Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląskic...

07.11.12, 17:38
W tym kontekście (zatrucia Śląska) strasznie mnie irytują opłaty klimatyczne, które kiedyś trzeba było płacić wyjeżdżając na urlop, żeby odetchnąć świeżym powietrzem. Ale nie wiem, czy one jeszcze obowiązują.
    • Gość: Ada Nie dajmy sie zwariować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 18:01
      Co cię nie zabije, to wzmocni. Jednostki, które nie potrafią się dostosować muszą zginąć.
      Ciekawe, kto bada owoce z sadów położonych w "zielonych" częściach Polski przy drogach szybkiego ruchu?
      • Gość: ślązak Nie dajmy sie zwariować masz rację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 00:08
        Mniejszą chłonność organizmu na ołów zapewniają pierwiastki: magnez, wapń, żelazo, cynk i miedź. Zażywanie witamin i biopierwiastków (przede wszystkim magnezu) uchroni organizm przed toksycznym działaniem ołowiu. Najlepszym medykamentem na zatrucie ołowiem jest sól wapniowodwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego CaNa2EDTA. Reaguje ona z jonami ołowiu tworząc dobrze rozpuszczalne kompleksy, które organizm z łatwością wydala. W tym przypadku poziom wydalonego ołowiu jest od 25 do 40 razy większy niż w przypadku typowego wydalania fizjologicznego. CaNa2EDTA powoduje również od 4 do12 razy szybsze wydalanie z organizmu żelaza i miedzi w porównaniu z normalnymi warunkami fizjologicznymi.
        • Gość: Giynek Re: Nie dajmy sie zwariować masz rację IP: 85.26.199.* 27.01.13, 10:19
          Kaj takie cos idzie dostac?
    • Gość: gość nibyuczelnia z zabrza-zero sensacji IP: *.ngm.net.pl 07.11.12, 22:54
      poczekam na badania uczelni
    • esteta50 Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląskic... 08.11.12, 00:47
      Bo tu na Slasku "Luft jest jak zagrycha - kozdy widzi czym oddycho"
      • Gość: zaza Re: Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląsk IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.12, 08:05
        Jeszcze lepszymi "akumulatorami" metali ciężkich i pierwiastków są popularnie zbierane grzyby,
        a opisane w artykule warzywa i owoce to naprawde pikuś w stosunku do grzybów pod względem
        przyswajalności metali ciężkich i pierwiastków, a na targowisku za kilo grzybów chcą 60 zł.
        • Gość: jokel Re: Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląsk IP: *.plastcom.pl 10.11.12, 08:57
          Ot skutki panoszenia się. Bezmyślnego, nie dbającego o nic a już najmniej o zdrowie.
          Po śmierci, z kożdego Ślonzoka do sie mało mulda blaju (ołowiu), wytopić... i juzaś miołby PAN Polak zysk
    • filutek1122 Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląskic... 12.11.12, 17:42
      Naukowcy opowiadają bzdury.Mam 70 lat i pracowałem w trudnych warunkachna hucie.Prawda jest taka ,że jak wyjadę na wczasy to żeby zasnąć muszę postać chwilę za jakimś zamochodem ,najlepiej ropniokiem żeby zrobić parę wdechów ,bo inaczej nie zasną.Organizm nasz na Śląsku przyzwyczajony jest do tych wszystkich metali i innych świnstw.Więc jak przestaniemy spożywać te nasze śwństwa to wyciągniemy nogi.Przykład:moja sąsiadka ma 86 lat i nigdy w życiu nie jadła świeżych artykułów spożywczych.Kiedyś zaprosiłem ją na obiad i co?Obraziła się na mnie bo 3 dni miała sraczke(biegunkę) i twierdziła że chciałem ją otruć.Zresztą starzy HPRowcy wiedzą co to jest i jak to jest.Pozdrawiam wszystkich stalowników i wielkopiecowników.
    • cirano Re: Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląsk 13.11.12, 09:04
      Do szopienickiej huty ołowiu przychodzili werbusy (wulce), z całej prawie Polski. Przyciągały ich 6-cio godzinny dzień pracy i dobry, solidny obiad po szychcie. Wytrzymywali rzadko dłużej jak 3 miesiące, potem nie mogli już bez bólu swej porannej "kupki" zmajstrować. Odchodzili na odstawienie, czasem nawet na rentę. Nasi wytrzymywali czasem dłużej, ale i nas mordowała ołowica, choć byli i tacy którzy 70-ki a nawet więcej dożywali. Polacy nastawili się na zysk, zdrowie szło na plan dalszy. Zawsze
      Tylko szczury w okolicy się nie skarżyły
      • Gość: psycholog Re: Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląsk IP: *.versanet.de 27.01.13, 10:57
        Rabunkowa gospodarka polskich kolonizatorów na Górnym Sląsku pozostawiła slady, które będą jeszcze przez wiele pokoleń zbierały swe smiertelne żniwo.
        A że nie robi ono różnicy między Slązakami a potomkami wulcowstwa z "czystej" polski, czy dziecmi i wnukami kolonizatorów polskich, widac po poziomie intelektualnym tychże.
        Liczba sfrustrowanych jednokomórkowców polskich zamieszkujących Górny Sląsk - jak wykazują wyniki badań Zakładu Psychiatrii Behawioralnej CTPB w Warszawie - rokuje nieobliczalne w skutkach zruinowanie populacji polskiej na okupowanych terenach Górnego Sląska.
        Naukowcy ostrzegają, iż w najbliższych latach potrzebne będą inwestycje w szpitalnictwo psychiatryczne zamknięte, które przekraczają srodki stojące do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.
        Prowadzane są już badania nad alternatywnymi metodami rozwiązania problemu, jak wysyłanie polskich debilów do prostych prac manualnych w krajach cywilizowanych Unii Europejskiej.
        Adios!
        • Gość: jokel Re: Naukowcy ostrzegają: Lepiej nie jedzcie śląsk IP: *.plastcom.pl 27.01.13, 11:32
          Teren na wschód od Burowca i z nim włącznie, poprzez Szopienice, Mysłowice Sosnowiec i hen jeszcze daleko, jest w paskudny sposób zatruty metalami ciężkimi, Kiedyś widziałem mapkę, a na niej długą smugę zatrutych terenów i ostrzeżenie, że na tym to obszarze uprawa i spożywanie grożą debilizmem lub innym kalectwem...
          Dochrapali my sie pamiontki na wieczność od brudasow
Inne wątki na temat:
Pełna wersja