Dodaj do ulubionych

Hakerzy podają się za policję i blokują kompute...

04.04.13, 09:46
"Nowy wirus" - hahaha! Jasne, nowy... Oczywiście wewnątrz artykułu już jest inny tytuł ale na stronie głównej tabloidu jest syf.
Obserwuj wątek
    • rabbinhood Ubuntu zaprasza 04.04.13, 10:05
      Każdy powód aby zacząć przygodę z Ubuntu 12.04 Long Term Support jest dobry. Nie musisz się martwić że coś się pokitra. Zawsze jakby coś , możesz wejść na forum Ubuntu i odnaleźć receptę na ewentualne problemy techniczne. Sam uzywam i polecam. Nic nie kosztuje.
          • tekameka Prosty sposób na usunięcie wirusa "policyjnego" 05.04.13, 09:26
            czytam te wasze wypociny - nie osłabiajcie, ostatnio usuwałem z 2 komputerów,
            tylko 1 osoba wspomniała o Combofix, który usuwa śmiecia w 100%
            oto rozwiązanie:
            Uruchom komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i z pamięci przenośnej uruchom program antywirusowy Combofix w celu usunięcia wirus policja.

1. Na innym komputerze pobieramy Combofixa , wgrywamy na pendrive ze zmienioną nazwą łatwą do zapamiętania np: 1234aa.exe

2.Wkładamy pendriv'a do naszego chorego komputera i uruchamiamy tzn: startujemy od początku Windowsa (nie z uśpienia) aby usunąć wirus policja.

3.Po włączeniu naciskamy kilkukrotnie F8 tak aby pojawiło się na czarnym tle białe napisy z wyborem opcji uruchomienia.

4.Wybieramy "Uruchom w trybie awaryjnym z paskiem poleceń"

5.Po uruchomieniu możemy w pasku wpisywać polecenia do wykonania - teraz należy poszukać literki pod którą zamontował się nasz pendrive.Dla Windows 7 najczęściej to bedzie F:/ dla Xp to litera następna po wszystkich naszych parytycjach plus CD-rom - jeśli 2 parytycje dysku c: d: plus CD-rom E: to nasz pendrive jest też F: w pasek poleceń wpisujemy zatem: F:/1234aa.exe i czekamy. Jak skończy się skanowanie restart i radość z usuniętego wirusa. Po odwirusowaniu i ponownym rozruchu czasem trzeba usunąć ręcznie planszę z komunikatem.
            /z neta/
            www.maxkomputery.pl/pl/komputerowy-newsletter/wirus-policja--usuwanie-blokady-komputera-przez-policj.html
            warto JUŻ pobrać ten plik i mieć go na pendrivie
            • parasema Re: Prosty sposób na usunięcie wirusa "policyjneg 13.04.13, 22:13
              Potwierdzam - ComboFix załatwił sprawę, tylko trzeba istotnie uruchomić tryb awaryjny z wierszem poleceń, w zwykłym trybie awaryjnym komputer będzie się restartował.

Tzw. ratunkowe płyty CD od producentów antywirusów nie zadziałają (niczego nie wykryją), chyba, że ich producenci już je zaktualizowali - wirusik głupi nie jest, i się zachomikuje.

Co do Ubuntu, to nie trzeba wirusa, żeby się wyłożył - sam to swietnie robi, i to od lat (sprawdzam go regularnie gdzieś tak od wersji 6, czy 7) - ostatnie jego wcielenie zainstalowałem niedawno na HP Pavillion DV7000 (tak wiem, wiem, głupi byłem kupując tego dziada :-)) no i Ubuntu nie zawiódł mnie - znów się skaszanił, zaraz po instalacji - jakiekolwiek kliknięcie na dowolną ikonę w pasku powoduje wyświetlanie na ekranie pasków i maziaków, tak, że nie idzie nic zrobić - normalka.
              Jeśli już, to PCLOS - ten przynajmniej działa.
    • ubrana_prawda Też to miałem w komputerze i oto jak sobie poradzi 04.04.13, 12:08
      łem. Otóż uruchomiłem funkcję przywracania systemu i cofnąłem komputer do przedostatniego punktu przywracania systemu (za pierwszym razem się nie udało). Później uruchomiłem program antywirusowy Avast w trybie pełnego skanowania (parę godzin to trwało) i wywaliłem zarażone wirusami pliki. W Viście ta funkcja jest w panelu sterowania w dziale Centrum kopii zapasowych i przywracania. Konieczne może się okazać wcześniejsze uruchomienie komputera w trybie awaryjnym.
    • aum Hakerzy podają się za policję i blokują kompute... 04.04.13, 20:49
      Co za dyletant z autora. PISZEMY: Cracker, NIE haker. '...stawianie znaku równości między hakerami, a włamywaczami sieciowymi CRACKER, (co jest w mediach praktyką nagminną) jest błędne. ...haker to komputerowy pasjonat o dużej wiedzy, który nie wykorzystuje jej do szkodzenia innym. Crackerem natomiast określają osobę łamiącą zabezpieczenia w celu dokonania przestępstwa (np. kradzieży danych osobowych z serwera).
      Do szkół ''redachtory''.
    • Gość: dezel Umarłem ze śmiechu IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.13, 21:08
      Algorytm usuwania
      1. Odpiąć sieć
      2. Wystartować kompa
      3. Wyszukać plik o nazwie gsdagdsagsda.exe i go usunać z dysku i rejestru windows
      4. Skanerem procesów uruchamianych na starcie wyszukać plik konfiguracji i startu Śmiecia (zawiera slowo *garth* ) i go usunąć
      5. Zgarnąć uśmiech, kawę lub piwo za usługę
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka