Dodaj do ulubionych

Dlaczego właściwie Wyborcza popiera RAŚ?

IP: *.sds.uw.edu.pl 11.12.10, 22:31
To, że popiera RAŚ, jest jednoznaczne. Sam Kutz przyznał, że jego tubą na Górnym Śląsku jest lokalny dodatek GW. Oprócz niego jest przychylnie się wyrażający o RAŚ Smolorz... Jest ciągłe pojawianie się Gorzelika na łamach - czy to jako speca od miejscowej polityki, czy to jako speca od sztuki. Jest pani Klich, która krytykę RAŚ nazywa "dawaniem po pysku Ślązakom"...
Doprawdy tego nie rozumiem. Czy, doprawdy, nie da się prowadzić tego tematu bardziej obiektywnie? Mam wrażenie, że GW, słusznie krytykując polski etnocentryzm, poszła za daleko i popadła w drugą przesadę, przyjmując wizję innego etnocentryzmu - śląskiego.
Czymże jest RAŚ jak nie śląskim PiSem? PiS za wszystko wini obcych - Moskwę, Berlin, Brukselę. RAŚ - Warszawę. PiS bredzi o odzyskiwaniu prawdziwej niezależności, RAŚ o odzyskiwaniu autonomii. PiS walczy z łże-elitą Polski, RAŚ walczy ze łże-elitą Śląska. PiS Polaków nie wspierających jego idei uznaje za, z grubsza, wrogów Ojczyzny, RAŚ ustami swego patrona Kutza uznaje krytyków za Ślązaków "komisarycznych", "banerowych", "wyalienowanych ze śląskiej rodzimości", którą zatracili itp. PiS uważa się za depozytariusza polskiej idei, RAŚ - śląskiej. Co gorsza, GW najwyraźniej też ich (ustami pani/panny Klich) też za takich uważa. PiS chce tworzyć nowe tradycje narodowe (kult LK itp), RAŚ tworzy takie tradycje w odniesieniu do Śląska. itp.
Obserwuj wątek
    • Gość: go go Re: Dlaczego właściwie Wyborcza popiera RAŚ? IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.10, 23:20
      www.youtube.com/watch?v=z5pDo_QoCpM

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka