porodzie) mamy tam dobrą opiekę. Kto wie.. może za kilka lat znowu się tam wybiorę wink
    • mysza539 Re: Nowa porodówka w Chorzowie. 11.04.13, 23:12
      Witam

Nie polecam tej porodówki. Rodziłam tam już po przejęciu przez ujastka. Póki co nic sie tam nie zmieniło. Jedyny plus to darmowe ZO. Nie należe do osób wymagających ale to co mnie tam spotkało to dramat. Położna która prowadziła mój poród przez pierwsze 12 godzin nie robiła ze mną nic oprócz zapisów ktg i ładowania tony leków. Żadnych pozycji żadnych wskazówek jedynie to co sama wiedziałam mogłam zastosować z odpowiedzią: " no możesz jak chcesz". Faktycznie Maja i Asia to chyba jedyne położne które ykazują zainteresowanie pacjentką. Dzieki Maji właśnie urodziłam po niecałych 6 godzinach, mimo że miała w tym czasie jeszcze dwie inne pacjentki potrafiła się mną zająć. Jeśli chodzi o neonatologie i pożal się boże panie pielęgniarki od noworodków...kaplica. Po pierwsze nikt nie zapytał o laktacje dopiero po 24 godzinach jak dziecko wisiało przy cycu poszłam sama zapytac o laktator to sie okazało że pokarmu nie ma na co uslyszalam Pani zostawi dokarmimy. Zapytałam czy moge to zrobić sama usłyszałam: Od kiedy to pacjentka sama karmi butelka. Moja odpowiedz od zawsze pomijając juz ten fakt przez te ich dokarmianie pewnie jedna butelka wszystkich dzieci z oddziału i oszczedzaniu na rekawiczkach moje dziecko zostało zarażone wieloma ropnymi bakteriami. Po 40 godzinach od wyjscia ze szpitala wzywalismy karetke gdyz nasze dziecko przestało oddychać na skutek zakażenia chyba wszystkich otworów ciała. Na szczescie mała doszła do siebie po 2 ygodniach na oddziale niemowlecym. Nie to nie jest mój wymysł tak na prawde było i mam na to dowody. Aha i jeszcze po 18 godzinnym porodze na drugi dzień rano usłyszałam że śniadanie mi się jeszcze nie należy...kpina.

Także drogie Panie zastanówcie się trzy razy zanim wybierzecie ten szpital!!!
      • magdabzik Re: Nowa porodówka w Chorzowie. 28.04.13, 12:15
        Przeczytałam bardzo dokładnie to co napisała mysza539 o porodówce w Chorzowie i jestem zaskoczona bo słyszałam same pozytywne opinie od dziewczyn tam rodzących a szczególnie o paniach z noworodków. Ordynatorem tego oddziału jest pani doktor z tytułem międzynarodowego konsultanta laktacyjnego ( zapomniałem jak się nazywa ) i kładzie duży nacisk na naturalne karmienie, ponoć bardzo się starają, a szczególnie pomagają babeczkom po cesarce. Ja będę tam rodzić, byłam na tzw dniu otwartym i zobaczyłam czym dysponują. Oprowadziła mnię położna z noworodków i byłam świadkiem jak pomagali bardzo młodej mamie karmić dzieciątko. Wszyscy mieli dla mnie chwilę czasu bo były to godziny popołudniowe, z każdym mogłam porozmawiać i dlatego myślę, że zanim się zdecydujecie gdzie chcecie rodzić idzcie tam i przekonajcie się na własne oczy a nie słuchajcie plotek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka