Dodaj do ulubionych

Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kulturę

04.11.12, 06:57
Jak mają promować pedalstwo albo sprowadzać niemieckich bojówkarzy to lepiej żeby taki lokal w ogóle nie powstał....
Obserwuj wątek
  • stolica_kultury Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kulturę 04.11.12, 07:35
   Jak dotąd w centrum Katowic większość miejsc związanych z Kulturą (proszę nie mylić z "kulturą picia piwa") albo zbankrutowało - jak galeria na rogu ul. Dworcowej i ul. Św. Jana albo przeniosło się do innego miasta jak Galeria Czas z ulicy Stanisława, która nie wytrzymała szerzenia kultury na ulicy Mariackiej.
   • Gość: gosc Re: Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kult IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.12, 10:04
    Akurat kolejne bankructwo przy Dworcowej i Jana, to pokłosie fatalnie zarządzanego lokalu przez władze ZPAP. Jak na stołkach zamiast kreatywnych ludzi, zasiadają niezmiennie stołkowe dupy, które lubią prezesować dla samego prezesowania , to taki mamy efekt. Co do reszty, to prawda. Miasto i gazeta dotują Tokarskiego i Mariackie chlanie kasą i darmową reklamą, to fajne knajpy, które zresztą funkcjonowały z powodzeniem od lat, padają jak muchy, bo o nich nie ma w "rozrywce miejskiej" ani słowa. Kolejne pokolenie czy przyjezdni idą na łatwiznę, i jak mają taki nachalny lans, to dalej nie szukają... Uszok ładuje w rzygalnię na Mariackiej, widocznie rozrywkę rozumie w taki sposób.
  • sallly Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kulturę 04.11.12, 09:25
   To takie proste i logiczne tylko nie w tym dziwnym kraju. Wystarczy przekroczyć granice Polski, żeby zobaczyć, że "żywe centrum" to kawiarenki, przeróżne sklepy itp. oczywiście z ludzmi w roli głównej. Czyli po prostu zamiast budować Silesia City Center z całym jego "bogatym wnętrzem" najpierw należałoby urządzić tymi atrakcjami np. ulicę Warszawską. Stoją tam piękne, zrujnowane kamienice, które tak pięknie można by wykorzystać. Drogi panie prezydencie miasta Katowic i nie tylko! Galerie to fajna rzecz ale mają sens wtedy, kiedy centrum miasta już nasycone tym wszystkim co oferują nam owe galerie. W przypadku Katowic a na pewno i innych miast w tym kraju, przyczyniają się one tylko do jeszcze większego wyludnienia i tak pustego już centrum miasta. To takie proste. Ale w tym kraju proste rozwiązania z góry skazane są na porażkę, niestety...
   • Gość: łał Tokarski pomyślał, heheheheh IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.12, 10:11
    - Dlaczego coś podobnego nie mogłoby powstać w Katowicach? - zastanawia się Dominik Tokarski ze Stowarzyszenia "Moje Miasto", który kilka tygodni temu zorganizował spotkanie w tej sprawie. Zostali na nie również zaproszeni przedstawiciele warszawskiego projektu. - Mamy do czynienia praktycznie z gotowcem, jest się od kogo uczyć - ocenia Tokarski.

    Boże, jakie odkrycie! Od czterech lat robią to w Warszawie, łoł!!! ...a od 20. we Wrocławiu, Tokarski to przespał? A kilkanaście lat temu taka propozycja zosta ła złożona w UM, wniosek pewnie gdzieś tam jeszcze leży, jak Tokarski pogrzebie, to znajdzie, i znowu będzie mógł "wpaść na pomysł".
   • yoda77xz Re: Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kult 04.11.12, 11:52
    Niektórym wystarczy piwo,dobre towarzystwo,nie przeczę to bardzo ważne.Ale nie można nazywać Mariackiej kultularną.Ja to piwo wypiję w domu lub na działce.Nie muszę siedzieć w ekskluzywnej restauracji i oglądać obskórnych ścian,potarganych plakatów,wybitych witryn z kamienic obok.Chciałabym estetyką napełnić też oko
  • yoda77xz Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kulturę 04.11.12, 11:44
   A czy tej funkcji nie pełni Rondo Sztuki? Może jest ktoś kto uświadomił by mi co też tam się dzieje.Wyświetlane tam zaproszenia nie zachęcają do odwiedzenia i zainteresowania sie tym przybytkiem.Kawiarnia u góry i księgarnia na dole -drogie. Dyplomowe prace plastyków,mogą być wystawiane np na dole w Altusie,dlaczego tam są ,czy to wszystko o się w Rondzie dzieje,związanego z kulturą?
   • Gość: gosc Ignorant, czy leń? IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.12, 12:13
    Po pierwsze galeria Rondo Sztuki, to galeria ASP, więc obrona dyplomów, czy wystawa podyplomowa, to wydarzenia na swoim miejscu. Po drugie, wystawy podyplomowe, to zazwyczaj wybór najciekawszych prac, i takowe często odbywają się w galeriach, bo jest to pokaz młodej sztuki, a dla jej miłośników, możliwość śledzenia dalszych losów najciekawszych artystów. No, a po trzecie, najbardziej wkurzające, to to, ze kłapiesz dziobem, zarzucasz miałkość wystawową, a wystarczy wejść na stronę galerii i zobaczyć archiwum wystaw, to sobie odpowiesz sam na pytanie, czy tam jest sztuka. Jednak po twojej ignorancji domyślam się, że i tak z tego przybytku nie korzystasz, a jedynie czytasz napisy na elewacji. Cokolwiek by się tam nie zadziało, to i tak nie pójdziesz, bo gdyby było inaczej, nie zadawałbyś głupich pytań. Więc nie ma różnicy, co będzie w rondzie, bo to i tak "spektakl" nie dla ciebie:)
    • yoda77xz Re: Ignorant, czy leń? 04.11.12, 12:27
     mimo wszystko dziękuje za odpowiedź.Nie chodziło o krytyke mnie tylko o kulturalna odpowiedź na proste pytanie.Ale widzę że bywalcowi nowoczesnej art tego brakuje.
     W takim razie to co się dzieje w Rondzie to nie moje klimaty.Przypominam,że kultura i sztuka to szerokie pojęcie.
     • Gość: gosc Re: Ignorant, czy leń? IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.12, 12:45
      Ktoś, kto pisze - "Może jest ktoś kto uświadomił by mi co też tam się dzieje.Wyświetlane tam zaproszenia nie zachęcają do odwiedzenia i zainteresowania sie tym przybytkiem." - zasługuje na krytykę. Jeśli twoja wiedza co do wydarzeń ogranicza sie do czytania banerów, to współczuję... Nie widzę też powodu, dlaczego miałby cie ktoś wyręczać w uzupełnieniu jej braków....

      (...) Dyplomowe prace plastyków,mogą być wystawiane np na dole w Altusie,dlaczego tam są ,czy to wszystko o się w Rondzie dzieje,związanego z kulturą?" - po prostu jesteś bezczelna z tą swoją ignorancją....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka