Dodaj do ulubionych

Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i a...

12.12.12, 21:32
Wszystko przez goroli ze Sosnowca.
Obserwuj wątek
  • Gość: asd Re: Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i IP: *.elektron.ds.polsl.pl 13.12.12, 00:46
   W normalnym kraju- marszałek ogłasza przetarg na komunikację i zgłaszają się prywatni przewoźnicy na konkretne linie. Taryfa biletowa zostaje ujednolicona(jak i automaty). System hula i śmiga.
   U nas- marszałek tworzy specjalną spółkę, na którą wydaje zaciągnięte na kredyt pieniądze województwa. Na szefów ustanawia swoich kolegów i znajomych, miernych ale wiernych. Wszystko kończy się spektakularną klapą, ale prezes przez 2 lata pensje pobierał
  • jacgg Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i a... 13.12.12, 07:09
   Znamienne jest to, że spece od przyszłej "autonomyi" z RAŚ zupełnie nie biorą udziału w rozwiązywaniu takich problemów, jak komunikacja zbiorowa w regionie (np. kolejowa) bo się na tym kompletnie nie znają (podobnie jak ich medialni patroni: głównie Kutz i Smolorz) - za to chcą setek milionów złotych z budżetu państwa na budowę nowej "ślunskiej nacyji", za co można by rozwiązać m.in. wszystkie problemy trapiące regionalną kolej.

   PO skompromitowała się w województwie koalicją z separatystycznym RAŚ, uwaleniem ustawy metropolitalnej dla aglomeracji katowickiej (za co w pierwszej kolejności odpowiada Kazimierz Kutz, który jako poseł związany z PO w 2010 r. doprowadził do odrzucenia gotowego już projektu bo ten regulował takie mało istotne zdaniem patrona RAŚistów kwestie, jak np. transport zbiorowy w aglomeracji, zajmował się "śmieciami i tramwajami" zamiast propagandą "autonomizmu" w postaci wydawnictw i mediów pod kuratelą zarządu metropolii - jego artykuł na ten temat zatytułowany "Projekt ustawy metropolitalnej to niezły pasztet" GW ...skasowała!... niestety internet jest jeszcze wolny i czasem pamięta: forum.gkw24.pl/gkw/forum/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=1709&start=1960 ), utopieniem setek milionów w Stadionie Śląskim gdzie nic się nie dzieje, a teraz Kolejami Śląskimi...

   Mam nadzieję, że wyborcy wystawią wam za to rachunek - wybory samorządowe już za dwa lata...
  • angrusz1 Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i a... 13.12.12, 07:58
   Autor pisze :

   "Po kilkudniowym chaosie przedstawiciele Kolei Śląskich chwalili się, że w środę żadne połączenie nie zostało odwołane. Rzeczywiście, ale prawie co szóste z nich udało się dlatego, że zamiast pociągów na trasę wyjechały autobusy."

   To co się stało z pociągami ?
   Zepsuły się ?
   No bo jeśli były w planie - rozkładzie jazdy - to było zaplanowane i wagony i lokomotywa i ludzie do obsługi .
   Chyba że nie ?
   No to kto takiego menedżera postawił na stołek prezesa ?
   Albo może jakiś cichy sabotaż ?
   • Gość: miki Re: Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i IP: *.static.3s.pl 13.12.12, 08:50
    Jak chcesz prowadzić przewozy, musisz mieć rezerwy na wypadek awarii. Jak tabor kompletujesz na ostatnią chwilę z tego co komuś zbywa, musisz założyć że 20% się zepsuje od razu, a następne 50% na drugi dzień, gdy przyjdzie mróz i nikt nie będzie wiedział jak toto odpalić. Klęska nowego rozkładu była dla wszystkich zorientowanych w temacie dość oczywista już parę miesięcy wcześniej. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem żeby przewidzieć że takie czynniki jak zima, stary silnik diesla, braki rezerw czasowych w rozkładzie i braki rezerw taborowych będą działały na niekorzyść przewoźnika i skumulują się.
  • Gość: czarny Re: Koleje Śląskie? Ratunek tylko w konkurencji i IP: *.play-internet.pl 13.12.12, 08:47
   W tej sytuacji nie rozumiem, dlaczego marszałek województwa pozostaje jeszcze na swoim stanowisku? Wierzę w skuteczność partii opozycyjnej, odwołanie marszałka ze stanowiska i przedstawienie mu zarzutów prokuratorskich dotyczących sprzeniewierzenia środków publicznych, celowe działanie na szkodę kraju, nepotyzm i korupcję. W Chinach dostałby za to kulkę w łeb na stadionie pełnym widzów, w Rosji 10 lat w karnej kolonii. W Polsce pewnie dostanie awans za swoje przestępstwa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka