Dodaj do ulubionych

Drzewa ścinają!

IP: *.tys6.1000lecie.pl 08.11.10, 13:51
Na Tauzenie na parkingu strzeżonym przy Brodatego. ???
Obserwuj wątek
     • Gość: harc mistrz =----> Re: Drzewa ścinają! IP: 95.215.21.* 08.11.10, 19:02
      Te parkingi pomiędzy ul. Henryka Brodatego i ul. Chorzowską pierwotnie były terenami zielonymi, oznaczone w Planie Zagospodarowania Przestrzennego symbolami "ZP" (jako zieleń parkowa). Stanowiły też swoistą zieloną otulinę Wojewódzkiego Parku (WPKiW).

      Przed kilkudziesięciu laty, mieszkańcy komunalnego bloku Tysiąclecia 4 powołali do życia "społeczny komitet budowy parkingów" i w ten sposób w miejscu zieleni (parkowej - tak, tak!) ... powstały PARKINGI SAMOCHODOWE (naznaczone w PZP symbolami "KS" - komunikacja samochodowa).

      Pod koniec lat 90. ub. wieku, koncern paliwowy "STATOIL-POLSKA", na podstawie umowy sprzedażnej z SM "Piast" Katowice, chciał tam (u podnóża "kukurydz") postawić stację benzynową, ale niezależne stowarzyszenie mieszkańców SKM d/s SAT, znane jako "Samorządowa Alternatywa Tysiąclecia", rozbiło wniwecz te bardzo niebezpieczne plany i zamiary inwestorskie.(!)

      Potem - wykorzystując sytuację "rozbuchanego neoliberalizmu", w latach 2006 - 2008, gdy w całej Polsce przestały ustawowo obowiązywać ustalenia i zapisy Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego - połacie tych atrakcyjnych lokalizacyjnie terenów, aż do bloków wysokościowych "kukurydz"... zostały sprzedane developerowi "ACTIV INVESTMENT", który zamierza tam właśnie pobudować 4 nowe bloki XXIV-kondygnacyjne z podziemnymi garażami, akurat przy ul. Henryka Brodatego, z adresami nieparzystymi ul. Chorzowska... itd.
      Ot, historyjka terenowa taka...
      (HKP)
      ...
      MIEJCIE ŚWIADOMOŚĆ, MIESZKAŃCY TYSIĄCLECIA!!!
      PS:
      Jest nowy, uchwalony w tym roku Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla całego Osiedla Tysiąclecia (od granicy Chorzowa aż po ul. Bracką w Katowicach).
      Kto z mieszkańców o tym wie i zna dokładnie zapisy oraz ustalenia tego planu?!
      KTO???
      • Gość: XYY Re: Drzewa ścinają! IP: 89.25.148.* 09.11.10, 11:51
       Pierwotnie to wszystko było zielone... Plany i zamysły sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy w Katowicach było raptem kilkaset samochodów, są anachroniczne. Ale jako szczery miłośnik przyrody zadałem sobie trochę trudu i odnalazłem w ZUMI ów pas pomiędzy H.Brodatego i Chorzowską. Trudno nazwać to "otuliną" Parku Wojewódzkiego, taki wyszczerbiony pas zieleni nie stanowi moim zdaniem żadnej otuliny. Nie wiem dokładnie które drzewa tam wycinają, ale jeśli te na samym parkingu, to bardzo dobrze, bo samochód parkujący pod drzewem po kilku dniach nadaje się tylko do myjni.
        • Gość: harc mistrz =----> Re: Drzewa ścinają! IP: 95.215.21.* 09.11.10, 15:20
         Gość portalu: drwal napisał(a):
         > wycinają żeby budować, harcmistrz sprzedał teren deweloperowi.


         * * * * * * * * * * * * * * *

         Harc mistrz bronił skutecznie tych terenów przed lokalizacją tam stacji benzynowych, które mogły być niebezpieczne dla najbliższych bloków mieszkalnych i dla osiedla. Zaś stowarzyszenie mieszkańców "Samorządowa Alternatywa Tysiąclecia", przez kilkanaście lat nie dopuszczało do wyprzedawania wszystkich terenów zielonych osiedla rozmaitemu zainteresowanemu koniunkturalnie "byjznesmeństwu".

         Łżesz więc w żywe oczy, "Drwalu", gdy piszesz, że to... "harcmistrz sprzedał teren deweloperowi".
         Tereny Osiedla Tysiąclecia w liczbie aż 15 atrakcyjnych działek zielonych, po 280 zł za m2, sprzedał developerom w latach 2006 - 2008 były zarząd SM "Piast" Katowice, kierowany autorytarnie przez b. prezesa spółdzielni mieszkaniowej p. Kazimierza Dorfa. (sic!)

         Harc mistrz, spowodował, że ta m.in. sprawa: skandalicznej wyprzedaży terenów zielonych Osiedla Tysiąclecia developerom... trafiła potem do Prokuratury. To tyle...

         No cóż, tereny zostały sprzedane. Są nowi ich właściciele, i to oni oraz władze miejskie decydują, co tam będzie budowane. Przesądzają o tym także ustalenia i zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który w tym roku został opracowany i uchwalony przez Radę Miejską Katowic. Takie jest prawo.

         Pisałem o tym, aby uczulić mieszkańców Osiedla Tysiąclecia na to, co jest w takich sprawach najważniejsze.
         (HKP)
         ...
         Z CZUWANIEM I POWAŻANIEM!!!
         (-) harc mistrz

         PS:
         Czuwać trzeba zawsze i odpowiednio wcześniej należy reagować na ewentualne zagrożenia.
         Nie wystarczy podnosić daremny krzyk wtedy, kiedy przewracają tereny buldożery, a drwale drzewa ścinają.

         • Gość: gil Re: Drzewa ścinają! IP: *.chello.pl 09.11.10, 18:23
          Harc mistrzu. Ty drogi Kolego od lat nastawiasz dupę i zamartwiasz się za innych. I co z tego Ci przyszło. jak mogli Cię poprzeć w słusznych wystąpieniach, to się z Ciebie naigrywano, POdobnie jak teraz, ze to Ty sprzedałeś teren developerom.
          Chciało towarzystwo kapitalizma to je maja. Teraz POpierają sektę "wilczych oczu", to będa mieli następne 4 bunkry miedzy ul. tego brodatego, a Chorzowska od nr Tysiaclecia 4, przez 6 do wysokości budującego się nowego Donalda.
          O tyle te zamierzenia są dziwne, że cholernie dużo mieszkań devolepera z Krakowa, w nowych bunkrach przy Krzywoustym stoi pusto. Bo kogo z młodych ludzi, często bez stałej umowy o pracę stać na wykup lokalu, gdzie jeden metr kwadratowy kosztuje średnio 5000 złotych w wydaniu standardowym ? A wnet poddskoczy nam VAT i wszystko inne co PO-litycy chcą nam jeszcze PO-prawić.
          Czuwaj, bo licho nie śpi, a wybory coraz bliżej
          • Gość: monstruancja Re: Drzewa ścinają! IP: 188.33.112.* 09.11.10, 18:41
           Z ostatniej chwili: przychylając się do postulatów harc mistrza i innych b. ormowców, a także realizując rojenia gila i innych paranoików, podjęto decyzję o przeniesieniu z Krakowa na wykarczowane tereny Oś. Tysiąclecia monumentu Lecha Wielkiego Kaczyńskiego i Stanisława Pełznącego Dziwisza. Amen.
           w99.wrzuta.pl/obraz/0bxCC3Nx8V6/krakowskie_blonia_2012

           • Gość: harc mistrz & HKP Re: Drzewa ścinają! IP: 95.215.21.* 09.11.10, 19:22
            Gość portalu: monstruancja napisał(a):
            > Z ostatniej chwili: przychylając się do postulatów harc mistrza i innych b. orm
            > owców, a także realizując rojenia gila i innych paranoików, podjęto decyzję o p
            > rzeniesieniu z Krakowa na wykarczowane tereny Oś. Tysiąclecia monumentu Lecha W
            > ielkiego Kaczyńskiego i Stanisława Pełznącego Dziwisza. Amen.
            >
            rel="nofollow">w99.wrzuta.pl/obraz/0bxCC3Nx8V6/krakowskie_blonia_2012
            >


            Zachowujesz się, Wielonick'owy Forumowiczu IP: 188.33.112.* - jak typowy prowokator i bezczelny fałszerz. Bo nigdy harc mistrz nie był w ORMO; i po co mieszasz, IP: 188... itd.,
            PO co mieszasz politykę do tutejszych spraw lokalnych???

            Na te 4 projektowane apartamentowce przy ul. H. Brodatego jest już... pozwolenie budowlane.
            Jednak te mieszkania developerskie coś im nie idą na kryzysowym rynku budowlanym, dlatego dopiero teraz... DRWALE ŚCINAJĄ TE DRZEWA .
            (hkp)
            ...
            CZUWAĆ, BO LICHO NIE ŚPI!!!
            • Gość: gil Re: Drzewa ścinają, a mury rosną.... IP: *.chello.pl 17.11.10, 19:36
             Rzeczywiście, krajobraz wdzłuż ulicy Chorzowskiej na wysokości Tysiąclecia zmienia swój wygląd. W miejsce wyciętych , zielonych do niedawna drzew POstawiono już symbol nowych czasów.... kaczora Donalda. Teraz kolej na POstawienie 4 bunkrów w rejonie Brodatego między blokami 4 przez 6 do Zawiszy Czarnego 5. Lokatorzy T.4 i T.6 już dość długo, zdaniem POlityków-developerowców, cieszyli się POkazami ogni sztucznych bez opłat na imprezę. Teraz POstawi im się zasłonę o tyle dobrą, że nie będą musieli słuchać skowytu tramwajów . No, a trochę aut, ktorych przybędzie z nowymi lokatorami i przekupkami to mała pecha . Wzbogaceni zostaną naocznym sukcesem kapitalizma, o który tak usilnie w 10 milionowym wikcie walczyli. Dodatkową radością nabywców kredytowych będzie fakt, że lokale mieszkalne w cenie 5000 zł za jeden metr kwadratowy powierzchni nie będą miały ślepej kuchni........jak budynki sławnych architektów Buschki i Franta. Zaś dla mlodych pionerów kapitalizma , zadłużenie w bankach przez 30 lat.....to pecha w stosunku do wieczności.
             • Gość: harc mistrz & HKP Re: Drzewa ścinają, a mury rosną.... IP: 95.215.21.* 17.11.10, 20:23
              Takie są skutki... picia z developerami wódki /
              i za ileś tam... nie wartych byle kłaka funtów /
              pozbywania się ze Spółdzielni PIAST gruntów /
              "zieleń to są ugory" - tak je widzi każdy cham /
              dlatego zamiast "wiochy" będzie "Manhattan" !

              (HKP)

              Jeszcze niech tylko zabudują tę drugą stronę ul. Chorzowskiej od strony WPKiW:
              www.youtube.com/watch?v=gQPyFs0dvR4&feature=related
           • Gość: gil Re: Drzewa ścinają! IP: *.chello.pl 09.11.10, 19:52
            ty...ty....monstruancyjo. Ciszej nad trumnami 96 ofiar z samolotu TU154 Military uśmierconych przez PO-lityków rerujacej sekty " wilczych oczu " jak mawia Nelly Ikaruszka.
            Proponowany przez ciebie POmnik miast na 1000-leciu w Katowicach winień zostać w pełnej krasie ustawiony na Placu Defilad w Warszawie, zamiast zatwierdzonych do realizacji 4-ech śmiesznie architektonicznie wyglądajacych wieżowców mających zasłonić Pałac KUltury im.generalismussa Józefa Stalina . Taki monument wszystkim POmordowanym w lasku koło smoleńskiego lotniska w pełni się należy. Dla przestrogi PO-tomnym.
            PS. Sadzę jednak , że wieżowce na Placu Defilad , to przygrywka do wyburzenia Pałacu Kultury bo to co dobre trzeba w tej rzeczywistości zniszczyc na amen.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka