Dodaj do ulubionych

Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko częś...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.11, 23:46
Gdyby była na Śląsku Autonomia, to wierzę, że tą sprawę potrafilibyśmy rozwiązać sami i utrzymać darmowe Autobany od Zgorzelca, po granice Śląska z Małopolska i Czechami.
Tak aby mieszkańcom żyło się normalnie, turystów nie brakowało i przedsiębiorcy z całej Europy mieli bezproblemowy dojazd.
Obserwuj wątek
  • Gość: pandzik Buahahaha, IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.11, 00:21
   Jeśli na węźle Murck., zastosują "bramkowy" pobór opłat - to cała Al. Górn stanie - tak jak jeszcze nigdy nie stała.

   Ale będzie fajnie. vvvWarszawscy idioci.

   Nigdzie na świecie nie ma płatnych obwodnic, szczególnie gdy są to jedyne drogi.

    • Gość: pandzik Re: Buahahaha, IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.11, 10:28
     Wawa podejmuje decyzje. Stąd to uogólnienie.

     Mam nadzieję, że Tusk pójdzie po rozum do głowy. Zresztą wystarczy ze sobie przypomni jak i co obiecywał przed wyborami.


     Zresztą to nie ma znaczenia. To jest CHORY pomysł, który na całym swiecie nie ma precedensu - jest też niemożliwy do zaakceptowania przez społeczeństwo i głupi w założeniu.
     • Gość: Kattowitzer Re: Buahahaha, IP: 83.143.100.* 11.01.11, 12:17
      owszem ,można uogólniać, tylko warto mieć świadomość ,ze za takimi chorymi decyzjami stoją konkretni ludzie o imieniu i nazwisku i danej przynależności partyjnej,w tym przypadku PO.
      a pomysl oczywiście CHORY , zobaczymy jak to sie potoczy...

      > Mam nadzieję, że Tusk pójdzie po rozum do głowy. Zresztą wystarczy ze sobie prz
      > ypomni jak i co obiecywał przed wyborami.

      tyle ze już nie jest tajemnicą ze obietnice wyborcze Tuska jak "druga Irlandia, szuflady pełne ustaw" to można miedzy bajki wsadzić...
     • 19790222x Re: Buahahaha, 11.01.11, 12:37
      Gość portalu: pandzik napisał(a):

      > Mam nadzieję, że Tusk pójdzie po rozum do głowy. Zresztą wystarczy ze sobie prz
      > ypomni jak i co obiecywał przed wyborami.

      Hahahahahaahahahahhahahahahahahahahahahahaha
      hahahahahahahahhahahahaha
      hahahahahhahahahahah
      hahahahahahahahahahahahaha
  • Gość: romuald Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko częś... IP: *.adsl.inetia.pl 11.01.11, 00:27
   'wybierać między zminimalizowaniem strat, które poniesie budżet państwa, a interesami poszczególnych miast'

   Nie rozumiem tego stwierdzenia. Autostrady wybudowane za podatki nasze i innych obywateli UE po to żeby zmniejszyć natężenie ruchu, zmniejszyć zużycie paliwa, zmniejszyć ilość wypadków, skrócić czas podróży itd. a tu ktoś gada o stratach. Co to za gostek. Czy drogi ekspresowe, czy jakiekolwiek inne drogi to jest strata czy zysk dla społeczeństwa?

  • Gość: antybandyta Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko częś... IP: *.adsl.inetia.pl 11.01.11, 00:35
   a warszawiaki koło siebie zamiast autostrady A2 to będą mieli drogę ekspresową S2 (bezpłatną) spryciarze. Dlaczego u nas nie zrobili na tych odcinkach S4 i S1 tylko A4 i A1. Bandyci! Przecież ekspresówki są bezpłatne a tak samo dobre jak autostrady np. S1 koło Cieszyna i można 120/h sypać, w zupełności wystarcza. Poza tym ekspresówki są tańsze w budowie


  • dyng Winiety! 11.01.11, 02:08
   Dlaczego nie można wzorem całego cywilizowanego świata wprowadzić winiet za jazdę autostradami??? Przecież system poboru opłat z zasady nie będzie efektywny. Kosztuje utrzymanie samego systemu - trzeba ludziom zapłacić za to, że zbierają, na bramkach robią się korki - co też jest przeliczalne "na pieniądze". Założę się, że koszty samego poboru to jest jakieś 40-60% wpływów na bramce. Nie prościej wprowadzić winiety?
    • sokolasty Re: Winiety! 11.01.11, 07:52
     Sam wstrzymaj obłudę. Ten minister chciał wprowadzić winiety dla wszystkich aut, niezależnie od tego, czy jeździły, czy nie po A.
      • Gość: swoboda_t Re: Winiety! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:59
       Dokłądnie tak było. Marek Pol chciał wprowadzenia winiet za korzystanie z dróg krajowych, tych co wtedy były, a autostrady i ztcp również drogi ekspresowe miały być płątne dodatkowo na bramkach. Zresztą to rząd SLD-UP podpisał niekorzystne dla państwa i społęczeństwa umowy koncesyjne na autostrady, co będzie nam się odbijać czkawką jeszcze przez wiele lat.
       • daghda.irish.pub Re: Winiety! 11.01.11, 11:13
        Roczna winieta w ČR kosztuje 1200 Kč = 190 Zł... Gdyby były opłaty już teraz (zakładając, że Czesi skończyli D1 a i A1 już byłaby otwarta), to jeżdżąc na trasie Katowice - Ostrawa - Katowice zapłaciłbym chyba 190 Zł miesięcznie... :-/
         • hawkmoon Re: Winiety! 11.01.11, 15:12
          Zwróć uwagę, że na te czeskie autostrady zrzuca się kilka razy mniej ludzi. Czesi to mały naród. Porównuj długość ich sieci do ilości mieszkańców. Nasze winiety mogłyby przy takim wskaźniku być połowę tańsze

          Gość portalu: gari napisał(a):

          > > Roczna winieta w ČR kosztuje 1200 Kč = 190 Zł.
          >
          > Już w przyszłym roku Polska będzie miała dwa razy więcej (w km) autostrad niż P
          > olska. Czyli u nas opłata musiałaby być też około dwa razy droższa.
       • Gość: mlk Re: Winiety! IP: *.lebork.vectranet.pl 11.01.11, 16:28
        Nieprawda.
        Mark Pol chciał wprowadzić winiety na wszystkie drogi ,łącznie z autostradami .
        Absolutnie nie było mowy ,o żadnych bramkach na autostradzie.
        Oczywiście opozycja grąco protestowała i strała się wyśmiać ten bardzo dobry pomysł.
        Czyżby już wtedy dawny AWS podzielony na PO i PIS, myślał o "autostradowym biznesie"????

        Pamiętajcie że wtedy nie byliśmy w Unii , i nie było olbrzymich dotacji których dziś nie potrafimy wykorzystać

        • Gość: driver 2758 Re: Winiety! IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 21:51
         Gość portalu: mlk napisał(a): > Nieprawda. Mark Pol chciał wprowadzić winiety na wszystkie drogi ,łącznie z autostradami. Absolutnie nie było mowy ,o żadnych bramkach na autostradzie.

         Otóż nieprawdą jest to co Ty piszesz.
         Zapomniałeś o trzeciej generacji pomysłu Pola. W pierwszej miały być winiety na wszystkie autostrady. W drugiej na wszystkie ważniejsze drogi (krajowe + istniejące już płatne autostrady). A w trzeciej wersji - na krajówki, ale na autostradach, nawet tych wybudowanych z opłat za winiety miały stać bramki.
         Dlaczego tak miało być ?? Bo ktoś wziął do ręki kalkulator i policzył, że wpływy z winiet sprzedawanych tylko tym którzy jeżdziliby po autostradach byłyby niewielkie. Po potrąceniu kosztów dystrybucji dawałyby o ile się nie mylę ok. 1,5 mld zł dochodu. Stąd pomysł z rozszerzeniem populacji objętej tym obowiązkiem. Pamiętam też jak ówczesny dyrektor GDDKiA w wywiadzie radiowym uzasadniał pomysł tym, że w Polsce rolę autostrad pełnią drogi krajowe (sic !). Ale i wtedy dochody nie byłyby nadzwyczajnie wysokie, a na dodatek koalicyjny PSL wykonał woltę i nie poparł ustawy winietowej, co zakończyło temat pt. "winiety".
   • Gość: prostychłop Re: Winiety! IP: *.gl.digi.pl 11.01.11, 06:22
    No, to najwyraźniej Francja czy Włochy niecywilizowane - we Francji wrzuca się garść drobnych "do kubła" a we Włoszech kwitki wypluwa maszyna...

    Bo oni - najwyraźniej niecywilizowanie - uznali, że nieuczciwie by było, gdyby tyle samo płacił za autostrady ten co raz na rok nią jedzie - co ten jeżdżący codziennie.
    • poborowy102 Re: Winiety! 11.01.11, 08:58
     w Czechach się to opłacało z tymi winietami, bo oni za tę kasę zbudowali i wyremontowali drogi i mają już podstawową siatkę, chociaż jeszcze nie skończoną. Teraz większość dotacji unijnych zdaje się, że przeznaczają na linie kolejowe - gdzie się nie pojedzie pociągiem u nich, to wszędzie stosy nowych podkładów i szyn. Również przy trasach lokalnych.
     U nas przez 20. lat przeprowadzano drogowe eksperymenty z Kulczykami, Stalexportami, linie kolejowe to się albo likwidowało albo same się rozsypywały i jest to co jest.
     Gdyby winiety wprowadzić na tych samych zasadach co w Czechach to polegałoby to na tym, że przykłądowo na S1 z Bielska do Cieszyna obowiązywałyby, ale równoległa, ta dawna krajówka, byłaby bezwinietowa, tak samo byłoby z A4 - z Katowic do Krakowa - winieta obowiązkowa, ale jeśli by ktoś chciał jechać bocznymi drogami, n.p. przez Chełmek, to winety posiadać by nie musiał.
     Ale to juz mleko się rozlało, jesteśmy tam gdzie jesteśmy, nie mamy ani podstawowej siatki porządnych dróg ani kolei.
    • daghda.irish.pub Re: Winiety! 11.01.11, 11:30
     Gość portalu: prostychłop napisał(a):

     > No, to najwyraźniej Francja czy Włochy niecywilizowane - we Francji wrzuca się
     > garść drobnych "do kubła" a we Włoszech kwitki wypluwa maszyna...
     >
     > Bo oni - najwyraźniej niecywilizowanie - uznali, że nieuczciwie by było, gdyby
     > tyle samo płacił za autostrady ten co raz na rok nią jedzie - co ten jeżdżący c
     > odziennie.

     Tak, ale przejazd autostradą np. z Lyonu do Paryża kosztuje łącznie ~30 €... Tylko tam to jest lepiej zorganizowane no i siła nabywcza pieniądza jest zupełnie inna :-)
   • Gość: Marqiz Re: Winiety! IP: *.icpnet.pl 11.01.11, 09:49
    Z tego co wiem to autostrady w Polsce nie należą w całości do jednego właściciela. W jaki sposób dzielić potem zyski z winiet? btw. z mojej obserwacji winiety są wprowadzone w panstwach kilka razy mniejszych od Polski (Szwajcaria, Austria, Czechy, Słowenia) gdzie tak naprawdę są 4 autostrady na krzyż, a kilometrowo jest ich mniej niż w Polsce w tej chwili.
    • Gość: Łobuz Re: Winiety! Oczywiście że winiety IP: 89.25.148.* 11.01.11, 10:49
     1) Generalnie obecne trendy w Europie zmierzają do wprowadzenia powszechnej odpłatności za korzystanie z systemu dróg publicznych. Obecnie taka opłata jest wliczana w cenę paliwa, w Polsce również, natomiast w przyszłości ma stanowić opłatę wyodrębnioną, samoistną. Nowoczesny system poboru opłat za korzystanie z infrastruktury będzie oparty o systemy GPS, które oprócz wskazywania trasy będą naliczały odpowiednie stawki opłat zależne od trasy oraz godzin przejazdu. Bodajże pierwszym krajem, który to zapowiedział będzie Holandia, zamierzająca wprowadzić ten system od 2012 roku. Prawdopodobnie będzie poślizg, ale trend został wyznaczony.
     2) Można przyjąć że podobny system pojawi się w Polsce, bo jest on szalenie tani w eksploatacji, a jednocześnie w miarę sprawiedliwy, w porównaniu z obecnie użytkowanymi systemami. Zatem system winiet czy bramek powinien być rozpatrywany jako system przejściowy, na lat 10-12, a potem i tak będzie trzeba go zmienić.
     3) System bramkowy wymaga zbudowania odpowiedniej infrastruktury, punkty poboru opłat. Okres amortyzacji tych budowli to lat 40, zgodnie z ustawą o rachunkowości. Innymi słowy nasze dzielne państwo najpierw wywali znaczne nakłady na zbudowanie tej infrastruktury po to aby po zamortyzowaniu 25% wartości budowli spisać je straty. Czyli tak jak w filmie "Miś" miś ze słomy sobie spokojnie zgnije, a zrobi się protokół zniszczenia.
     4) Proponuję aby GW się bardziej zainteresowała tym projektem, wprowadzenia opłat winietowych, bowiem za kilka lat mogą pojawić się zarzuty że system bramkowy miał na celu tylko napędzenie koniunktury dla firm budowlanych. Panie Ministrze oraz inni eksperci rządowi, po cholerę za kilka, kilkanaście lat nowa opcja polityczna, dominująca w przyszłości na scenie politycznej, ma was wyprowadzać o poranku w kajdankach, ciągać po sądach i aresztach, pod zarzutem niegospodarności. No chyba że Minister lubi kajdanki. Przykładem nietrafionej inwestycji może być niedoszły terminal odpraw celnych budowany w Zwardoniu w przededniu wejścia Polski i Słowacji do UE i zniesienia kontroli celnej na granicach. Kasy w to poszło w pierona.
     5) Ponieważ w mojej subiektywnej ocenie obecny Premier sprawia wrażenie odpowiedzialnego gospodarza, tym bardziej proszę GW o nagłośnienie problemu, mam nadzieję że zostanie wybrany system mniej kosztowny, zważywszy na zmiany.
  • Gość: canadol Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko częś... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 11.01.11, 08:03
   W Toronto mamy platna autostrade (407). Nie ma zadnych bramek ale kamery pstrykaja zdjecie rejestracji przy wjezdzie i przy wyjezdzie zas rachunek jest przysylany na adres kierowcy a jego wysokosc zalezy od przejechanego dystansu. Duzo kierowcow jezdzi bezplatna autostrada (401) aby nie placic ale tam jest taki tlok w godzinach szczytu, ze czlowiek czesto zapomina o paru dolarach i placi za szybka jazde. Dziala to na tej samej zasadzie, co kiedys pierwsza i druga klasa w pociagach. Za miekkie siedzenia trzeba bylo wiecej placic.
  • ulanzalasem Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko częś... 11.01.11, 08:16
   Jakie tam 10zł..Tusk nie chce ruszyć KRUSu, emerytur mundurowych, zlikwidować innych przywilejów, zwiększa zatrudnienie wśród urzędasów - dzisiaj 10zł, a za 2 lata 15, po Euro 20zł xD Wtedy VAT też na 25%, zero ulg, odpisów...bo przecież łatwiej dać po kieszeniach 1% VATu (co daje co najmniej 5% podwyżkę) niż np. wydłużyć wiek, w którym mundurowi przechodzą na emeryturę - wtedy PO ma zagwarantowane, że 60-90% (w zależności od wyglądu przepisów) mundurowych zagłosuję na kogoś innego, a tak to się "delikatnie" rozłoży na całym społeczeństwie.
   PO to tchórze, partia jeszcze bardziej szkodząca Polsce niż PiS i AWS razem wzięte.
  • Gość: RadekRybnik Winiety - dlaczego NIE MA WINIET!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 08:55
   Co to za kraj? UE? Do obory nie do UE.
   Każdy cywilizowany kraj ma Winiety - u nas natomiast chcą zedrzeć z ludzi żywcem jak najwięcej pieniędzy, to jakiś totalny absurd.

   Boją się wprowadzenia winiet - bo wtedy wyszłoby ile tak naprawdę płacimy więcej kikaset procent za drogi KTÓRE - w Europie są standardem.

   Jednokrotne (tam i z powrotem) przejechanie trasy Katowice - Wrocław (180 km) będzie kosztowało więcej niż miesięczna winieta w CZECHACH na autostrady!!!!
   A dwukrotne pokonanie tej trasy (tam i z powrotem) - Więcej niż w Czechach Winieta PONAD -ROCZNA (13 miesięcy)! !!!!!!!
   W Czechach - gdzie autostrad i dróg szybkiego ruchu jest o wiele, wiele wiele więcej niż u Nas.
   U nas są 3 kawałki autostrad na Krzyż - jeszcze zakorkowane i w remoncie i TAKIE PIENIĄDZE????
   Już nie wspominam że płacimy na drogi w PALIWIE (Akcyza), a przedsiębiorcy płacą dodatkowo podatki do Urzędów Miast (podatek od środków transportowych), Kupując Winiety na ciężarówki żeby jeździć po krajówkach itp., i kilka innych podatków związanych z eksploatacją pojazdów na polskich drogach
   • Gość: taktak Re: Winiety - dlaczego nie ma WINIET!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:08
    Proponuje przenosić swoje firmy do takich krajów jak Czechy i Niemcy - to się naprawdę opłaca - niższe podatki, niższe opłaty, prostsze prowadzenie firmy, mniej stresu....
    To zaczyna naprawdę się opłacać.
    W tym zgniłym kraju przedsiębiorca nie ma czego już szukać.
    A przypominam: Przedsiębiorca - kojarzony przez ludzi prostych jako prywaciarz mający kasę, a przez Państwo jako złodziej - JEST JEDYNYM DARCZYŃCĄ podatków w tym zgnojonym kraju. BO to przedsiębiorcy napędzają gospodarkę i płacą gigantyczne podatki z których płaceni są:
    - nieroby bez pracy (bo tak ciężko ją przecież znaleźć na rynku polskim i europejskim) - a może się nie chce?
    - zasiłki
    - DROGI (których nie ma)
    - infrastruktura (której nie ma)
    - urzędnicy (największe nieroby - które biorą kasę i siedzi ich 50 w jedym biurze gdzie mógłby siedzieć jeden facet z laptopem)
    - politycy (ci to już mają mistrza w nic-nierobieniu)
    - itd. itd.
    • Gość: mk Re: Winiety - dlaczego nie ma WINIET!!!!!!!!!!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:19
     jako, ze obecnie mam "zawieszoną" działalność z wieloma rzeczami się zgodzę, ale co to zasiłków to nie - przecież w Polsce obowiązek utrzymania bezrobotnego spoczywa na rodzinie - każdy bezrobotny bez dochodu może podać do sądu kogoś z rodziny (n.p. żona męża, brat siostrę, ojciec dzieci itd.) i dostanie alimenty. Państwo płaci tylko pół roku po stracie pracy, po przepracowaniu 3 lat (czyli de facto każdy bezrobotny sam sobie przez te trzy lata na ten zasiłek zarobił i to z dużą nadwyżką płacąc ubezpieczenia i podatki), a cały czas tylko ubezpieczenie zdrowotne.
     Problemem w Polsce jest n.p. to, że inwestorzy zagraniczni, nawet tacy jak hipermarkety są często zwalniani z podatków na 3 lata i u mnie w mieście dlatego co 3 lata zmienia się właściciel stodoły w centrum miasta. Dodatkowo przymyka się oko na łamanie kodeksu pracy tam, na lewe umowy typu 3/4 etatu przy pacy 12 godzin (strata państwa na podatkach, strata dla ZUS), gdy tymczasem sklepik obok musi wszystko płacić i kontrole PiP i inne zwalają się do niego gdy tylko jakiś pracownik wysle anonim.
     • Gość: hej Re: Winiety - dlaczego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.11, 16:34
      najmniej cywilizowanym krajem EU jest POlska. POlska to zielona wyspa, dlatego, że chwasty się rozrastają wszędzie. Ale wybiórcza zadowolona, że kolejna ich ekipa (tudzież "e, kupa" w reżyserii Agnieszki Holland) "rządzi" - po KLD, UW i innych pseudoliberałach udało się znowuż posadzić kolesiostwo tym razem z Tuskiem na czele, ale z jakże znanymi mordami na tyłach - Buzek, Lewandowski i cała ferajna,.
      Nic nie będzie, ale nasi muszą być przy korycie - filozofia wyborczej.
   • eruve.elen Re: winiety? to przeżytek 11.01.11, 09:10
    ...tak, za jakieś 140 lat będziemy do tego technologicznie, logistycznie, psychologicznie (a może i nawet finansowo) zdolni.

    Póki co jesteśmy jako państwo tłuczki, które takiej technologii nie ogarną 'choby ni wim co'.
   • Gość: Racjonalizator. Re: winiety? to przeżytek IP: 46.113.106.* 11.01.11, 10:51
    >>>proponuję wprowadzić system podobny do tego nad którym pracuje Holandia. pomiar >>>satelitarny, obciążenie za przejechany kilometr. niezależnie od rodzaju drogi. później w >>>zależności od tego czy droga jest gminna, powiatowa czy autostrada rozesłanie kasy do >>>instytucji ją utrzymującej
    Proponuję, wszyć każdemu chip i gps w odbyt + monitoring 24h. Wtedy, będzie można, zależnie od potrzeb wyceniać różne czynności i przyjemności, jak to:
    spanie powyżej 8h - pierwsza godzina nadwyżki: 1 zł, każda następna: 3 zł
    wypicie piwa 2 zł
    pierdnięcie: w godzinach dziennych 0,5 zł, od 22.00 do 6.00; 1,5 zł
    wzwód: 0,99 zł
    walenie konia bez wytrysku: 9,90 zł, walenie konia z finałem: 19,99
    klocek: pierwszy w danym dniu 0,99, każdy następny: 3,99 ale sraka: 14,99 zł

    Można by też wykupywać abonamenty np:
    30 waleń konia z wytryskiem dla nastolatka 499 zł.
    Oczywiście wszystko + 50% i od tego dopiero 39% vat.

    POWIECIE, ŻE PISZĘ IDIOTYZMY, A CO URZĘDNIKOM WOLNO O MNIE NIE ?
    :-)))

  • Gość: swoboda_t Walczyć, walczyć z tą piramidalną bzdurą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:55
   Projekt jest tak idiotyczny, że aż trudno uwierzyć, iż ktoś mógł na niego wpaść. Ale jednak wpadli oderwani od realiów urzędnicy w Warszawie, którzy pojęcia nie mają o tym co za rogatkami Wawy, nie mówiąc o innych regionach, czy tak skomplikowanych organizmach jak GOP. Przedsatwiona propozycja jest tak idiotyczna, nielogiczna i szkodliwa, że szkoda słów na jej komentowanie. Autorom wypada doradzić, by wzięli solidny rozpęd i puknęli się w głowę ścianą. Skuteczność w prostowaniu tych idiotyzmów będzie dobrym sprawdzianem dla GZM i władz poszczególnych miast, powinien się w to zaangażować również marszałek województwa.

   DEBILIZM! WEŹCIE QRVA SPÓJRZCIE CHOCIAŻ NA MAPĘ MINISTERIALNE IMBECYLE!
  • a.ba jak metody średniowieczne to urzędasów 11.01.11, 10:44
   i podatków też odpowiednio mało i tanio.
   Po kiego grzyba utrzymywać rząd, prezydenta, premiera, gdik-i różne samorządy i cyrki okrągłe (sejm)? Płacić olbrzymie podatki. (W paliwie 75% ceny to podatki i to TRZY - VAT, Akcyza, opłata paliwowa a potem i tak za wszystko płacić kolejny raz?

   Pan Tusk już kierowcą nie jest, że takie głupoty wychodzą z jego rządu.
   Ideologia, że Budżet (ten Budżet to chyba jakiś potwór ? dinozaur) straci jak społeczeństwo zyska (nie zapłaci czwarty raz za drogę po której jeździ i którą sfinansowało) jest głupsza od Urbana że "rząd się sam wyżywi".
  • Gość: Kierowca Podatek Drogowy IP: 193.30.160.* 11.01.11, 11:47
   Część kierowców nie wie a urzędnicy udają że nie ma takowego podatku jak Podatek Drogowy który to płaca wszyscy kupując paliwo. Zawarty w cenie paliwa jest niewidoczny a co za tym idzie politycy nie mówią o nim.
   Dziennikarze powinni nagłośnić problem wyliczyć bądź od urzędników wyciągnąć informację o kwocie jaka płacą Polacy na remont, modernizacje i budowe nowych dróg.
   • lord.wiader Re: Autostradowe obwodnice miast darmowe tylko cz 11.01.11, 13:28
    > jak to jest, że wybieramy posłów by ci robili coś dla nas a dostajemy od nich c
    > ały czas kopa w dupę?!

    Sam sobie odpowiedziales - mamy to, co wybralismy. Tym razem nikt nam rzadzacych na czolgach nie przywiozl.

    Jezeli wiec uwazamy rzadzacych za kretynow, to jak powinnismy nazwac sami siebie, skoro to my ich do wladzy wynieslismy?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka