Dodaj do ulubionych

Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no...

IP: *.kasa-chorych.silesia.pl 13.12.11, 15:50
Dla kogoś kto nie płaci za czynsz to luksus
Obserwuj wątek
      • Gość: (.)(.) kontenery to niezly biznes IP: *.beskidmedia.pl 13.12.11, 18:42
        jeden modul kosztuje kilkaset tysi czyli tyle co zwykly dom. to zwykla blaszanka z najtanszych materialow ktorej ogrzanie pradem (bo tylko takie ogrzewanie jest dostepne) kosztuje krocie. wobec tego biedni ludzie ktorzy w nich laduja nie sa w stanie ich ogrzac, kontenery ulegaja zawilgoceniu i po kilku latach biodegradacji.
        wystarczy policzyc ilu ludziom mozna by bylo doplacac 200-300zl miesiecznie do czynszu w normalnych warunkach zamiast kupowac takie dziadostwo za kilkaset tysi. oczywiscie nie pisze o zadnej pijackiej patologii. jest wielu ludzi, ktorym stan zdrowia nie pozwala pracowac a 600zl renty (tyle wlasnie wynosi renta z tytulu calkowitej niezdolnosci do pracy) nie pozwala oplacic czynszu, a ktorzy wlasnie laduja w takich blaszanych gettach.
        ale przeciez musi zarobic znajomy krolika produkujacy te blaszane puszki, a i oficjelom cos pod stolem skapnie
        • Gość: tomek A ja? IP: *.aster.pl 13.12.11, 19:26
          A mi nie dopłacisz do czynszu? Ostro się uczyłem i zapie...m w pracy. Zarabiam co prawda tyle, że mam na samochód, mieszkanie, narty dwa razy do roku wakacje (długo by wymieniać...), ale nie bardzo rozumiem, czemu chcesz premiować lenistwo i nieuctwo.
          • Gość: (.)(.) Re: A ja? IP: *.beskidmedia.pl 13.12.11, 20:11
            mozesz pracowac wiec sie ciesz. jak napisalem nie chodzi mi o pijacka patologie ale chocby o niezdolnych do pracy rencistow, a takich jest calkiem sporo. za 600zl ciezko wyzyc, nie mowiac o oplaceniu rachunkow. a i o ile nie masz wykupionej prywatnej polisy ubezpieczeniowej to mozesz jak kazdy do grona rencistow chocby jutro nalezec np. wywijajac orla na skorce od banana i walac glowa w kraweznik
        • Gość: kris polemika z durniem IP: *.dip.t-dialin.net 13.12.11, 19:32
          oho, przyszedl duren z beskidmedia, wiec trzeba wejsc w polemike z jego bredniami. pierwszy lepszy wynik: kontenerowe.eu/ - ponizej 1000zl/m2.
          Ogrzewanie pradem 10m2 klity? Smiem watpic by kosztowalo fortune - przeciez tych ludzi stac na laptopa i satelite, wiec bez problemu zaplaca dodatkowe 100zl miesiecznie.
          600zl renty - beskidzie glupi, pokaz no mi skad wziales te wyliczenia? Tutaj juz musisz poprosic kogos madrzejszego, moze sasiada, zeby Ci powiedzial ile wynosi renta.

Mysle, ze takie 'getta' powinny znajdowac sie w kazdym wiekszym miescie, natomiast jesli dochodziloby tam do przestepstw, to powinny byc karane z cala surowoscia - podczas wiezienia praca spoleczna w kamieniolomach. Innej metody resocjalizacji nie widze.
          • Gość: (.)(.) Re: polemika z durniem IP: *.beskidmedia.pl 13.12.11, 20:07
            jak widac google dla "inteligenta" jest zbyt skomplikowany

"Wzrost najniższych rent z tytułu niezdolności do pracy w 2011 roku

Renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi 728,18 złotych.

Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy 560,13 złotych."

kwoty brutto minus podatek 19%.
              • Gość: gość Re: DO SZKOLY marsz beskidmedia! nauka czytania! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.12.11, 20:56
                Tak, moja matka, która leży i wymaga ciągłej rehabilitacji, leków i zwykłej obsługi, bo nie jest w stanie o siebie zadbać, dostaje około 650 zł. Zapewne mogłaby składać długopisy pomimo zaników nerwów w rękach lub ugniatać kapustę niesprawnymi w pełni nogami. Z podanych wyżej kwot wynika, że wg orzecznictwa nie utraciła jeszcze pełnej zdolności do pracy. Tylko jakoś do tej pory nikt nie pcha się, żeby w dowolny sposób tę pracę nawet określić, nie mówię o zaoferowaniu, bo przecież sama sobie znajdzie. Przepraszam za ironię.
                • Gość: kris renty IP: *.dip.t-dialin.net 13.12.11, 22:35

Rozumiem i przykro mi. Chodzilo mi jednak o to, ze renta jako taka, powinna byc obliczana podobnie do emerytury - m.in. na podstawie lat pracy.
                  A to, ze ludziom, ktorzy absolutnie nie powinni pracowac nie daja renty, to niestety chyba taki prikaz z gory ;/
          • zdzisiek66 Re: polemika z durniem 14.12.11, 08:47
            pierwszy lepszy wynik: rel="nofollow">kontenerowe.eu/ - ponizej 1000zl/m2

Na jakim ty świecie żyjesz? Za 1000 zł/m2 to może prywatna firma kupić. A jak kupuje samorząd, to musi być 3000 zł/m2 co najmniej i jeszcze się będzie chwalić, że tanio.
            Ogrzewanie prądem 10 m2 blaszanej klity zimą nie zamknie się w 100 zł na miesiąc. Szczególnie, że to trzeba bez przerwy wietrzyć.
        • Gość: tomek A, i jeszcze jedno IP: *.aster.pl 13.12.11, 19:33
          Pal sześć ze mną, ale czemu nie dopłacisz tym, którzy ledwo bo ledwo ale przekraczają progi pomocy społecznej? Matka, ojciec pracują, wychowują dwójkę dzieci która będzie zapie...ć na twoją emeryturę, a te 200-300 złotych dla nich to nie jest co prawda różnica czy zjedzą dziś kolację czy nie, ale robi różnicę czy dzieci np. pójdą do kina raz w miesiącu z klasą, czy nie. Czy kupi im lepszą kurtkę i będą mniej chorować.

Człowiekowi do wegetacji potrzebny jest dach nad głową i 2000 kalorii, a nie murowane mieszkanie i frykasy. Na resztę trzeba sobie ostro zapracować, choć osobiście uważam, że i na to pierwsze również.
    • mocten Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... 13.12.11, 16:49
      "Blaszane moduły wcale nie są w zakupie tanie: po przeliczeniu za metr powierzchni mieszkalnej gminy płacą prawie 3 tys. zł"

K..rwa mać, niedaleko mnie niedawno deweloper sprzedawał domy bliźniaki, 120m kw po 320 tys, jak to możliwe żeby barak kosztował 3 tys za metr kwadratowy ?!
      Czy was w tych gminach kompletnie pojebało, myślicie że wam to ujdzie na sucho, złodzieje?
    • Gość: g Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... IP: *.bb.online.no 13.12.11, 17:00
      ja też taki chce za fri i dalej kombinować . no i później iść do byle gó...anej gazety lub TV i użalać jak mi źle ?! co za chory kraj , chcieliśta demokracji " o take polske walczyliście " , a mentalność bydła ciągle w poprzednim systemie !!! zresztą na takich osiedlach mieszka w większości margines społeczny to czym tu się podniecać , przeciesz to typowo po katolicku. śmiecie pod most ,a nie na socjal ! niech zrobą program kto stoi po zapomogi i "inne przywileje socjalne" w MOPS-ach , to się ździwicie barany , bo napewno nie ci którzy faktycznie potrzebóją pomocy !!! w tym kraju można chlać całe życie i MOPS ci załatwi rętkę socjalną. to jest dopiero fenomen ?!
      • Gość: gość Re: Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.12.11, 21:07
        Smutne przekleństwo, ponieważ oprócz zapewnienia prowizorycznego dachu nad głową i zagęszczenia ludzi w tak powstałym getcie gminy wkładają zbyt mało pracy w ich aktywizację prowadzącą do rozwiązania problemów. Pozwalanie tym ludziom na zawieranie kolejnych umów "za złotówkę przez pierwsze trzy miesiące" oznacza przecież konieczność płacenia konkretnych kwot w kolejnych w sytuacji braku uregulowania dotychczasowego zadłużenia. Potem nawet sam adres na pierwszy rzut oka będzie stygmatyzował człowieka, który w dobrej wierze i z konieczności będzie szukał pracy, a jej pracy nie dostanie dla świętego spokoju pracodawcy, który będzie wolał pewniejszego pracownika, potencjalnie sprawiającego mniej problemów, "pod krawatem i mniej awanturującego się".
    • Gość: prztyk Co za glupi artykul IP: *.zoominternet.net 13.12.11, 17:48
      Panstwo nie jest od tego zeby zapewniac nieradzacym sobie najwyzszego standardu zycia. Raczej to minimum, jako ze podatnicy skladaja sie zeby tym ludziom zapewnic byt, co znaczy ze jest to na koszt podatnika.

Zdjecia mnie, wbrew moim oczekiwaniom, wcale nie zszokowaly. Wrecz przeciwnie zobaczylem czyste, schludne, uporzadkowane osiedla kontenerow. Byc moze nie ma tam wiele przestrzeni, ale wiele ludzi ma malo przestrzeni w stosunku do swoich potrzeb w murowanych mieszkaniach. Zatem ten jakoby tlok wcale nie zrobil na mnie zadnego wrazenia.

Byc moze cena 3 tysiace/metr jest wysoka. Nie wiem na ile rzetelnie dziennikarz to przedstawil. Zawsze myslalem, ze cena kontenerow jest o wiele nizsza. Ale po przeczytaniu artykulu, ktory wydal mi sie mocno subiektywny, i obejrzeniu zdjec nie mam zaufania do reportera.

Widzialem wiele tego typu osiedli za granica (USA). Te pokazane na zdjeciach wydaja sie sie, jak juz powiedzialem, czyste i schludne w porownaniu do tych ktore widzialem.
      • Gość: mru Re: Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy IP: *.tesco-europe.com 14.12.11, 11:27
        Odsyłam do prasy fachowej i sprawdzenia, co oznacza "stygmatyzacja", zjawisko tzw "wyuczonej bezradności", "minimum socjalne", "minimum egzystencji" i kilka innych ważnych- z punktu widzenia pomocy społecznej- pojęć. Może wtedy przestaniecie sadzić farmazony jakby wam ząbki szły.
        Żeby nie było wątpliwości, nie twierdzę, że Ci ludzie są bez winy i nie uważam, że dobrym rozwiązaniem jest dawanie wysokich zasiłków. W naszym kraju wciąż brakuje ludzi z pasją i odpowiednią wiedzą, aby pomagać oraz reform, które będą stymulowały niezaradnych społecznie do zmian.
        Nie zawsze jest tak, że do kontenera trafia patologia. Najczęściej niestety patologii ruszyć się nie da, a do kontenera trafia samotna matka, pracująca, albo rencita z grupą inwalidzką. A co do telewizji i laptopów, to proponuję, żebyście dziś spróbowali wysłać licealistę do szkoły z pracą napisaną odręcznie... I proszę mi tu nie rzucać argumentów, że można skorzystać z komputerów w bibliotece, bo jeszcze trzeba to gdzieś wydrukować, a najczęściej koszt takiego druku to ok 1 pln za stronę. Pomnóżcie razy ilość stron i razy ilość podobnych prac w ciagu roku i wyjdzie koszt drukarki, a czasem nawet taniego, używanego laptopa.
    • Gość: oli samo życie... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.12.11, 19:50
      takie użalanie się nad ludźmi, którzy nie płacą czynszu , nie pracują i dewastują mieszkania jest nie na miejscu.Warunki mają takie, jaką gemyle robią dookoła siebie.Po co komu tyle gratów i innych bzdetów.Może mieszkania 50 metrowe, by mieli luz za frico ? Inni od ust sobie odejmują, do roboty co rano idą by mieć za co żyć i opłacić rachunki a oni lamentują.Żyć na koszt społeczeństwa i jeszcze mieć wymagania....
    • Gość: Kinimod Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... IP: *.tktelekom.pl 13.12.11, 21:12
      Nie podoba mi się porównanie tych osiedli do USA. tam ludzie z eksmisji są wyrzucani na bruk. Zasada nie zarabiasz - radź sobie sam. W Polsce mamy problem - lokator nie płaci i ch.... niech się martwi właściciel mieszkania. Ciekawe czy każdyz piszących na forum osób zgodziłby się na lokatora za free.
      No i kwestia lokum po eksmisji. Ci ludzie dostają dach nad głową, w ramach lokum socjalnego - niech sobie radzą. Dlaczego mają być w ogóle utrzymywani w mieszkaniach socjalnych ZA DARMO - tj przez podatników. Skoro piją to znaczy mają za co...
      Nigdy nie dostałem nic za darmo - był czas że mieszkałem w garażu znajomych w ramach utrzymywania ich ogrodu - bo nie mialem innej pracy. K..wa pomazyc mogem o swoich socjalnych 10 mkw. Człowiek albo pracuje i stać go na co go stac albo niech zdycha.
    • Gość: aa na tym się robi przekręty. IP: 178.73.49.* 13.12.11, 22:12
      drogie są te moduły, w ktrych można spokojnie mieszkac zimą. dobre. przecież na biegunie polarnicy też w takich mieszkają.
      sa jednak i moduły tańsze. dla niefacowca nie do odróżnienia. potem jest grzyb i wilgoć.
      w bydgoszczy dano takie 2-pokojowe kontenery za cenę 1-pokojowego mieszkania. grzyb i sople na instalacji po kilu miesiącach były.
    • Gość: gość A co z pozbawianiem właścicieli ich własności ? IP: *.sgt.3s.pl 13.12.11, 22:43
      Tu się już autor nie pochylił, bo nie potrafi się wczuć w sytuację "bogacza" który posiada ruderę kiedyś nazywaną kamienicą, z której musi płacić podatek od nieruchomości, nierzadko opłatę za użytkowanie wieczyste, przynajmniej podstawowe przeglądy itd.
      Jeżeli takiego właściciela jeszcze w czasach PRL (czyli jak się mówi słusznie minionych, niesprawiedliwych itd.) obdarowano mieszkańcami z kwaterunku czy w innych okolicznościach, którzy w samym centrum miasta zajmują mieszkania po 80-100m2 i w których nierzadko urządzili sobie meliny, to dlaczego po 20 przeszło latach "demokracji" ma ten człowiek nadal faktycznie utrzymywać taki margines społecznych ??? Czy od tego nie jest właśnie państwo, gmina itd ?
      A potem wypisują takie pismaki o tym jak się kamienice walą w centrum miasta - ciekawe jak to się stało ? Czyżby właściciel nie miał na remonty ? W sytuacji, gdy z 20 lokatorów tylko jeden płaci i to nie w terminie ? Jakim cudem, zapyta wyszczekany dziennikarzyna....
    • Gość: bpk28 Tylko bez placzu prosze panstwa, bez placzu IP: *.xplornet.com 13.12.11, 22:49
      Kogo wybraliscie tego macie. Zlodzieje rzadza Polska bo ich wybraliscie.Nasmiewaliscie sie z Kaczynskiego, ze nawet nie ma konta no to macie przywodcow z kontami , ktore chca zapelnic waszymi pieniedzmi i wasza glupota.Tusk ma konta , Sikorski ma konta, Komorowski rowniez i wiecie ile wam jeszcze ukradna zeby zapelnic wszystkie konta? Ukradna wam wszystko!!!!!!!!
    • firiduri Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... 14.12.11, 00:03
      Człowiek w ludzkich warunkach zachowuje się po ludzku, a w nieludzkich zachowuje się nie ludzko. Myślę, że autor zdjęć to zauważył, że jednak jest w tym coś nieludzkiego. Ludzie zepchnięci do kontenerów mają minimalne szanse na zmianę swojego losu. Cokolwiek zostało tu o nich powiedziane, czy ktoś chce, czy nie chce, ci ludzie są i będą częścią tego społeczeństwa i obywatelami tego kraju. Nigdy i w żadnym kraju nie żyją sami bogaci i zdrowi. Zawsze będą tacy, którzy z różnych powodów popadają w biedę. Trudno nazwać pomocą przeflancowanie do blaszaka obywatela z rentą o wysokości 650 zł. Wcale nie chodzi o zwykłą darowiznę, ale o tworzenie szansy wyjścia z tej sytuacji. Społeczeństwo, które tego nie potrafi jest martwym i nieprzyjemnym zaściankiem. Na pewno nie jest to proste, ale przecież słyszy się, że Polacy chcą się brać za o wiele trudniejsze rzeczy. Chcą wesprzeć finansowo podupadłe państwa Europy, chcą się rozmnażać in vitro, a nie potrafią pomóc w zasadniczy sposób garstce własnych obywateli.
    • Gość: Bronisława Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.11, 08:06
      Witam,
      Kiedyś byłam gorliwym przeciwnikiem takich osiedli. Niestety przeprowadziłam się do Chorzowa i mamy w kamienicy kilku lokatorów z MZBM efekt jest taki ze jesli coś nie jest ich własnością to można rozwalić i nie szanować. pomijam syf, awantury, zapach psiego moczu, i wiecznie otwarte drzwi " bo mają na wongiel z opieki" sami Państwo się przekonacie ze dla niektórych kontener to jedyne rozwiązanie a i tak je zdewastują.
    • rabbinhood tu nie politechnika-trzeba myśleć 14.12.11, 08:28
      Na świecie są rozwiązania zaspokajania potrzeb niskim kosztem w długim okresie czasu. Najlepszy to zezwolenie na budowę domów przenośnych. Taki dom musi mieć solidną konstrukcję, np stalową, a całą obudowę może mieć drewnianą, z dodatkową izolacją termiczną. Taki dom jeśli zajdzie potrzeba można przewieźć w inne miejsce, sprzedać, itp. W utrzymaniu powinny być tańsze z powodu lepszej izolacyjności. Można by je transportować w razie przeprowadzki.
      www.joneswaytransport.com.au/gallery.asp
    • Gość: Filip Kontenerowe osiedla. Smutne przekleństwo czy no... IP: 192.193.116.* 14.12.11, 09:34
      W dzisiajszych czasach to jedno z najlepszych rozwiązań,
      Poza przedstawionymi kontenerami, które raczej są stosowane na placach budów w odległych zakątkach są jeszcze modułowe mieszkania wykonane w dużo lepszym standardzie i wariantach wykończenia.

Szybki rozwój branzy i bogata oferta coraz częściej skłania inwestorów do tego typu.
      Każdy domek musi mieć odpowiednie warunki sanitarne. To jest najważniejsze w celu zapewnienia godziwych warunków życiowych. Proszę sprawdzić oferteGotowych Łazienek Agafil.

www.agafil.pl

Jestem pewnie, że wiele "prawdziwych" domów i mieszkań ma gorzej wypozażone łazienki niż te.

Pozdrawiam
    • Gość: wwww Zaplata IP: 222.128.41.* 14.12.11, 10:54
      Jakos nikt nie pamieta, o tym ze czesto ci ludzie nagle znajduja prace czy pieniadze na zaplate czynszu!!!

Teraz wlasciciel nie ma zadnych szans na egzekucje dlugu, jesli jest takie osiedle kontenerowcow to przynajmniej moze powiedziec dluznikowi, ze go tam wyrzuci!!

Problemem bedzie jedynie to jesli tych kontenerow bedzie za duzo w jednym miejscu!!

To co ja bym zmienil to dodalbym choc troche ziemii dla kazdego z nich. Wydaje mi sie sie, ze 20 m2 ogrodek to bylaby kolosalna zmiana przy naprawde malym koszcie...

No i na 100% trzeba rozdzielac samotne matki i agresywnych alkoholikow!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka