Dodaj do ulubionych

Narkomani ćpają obok przedszkola

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.11, 05:37
Nareszcie ktoś się zainteresował tą sprawą bo to co wyprawiają te ćpuny to przechodzi ludzkie pojecia . w biały dzień ich siedzi zawsze pelno na placu zabaw i zero interwencji a nie powiem ilu ich jest w jiednym barze który znajduje się przy ulicy katowickiej i wchodzą do pobliskich klatek i tam ćpają .I jak tu z dzieckiem gdzie kolwiek wyjść a co dopiero wypuścić same na podwórko.
Obserwuj wątek
   • Gość: pacjent Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.i-bud.eu 17.11.11, 22:03
    Policja w nocy?!W parku?!Czego niby tam szukają,kasztanów?!Jestem pacjentem tego programu o którym mowa w tym artykule,przyjeżdżam po lek dwa razy w tygodniu z moją żoną,wychodząc z poradni też mamy czasem ochotę usiąść na ławce w parku w ładny dzień tym bardziej że nie mamy na to zbyt wiele czasu bo żona studiuje a ja pracuję obojetnie jakiej ławce i jakim parku z tym ze ten jest najbliżej.Znamy wszystkich pacjentów siedzących tam na co dzień,ale siadamy z dala od nich własnie dlatego żeby nie być spisanym przez policję która od wiosny do teraz pojawia się tam kilka,a straż miejska kilkanaście razy dziennie,sam słyszałem słowa jednego ze strażników że mają dość interwencji w tym miejscu,chyba nie chodzi im o interwencje w nocy?!Nie chcę bronić ludzi którzy pozostawiają brudne strzykawki,ale jeśli chodzi o alkohol to nikt nie widzi w tym samym parku pospolitych miejscowych pijaków którzy pod sklepem chyba"leviatan"zaczepiaja przechodniów i żebrzą na piwko czy winko,no tak chyba że po prostu myśli stereotypowo i ten co żebrze to narkoman:)otóż nie!!!Sami z zoną mamy nadzieję że zima wygoni tych ludzi z parku,ponieważ chcemy spokojnie się leczyć,co tak na prawdę pozwala nam NORMALNIE egzystować w społeczeństwie.I proszę nie generalizujcie,jeśli nie zima to pewnie kamery przyniosły by oczekiwany skutek.
  • Gość: gość Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.hbp-sa.pl 17.11.11, 09:19
   Problem nurtuje nas - okolicznych mieszkanców - już od jakiegoś czasu. I myślę, że głównie chodzi o plac zabaw. Przedszkole dba o swój teren, nigdy nie spotkałam sie z sytacją żeby strzykawki leżały na terenie przedszkola. Natomiast na placu zabaw - a i owszem - mój syn znalazł na ziemi obok ławeczki zużytą strzykawkę. Mam świadomość, że to problem raczej trudny, bo gdzieś taki ośrodek musi być zlokalizowany. Z drugiej strony czy akurat w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw?? A skoro już jest, to może jednak zintensyfikowane działania straży miejskiej, policji i służb sprzątajacych - i to częściej niż raz dziennie
  • Gość: On Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.11, 10:19
   A ja się pytam,gdzie policja.
   Więcej patroli ,i skasować na 42 godz. A bez metadonu w areszcie będzie ciężko.Zapewniam,że wystąpią niemiłe skutki uboczne dla metadonowca bez leku. To nauczka by była dla nie jednego. Wieści się rozejdą,że policja zatrzymuje na 42- i zapewniam ,ze to poskutkuje.
   Rozgonić to towarzystwo . Ale i tak przeniosą się w inne miejsce,oby nie przy kolejnym przedszkolu.Jak nie po dobroci ,to siłą rozgonić,kibolu wróć z Warszawy.
  • Gość: parkowicz Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.centertel.pl 17.11.11, 14:24
   Po pierwsze tytuł tego artykułu jest nieodpowiedni ! Kto ćpa przy dzieciach ? Można to odebrać, że nauczycielki a tak nie jest. Po drugie to nie one zbierają strzykawki tylko personel. Po trzecie nieprawdziwą informacją jest, że to znajomi osób leczących lub osoby postronne. Proszę więc wyjść do parku i samemu sprawdzić zanim palnie się bzdurę. Jedyny pozytywny efekt tego artykułu to taki, że my wszyscy, którzy się o tym dowidzieliśmy lub już wiedzieliśmy nie będziemy się teraz bać dzwonić do odpowiednich służb i żądać interwencji. Nie bójmy się interweniować dla bezpieczeństwa dzieci !!! Proponuję też przekazanie tej informacji swoim znajomym. Wszyscy możemy wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.
  • Gość: rodzic Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.static.sitel.net.pl 17.11.11, 15:21
   Nareszcie się ktoś tą sprawą zainteresował. Potwierdzam narkomani w tym parku wychodzą z ośrodka przy ul. Urbanowicza przesiadują na ławkach piją piwo i zaśmiecają, ale to jeszcze najmniejsze zło najgorsze jest to , że wstrzykują sobie narkotyki bez skrępowania przy bawiących się dzieciach i ich rodzicach przy placu zabaw!!!! Widziałam to na własne oczy. Policja i Straż miejska jest bezsilna a dyrekcja ośrodka i szpitala nie wykazuje zainteresowania tą sprawą. Może ten artykuł poruszy władze miasta i ludzi odpowiedzialnych za porządek.
  • Gość: Mama przedszkolaka Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.11, 21:44
   Tutaj nie chodzi o skandal związany z lokalizacją przedszkola, bo przecież ani personel przedszkola ani pani Dyrektor nie są winni temu, co się dzieje w pobliskim parku. Dzieci w przedszkolu są bezpieczne, bo personel bardzo dba, żeby tak było i nie do nich należy dbanie o porządek na terenie parku.
   Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci bawiących się poza terenem przedszkola i mieszkańców okolicy, którzy chcą przebywać w bezpiecznym i czystym parku.
   W tej chwili efekt jest taki, że ludzie, którzy wiedzą, jakie tam są zagrożenia, unikają tego miejsca. Jako mieszkańcy okolicy tego parku, dzwońmy z prośbą o interwencję, bo w grupie siła.
  • Gość: SEBA Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.ryb.abpl.pl 18.11.11, 07:38
   1. Przedszkole nr. 25
   2. kościół św. Antoniego
   3. Szkoła Podstawowa nr. 1
   5. Szkoła Podstawowa nr. 10
   6. Liceum Ogólnokształcące im. Słowackiego
   7. Liceum Ogólnokształcące im. Curie
   8. Szkoła Muzyczna
   9. Park Róż
   10. Park pod Kasztanami

   Pokażcie mi miasto, które zgodzi się otworzyć Ośrodek w takim sąsiedztwie ? W Warszawie już by za samą zgodę ktoś za to poleciał ze stołka a u nas co ? Nic. Ośrodek jest finansowany przez Marszałka, który go nie chce w Katowicach. W zamian za funkcjonowanie tego Ośrodka w Chorzowie miasto dostaje pieniądze. Tylko w/g mnie to są "JUDASZOWE SREBRNIKI".


   Inna refleksja.
   Nawet ta wspaniale działająca POLICJA CHORZOWSKA nie wzbudziła takiego zaufania wśród władz miasta jak chorzy tego ośrodka i dlatego ma swoją siedzibę na odludziu. Z drugiej strony może to i przemyślana lokalizacja??? Wszędzie daleko, wiec nie dojeżdżają na czas a na takie odludzie co drugi nie dojdzie bo mu zwyczajnie się nie chce i nie zawraca głowy naszej DZIELNEJ POLICJI.
   • Gość: CHORZOWIANIN Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.i-bud.eu 19.11.11, 10:42
    DOSKONALE ZNAM PROBLEM I SPORE O NIM MAM POJĘCIE!!!Ale odniosę sie do Twojego postu i Twoich mało przekonujących nie popartych argumentami wypocin!!!
    1.w Warszawie nikt za nic by nie poleciał bo jest tam takich ośrodków pięć a teraz juz chyba sześć kolejny miał powstać do konca tego roku i nawiązując do twojego...znajdują się w centrum miasta i w centrach dzielnic a jak chyba wiesz co niektóre dzielnice Warszawy są większe niż Chorzów a ośrodki dla uzależnionych znajdują się tez w okolicach parków i szkół,jedna z sąsiadujących szkół podstawowych w której była kuchnia przez jeden semestr pacjentom dostarczała obiady w zamian za kilka lekcji na które przyszli narkomani i opowiedzieli o swoich doświadczeniach i ostrzegli przed nimi dzieciaki,może by w ten sposób?Nie jedna z tych osób zamiast siedzieć w parku poszła by na prelekcje by ostrzegać naszą Chorzowska młodzież przed zagrożeniami jakie niosą narkotyki,i korzyść byłaby po obu stronach,nasza młodzież może nie sięgała by tak często po narkotyki,a doświadczeni w temacie mieli by zajęcie i mogli by podzielić się swoją wiedzą,a często ta wiedza dlatego że praktyczna jest o wiele większa i bardziej wartościowa niz wiedza terapeuty?!!!A nie wszystkich pacjentów do jednego wora i pogonić?!
    2.Ośrodek nie jest finansowany przez marszałka,jedynie w nie wielkim stopniu dofinansowywany!
    Finansowany jest z NFZ i uwierz jak ten ośrodek został by zlikwidowany Ci ludzie nie wyniosą się szybko z Chorzowa,a większość z nich zacznie w Chorzowie "zarabiać" na działkę która zastąpi im lek,a to lek ma zastępować działkę właśnie po to by Ci ludzie nie musieli na działkę"zarabiać"żeby zmniejszyć szkodliwość społeczną powstają takie ośrodki,bo jeśli się wypowiadasz to mam nadzieję że Wiesz jak zarabiają?Np. i w większości kradnąc,nie muszą tego robić bo maja lek!!!Chcesz,Chcecie by zaczęli np.kraść w naszym Chorzowie?BO ja nie!!!
    3.Miasto nie ma z tego ośrodka ani grosza!!!Szpital owszem,ale nie miasto!!!
    4.Co do lokalizacji komendy czy komisariatów nie chciał bym się wypowiadać?Ale z logicznego punktu widzenia chyba nie w tym rzecz żeby nie zdążali dojeżdżać czy w tym żeby komuś sie do nich nie chciało iść!!!A po za tym w tej sprawie to nie istotne!!!Jak już ktoś wspomniał w parku wystarczą kamery!!!
    5.Ośrodek nie znajduje się w Chorzowie bo nie chcą go w Katowicach,a dlatego że Chorzowski Szpital Specjalistyczny przy ul.Zjednoczenia ma Zakaźne oddziały Kliniczne!!!Uczyńcie by przeniesiono cały szpital np.do Katowic:)pacjentom to obojętne byle będą mogli się leczyć!!!
    • Gość: Seba Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.centertel.pl 19.11.11, 10:56
     nikomu nie przeszkadza lokalizacja szpitala. Nie chcemy też wyganiać leczących się w nim osób. My chcemy kategorycznie by zniknęły osoby, które wyrzucają strzykawki z igłami na terenie parku i przesiadujący na ławkach narkomani, którzy na naszych oczach ćpają !!!
     Dlaczego szpital skoro jednak ma dofinansowanie nie wydzieli miejsca dla tych osób na swoim terenie ... chyba miejsce tam jest, które by się nadawało? Jakich argumentów użyjesz, aby przekonać tego Pana z żoną, któremu grożono strzykawką a był na spacerze z dziećmi? Co mi napiszesz jak wiosną jakieś dziecko ukłuje się bawiąc się w tym parku?
     Dlaczego młody chłopak zmarł za stacją trafo?
     • Gość: CHORZOWIANIN Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.i-bud.eu 19.11.11, 11:28
      Już odpowiadam...
      Ci ludzie wiele razy apelowali do władz szpitala by udostępniono im miejsce gdzie mogli by się napić herbaty czy kawy,bo nic dla nich przyjemnego pić piwsko w zimnym parku,kiedyś mieli świetlicę,ale przeniesiono program w inne miejsce szpitala i nie było na nią miejsca,teraz znów go przeniesiono i może tam bedzie nie wiem,ale jak najbardziej jestem za!
      Nie wierzę ze ktoś kogoś strzykawką straszył,ci ludzie jeśli są zakażeni hiv wiedzą co to za choroba i ile niesie problemów i nikomu by tych problemów nie zadali...I pisanie ze ktoś mnie straszył strzykawką to tylko po to by podnieść rangę problemu,ja też mogę teraz coś takiego napisać i co uwierzysz mi?!
      Młody chłopak zmarł bo był już od kilku lat uzależniony od narkotyków,przyjechał do Chorzowa by dostać się na program metadonowy,że nie było miejsc i nie został przyjęty jak co dzień poszedł zażyć dawkę narkotyków i zwyczajnie jak wielu narkomanów przesadził.I nie zrozumiałeś mojego postu,odpowiedzi na Twój!!!Czy ja napisałem ze chcę zeby w parku siedzieli narkomani,zeby wyrzucali strzykawki,zeby wiosną jakieś dziecko się przewróciło na igłę?NIE!!!Chciałem Ci tylko dać do zrozumienia że jeżeli miastu i mieszkańcom tak przeszkadzają chorzy narkomani,to niech współpracują z ośrodkiem do którego oni przyjeżdżają,ze szpitalem i za ich pośrednictwem działali,jeśli tak bardzo to przeszkadza mieszkańcom to niech się zwrócą do szpitala o udostępnienie chorym miejsca na terenie szpitala,bo sami pacjenci to widocznie za mało bo jak już pisałem nie raz o to prosili!!!Po to podałem przykład szkoły w Warszawie,dało się?!I tu też pewnie się da!!!Tylko z głową!!!Policja nic tam nie da,przyjadą dają mandat a na drugi dzień komuś innemu i tak przez ile?A ze szpitalem chyba łatwiej współpracować niż z policją czy molochem urzdu miasta co?
   • Gość: Rodzic z Różanki Re: Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.i-bud.eu 19.11.11, 12:32
    Mieszkam przy samym parku,i widuję tam wychodzących z terenu szpitala narkomanów,siedzą na ławkach i piją piwo.Ale co do strzykawek-Ja też wychodzę do tego parku z dwójką swoich dzieci i stwierdzam że to Wasz problem,problem tego że chyba nie jesteście zbyt dobrymi,odpowiedzialnymi rodzicami!!!Bo ja wychodząc w to miejsce po prostu uważam,sam oglądam piaskownice czy miejsce w którym za chwile zaczną bawić się moje dzieci,strzykawki igły też ale przede wszystkim KUPSKA psów i kotów dzięki którym można nie złą tablice chorób,wirusów i bakterii przyswoić i jak oglądam takie miejsce żeby moje dziecko nie wpadło w KUPSKO patrzę też czy nie ma strzykawek czy igieł PRZY OKAZJI ZAZNACZAM!!!!!!!!Pilnujcie odpowiednio swoich dzieci a na pewno nie wlezą na strzykawkę czy igłę!!!Moi drodzy wspaniali troszczący się o swoje pociechy rodzice!!!!
  • Gość: marek metadon Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.play-internet.pl 25.12.11, 18:22
   Niestety to prawda.Sam widzialem dwoch NarkOmaNoW , ktorzy wstRzykiwali sobie amFetaMiNe w pachwine <miejsce z gruba zyla na wewn.stronie uda > .Nie bAlem sie i zwrocilem im uwage proszac zeby po swoich "zabiEgacH" wzieli ze soba igly i woreczki z resztkami narkotyku poniewaz 20 metrow od poradni medatonowej przy ulicy Zjednoczenia 10 znajduje sie plac zabaw dla dzieci.Oni posluchali.tylko takich jak ci BieDni naRkomani jest w tym miejscu co dzien kilku ...
  • Gość: metadonu konsument Narkomani ćpają obok przedszkola IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.11, 20:53
   ad1)nie wszyscy pacjęci ww programu ćpają i rozrzucają swoj sprzęt po parku(tacy też się zdażają,niestety)więc NIE WSZYSTKICH JEDNĄ MIARĄ proszę
   ad2)monitoring,monitoring i raz jeszcze monitoring.To wystarczy by ćpun chcąc oszczedzić sobie kłopotu,a nawet straty czasu na tłumaczenie sie str.miejskiej,nie bedzie grzał w tej okolicy.(choc jestem pewny że zrobi to kajś indziej-ale to już nie WASZ problem prawda)
   ad3)Wg mnie nie chodzi o to żeby wszyscy uczestnicy ww programu methadonowego mieli zakaz wstępu do parku ,bo wielu z nich ,jak zreszta już ktos pisał,a i ja również latem lubie spedzić pare godzin w ww parku z innymi uczestnikami programu,ale o to zeby odpowiednie służby łapały\karały a tym samym odstraszały rzeczywistych sprawców całej tej afery IGŁOWO PARKOWO STRZYKAWKOWEJ
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka