Dodaj do ulubionych

koszt jednostki ciepła z podzielnika nakaloryferze

06.01.13, 19:08
witam
jaki jest koszt jednostki ciepła , mam podzielniki montowane przez firmę ISTA,
gdzieś słyszałem , że koszt jednostki to około 1 zł, , trochę dużo bo mam w domu na jednym tylko kaloryferze około 700 jednostek a grzeję dopiero od miesiąca....
Obserwuj wątek
    • gegx Re: koszt jednostki ciepła z podzielnika nakalory 07.01.13, 09:13
      Nie ma jednej ceny jednostki z podzielnika. Koszt jednostki jest ustalany dla każdego budynku indywidualnie. W uproszczeniu podzielniki wykazują jedynie % udział w zużyciu ciepła w całym budynku. Sumuje się wszystkie podzielniki i dzieli wartość zużycia ciepła z licznika przez tą sumę i dopiero wychodzi cena jednostki.
      • freitag23 Re: koszt jednostki ciepła z podzielnika nakalory 12.01.13, 12:16
        gegx napisał:
        Teoretycznie masz rację. Wszystko zależy od tego kto ustala wartość/cenę odebranego ciepła. W moim przypadku cenę jednostki ciepła pochodzącego z indywidualnego żródła ciepła należącego do PEC-u Katowice ustala się przy biurku administracji spółdzielni Górnik i aktuanie cena jednostki przyjęta do zapłacenia wynosi 3,20 zł i jest sześciokrotnie wyższa od ceny jednostki ciepła pochodzącego z zawodowej ciepłowni (0,60 zł). Przy prawie zerowych wskazaniach podzielników opłata za ogrzewanie 43 metrowego mieszkania wynosi 1500 zł'
        !00% stanowią koszty stałe i zmienne. Tyle płacimy od 7 - miu lat, pomimo ocieplenia budynku i najtańszego żródła ciepła jakim jest tzw kocioł z retortowym palnikien węglowym. Włączenie kaloryfera na jednoą godzinę kosztuje prawie 40 zł i jest 10 krotnie wyższ od orzewania elektrycznego. Taka jest rzeczywistość, żyjemy przecież w Państwie prawnym !
        > Nie ma jednej ceny jednostki z podzielnika. Koszt jednostki jest ustalany dla k
        > ażdego budynku indywidualnie. W uproszczeniu podzielniki wykazują jedynie % udz
        > iał w zużyciu ciepła w całym budynku. Sumuje się wszystkie podzielniki i dzieli
        > wartość zużycia ciepła z licznika przez tą sumę i dopiero wychodzi cena jednos
        > tki.
          • freitag23 Re: koszt jednostki ciepła z podzielnika nakalory 12.02.13, 12:57
            Nic nie przesadziłem, taka niestety jest koszmarna prawda.Za 1,66 jednostki - po korekcie - o wartości 4,77 zł (cena jednostki 2,86 zł) Spółdzielnia Górnik wraz z PEC Katowice zażądały 1580 zł. Róznica, czyli 99,999% to wg rozliczenia koszty stałe i zmienne !!!!. które, jak wiadomo każdemu uczniowi Liceum ekonomicznego, nie występują w żadnej kalkulacji kosztów Proszę zwróćić uwagę, że cena jednostki już jest 6 - cio krotnie wyższa od ceny ciepła dostarczanego z ciepłowni. Nasze ciepło pochodzi z indywidualnego źródła zanajdującego się w naszej piwnicy i powinno być jeszcze tańsze: poniżej 0,5 zł.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka