Dodaj do ulubionych

szpital do planowego cc - wczesniak - warszawa

31.07.15, 11:29
pewnie duzo było takich wątków i ile osób tyle opinii. mam wskazanie do planowego cc, szukam miłego szpitala w warszawie. Nie chodzi o warunki hotelowe ale o normalny przyjazny kobietom szpital Moje doświadczenie ze szpitala Czerniakowskiego jest jak najgorsze. zawsze będę ten szpital odradzac, ale byłam tam miesiąc i duzo widziałam. Nigdy więcej tam nie chciałabym trafić. Czy któraś z pań poleci szpital odpowiedni dla wczesniaków, gdzie kobiecie choć trochę empatii okażą? Stawiam na Wołoską, ale wolałabym mieć coś w zanadrzu wobec porodu przedwczesnego. Dziekuję
Obserwuj wątek
    • ela.dzi Re: szpital do planowego cc - wczesniak - warsza 31.07.15, 13:17
      Na pewno Żelazna, ale jeśli masz blisko do terminu to możesz mieć problem, żeby się dostać. Na pewno w ratowaniu wcześniaków dobra jest Karowa, ale z empatią bywa różnie.

Ja byłam na Inflanckiej i tutaj mogę powiedzieć, że zależy na kogo się trafi. Aczkolwiek jak siostra urodziła wcześniaka w innym szpitalu, to ją wypisali a dziecko zostało. Na Inflanckiej matka zostaje z dzieckiem do wypisu, a jak ja musiałam wrócić z komplikacjami, to i dziecko miało być ze mną, bo karmiłam.
    • angel_karolcia Re: szpital do planowego cc - wczesniak - warsza 31.07.15, 20:00
      Szpital Czerniakowski znajduje sie na Stepinskiej i nie ma porodowki.
      Szpitak na Czerniakowskiej jest imienia Orłowskiego.

Jeśli boisz sie, że będzie wcześniak, wybierz któryś ze szpitali klinicznych - Starynkiewicza, IMiD, Karowa, ktore jeszcze to trzeba sprawdzić. Żelazna nie jest kliniczna i nie ma trzeciego stopnia referyncyjnosci, co powinno byc w twoim wypadku kluczowym kryterium
    • melancho_lia Re: szpital do planowego cc - wczesniak - warsza 31.07.15, 20:25
      Karowa- specjaliści na pewno, ale na empatie to bym nie liczyła. A i z tego co wiem to matkę wczesniaka wypisują od razu, dziecko zostaje.
      Inflanckiej nie polecam
      Trzeci stopien ma tez Żelazna, jak leżałam z corka to na neonatologii mieli takie "kurczaki- wcześniaki", niektóre maleńkie. Opieka neonatologiczna jest tam super (corka miała problemy po narodzinach bylysmy w sumie 2 tyg. w szpitalu), reszta personelu też.
            • melancho_lia Off top 12.08.15, 13:21
              Możesz napisać coś więcej o porodzie na Żelaznej? Może być na priv.
              Duży tłum? Nadal są życzliwi dla pacjentek? (rodziłam tam 7 lat temu).
              • straggly Re: Off top 12.08.15, 14:10
                Tlum jest i na IP ( nie rozumiem dlaczego tam jest zawsze mnostwo kobiet na planowe ktg, skoro e punkcie konsultacyjnym mozna zapisac sie na godzine, tez bezplatnie) , ale z komplikacjami i akcja porodowa przyjmuja poza kolejnoscia, i na poloznictwie-full, dostawiaja czasem lozka do dwojek, ale i tak standard super, jedzenie tez, personel tez. Lezalam bardzo dlugo na pooperacyjnej, ok 22 godz, ale skoro nue bylo wolnych sal do nocowania z mezem to po cieciu na noc wolslam zostac tam niz isc ns poloznictwo. Na pooperacyjnej opieka super, dostalam małego do piersi w niecale pol godz po cieciu i juz ze mna zostal. Polozne jedynie w nocy jak zasnelam wziely go do siebie, ale to ciagle bylo w jednym pomieszczeniu i go widzialam. Przeciwbolowe tez daja bez problemu, dopytuja sie o samopoczucie. No i swietnie ze maz moze byc przy cieciu, mi sie nawet udalo przy cieciu przed umowionym terminem. Dzieki temu nie bylam az tak zestresowana, i spedzilismy niezapomniane pierwsze chwile razem, we trojkesmileWspomnienia na cale zyciesmile W przeciwienstwie do pierwszego cc nz Woloskiej gdzie mnie uspili bez wyraznego powodu i zobaczylam dziecko w ok godzind po cieciu dopiero, juz ubrane i w lozeczku, a o karmienie ns pooperacyjnej musialam sie dopraszac, po czym po 5 minutach malego zabrali oni oddali po 12 godzinach dopiero. Potem jeszcze go dokarmili z butelki i wykapali bez mojej wiedzy i zgody. Dlugo nie moglam przezyc ze pozbawili nad tego pierwszego kontaktusad Tym razem bylo tak jak sobie wydarzyłam smile
                • melancho_lia Re: Off top 12.08.15, 16:32
                  Dzięki. Rodzę w grudniu, planuję na Żelaznej bo tam urodziłam drugie dziecko i super się nami zajęto (córka miała klopoty po narodzinach). Wtedy tez był młyn.
                  • meiga Re: Off top 05.09.15, 21:32
                    Mój synek nie był wcześniakiem, ale miał kłopoty z oddychaniem po porodzie i na neonatologii w szpitalu Madalińskiego zajęto się nim naprawdę wspaniale. Były tam też w inkubatorach malizny od 28-29 tygodnia i widać było pełne zaangażowanie lekarzy i pielęgniarek w opiece nad nimi. Zwłaszcza pielęgniarki neonatologiczne fachowe, ale i empatyczne. Za to położne i lekarze na ginekologii bardzo różne - niektóre były ok, inne oschłe i nieprzyjemne.
                    • tupciochrupcio1978 Re: dlaczego nie żelazna 07.09.15, 12:04
                      zdecydowałam sie na Wołoska z prozaicznego powodu - do końca października nie maja miejsc do planowego cc. jako że obawiam sie, że urodzę przed końcem października musiałam szukać innego szpitala. Nie chciałabym być odsyłana po innych szpitalach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka