Dodaj do ulubionych

Kurtyna opadła. Wzlot i upadek Śląskiego Teatru...

23.01.13, 22:12
co tu komentować...z artykułu wynika że teatr już jest artystycznym trupem...
pewnie że szkoda, ale jeśli tak to wyglądało jak tu napisane to może faktycznie niech ostatni zgasi światło bo pudrowanie i reanimacja trupa nic tu nie da, nawet jak Żakowski i Środa chcą inaczej.
Obserwuj wątek
  • Gość: Jackass Re: Kurtyna opadła. Wzlot i upadek Śląskiego Teat IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.13, 22:50
   Co to za tłumaczenie się niewiedzą? Kpina androida!

   W końcu to artysta, może regularnie wydawać swoje pink money na taksówki, w których zapewne lepiej kontempluje kolejne niezrealizowane choreografie na wszystkich dobrych tancerzy, którzy zdążyli uciec przed demistyfikacją. I z tego należy się cieszyć, z demistyfikacji postaci, która nigdy nie zdoła spojrzeć na to inaczej niż przez pryzmat swej klinicznej i szkodliwej dla środowisk kultury megalomani.

   • Gość: Ania z Zielonym Kurtyna opadła. Koniec teatru bez bólu. IP: 91.222.73.* 23.01.13, 23:07
    W Bytomiu nie ma miejsca na taki teatr. Nie było też miejsca dla Kroniki w nowoczesnym wydaniu. Wpadki finansowe zdarzają się wszędzie (np. w Zabytkach, urzędach skarbowych, bankach). Ale tych instytucji się po wpadce finansowej nie likwiduje. Ściga się lub nie osoby odpowiedzialne, a działalność jest kontynuowana. Teatr można spokojnie zlikwidować. Lud, plebs, itd. nie potrzebuje takich zbytków. Licealiści, studenci chodzili na spektakle, ale drzwi nie szturmowali. Nie jesteśmy Berlinem, Pragą, Warszawą, Krakowem, tylko peryferiami cywilizacji.
    • kovac2 Re: Kurtyna opadła. Koniec teatru bez bólu. 23.01.13, 23:23
     tylko, że to był teatr autorski więc bez Łumińskiego nie ma racji bytu, a z pewnością nie w dotychczasowej formule. Panu redaktorowi z kolei radziłybm już odpuścić z tym BMW i "budującymi postać" wtrętami o więśniactwie złego dyrektora. Wszyscy już dawno zauważyli, że bajka o złym wilku i dobrym choć naiwnym chłopcu (niestety, nie z prowincji), który został królem to w tym przypadku nieodowiedni gatunek literacki i zdecydowanie nie wzrusza. Pytanie gdzie była prasa, obywatele tej czy innej kultury gdy w teatrze dzialo się źle- nie tylko zarządczo bo o tym nie wszyscy usieli wiedzieć, ale artystycznie. A prawda jest taka, że równia pochyła zaczęła się parę ładnych lat temu...
     • jazmig Z cudzego każdy jest bogaty 24.01.13, 07:27
      Facet szastał forsą podatnika na lewo i prawo, jakby to były jego prywatne pieniądze. Niech go finansuje GW, skoro tak namolnie go broni.
  • Gość: sqro Re: Kurtyna opadła. Wzlot i upadek Śląskiego Teat IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.13, 01:25
   Zawsze w sporze sa co najmniej 2 strony i każda ma swoje racje, ale ewidentna hipokryzja rzecznika władz miasta stawia pod ogromnym znakiem zapytania ich wiarygodność.

   Miasta z prawie 20-procentowym bezrobociem nie stać na utrzymywanie takiej instytucji.

   I jak sie ma w tym kontekście dotowanie klubu piłki kopanej w którym obecny prezio był prezesem ?
   Już przekazano 2mln mówi sie o kolejnych 3-4.
   • Gość: max Re: Kurtyna opadła. Wzlot i upadek Śląskiego Teat IP: *.static.contabo.net 24.01.13, 05:12
    Śląsk daje i Śląsk odbiera - tutaj wyrafinowane formy kultury nie mają wielkiego znaczenia. Niezależnie od wszystkiego, dlaczego nikt z samorządowców dużo, dużo wcześniej nie zadbał o rzetelną pomoc w prowadzeniu Teatru Tańca? Przeraża ta śmierć kultury.
    • Gość: lauba Re: Kurtyna opadła. Wzlot i upadek Śląskiego Teat IP: *.centertel.pl 24.01.13, 07:58
     dlaczego nikt nie kontroluje Stowarzyszeń zakładanych przede wszystkim w celach wyciągnięcia pieniędzy z Unii lub Samorządów.Samorządy dają pieniądze,ale na co są wydawane,to już ich nie interesuje. W pobliskim Chorzowie, na co są przeznaczane pieniążki przez Stowarzyszenia też Miasto nie kontroluje.A jak jeszcze są to Stowarzyszenia powołane przez radnych,to już wcale.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka