Dodaj do ulubionych

Szkoda im 4 zł na parking, więc blokują okolicę

IP: *.static.sitel.net.pl 10.08.11, 14:12
"Kierowcy stosują szantaż emocjonalny, mówią, że źle się czują, że potrzebują szybkiego ratunku, czasem słabną przy strażniku."

Przy********ć pałą, to się okaże czy udają. To samo jest przy marketach, gdyby nie wąskie drzwi "klienci" i "kierowcy" wjechali by chyba do środka. Robią zakupy za parę baniek, ale "pięcioka" na parking żałują
Obserwuj wątek
   • excellenz Re: Szkoda im 4 zł na parking- czemu tak mało? 10.08.11, 15:26
    To nie jest mało. Cena to czysta lichwa!!! Porównaj ceny w centrum Wrocławia czy Krakowa, dwie pierwsze godziny postoju za dwa złote, parkingi kryte, strzeżone!!! W Zabrzu za pierwsze dwie godziny 300% więcej!!!

    www.galeria-dominikanska.pl/pl/parking.html
    www.galeria-krakowska.pl/parking/
    • Gość: Yogi Re: Szkoda im 4 zł na parking- czemu tak mało? IP: *.adsl.inetia.pl 10.08.11, 16:04
     Nie można porównywać cen z galerii z cenami parkingów w centrum miasta.
     Ale ceny parkingów pod szpitalami (w całej zresztą Polsce) wołają o pomstę do nieba!
     Przecież ludzie nie przyjeżdżają dla przyjemności.
     Niby 4 zł to nie jest dużo (?), ale mało kto zdąży w ciągu 1 godziny.
     Osobiście (jako lekarz w szpitalu z parkingiem za jedyne 2 zł za godzinę) znam przypadki, gdy emeryt rezygnuje z rehabilitacji - bo codziennie przez miesiąc po 5 godzin daje już 200 zł, gdy parkingowy czeka na matkę siedzącą cały dzień przy dziecku (od 6 - 22) - bo 32 złote piechotą nie chodzi. I jeszcze komentarz, że specjalnie zostaje dłużej, by nie płacić...
     Za tą opłatę pacjent nie dostaje nic - poza prawem wjazdu na teren. Bo nawet nie ma gwarancji zapakowania (o bezpieczeństwie samochodu można zapomnieć - panowie nigdy "nie widzą", że ktoś zarysował komuś samochód).
     Efektem są pacjenci na dzień dobry podenerwowani, rozjechane trawniki, zablokowane parkingi dla personelu czy okoliczne osiedla...
     Parkingi powinny być darmowe lub za niewielką opłatą np. za wjazd.
     Pewnym problemem są szpitale w centrach miast, ale tu np. można byłoby w rejestracji wydawać potwierdzenie wizyty.
     • excellenz Re: Szkoda im 4 zł na parking- czemu tak mało? 10.08.11, 17:50
      > Nie można porównywać cen z galerii z cenami parkingów w centrum miasta.

      Ależ ja podałem właśnie ceny z parkingów (ogólnodostępnych) w centrum dużych miast. Jeden z nich jest ulokowany 5 minut spacerkiem od rynku w Krakowie, drugi 5 minut spacerkiem od rynku we Wrocławiu. I są to parkingi wykorzystywane nie tylko przez klientów galerii, ale również przez klientów okolicznych instytucji, sklepów, lokali czy też zwykłych przez turystów.

      Nota bene, dlaczego nie można porównywać parkingów przy jednym miejscu użyteczności publicznej (pasaż handlowy+dworzec kolejowy+supermarket) z parkingiem przy innym miejscu użyteczności publicznej (szpital+przychodnia)? Dlatego, że "w galerii" jest większy ruch? To i ceny miejsc parkingowych powinny być tam wyższe...
      • Gość: Yogi Re: Szkoda im 4 zł na parking- czemu tak mało? IP: *.adsl.inetia.pl 10.08.11, 20:44
       "Ależ ja podałem właśnie ceny z parkingów (ogólnodostępnych) w centrum dużych miast. Jeden z nich jest ulokowany 5 minut spacerkiem od rynku w Krakowie, drugi 5 minut spacerkiem od rynku we Wrocławiu. I są to parkingi wykorzystywane nie tylko przez klientów galerii, ale również przez klientów okolicznych instytucji, sklepów, lokali czy też zwykłych przez turystów."
       Są to parkingi w galeriach, wybudowane dla klientów galerii - vide: Do dyspozycji naszych klientów jest zadaszony, trzypoziomowy parking, na którym znajduje się 920 miejsc.
       "parkingi kryte, strzeżone" - też nieprawda: Wynajmujący nie ponosi żadnej odpowiedzialności za samochody, rzeczy stanowiące ich wyposażenie
       oraz inne przedmioty pozostawione na parkingu.

       "Nota bene, dlaczego nie można porównywać parkingów przy jednym miejscu użyteczności publicznej (pasaż handlowy+dworzec kolejowy+supermarket) z parkingiem przy innym miejscu użyteczności publicznej (szpital+przychodnia)?"
       Ano dlatego, że do szpitala czy przychodni chodzi się z konieczności, a do galerii handlowej dla przyjemności.

  • aut0mat Drogo 10.08.11, 14:36
   Cena 4zł jest za wysoka. Mozna to nazwac zdzierstwem i wykorzystywaniem lokalizacji - czyli posrednio problemow zdrowotnych innych ludzi.
  • Gość: jana 4 zł + 2 zł + 2 zł + 2 zł = 10 zł IP: *.adsl.inetia.pl 10.08.11, 22:10
   Tyle mniej więcej czasu spędza tam pacjent. Który już musiał tam dojechać. Skoro jest chory to ma sporo innych wydatków. Dla niego liczy się każdy pieniądz.
   Odwiedzający płacić to mają każdego dnia gdy odwiedzają "swojego" chorego.

   Ja spędzałam tam każdy dzień przez pół roku. Codziennie po 4 godziny. Proszę sobie policzyć ile kosztuje taki "tani" parking.


   Buduje się sąd = buduje się dla interesantów parking
   Buduje się gmach urzędu miejskiego - buduje się dla interesantów parking
   Buduje się hipermarket = buduje się dla klientów parking

   Buduje się szpital = wynajmuje się za pieniądze parking?
   Na jakim świecie my żyjemy? I to jeszcze za takie pieniądze?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka