Dodaj do ulubionych

Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji

IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.11, 00:04
"Chodziło też o to, by informacje o strategii firmy nie były wynoszone na zewnątrz". To PR mają jakąkolwiek strategię? :) Chyba że chodzi o strategiczny harmonogram strajków na nadchodzące miesiące przedwyborcze..

Obserwuj wątek
  • Gość: Sav Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji IP: *.mikolow.multimetro.pl 15.07.11, 00:08
   Niech mi ktoś wytłumaczy o czym jest ten artykuł...

   Czy chodzi o to, że kolejarze nie będą mogli dorabiać na boku w nieistniejących Kolejach Śląskich? Bo to chyba jedyny problem z tym aneksem - po prostu mają się skupiać na pracy dla swojego pracodawcy (PKP PR) a nie na robieniu drugiego etatu w KŚ - co chyba ma sens biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa przy przemęczeniu. Nikt im nie zabrania zwolnić się z PKP PR i przejść do KŚ za wspaniałe pieniądze. Tylko, że oni wiedzą, że tam pracy na cały etat nie ma (KŚ to nieistniejący twór i takim pozostanie jeszcze długo) i nie ma co ryzykować zwalniania się ze złej, ale jednak stabilnej spółki.

   Chyba, że się mylę - niech mnie ktoś w takim razie poprawi.
   • Gość: beasda Chodzi o duperelere, czyli urlop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.11, 07:08
    Pewnie są pracownicy, którzy by chcieli zacząć pracę w KS, jednocześnie jeszcze będąc na urlopie do końca wypowiedzenia.

    Może być tak, że chcą sobie załatwić urlop bezpłatny na okres próbny w KS, bo nie wiedzą jak tam sprawy się potoczą dla nich po uruchomieniu KS i jeszcze przez moment mogą licytować się z dwoma firmami o wynagrodzenie.

    Urlop należny można wypłacić ekwiwalentem, ale na to musi być zgoda obu stron. Przypuszczalnie PR woli nie płacić.
  • Gość: Forfiter Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji IP: *.play-internet.pl 15.07.11, 08:12
   O co tu chodzi ?
   O aneks, który wynika tu z artykułu po ustaniu stosunku pracy w PR już nie obowiązuje ?
   Czy może faktycznie ktoś chciałby pracować na 2 fronty ? Wtedy to już jego problem, po co podpisywał aneks, poza tym praca na 2 etaty dla np. maszynistów i innych kolejarzy, których praca ma wpływ na bezpieczeństwo powinna być prawnie zakazana.

   Ciekawe czy ten artykuł to tylko skrajna niekompetencja dziennikarza, czy może jakie zamówienie ?
  • Gość: Robert SK Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.11, 08:38
   Koleje Śląskie ni powinny przejmować pracownikó z przewozów regionalnych bo to doprowadzi ich do upadłości. Skoro PR są źle zarządzane i przeludnione przez co mają kłopoty finansowe KŚ powinny zatrudnić tylko tylu pracowników ilu potrzebują.Nie dziwi mnie żę KŚ wolą pracowników z DB czy Cargo są to porządne spółki które sobie radzą i kadre mają wykwalfikowaną. Na razie związkowcy czują ze nie będą mieli nic do powiedzenia w nowej firmie i boją się że stracą stołki. Związki powinny się finansować same.
  • Gość: red Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.11, 09:24
   Chodzi o maszynistów którzy zazwyczaj mają 3 miesieczny okres wypowiedzenia i straszenie ich że jeśli podpiszą umowę o pracę z KŚ choćby przedwstępną lub z terminem o 3 miesiące późniejszym to zostaną dyscyplinanrie zwolnieni a podejmowanie decyzji zwalniam sie i za trzy miesiące podpisuję dopiero umowę o pracę jest ryzykowne - w ten sposób Chwała sprawił że nie tylko maszyniści ale też pozostali pracownicy nie mogli przejść do KŚ - nie wszyscy bo byli uprzywilejowani którym rozwiązano umowę o pracę na mocy porozumienia stron - w tej grupie są też konduktorzy, kierownicy pociągów i kasjerki którzy nie mogli przejść do KŚ a w najbliższych dniach zostanie im wręczone wypowiedzenie umowy o pracę. I wten właśnie sposób zostaną wycyckanie przez swojego pracodawcę po raz drugi - pierwszy raz zostali wówczas gdy nie zostali ujęci w programie dobrowlonych odjeść gdzie na zachęte otrzymywali półroczne wynagrodzenie i 20 tyś złotych, wówczas odeszła z pracy głównie administracja, dziś gdy ma dojść do zwolnienia 350 osób nikt nie wspomina o żadnych osłonach socjalnych poza góra 3 miesiecznym wynagrodzeniem które przysługuje z KP.
  • Gość: zoo mba Kolejarze mają zakaz pracy dla konkurencji IP: *.opera-mini.net 15.07.11, 09:57
   Ot, niespodzianka. Kolei nie da się zrobić na fuchę, jak każdą normalną spółkę. W końcu Pan Franek mógłby wpaść na parę godzin pojeździć, Zenek ułożyć rozkład jazdy, Miro i tak siedzi na nastawni, to może w wolnych chwilach poprzyciskać guziki, tory sobie leżą i od paru elfów ich nie ubędzie... A tu ktoś wpędza NAS w koszty !!! Koniec świata, co to się porobiło...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka