Dodaj do ulubionych

Kazimierz Kutz: Upust noworoczny

14.01.13, 18:25
Coraz słabiej Panie Kazimierzu. Już nawet nie potrafi nam Pan dogryźć. Pozdrowienia z Zagłebia ; )
Obserwuj wątek
  • montenero Kazimierz Kutz: Upust noworoczny 14.01.13, 18:37
   Poza Gierkiem wato pamiętać o innych Zagłebiakach jak np. Władysław Szpilman, Michał Spisak (to ten od hymnu olimpijskiego), Karol Adamiecki (macie uczelnie jego imienia w Katowicach) , Jan Ciszewski... a z żyjących Jacek Cygan, Robert Janson, Janusz Gajos i wielu innych...

   Akurat Zdzisław Grudzień urodził się we Francji a nie w Zagłebiu ale niech sie Pan nie martwi kiedyś postwimy Panu ławeczke na tym moscie z figurą Pana spoglądajacego na Sosnowiec szeroko zamkniętymi oczami ; ) A narazie życze zdrowia i wielu felietonów także o nas.
  • Gość: para w gwizdek Re: Kazimierz Kutz: Upust noworoczny IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.13, 00:09
   24 miliony na Romów, Niemców czy Kaszubów przy 31 miliardach na potrzeby armii ma się jak mrówka do słonia. I jak zwykle nie ma słowa o problematyce Ślązaków. Ponieważ uczeni lingwiści orzekli, że nie ma języka śląskiego - nie ma tym samym Ślązaków. Nie istnieją.

   No to słabo ,słabiutko we w tym parlamyncie sie napinocie panowie posłowie i senatory od spraw Kultury i Środków Przekazu oraz Praw Człowieka, Sprawiedliwości i Petycji.
   Mieliście udowodnić ,że Ślązak boł i jest i bydzie !!!
   No i co? Co z tymi dowodami?
   Kombinujecie , diety bierecie ,a Ślązoki boroki wierzą w te gruszki z puszki.
   Robicie im miszung w głowach po to aby samym bywać na polskich salonach,witać się z prezydentami,tytułować się, oglądać na ekranie telewizora .
   Głosują na was za te chwalby wyższości śląskiej nad polską i zdaje się, że wierzą w to.
   Pan dobrze wie quo vadis ??
   Mnie się wydaje ,że Oni już Panu nie wierzą i że nadeszła pora ,by aby
   schować się do swojej izby , jak wtedy w Sylwestra i bery i bojki pisać o tzw 'poltoniach'.
   Lepiej byłoby zostawić w spadku uśmiech,słońce i radość niż zawiść,krew , łzy i larmo jak pieron.www.ipla.tv/Oberschlesien/vod-5640735 J
   Jak te sympatyczne chłopaki i ten zabójczy tekst.
   Czy Pan to słyszy ,czy Pan to rozumie?
   Ja rozumiem i jakoś mi jeszcze smutniej .
  • erka-4 Kazimierz Kutz: Upust noworoczny 15.01.13, 07:16
   cytat z p.Kutza:

   Gdyby chcieć nazwać tendencje, które wyłaniają się z tych liczb, to - na moje oko - najwięcej pieniędzy idzie na modernizację w gospodarce i umacnianie instytucji państwowych.

   ...i prawidłowo,to są odpowiednie priorytety,silne państwo i silna gospodarka.

   Najwięcej pieniędzy - ponad 31 miliardów - idzie na obronę narodową, najmniej zaś - 118 milionów - na "wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne", ale z sumy tej ponad 94 miliony zabiera Fundusz Kościelny. Oznacza to, że wydatki na mniejszości narodowe i etniczne to najmniejsza pozycja - 24,364 miliona złotych - w całym budżecie. To margines marginesu, i tak też na komisji jest traktowany.

   ...budujemy nowy Świat,BEZNARODOWY,po co tracić pieniądze i siły na głupoty narodowe.
   Panie Kaziu nie bądz pan zacofany.

  • erka-4 Kazimierz Kutz: Upust noworoczny 15.01.13, 07:44
   cytat:


   na placu boju pozostał Edward Gierek, niewątpliwie osoba najwybitniejsza - swego czasu głowa państwa można powiedzieć - która ważyła na losach kraju.

   ...Edziowi najbardziej na sercu leżał dobrostan Śląska i Ślązaków.więc o co żale panie Kaziu ?
   Nawet pozwolił wyjechać wielu takim,którym podobał się raj na ziemi.

   Cały tekst: katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13199450,Kazimierz_Kutz__Upust_noworoczny.html#ixzz2I1XcvRWu
  • andy_1 slonzok i zagłębiok... 15.01.13, 08:55
   mogą się spierać i po ryju walić ale i tak się na koniec napiją... a podgrzewanie waśni leży w interesie wyłącznie tych, którzy nie mają innych zajęć, siedzą, pierdzą w stołki, piszą bzdety i marzą o WIELKICH DOTACJACH na wielki naród śląski, oczywiście tak, aby jak najwięcej z tych WIELKICH DOTACJI trafiło pod ich kontrolę... Muzea, fundacje, galerie, sale imienia, parki ku czci, pomniki i imprezy rocznicowe, przy któyrych pożywi się cała familia... a prawdziwe ślonzoki zostaną z ręką na kutasie, tak jak to było, jest i będzie, za Buzka, za Gierka (sorry, to nie nasza wina że Girek z Zagłębia) i za kogo tam chcecie.... Niestety, nie mocie Korfantego XXI wieku, bracia zza Brynicy....
   • Gość: fixum dydrymał Re: slonzok i zagłębiok... IP: *.rudcom.pl 15.01.13, 09:02

    andy....nic nowego, ni wysilaj się, klasyk gatunku natchniony penisem już wcześniej dokonał syntezy tej spraw...
    .................................................................


    Autor: firiduri 30.04.12, 22:54

    Kręcisz się tu i wiercisz, ale te problemy to już nie "tfoja" broszka. Ty za parę zbutwiałych papierów zrobiłeś z siebie farbowanego dojczlanda. Nawet ci nie przyjmą do tych Niemców z Opola, kutasie.
    • andy_1 Re: slonzok i zagłębiok... 15.01.13, 09:35
     ...jeśliby ślązacy chcieli być u Niemca, to by trzech powstań nie robili... to, że wielu wyjechało na papierach - to wynika z ekonomii a nie z tego, że Śląsk to Niemcy... i wszyscy to rozumieją z wyjątkiem tych, co im to nie pasuje... zagłębioki nie wychylają się z "zagłębiowskością" bo nie ma o co robić zamętu, ale też czemu mają udawać, że ich nie ma... a tu przychodzi taki, co sam stawia bariery i pyskuje, że tablica stanęła i to powitalna... albo w rajchu siedzi, zasiłek bierze i udaje jaki to on Ślązak... i marzy, że jak nastanie Niemiec, to go Oberschliessenleiterem mianuje...
  • Gość: J. Furgoł Re: Co by nie powiedzieć IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.13, 09:56
   o Gierku, to jednak wybudował w Katowicach Spodek- czyli coś orginalnego .
   Pamiętam jak za jego czasów ( lata 70 te) w soboty w TV leciały NRD - owskie programy: Halo tu Berlin( oczywiście wschodni), Zmiana Wachty, Telewizyjny Music Holl . A tam gwiazdy pierwszego formatu: Bonny Tailer, Afric Simone, Bony M, Suzi Quatro. A z niemieckich - z DDR : zespół Karat , Regina Toss , Frank Scheibel i inni. .
   Edward Gierek nie przyszedł do Polski ze wschodu jak większość tych wszystkich komunistów, tylko z Zachodu.
   • cirano Re: Kazimierz Kutz: spust noworoczny, na hajotka. 17.01.13, 22:00
    Ten most, Panie Kutz, skadinad przeklety, byl swiadkiem pewnego wydarzenia w latach bodajrze 20-tych, kiedy budowano linie tramwajowa laczaca Katowice z Altreichem. Zaglebiaki budowali ja wspolnie z slaskimi "bracmi" od poczatku w Chorzowie, do tego wlasnie mostu. Kiedy miano przekroczyc granice, w nastepny dzien zostali "bracia slascy" na tym moscie przywitani przez uzbrojonych w siekiery, lomy, lancuchy "braci zaglebiowskich". Odtad tylko my budujemy te linie, sami - bylo haslem dnia!
    Bolesna sprawa bo roboty bylo "jak na lekarstwo", ale co bylo robic, Slonzoki stali sie elwrami. Incydent nie zostal jednak zapomniany, bo sam uslyszalem te historie dopiero w latach70-tych, od zgorzknialych ktorzy tamta historie 40 lat w sercach nosili, ale opowiadali tylko zaufanym bo szerszy rozglos grozil "smiercia lub kalectwem". Milicja w Katowickim rejonie wtedy, to prawie w 100% Zaglebiaki a oni zostawili wiele podlych, krwawych sladow

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka