Dodaj do ulubionych

Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują...

IP: *.centertel.pl 17.02.10, 22:07
tylko 300 !!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Marek BP na Francuskiej IP: *.chello.pl 17.02.10, 22:08
      Mam nadzieję że wkrótce dostaniecie nakaz eksmisji stacji i na miejscu tej
      stacji będzie jakiś fajny budynek na wzór sąsiedniego sądu :)

Precz z wodą w benzynie!
      • Gość: Roman R. Re: BP na Francuskiej IP: 94.75.91.* 18.02.10, 22:39
        > Precz z wodą w benzynie!

Pitolisz jak potłuczony. Tankuję na BP, bo muszę - mój pracodawca wyposażył mnie
        w kartę paliwową. Rocznie popylam ponad 40kkm i paliwo BP jest bardzo dobre.
        Regulacjom takim jak 30 minut na załatwienie wszystkich spraw na stacji wcale
        się nie dziwię - eliminuje to cwaniaczków.
        • Gość: A Re: BP na Francuskiej IP: 193.238.42.* 18.02.10, 23:29
          Nie zgadzam się że 30 minut wystarczy na załatwienie wszystkich spraw na stacji.
          Stacja to nie tylko tankowanie. To również kawa wypita na spokojnie, czy
          odpoczynek, a w nocy nawet godzina drzemka gdy zajdzie taka konieczność.
          Zgadzam się natomiast że, stacja to nie parking dla pracowników biur i ich
          interesantów.
          • Gość: Zuza Wysokość kary 300 zł IP: 77.252.240.* 20.02.10, 09:45
            Skąd taka wysokość kary? Może lepiej 3000 zł albo 30000 zł? A może zabrać cały
            majątek?
            • nlzkl Re: Wysokość kary 300 zł 25.09.10, 09:11
              Po pierwsze: firma prywatna nie może nakładać mandatów - do tego są upoważnione jedynie instytucje państwowe (policja, niektóre inspekcje, np. Państwowa Inspekcja Pracy itp.) oraz samorządowe (np. Straż Miejska).
              Po drugie - blokada kół jest de facto uniemożliwieniem rozporządzania mieniem przez jego właściciela - na to są odpowiednie paragrafy Kodeksu Karnego.
              Po trzecie - opłata za parkowanie powinna być adekwatna do ceny rynkowej, więc za pół godziny parkowania nie należy się więcej niż złotówka, może dwie.

Jestem klientem BP od początku działalności tej firmy w Polsce, ale niech mi tylko raz spróbują założyć blokadę...
        • Gość: nie kupuje na BP Re: BP na Francuskiej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.10, 10:06
          >Tankuję na BP, bo muszę - mój pracodawca wyposażył mnie
          >w kartę paliwową. Rocznie popylam ponad 40kkm i paliwo BP jest
          >bardzo dobre.

Skoro tankujesz tylko na BP to skad mozesz wiedziec jakie jest
          paliwo na innych stacjach? Spruboj a przekonasz sie, ze BP to syfff
      • www.wykonczenia.net WeJdŻ i przeczytaj JaK się na nich OdEgRaĆ :) 18.02.10, 22:51
        jeśli zablokowali Ci koło ... to po prostu przyjedź po kilku dniach w godzinach
        szczytu, wejdź do toalety i uszkodź jedną z rurek wodnych (to bardzo proste) ...
        zanim zakręcą wodę trochę się jej poleje, dopóki hydraulik nie naprawi to będą
        odcięci od bieżącej wody. Hydraulik skasuje ich na jakieś 300zł a do tego, żeby
        dostać się do uszkodzonej rurki będzie musiał zrobić dziurę w ścianie
        (prawdopodobnie uszkodzić kilka płytek) więc po wizycie hydraulika będzie musiał
        przyjść glazurnik i ten skasuje ich za kolejną dniówkę ;)
        • Gość: A Re: WeJdŻ i przeczytaj JaK się na nich OdEgRaĆ :) IP: 193.238.42.* 18.02.10, 23:31
          To co proponujesz to czysty wandalizm.
          Lepszym rozwiązaniem byłby bojkot tej stacji.
        • Gość: le ming Re: WeJdŻ i przeczytaj JaK się na nich OdEgRaĆ :) IP: *.aster.pl 19.02.10, 14:05
          ale od tego ani ja nie odzyskam 300 zl, ani oni nie przestana nakladac blokad.
          jaki to ma sens? zwykle sk...synstwo.
          • www.wykonczenia.net Re: WeJdŻ i przeczytaj JaK się na nich OdEgRaĆ :) 19.02.10, 19:03
            Właśnie o to chodzi, że w ten sposób nie odzyskasz pieniędzy... no chyba, że sam
            jesteś hydraulikiem i glazurnikiem a po dokonaniu tej dywersji wychodząc
            zostawisz przy kasie wizytówkę i powiesz, że wszedłeś do łazienki i zobaczyłeś
            lejącą się wodę :) ... dzięki temu możesz jeszcze zarobić ;)
    • Gość: j Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.chello.pl 17.02.10, 22:12
      Racja jest po jednej i po drugiej stronie. Nie dziwię się obsłudze stacji bo
      tam rzeczywiście zawsze jest problem z parkowaniem. Za dużo firm w jednym
      miejscu a parkingów nie ma. Szlag mnie jednak trafia jak słyszę, że ktoś w
      trasie przystanie zmęczony i zwyczajnie nie odpocznie bo za taki luksus jest
      dość drogi.
      • Gość: Roman R. Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 94.75.91.* 18.02.10, 22:43
        Ale ile można odpoczywać?
        W 25 minut można załatwić paliwo, siku, jedzenie i kawę na wynos do samochodu.
        Spędzam sporo czasu za kółkiem, większość w długich trasach i uważam, że stacja
        paliw to nie jest miejsce na długi odpoczynek. Poważne posiłki jada się w
        restauracjach, a nie na stacjach.
        • Gość: A Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 193.238.42.* 18.02.10, 23:37
          Stacja to nie mcdrive. Jeśli robię odpoczynek i kupuję kawę czy jedzenie to nie
          po to aby pić i jeść w samochodzie tylko na stacji przy stoliku.
          A poza tym odpoczynek to nie tylko siku i rachunek w kasie.
          Dorośniesz to zrozumiesz na czym polega odpoczynek w trasie.
    • Gość: maciej omijac z daleka................... IP: *.toya.net.pl 17.02.10, 22:22
      Omijac z daleka , bedą mieli święty spokój.Kto to widział,żeby jakieś samochody bez przerwy jeździły po prywatnym terenie..........
      • Gość: Poznańczyk Re: omijac z daleka................... IP: *.icpnet.pl 18.02.10, 00:05
        nie kupuję w Makro i nie tankuję na BP...
        albo ktoś mnie traktuje poważnie albo szuka innych klientów, ciekawe
        tylko jak długo...
        • Gość: zgrzyt stop bandytom z BP IP: *.acn.waw.pl 18.02.10, 20:21
          koniecBP.pl
          StopBandytomzBP.pl
          stopBP.pl

ludzie to bandyci, nie tankujcie na BP
          • Gość: Mi A ty co? Spr. popularność domen? IP: *.chello.pl 18.02.10, 20:27
            Trochę Ci tego moge nabić :)
    • Gość: nanook Dziękuje za adresy IP: *.nplay.net.pl 17.02.10, 22:22
      będe omijał je z daleka
    • Gość: silentwind Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:23
      podjechać, skorzystać z toalety, trochę wody zużyc i pojechać dalej
    • Gość: ka Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.146.214.132.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.02.10, 22:26
      w Katowicach na słonecznej też pojawił się taki znak
      • Gość: kolo Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 188.161.135.* 17.02.10, 22:55
        Prawda jest taka, ze jest to problem.
        Ja mieszkam niedaleko stacji BP na Słonecznej Pętli. Tankuję tam co kilka dni i
        nie ma z tym problemu, zostawiam auto pod dystrybutorem, płace i odjeżdżam.
        Problem zaczyna się gdy podjadę coś kupić, papierosy albo płyn do spryskiwaczy.
        Choć nikt w środku nie stoi w kolejce do kasy, nie ma przy stacji gdzie stanąć.
        Auta stoją jak na parkingu 10-15 samochodów (w tym zawsze policyjny i samochód
        ochrony na najlepszych miejscach).
        Ale zapinanie jest te nie fair, szczególnie gdy stacja jest z restauracją i
        ludzie jadący długie trasy zatrzymują sie, zeby coś zjeśc.
        • Gość: Ip Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 83.143.98.* 17.02.10, 23:05
          ludzie jadący długie trasy zatrzymują sie, zeby coś zjeśc.

to po pierwsze zauważą, że im się ochrona krząta koło auta (jak ochroniarze będą
          mieć trochę oleju w głowie to wejdą na stację i zapytają o auto); a po drugie
          stacja nie będzie egzekwować kary dla kogoś kto korzysta z ich usług
          Te przepisy są wymierzone w cwaniaków co ze stacji zrobili sobie parking całodzienny
          • Gość: KrewZalewa Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.zone5.bethere.co.uk 18.02.10, 01:57
            Przeczytaj sobie artykuł (może najpiew wróć do szkoły, bo widać że nie umiesz
            czytać). Autorka była na terenie stacji przez 15 minut, a jej samochód został
            zablokowany. O jakim egzekwowaniu kary piszesz??? Właściciel stacji nie ma
            prawa dokonywać zaboru mienia, może za to usunąć pojazd z terenu stacji, albo
            wezwać policję/straż miejsą.
            • czwarty.wymiar Przyganiał kocioł garnkowi... 18.02.10, 07:21
              "Na kołach zobaczyły blokadę.
              Były zdenerwowane, zadzwoniły po policję, ale interwencja nie na wiele się zdała. Policjanci wyjaśnili kobietom, że stacja to teren prywatny i nic im do tego."
              • g.r.a.f.z.e.r.o Re: Przyganiał kocioł garnkowi... 18.02.10, 09:00
                > "Na kołach zobaczyły blokadę.
                > Były zdenerwowane, zadzwoniły po policję, ale interwencja nie na wiele się zdał
                > a. Policjanci wyjaśnili kobietom, że stacja to teren prywatny i nic im do tego.
                > "

Ty naprawdę myślisz że jak wjedziesz na prywatny teren to właściciel terenu może
                zrobić z twoim autem co mu się podoba?
                Bo skoro tak to dlaczego nie nałożyć kary 100 tyś zł za parkowanie i nie
                konfiskować samochodów? To byłoby takie same działania.
          • Gość: ceas bojkot stacji BP IP: 78.8.105.* 21.02.10, 09:51
            mi założyli blokadę pomimo że byłem na stacji. pracownik skasował moją kartę
            kredytową kwotą z innego dystrybutora, trochę trwało odkręcanie wszystkiego, jak
            wróciłem to miałem już założoną blokadę. młotki nawet nie chciały ze mną
            dyskutować. nie zostawię tak tego. bojkotujcie stacje BP
        • prawdziwy.jonek Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku 18.02.10, 10:42
          Gość portalu: kolo napisał(a):

> Prawda jest taka, ze jest to problem.
          > Ja mieszkam niedaleko stacji BP na Słonecznej Pętli. Tankuję tam co kilka dni i
          > nie ma z tym problemu, zostawiam auto pod dystrybutorem, płace i odjeżdżam.
          > Problem zaczyna się gdy podjadę coś kupić, papierosy albo płyn do spryskiwaczy.
          > Choć nikt w środku nie stoi w kolejce do kasy, nie ma przy stacji gdzie stanąć.
          > Auta stoją jak na parkingu 10-15 samochodów (w tym zawsze policyjny i samochód
          > ochrony na najlepszych miejscach).
          > Ale zapinanie jest te nie fair, szczególnie gdy stacja jest z restauracją i
          > ludzie jadący długie trasy zatrzymują sie, zeby coś zjeśc.

co ty pitolisz ze na zakup papierosow nie masz gdzie stanac??? stajesz pod
          dystrybutorem i idziesz kupowac!!!!!!!!! ja proponuje z miesiac nie wjezdzac na
          stacje i zaraz zmienia zdanie palanty jedne!!!!!!! jak jestem w trasie i staje
          na stacji zeby np. napic sie kawy i odpoczac a te palanty nie wnikaja tylko po
          pol godzinki blokuja auto!!! olac palantow!!!!! stacji teraz jest jak grzybow po
          deszczu wiec oni musza dbac o klienta, a nie odwrotnie!!!!!!
        • Gość: znem Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.121.113.82.net.de.o2.com 18.02.10, 12:13
          > Ale zapinanie jest te nie fair, szczególnie gdy stacja jest z
          restauracją i
          > ludzie jadący długie trasy zatrzymują sie, zeby coś zjeśc.

Na tej stacji nie ma żadnej restauracji, więc nie wiem, z czego
          robisz problem. McDonalds ma osobny parking, no i nie jest
          restauracją, tylko fastfoodem.
          • Gość: A Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 193.238.42.* 18.02.10, 23:41
            Na tej stacji również sprzedają coś do zjedzenia.
            Jak będziesz na niej przy najbliższej okazji przyjrzyj się dokładnie, to nawet
            stoliki dojrzysz.
      • Gość: aurora Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 217.8.178.* 18.02.10, 08:54
        pojawił się czy był "od zawsze", tylko dopiero teraz został zauwazony?
        prawie na każdej stacji są tabliczki, ze dopuszcza się postój na parkingu tylko dla klientów stacji z jakimś tam ograniczeniem czasowym...

trafiło na jakieś pieniaczki, które czytać ze zrozumieniem nie potrafią i teraz wielka afera :P
        • Gość: Roman R. Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 94.75.91.* 18.02.10, 22:48
          > trafiło na jakieś pieniaczki

Niedługo przeczytamy o takich, co przyszli do Pizza Hut, wzięli prostokątną
          pizzę na wynos, wzięli br sałatkowy, po czym usiedli przy stoliku, zaczęli jeść
          pizzę na miejscu, zaś bar sałatkowy wysypali na oderwaną tekturę z opakowania
          pizzy, bo tak taniej. I potem z pretensjami do prasy.
        • Gość: kierowca Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.147.20.14.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.03.10, 14:59
          czlowieku spie jem spie stoje tankuje i nigdy mi slowa nie powiedzieli na zadnej
          stacji nawet takiej malej jak tylko nie zastawiam przejazdu, kurw...a pomysl co
          piszesz idi..oto
    • Gość: czytelnik Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:32
      Zdarzało się, że tankowałem na stacjach BP.
      Po przeczytaniu powyższego - i ja, i me dziecko - dziękujemy !!
      Nigdy więcej.
      Zniechęcę też licznych znajomych.

Niemiachy dosyć skutecznie bojkotują na swoim terenie stacje
      należące do Orlenu.
      Może my NA NASZYM TERENIE zbojkotujemy Angoli ?
      • Gość: D Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 83.143.98.* 17.02.10, 23:03
        Po przeczytaniu powyższego - i ja, i me dziecko - dziękujemy !!Nigdy
        więcej.Zniechęcę też licznych znajomych.

I bardzo dobrze, jak kiedyś podjedziesz na stację z dzieckiem które krzyczy, że
        musi siusiu a tam nie będzie gdzie zaparkować bo sobie cwaniaki zostawiają auto
        na cały dzień to może zrozumiesz o co chodzi.
        Chyba, że jesteś jednym z tych co sobie tam auto zostawiają bo mają blisko do
        roboty to się nie dziwię nerwom
        • Gość: Ufff... Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.zone5.bethere.co.uk 18.02.10, 01:54

Idiota, czy tylko kretyn?
          Jeżeli ktoś zostawia samochód na cały dzień, to taki pojazd powinien zostać
          odholowany na koszt właściciela. Jeżeli dziennikarka wchodzi do budynku stacji
          na 15 minut, a blokada już jest na kołach, panowie zakładający blokady oraz ich
          kierownik powinni stawić się przed sądem i przyjąć zaproponowany przez sędziego
          wymiar kary. To że jest to teren prywatny nie oznacza, że można kraść, bo
          zajęcie samochodu przez założenie blokady to nieautoryzowany zabór mienia.
          • Gość: ogu. Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.10, 07:44
            tak, tak - a wy głupki ślepo wierzcie w to wszystko co kobitka wypociła... Może
            15 sekund? Może nie zdążyła wyjść z auta a tu już była blokada?
            • a.ba wracaj na stację - kolejka stoi 18.02.10, 09:52
              a ty głupoty piszesz
              Zdażyło mi sie stać na BP w kolejce po paliwo ponad pół godziny -
              zapomnieli biedaczki blokady pozakładać a trza było.
              • Gość: Roman R. Re: wracaj na stację - kolejka stoi IP: 94.75.91.* 18.02.10, 22:52
                > Zdażyło mi sie stać na BP w kolejce po paliwo ponad pół godziny

ZdaRZyło, matole.
                Poza tym - pierdu pierdu. Nie blokują tych, co stoją w kolejce do dystrybutora,
                tylko tych, co zbyt długo korzystają z miejsca parkingowego. Tankuję wyłącznie
                na BP (bo muszę z racji karty paliwowej) i nie spotkałem się z kolejkami >30min
                ani do dystrybutorów, ani do kasy po zatankowaniu.
          • Gość: gość Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 85.222.87.* 18.02.10, 23:14
            poza tym jako przedsiębiorca ma obowiązek wystawić fakturę lub
            paragon z kasy fiskalnej na 300 pln.
        • Gość: huf Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.10, 13:20
          A po powrocie z dzieckiem zobaczysz zablokowane auto.
    • wybitniemadry zakladajcie wszytkim przedsiebiorcze polaki 17.02.10, 22:32
      okradanie wspolobywateli zgodnie z "prawem" to wasza specjalnosc
      • Gość: uuuuuuuu Re: zakladajcie wszytkim przedsiebiorcze polaki IP: *.c194.msk.pl 18.02.10, 07:09
        wybitniemadry napisała:

niemadry to i owszem, jestes
        ale co znaczy "wybit" ?
      • Gość: bastard a okradanie właściciela nieruchomości? IP: 91.208.150.* 18.02.10, 11:32
        czemu chcesz zająć czyjś prywatny teren i za to nie zapłacić?
        • Gość: MADRY Re: a okradanie właściciela nieruchomości? IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.10, 14:21
          Zajmowac prywatny teren ? Stacja tomiejsce publiczne GLUPCZE!
          • Gość: bastard Re: a okradanie właściciela nieruchomości? IP: 91.208.150.* 18.02.10, 15:05
            GŁUPCZE - publiczna to jest ulica albo toaleta, stacja to teren
            prywatny, koniec i kropka
            • Gość: euro67 Mylisz sie IP: *.fbx.proxad.net 18.02.10, 19:07
              W momencie gdy ktos na swoim terenie zaczyna swiadczyc uslugi
              publiczen (sklep, resteuracje lub stacja benzynowa) jego teren tarci
              charakter terenu prywatnego i staje sie miejscem publicznym i
              podlega przepisom dotyczacym miejsc publicznych. Taka jest
              jurysprudencja. W razie zlamania wewnetrznych przepisow wlasciceil
              nie ma prawa stosowac samosadu ani brac zakladnikow (blokada, lecz
              ma obowiazek wezwac publiczne sily porzadkowe (Policje lub Straz
              miejska).
              Policjanci tez wykazali sie kompletna niekomptetencja i powinni
              beknac...
            • Gość: aaaaaa bastard z koncem jak kropka !!!!!!!!!! IP: *.c194.msk.pl 19.02.10, 03:35
              Gość portalu: bastard napisał(a):

> GŁUPCZE - publiczna to jest ulica albo toaleta, stacja to teren
              > prywatny, koniec i kropka

masz koniec jak kropka i jeszcze sie chwalisz ?

uuuhahahaha
      • Gość: antyPL Re: zakladajcie wszytkim przedsiebiorcze polaki IP: *.net.autocom.pl 18.02.10, 13:51
        dokladnie. poloki to takie szmaciarze, ze nawet sami sie pookradaja i
        pozabijaja. nie nawidze tego grajdoly, wstydze sie, ze tu sie urodzilem.
    • peterp Straciliście kolejnych klientów 17.02.10, 22:33
      j/w
    • Gość: Gość Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:36
      Przynajmniej wiadomo jakich stacji unikać!! Dzięki za informację.
      Nigdy więcej BP!!
    • Gość: cenzor Znaleźle sobie sposób, cwaniaczki... IP: 83.143.101.* 17.02.10, 22:37
      Czy rzeczywiście nie ma innego wyjścia ?? Ciekawe...

Prosta sprawa - nie tankujemy na BP i koniec.
      Po kilku dniach bojkotu zdejmą tabliczki i przeproszą ...
    • Gość: agu Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 195.82.181.* 17.02.10, 22:38
      O dzięki, już wiem, gdzie na pewno tankować nie będę.
    • Gość: opol Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:42
      szerokim łukiem,
      od dziś nigdy nie zatankuję na BP
      pa pa
    • Gość: Mig Jakim prawem? IP: *.adsl.inetia.pl 17.02.10, 22:42
      A jakie mają prawo, aby blokować mi możliwość korzystania z mojej
      własności? Jeśli chcą zatrzymać moją własność, to chyba nie mogą
      tego robić bez obecności policji lub straży miejskiej?
      • Gość: Wrrr... Re: Jakim prawem? IP: *.zone5.bethere.co.uk 17.02.10, 22:54

Właśnie - twierdzą że samodzielne zdejmowanie blokady to kradzież mienia, a
        zablokowanie czyjegoś samochodu to nie kradzież??? Od czego jest policja?
        Kupię sobie kawałek ziemi i wprowadzę regulamin, że po 30 minutach parkowania
        przebijam wszystkie opony i wybijam szyby. Też policja stwierdzi że to teren
        prywatny i mogę robić sobie co chcę?
      • quebec4 ^^ ano rozbójniczym 17.02.10, 23:06
        art. 282 Kodeksu karnego: „Kto, w celu osiągnięcia korzyści
        majątkowej, przemocą, groźbą zamachu na życie lub zdrowie albo
        gwałtownego zamachu na mienie, doprowadza inną osobę do
        rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania
        działalności gospodarczej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do
        lat 10.”

Zarządca drogi wewnętrznej może jedynie usunąć samochód z posesji i domagać
        się zwrotu kosztów na drodze sądowej. Jakikolwiek samozwańczy mandat w
        połączeniu z zajęciem cudzej własności przez wynajętych osiłków jest zwykły
        'wymuszeniem rozbójniczym'...
        • Gość: Mig Re: ^^ ano rozbójniczym IP: *.adsl.inetia.pl 17.02.10, 23:14
          Co robić w takim przypadku. Wzywać Policję i prosić o interwencję w
          związku z zaborem mienia, czy w związku z próbą wymuszenia okupu? :)
        • Gość: prawnik Re: ^^ ano rozbójniczym IP: *.chello.pl 18.02.10, 19:24
          brawo za znajomośc przepisów prawa hehe. Proponuję jeszcze
          orzecznictwo do Kodeksu Karnego przeczytac, może coś ciekawego
          jeszcze dodasz :P
      • Gość: sowaban Re: Jakim prawem? IP: *.as.kn.pl 18.02.10, 01:07
        Ale zostawiając samochód na stacji robisz dokładnie to samo co oni. Blokujesz im
        mozliwość korzystania z ich własności. oko za oko
        • aplus dokladnie: w III RP nalezy dac sie okrasc i PO-bic 18.02.10, 01:32
        • Gość: Anty Re: Jakim prawem? IP: *.zone5.bethere.co.uk 18.02.10, 01:47

W prawie nie ma żadnego "oko za oko". Jeżeli pojazd blokuje ich własność
          zobowiązani są albo usunąć pojazd kosztami obciążając właściciela, albo wezwać
          policję. Od wydawania wyroków jest sąd, a nie "oko".
    • Gość: ArturO. Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.este.3s.pl 17.02.10, 22:44
      ja bym wogole ta stacje zlikwidowal i zrobil tam parking. najgorsza obsluga,
      najgorsze paliwo i to nie wazne czy ON, PB czy LPG. Naprawde ta stacje juz
      dawno skreslilem. Juz wole na ruskim LUKOILu tankowac. Pozdrawiam
    • bergman1 to trzeba tylko im pomachać jak tacy blokadowi. 17.02.10, 22:45
      ))))
    • Gość: - Re: bardzo rycerski stanislaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:48
      koniec z tankowaniem na BP.
      Nie ma to jak darmowa reklama!
    • vito3 Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... 17.02.10, 22:48
      tej stacji juz dziekuje i innym tej sieci rowniez
      • Gość: gość Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.02.10, 23:00
        Policję wezwać sporządzić protokół skierować sprawę do sądu za bezprawne zajęcie
        własności jakim jest auto plus spowodowane przez to straty .
      • Gość: szeroki łuk Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: *.unknown.vectranet.pl 18.02.10, 06:42
        Trzeba będzie omijać BP, a nuż zablokują mi koła po 5 minutach, bo "ochroniarze
        się pomylili". Przecież każdy się może pomylić, a szczególnie za 300zł...
    • Gość: gość Re: bardzo rycerski stanislaw IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.02.10, 22:55
      Dobra piłka do metalu i sam bym sobie otworzył blokadę.
    • Gość: Krzysztof K. Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.fema.krakow.pl 17.02.10, 22:56
      No, ale czasem to rzeczywiście jedyny sposób na chamów, którzy blokują miejsca
      na stacjach. Ale kara 300 zł to trochę za dużo.
    • Gość: Ip mają rację na BP IP: 83.143.98.* 17.02.10, 23:01
      Na tej stacji jak i innych w centrum pracownicy okolicznych firm urządzili
      sobie darmowy parking strzeżony; nierzadko blokując wszystkie miejsca
      parkingowe od rana do popołudnia.
      Klient podjeżdża żeby coś kupić i się okazuje, że brak miejsca.
      30 minut to dość czasu. Brawo dla BP !
      • Gość: czytelnik Ip, Roy, D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 23:52
        Chłopie, wyluzuj.
        My tu o pewnych zasadach rozmawiamy.
        Zasadach, które powinny cechować
        porządnego usługodawcę.
        A, że, odnoszę wrażenie, jesteś pracownikiem BP,
        to nie jestem pewien, czy zrozumiałeś, o co chodzi.
        Najogólniej i najprościej:
        rozmawiamy nie o szczaniu, ale o tankowaniu.
      • Gość: Ernest Re: mają rację na BP IP: *.leon.com.pl 18.02.10, 08:43
        Bandyci, a nie brawa. Dobrze, że są inne stacje, gdzie traktują klienta z kulturą.
      • a.ba chamy - brak kultury o logoki 18.02.10, 09:45
        sprawę można załatwić kulturalnie i skutecznie:
        Info : Parkowanie płatne = 35 zł/h , klienci 1 h bezpłatnie
        I parkingowy wkłada karteczki po przyjeździe samochodu, o czasie
        parkowania decyduje paragon z kasy.
        Po 1-3 dniach parking pusty i parkingowy niepotrzebny - akcję można
        powtórzyć co 1-2 miesiące.

p.s.
        Sposób sprawdzony na parkingu przysklepowym w centrum miasta.

BP=dziady = nie tankować

• Gość: e tam Jak widać wolą wyłudzać kasę niż dbać o klientów IP: 83.230.121.* 18.02.10, 15:24

To co pisałeś jest jak najbardziej słuszne, logiczne, proste i TANIE do
          zrobienia. Mona też na wyjeździe założyć szlaban otwierany na kody kreskowe
          wydawane wraz z rachunkiem na stacji.

Ale wtedy nie można by wymuszeń rozbójniczych próbować uskuteczniać
        • Gość: Roman R. Re: chamy - brak kultury o logoki IP: 94.75.91.* 18.02.10, 22:55
          > klienci 1 h bezpłatnie

Sorry, 1h na stacji paliw??? Och...łeś?
          30 minut wystarczy, serio, serio.
          Poza tym - dobry pomysł z tą opłatą zarzuciłeś.
      • Gość: mick55 Re: mają rację na BP IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.10, 12:10
        Ja, ku..., wiecej czasu spedzam w kolejce do kasy na BP.

I do ku... nedzy, skoro zostawiam 200 zlotych u tych zielonych sku...eli
        jednorazowo ponad 200 zlotych, to spodziewalbym sie, ze nikt nie bedzie robic mi
        problemow, gdy pojde na 20 minut cos zalatwic w banku obok (nigdy nie mialem
        takiej potrzeby)

A skoro maja problemy z samochodami pracownikow firm z sasiedztwa, parkujacymi
        po 8 godzin, to proponuje miec pretensje do wspomnianych pracownikow, a nie
        ku... w dupe pie...na mac, wlasnych klientow (bylych).

Ps. Moja stopa na katowickich BP wiecej nie postanie.
        • namiot_kulisty Re: mają rację na BP 18.02.10, 12:46
          Zostawiasz u nich 200 zł za benzynę, nie za parking. Mieszkam w Wawie od
          urodzenia i z narastającą złością obserwuję najazd "młodych wilków" z całej
          Polski, którym wydaje się, że wszystko do nich należy.
          Jeżdżą po buspasie (który i mnie irytuje, ale jakoś nie przychodzi mi do głowy
          cwaniakowanie), tankują i załatwiają coś w okolicznym banku w "20 minut", albo
          tankują i żrą na stacji hotdoga, a samochód stoi i blokuje dystrybutor. To
          przeciwko tego pokroju ludziom wymierzona jest ta akcja.
    • quebec4 Ciekawe co na to prawo... 17.02.10, 23:02
      Oczywiście, że na drogach wewnętrznych obowiązują zasady ustanowione przez
      zarządcę (właściciela) i mogą one być dowolne - włącznie z jazdą po lewej
      stronie. Jednak myli się ten kto uważa, że zarządca drogi wewnętrznej ma
      prawo do egzekwowania tego regulaminu. Zakładanie blokady na cudzy
      samochód, nawet jeżeli stoi on na prywatnym terenie jest wykro i policja
      powinna po wezwaniu ukarać zarządcę. Zarządca może jedynie usunąć samochód
      poza granice posesji i domagać się, na drodze sądowej, zwrotu kosztów tej
      operacji. Jakikolwiek samozwańczy 'mandat' jest zwykłym wymuszeniem okupu:

art. 282 Kodeksu karnego: „Kto, w celu osiągnięcia korzyści
      majątkowej
      , przemocą, groźbą zamachu na życie lub zdrowie albo
      gwałtownego zamachu na mienie, doprowadza inną osobę do
      rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania
      działalności gospodarczej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do
      lat 10.”
      • Gość: Chronos Re: Ciekawe co na to prawo... IP: 195.138.200.* 18.02.10, 07:25
        Teraz zostaje kwertia zdefiniowania "gwałtownego zamachu na mienie"
        i stwierdzenia czy załorzenie blokady podlega pod tą definicję
        • Gość: uuuuuuuu Re: Ciekawe co na to prawo... IP: *.c194.msk.pl 18.02.10, 07:39
          Gość portalu: Chronos napisał(a):

> Teraz zostaje kwertia zdefiniowania "gwałtownego zamachu na mienie"
          > i stwierdzenia czy załorzenie blokady podlega pod tą definicję

stwierdzam na 100% ze KK nie definiuje pojecia załorzenie blokady
      • Gość: WROCLAWIANIN Re: Ciekawe co na to prawo... IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.10, 14:18
        MADRE SLOWA!
      • Gość: chochlik Re: Ciekawe co na to prawo... IP: *.chello.pl 22.02.10, 19:45
        A ciekawe czy w tej sytuacji można pozwać właściciela stacji do sądu za uniemożliwienie korzystania z pojazdu?
    • Gość: maciek Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 23:07
      Także nie będę już tam tankował, w zasadzie od dawna nie tankuje na BP.
      ----
      www.php.konsola-wii.pl/
      • Gość: Roy Re: Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zabloku IP: 83.143.98.* 17.02.10, 23:21
        no to co płaczesz jak tam nie tankujesz ?
        chyba, że nie tankujesz ale parkujesz wtedy masz powód do łez
    • Gość: nie tankuje tam ! Lepiej nie tankuj na stacji BP, bo ci zablokują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 23:14
      Nigdy juz tam nie zatankuje!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka