Dodaj do ulubionych

Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tenneco

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.06, 22:49
i dobrze. kto sra to niech i sprzata. jesli to nie uwlacza paniom ktore tam
pracuja to jak ma uwlaczac tym ktory tam po scianach mazali. niestety
niektorych trzeba uczyc porzadku w ten sposob. jesli dyrektor sam bedzie to
robil jak obiecał i dotrzyma slowa to uwazam ze nie ma sie o co rzucac.
Obserwuj wątek
    • Gość: tyuok Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.bsb.vectranet.pl 25.10.06, 01:43
      Doprawdy szkoda słów XXI wiek, międzynarodowa firma i ludzie nie potrafią z
      cywilizowanej toalety korzystać.
      • Gość: andrzej Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.eranet.pl 25.10.06, 17:49
        Najbardziej bulwersujący jest wciąż wysoki poziom bezrobocia w Polsce, bo ciężko
        użyć argumentu, że jak się nie podoba, to należy wybrać inną robotę...

Jeśli ktoś uważa, że sprzątanie po sobie uwłacza czyjejkolwiek godności, to
        chyba żyje w komuniźmie.
        • seroo1 Wyrazy poparcia i uznania dla właściciela !!! 25.10.06, 19:08
          • Gość: rodak Re: Wyrazy poparcia i uznania dla właściciela !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:10
            właściciela?....czasu po skończonej pracy..... czy zakładu.
            • Gość: eryk Poziom cywilizacyjny poznaje się po toaletach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:34
              Niestety, prawda jest taka że, spora część ludzi to hołota - nie umieją
              korzystać z ubikacji, nie myją rąk po wyjściu z toalety - wokół siebie tworzą
              chlew. Czas z tym skończyć. Wychowanie jednak wynosi się z domu, drodzy
              rodzice...
              • Gość: rodak Re: Poziom cywilizacyjny poznaje się po toaletach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:37
                Uwarzasz że jak nie ja zafajdałem klop to i tak ja go muszę myć? Spróbuj
                sam...kretyn
                • 3krotek Re: Poziom cywilizacyjny poznaje się po toaletach 25.10.06, 20:37
                  > Uwarzasz że jak nie ja zafajdałem klop to i tak ja go muszę myć? Spróbuj
                  > sam...kretyn

Sprzątnij klop i weź się za naukę ortografii głąbie
                • Gość: mateusz a. Re: Poziom cywilizacyjny poznaje się po toaletach IP: *.acn.waw.pl 25.10.06, 23:45
                  Gość portalu: rodak napisał(a):

> Uwarzasz że jak nie ja zafajdałem klop to i tak ja go muszę myć? Spróbuj
                  > sam...kretyn

To sprzątniesz po koledze. Jak dowiesz się, kto nasrał, możesz mu zwrócić uwagę,
                  zrobić lanie albo powiedzieć szefowi, żeby go wywalił. Proste.
                  • Gość: MMMM RURY IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 23:48
                    PISZESZ ZE RULU SA SPOKO A CO ROKU 5 KILOMETROW SIE TRACI
        • Gość: Gorol Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.bielsko.dialog.net.pl 26.10.06, 21:10
          Sprzątanie po sobie nie uwłacaz mojej godności sprzątanie po kimś i
          odpowiedzialność zbiorowa uwłacza mojej godności,jeśli czytałeśbllog to wiesz o
          czym piszę
      • Gość: Kasia Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.aster.pl 25.10.06, 17:55
        1. W firmie T. pracuje kilku /nastu pracowników którzy nie potrafią
        cywilizowanie korzystać z toalety. Należałoby ich wyłapać i ukarać.

2. Fira T. jawnie łamie prawo stosując tzw odpowiedzialność zbiorową i karze
        całą załogę nakładając na nich karnie dodatkowy, bezpłatny obowiązek pracy dla
        firmy w postaci czyszczenia toalet.

3.Firma T jawnie łamie kodeks pracy każąc pracować za darmo dodatkowo
        pracownikom po godzinach wykonując pracę ,za którą normalnie musiałaby zapłacić
        sprzątaczkom. Powołując się na moralność i wychowanie , zwyczajnie oszczędza
        tysiące złotych.
        Szef czy własciciel firmy może spokojnie sprzątać kible, o ile to jego firma.
        • Gość: Wlodek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.aster.pl 25.10.06, 19:34
          Sprzataczki sa ale pracownicy tam to brudasy sa potworne-uzywaja sobie, bo
          sprzataczka posprzata (nie maja szacunku do jej pracy), najsimelej sobie
          poczynaja w kuluarach toalety pewnie ci ktorzy od sprzatania sie najbardziej
          wymiguja, bo to za darmo i w ogole. Gdyby kazdy dbal o porzadek nie byloby
          prawie co sprzatac.

To uczy szacunku do pracy i do firmy. Brawo, wiecej takich szefow.
          • 3krotek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 20:40
            > poczynaja w kuluarach toalety

Dobre :))))))))))))
            Dobrze jest znać znaczenie wyrazów, których się używa:)
        • Gość: pracownik Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.w83-198.abo.wanadoo.fr 25.10.06, 21:35
          Szkoda, że nie ma zdjęć, które całej Polsce pokazałyby jak ubikacje w naszej
          firmie wyglądały wcześniej, jak kilku niewychowanych ludzi potrafi całej załodze
          uniemożliwić korzystanie z ubikacji. Jeżeli dzisiaj dziennikarka gazety szuka
          sensacji, powinna się skupić na znalezieniu ludzi, którzy sprowokowali cały
          problem. Powinno się znaleźć takiego człowieka i spytać przed całą firmą,
          dlaczego rozmazuje odchody po ścianach!!!
          • mniammniam3 To pewnie ktoś nienormalny 25.10.06, 23:33
            Jeśli paskudzenie tej toalety polega na rozmazywaniu odchodów po ścianie, to
            jestto sprawka najprawdopodobniej kogoś psychicznie chorego. Gdzieś czytałem o
            takim zboczeniu czy wynaturzeniu polegającym na takich właśnie zachowaniach.
            Powinno się go zidentyfikować i odesłać na leczenie, a nie zmuszać całą załogę
            do usuwania tej twórczości malarskiej.
            • ekobuduj Re: To pewnie ktoś nienormalny 26.10.06, 02:51
              W tym momencie już nie zdzierżyłem. Piszesz totalne bzdury.
              Prawdopodobnie jesteś na tyle młody, że nie pamiętasz realiów życia w PRL-u.
              Tylko to może Cię usprawiedliwiać, bo rzeczywiście - ma prawo się to nie
              mieścić w głowie.
              Niestety - rozmazywanie ekskrementów po ścianach było za komuny zjawiskiem dość
              powszechnym w "toaletach" - np. na dworcach kolejowych lub zakładach pracy.
              Skąd to się brało. A stąd, że był to po prostu sposób podcierania tyłka u co
              mniej ucywilizowanej części społeczeństwa. Niestety - nikt nie wpajał tym
              ludziom elementarnych zasad higieny.
              Może co młodsi nie będą w stanie tego pojąć, ale tak w istocie było. Obecnie -
              jest nieco lepiej, ale - jak widać z artykułu, nadal jeszcze trwa taki sposób
              pojmowania higieny.
              Cofnę się znów do okresu komuny.
              Papier toaletowy był rarytasem, by go kupić urządzało się wręcz polowania. Gdy
              zobaczyło się człowieka niosącego na ramieniu nanizany na sznurek wianek z
              rolek papieru - od razu człowiek pytał delikwenta - "gdzie rzucili papier", by
              zostawiwszy wszystkie inne sprawy, natychmiast podążyć w to miejsce, by stać
              się "szczęśliwym" posiadaczem tego "luksusu".
              Słowo "rzucili" jest tu prawidłowo użyte - wówczas tak się określało dostawę
              jakiegokolwiek potrzebnego ludziom - towaru. (Mydła, proszku do prania i wielu
              innych artykułów). Był czas, że proszek do prania i mydło było również na
              kartki.
              Dlatego w toaletach rolę papieru toaletowego pełniły gazety.

Wracając zaś do "rozmazywania" po ścianach - ta praktyka wywodzi się stąd, że w
              zwyczaju wielu ludzi (z reguły na wsiach) było załatwianie potrzeb
              fizjologicznych na dworze, w najlepszym przypadku do podtarcia tyłka używając
              trawy lub liści. Niestety - część wolała podetrzeć się ręką, by ją potem
              wytrzeć o co popadło.

Odnosząc się zaś do postów, krytykujących szefa tej firmy za wprowadzanie
              odpowiedzialności zbiorowej. Niestety - innej drogi nie ma. Dlatego, że nie
              jesteśmy społeczeństwem umiejącym działać zbiorowo.
              Nalepiej to widać, gdy kilku chuliganów np. w autobusie lub na przystanku
              zaczyna bić którąś z osób. Reszta ludzi udaje, że tego nie widzi i odchodzi jak
              najdalej. Ktokolwiek miałby chęć pomóc - boi się, bo wie, że nikt z pozostałych
              nie przyjdzie mu z pomocą.
              A rozwiązanie jest takie proste. Tylko wymaga zachowania okreslanego jako
              społeczne. Zero tolerancji dla jakichkolwiek wybryków. Tego u nas nie ma.
              Tymczasem - ci chuligani testują, jak daleko mogą zajść w terroryzowaniu ludzi.
              I jeżeli sami się nie nauczymy, że tylko taką drogą sami sobie przywrócimy
              bezpieczeństwo - to będzie z tym coraz gorzej.

Wracając zaś do tematu "rozmazywanych ekskrementów" - w toalecie zakładu pracy.
              Sam tego doświadczyłem praktycznie, obejmując w 1990r kierowanie małym zakładem
              z dwudziestoosobową załogą. Pierwsze - co zrobiłem - to wyremontowałem toalety,
              tworząc ludziom standard, jaki dziś jest już chlebem powszednim.
              Niestety, ludzie nie potafili tego uszanować. Mimo, że zakład był w Warszawie,
              gdzie ludzie powinni grzeszyć nieco większą kulturą bycia, tu też wśród załogi
              były osoby z opisanym wyżej sposobem pojmowania higieny osobistej.
              Dlatego postąpiłem nieco podobnie. Przede wszyskim zlikwidowałem etat
              sprzątaczki. W zamian każdy z pracowników dostał dodatek do pensji, z wymogiem
              zbiorowego utrzymania czystości (bez dyżurów).
              Za to wprowadziłem odpowiedzialność zbiorową.
              Ponieważ korzystałem z tej samej toalety - widziałem jaki jest jej stan.
              Jeżeli stwierdziłem chlew, a co gorzej "g" na ścianie - cała załoga traciła za
              dany miesiąc ów dodatek. A była to istotna kwota, sporo większa niż wynikałoby
              to podzielenia pensji sprzątaczki na całą załogę.
              Skutek był bardzo szybki. Załoga sama znalazła delikwentów, którzy to robili.
              Od następnego miesiąca już się to nie powtórzyło.

INNEJ DROGI NIE MA.

A jeżeli ktoś pisze, jak to uczyniła wyżej jedna z czytelniczek -
              żądając "wyłapania" sprawców - to znaczy, że raz - jest pozbawiony wyobraźni,
              (proszę niech pani napisze - w jaki sposób pani by to zrobiła? I jeżeli będzie
              w tym sens - w co wątpię - to kto ma ponieść tego koszty)
              A dwa - taki człowiek jest istotą antyspołeczną, mającą wszystko "gdzieś",
              która potrafi tylko gadać, natomiast woli nic nie robić. Niech to się zrobi
              samo.

I to by było na tyle,
              • pinia1a Jak zwykle wszystkiemu winien PRL... 26.10.06, 09:37
                ....jak można pisać takie bzdury, że za PRL-u z powodu braków papieru
                toaletowego /co miało miejsce głównie w latach 80-85:w stanie wojennym/ ludzie
                rozmazywali ekskrementy po ścianach.
                Chyba tylko jakiś wsiok możwe tak pisać. Prawda jest, ze nasze toalety nigdy
                nie grzeszyły czystością ale bez przesady. Kultura osobista ludzi dziś jest
                jeszcze gorsza niż wtedy. Ci co tak naprawde nie pamiętają całego okresu PRL
                tylko jego marny wycinek tałatajstwa z okresu "Solidarności" mogą wypisywać
                takie oszczerstwa. Najlepiej wszystko zwalić na PRL, bo tak jest dziś
                wygodnie "solidaruchom" i ich potomnym!
                • polska_baba Jak nie masz o czyms pojęcia - to nie pisz 26.10.06, 11:30
                  Wymądrzasz się, a pewnie masz dwadzieścia parę lat i tak na prawdę niewiele
                  wiesz o PRL-u.
                  Brak papieru toaletowego w PRL był premanentny przez cały okres istnienia tego
                  ustroju. Jak gdzieś 'rzucili', stało się w kolejce godzinę (na szczęście
                  kilometrowa kolejka posuwała się dość szybko, bo nikt nic innego nie kupował), a
                  potem cała ulica paradowała w wieńcach z 10 rolek papieru nanizanych na sznurek
                  (10 - bo więcej ekspedientki nie sprzedały, a mniej nikt nie kupował). W
                  zakładach pracy dostawało się przydział papieru i każdy trzymał to w biurku lub
                  szafce z rzeczami osobistymi (w toaletach papieru nie było, bo zdesperowany
                  naród natychmiast go kradł), w toaletach publicznych był wydzielany po kawałku
                  przez babcię klozetową, najczęściej za dodatkową opłatą.
                  Tak było w miastach, wieś praktycznie takiego wynalazku jak papier toaletowy nie
                  znała - w użyciu były gazety.
                  A wracając do artykułu - pracodawca łamie prawo, zmuszając ludzi do dodatkowej
                  pracy po godzinach za darmo. Inspekcja pracy powinna się wtrącić.
                  • Gość: Kargul i Pawlak Na Barykady ludu roboczy ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 16:13
                    Tekst:

Na barykady, ludu roboczy,
                    czerwony sztandar do góry wznieś!
                    Śmiało do boju wytęż swe ramię,
                    Bo na cię czeka zwycięstwa cześć.

Refren

Młoty w dłoń!
                    Kujmy broń!
                    Miotnie stal
                    czerwoną iskrę w dal,
                    żar iskry tej
                    tli w piersi mej!
                    Powstań zburz,
                    Pobudka gra nam już!
                    Pobudka gra nam już!

Rycerze pracy, rycerze ducha,
                    dziś nam do boju już nadszedł czas.
                    Na barykady! Niech bunt wybucha!
                    Pobudka dziejów już wzywa nas.

Młoty w dłoń...

Zagrzewaj siostro do walki brata,
                    aby do boju odważny był,
                    by wydarł wolność, co w ręku kata,
                    aby dla sprawy pracował, żył.

Młoty w dłoń...

Cześć Lassalowi, Marksowi sława,
                    Precz z burżuazją, ludowi cześć!
                    Niech do szeregu każdy z nas stawa,
                    by ich naukę wszędy nieść!

Młoty w dłoń...

Hańba więc carom, panom - naszym zdziercom,
                    co dziś się z nędzy naigrywać śmią,
                    hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
                    co lud tumanią i z niego drwią.

Młoty w dłoń...

Na barykadach sztandar powiewa,
                    czerwone godło - wszak to nasz znak!
                    Śpieszmy się bracia, już wróg przybywa,
                    wyciąga szpony jak drapieżny ptak.
                  • Gość: rodak Re: Jak nie masz o czyms pojęcia - to nie pisz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.06, 23:10
                    gościu....jesteś debil
              • Gość: bs Re: To pewnie ktoś nienormalny IP: 136.8.152.* 26.10.06, 10:48
                Świetne rozwiązanie problemu. I nikt nie powie, że za darmo i po godzinach musi
                sprzątać kible.
              • Gość: Docent Re: To pewnie ktoś nienormalny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 16:10
                Przypominam ,że wprowadzanie tzw odpowiedzialnośći zbiorowej sięga haniebnych
                czasów totalitarnych.A może to z sentymentu do ubiegłego systemu ?.
                Praca w Tenneco = słynnej orwellowskiej przypowiastce Rok 1984 i Folvark
                Zwierzęcy.Proszę zapytać tych wybitnie inteligtnych majstrów Sobika i Cieslicka
                ,czy lektura powyższa niejest im obca (o ile oni wogóle w życiu jakieś książki
                przeczytali)

To tak My tej drugiej Japoni nie zbudujemy :-(
        • Gość: klonpvv Ukarac IP: *.in-addr.btopenworld.com 26.10.06, 00:03
          Ukarac szefa za lamanie prawa. Bic brawo za pomysl.
          Po trochu czarnego i bialego.
          Ide o zaklad ze w umowie jest zapis
          "oraz wykonywac inne polecenia" albo cos kolo. Wiec nikt nie kaze im robic
          czegos czego w umowie nie ma.
      • Gość: Sprzątaczka z Tenn kultura wpisow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 19:35
        Ludzie powinniśmy się cieszyć ,że powstało te forum.
        Pewnych brudów nie udało się wyprać w naszej firmie.
        Więc może teraz je wspólnie wypierzemy ?

Jak do tej pory żaden z kierowników i brygadzistów nie zaprosił nas
        do wspólnej dyskusji nad przyszłym kształtem losów naszej firmy.

Owszem ,wypowiadało się tutaj kilku majstrów ale tylko we własnym interesie.
        Pochlebiajac sobie nawzajem.Merytorium poziomu ich wpisów było na poziomie
        zerowym.Dodam,że zwykli pracownicy pisali z większą kulturą osobistą dbając o
        formę gramatyczną i ortograficzną,niż niejeden tu kierownik.Co utrzymuje mnie w
        przekonaniu,że tak naprawdę poziom naszej kadry kierowniczej jest niski.

Pozdrawiam
        Sprzątaczka z Tenneco

P.S

Pewnie decyzje już zapadają w zaciszu gabinetu Mrozka i Pawlika.
        Więc kto czuje sie zagrożony niech śmiało pisze.

Wygramy teraz albo przegramy na zawsze.

Do walki !

• 12x1 Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 05:59
      az oczy przetarlam ze zdziwienia
      dorosli ludzie a nie umieja sie wlasciwie zachowac w toalecie
      kto ich nie naucyl tego
      i jeszcze na dodatek sie buntuja
      ale tak na marginesie
      to wiele szczegolnie mniejszych
      sprywatnych zakladow
      obowiazki sprzataczki sceluja [w ramach oszczednosci]
      na pracownikow
      teraz liczy sie tylko zysk.....
      • Gość: czysty Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 217.153.83.* 25.10.06, 06:48
        100% poparcia dla szefa! Pospolity plebs s r a na deske, maze po scianach g o w n e m, szczy po podlodze i nagle "uwlacza jego godnosci sprzatanie kibla". Brawo szlyjzjerstwo.
        • Gość: ewa Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 213.227.102.* 25.10.06, 07:23
          Bardzo podoba mi się ten pomysł! A tak w ogóle to zawsze mi mówili, że to
          damskie toalety są okropne do sprzątania ;)
        • hanys.ss Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 16:13
          Gość portalu: czysty napisał(a):

. Brawo szlyjzjerstwo.

te gorol od niemieckich slonzokow raus !
      • Gość: LOBO Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 11:02
        KIEROWNICTWO WIE KTO OBSRAŁ KLOPY ALE NIC W TYM TEMACIE NIEZROBIONO ZATAJONO TO
        WYRAZNIE PRZED SZEFEM ALBO SZEF TEZ WIEDZIAŁ KTO TO BYŁ POPROSTU BYŁO IM TO NA
        RĘKE
        • Gość: Gorolka Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 212.160.159.* 27.10.06, 11:27
          Powołajcie Komisję Śledczą, która ustali winnego, tej "gó..anej afery"
      • Gość: screen Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:41
        Widze, ze Pani Zdziwiona juz potrafi "wlasciwie zachowywac sie w toalecie".

Polecam zatem, lekture dwoch hasel z encyklopedii:
        cesja
        1. «zrzeczenie się swoich praw do czegoś na rzecz innej osoby»
        • cedent • CEDOWAĆ

celować I
        1. «mierzyć do celu»
        2. pot. «starać się trafić na jakiś moment»

A co oznacza scelować, to nie wiem :>

Pani Zdziwiona Yntelygentko
      • Gość: zrozpaczona Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.leon.com.pl 25.10.06, 20:43
        LUDZIE czy wy nie macie innych problemów, to już jest wstyd żeby gazety pisały
        o zasranych ubikacjach, to było zawsze i będzie dalej, w każdej szkole nie
        mozna wejść do wc - uczymy sie tego w naszym kraju od małego - kto ma troche
        godności wie do czego służy ubikacja ten drugi może nie - ale czy to jest temat
        do gazety - mnie jest wstyd za tego właściciela i tych wszystkich pracowników
        którzy sie podpisują pod tym artykułem.
        Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: kolega Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 20:48
          to niech kradna bi kradli i kradna dalej to zostawmy to bo to wstyd???

pomysl co piszesz b troche prawdy napisali ludzie majacy stycznosc z prawda i
          juz hallo robisz
          • Gość: pol Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 20:56
            a co ze złodziejami mamy robic to juz jest totalne chamstwo
        • Gość: :-)) Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 62.233.185.* 25.10.06, 21:29
          "JEST NAS SZEŚĆ MILIARDÓW DUP
          KAŻDY SRA BY PRZEŻYĆ MÓGŁ
          A NAUKOWCY GŁOWIĄ SIĘ
          GDZIE TO GÓWNO PODZIAĆ ?, GDZIE ? "
        • ekobuduj Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 26.10.06, 03:09
          Przede wszystkim polecam Ci lekturę mojej odpowiedzi na post "mniammniama",
          która jest zamieszczona nieco wyżej.
          Po drugie - bardzo dobrze, że o tym się pisze. Jasne, najłatwiej schować głowę
          w piasek, "zamieść pod dywan" wstydliwe tematy i udać, że ich nie ma.

A pokaż mi szkołę, w której faktycznie nie "odfajkowuje" się tematu, ale
          kształtuje się dziecko na kulturalnego człowieka.
          Gadać to każdy potrafi.
          Zamiast pisać takie bzdury po prostu rozejrzyj się wokół siebie i zacznij
          wprowadzać w życie wprost do ludzi - arkana kultury osobistej.
          ale - to już wymaga zaangażowania swego czasu, odrobiny wysiłku i chęci.
          Zakładam, że na to już Cię nie stać.
          • Gość: Miś Ekobuduj - masz rację! IP: *.dsl.rcsntx.swbell.net 26.10.06, 10:17
            Dobrze, że Gazeta pisze o problemie. Aby problem rozwiązać trzeba o nim mówic.

Fakt, że negatywnym skutkiem PRL jest, że ludzie nauczyli się mówić "to nie
            należy do moich obowiązków". Oczywiście to nie dotyczy tylko PRL ale wszystkich
            krajów tzw. komunistycznych. Ludzie znacznie łatwiej uczą co im się należy niż
            co należy do ich obowiązków jako członków społeczeństwa.
          • polska_baba Masz rację, popieram to, co piszesz 26.10.06, 11:43
            Podoba mi się też Twój sposób rozwiązania problemu brudnych toalet. Szczerze
            mówiąc, dla mnie ta sprawa to szok. Zasyfione toalety publiczne były normą w
            PRL, ale zawsze myślałam, że to głównie wynik warunków (brak papieru,
            niesprzątanie, brudzący pijacy itp.), a tu się okazuje, że część tzw. normalnych
            ludzi nie umie z kibla korzystać i przez te kilkanaści lat się nie nauczyli.
    • Gość: antybrudas Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.taeu.com 25.10.06, 08:16
      W pełni popieram dyrektora. Może to nauczy ludzi szanować pracę innych.
      Sprzątaczki to też ludzie, niech brudasy się dowiedzą jaka to przyjemność po
      nich sprzątać.
      • Gość: też popieram szefa Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 08:42
        Gość portalu: antybrudas napisał(a):

> W pełni popieram dyrektora. Może to nauczy ludzi szanować pracę innych.
        > Sprzątaczki to też ludzie, niech brudasy się dowiedzą jaka to przyjemność po
        > nich sprzątać.
        --------
        Przecież posrane obsik murki mogą założyć Solidarność i jak za nieboszczki "S"
        odbyt wycierać palcem a potem tym samym paluchem wypisywać hasła po ścianie.
      • Gość: postronny Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.leon.com.pl 26.10.06, 21:46
        sprzątanie kibli to nie jest taka zła sprawa ale nie po godzinach pracy
        • Gość: oracz bardzo brakuje nam dobrej organizacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 22:46
          organizacja to podstawa sukcesu a u nas panuje kompletny chaos,co najlepiej widac na przykladzie magazynu wozkowy nic nie umie znalezc bo ktos przed nim pie..ie to byle gdzie a to nie jego wina bo go gonili i w tym samym czasie kazali mu szukac 10 innych ref.co inny przed nim tez z tym samych powodow powpier... kaj popadnie
          zyskujemy gdzies piec minut przez poganianie a tracimy cale godziny kiedy cos trzeba znalezc bo praktycznie wszystko laduje po drodze,bo juz nie jest wazne, na bok,trzeba dowiezc nastepne komponenty
          mamy mase wykresow,standaryzacji,lokalizacji,instrukcji i tak dalej ale nie korzystamy z tego nigdy,to jest tylko na te wizyty-bo nie ma czasu zeby zajrzec do tego, bo stale sie slyszy "ORAAAAAC!!!!!"

w biurach powinno sie dac do komputerow ludzi co potrafia sie nimi poslugiwac,rozsadnie planowac dbac przede wszystkim o porzadek z komponentami i narzedziami,porobic na to jakies lokalizacje,bazy w komputerach,wydrukowac i dac kazdemu spisy gdzie co jest wtedy koles spokojnie bez stresu idzie czy wozkowy jedzie po to,trwa to kilka minut zamiast pol szychty biegania czy jezdzenia wozkiem po calym tenneco
          a nie tych co sa teraz tworza plany na zywiol zmieniaja je na szychcie 10 razy a darciem pyska i gonieniem podwladnych nadrabiaja swoja nieudolnosc i niszcza resztki dobrej atmosfery
          SZEFIE!!ZDOLNOSCI ORGANIZACYJNE TO PRZEDE WSZYSTKIM UMIEJETNOSC PLANOWANIA I ZACHOWANIA PORZĄDKU A NIE LATANIE PO HALI,POGANIANIE BIALYCH MURZYNOW,KABLOWANIE I NAPEDZANIE WYSCIGU SZCZUROW,POZDRAWIAM
    • Gość: grzesiek Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.bielsko.dialog.net.pl 25.10.06, 08:35
      Gratuluję tym 2 panią sprzątaczką, dały dowód na to że to one powinny siedzieć
      na stanowisku dyrektora Mrozka skoro potrafiły 500 pracowników międzynarodowego
      koncernu TENEKO wysłać do kibla i kazać im sprzątać sedesy, chętnie dowiem się
      kiedy zwolni się stanowisko sprzątaczki w TENEKO
    • Gość: saba Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: 82.177.48.* 25.10.06, 09:01
      mylsle ze "obsrane klopy" to byly sporadyczne ekscesy, NIE MOZNA ZA TAKIE
      ZACHOWANIE KAZAC CALEJ ZALOGI PANIE MICHALIK.Nie wszyscy pracownicy to brudasy,
      tak jak nie wszyscy Polacy to zlodzieje, chyba że Pana tez ... Chetnie zobacze
      jak dyrektor zakladu myje toalete w pracy !!!! Wspolczucia dla zalogi, nie
      dajcie sie !!!!
      • zigzaur Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 14:01
        Mycie toalet przez dyrektorów, pokazowe zresztą, było popularne w Chinach, w
        czasach tzw. "rewolucji kulturalnej".
        • 1410_tenrok zigzaur - nie sciemniaj bratku 25.10.06, 17:08
          znam podobne historie z pewnego miasta w południowej Wlkp. Od tego czasu,
          uwazam ze polska klasa robotnicza to bydełko
          a. wlasciciel pewnej firmy meblarskiej, zatrudniający 50 ludzi, zrobił dla
          swoich pracownikow luksusowa łazienke z natryskami. Po dwóch tygodniach było
          wszystko zdewastowane, rozkradzione i obsrane. Nikt nie chicał sie przyznac.
          Zrobiono mały klopik z umywalk, a łazienka została zlikwidowana.
          b. wielka - była panstwowa fabryka. Standard: kradziez umywalek i sadzanie
          kreta gdzie popadnie. Któregos dnia kilkunastu idiotów sr.ło w jedno miejsce w
          lazienkach, kucając na szafce - "wysr.no" małą górke!! Po tym incydencie
          sprzątaczki zrezygnowały z pracy.......
          To prawda o wychowaniu w tym narodku!!!!
          A szefowi firmy gratuluję pomysłu. Ja u siebie zrobiłem to samo. I klopy lsniły
          czystością.
          • Gość: rodak Re: zigzaur - nie sciemniaj bratku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 17:59
            Ty gościu poczytaj po sobie.....nawijasz jak na zamówienie......nierób ze
            wszystkich ludzi zatrudnionych w tym kraju świń.....ja pracowałem we wielu
            firmach z polskim personelem i nigdy nie widziałem takich rzeczy....pewnie
            zatrudniasz pierwszych degeneratów z najbliższgo baru że srają ci
            pościanach....albo piszesz na zamówienie p. dyrektora.
            • 1410_tenrok umiesz czytac???? 25.10.06, 20:58
              to były przykłady z innych firm.
          • Gość: Gorol Re: zigzaur - nie sciemniaj bratku IP: *.bielsko.dialog.net.pl 26.10.06, 21:41
            Masz szafke żeby nasr.. górę gówna jak w twojej głowie
    • Gość: grzesiek Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.bielsko.dialog.net.pl 25.10.06, 09:20
      Skoro nie można złapać brudasa(w co nie wierzę)To może okazać się że to sam
      kierownik sra po kiblach zeby zaniżyć koszty firmy o płace dla sprzątaczek za
      co tylko on dostanie premię za innowacje organizacyjne,Ci którzy tam pracują
      wiedzą co zrobiło szefostwo z tymi co chcieli założyć związek zawodowy w TENEKO
      (nie ma ich)Każdy szef otacza się takimi klakierami jak np.kierownik Mrozek czy
      Cieślik,kto wie czy to właśni kierownictwo nie wpadło na pomysł powiadomienia
      prasy zeby oczyścić się z nielegalnych praktyk stosowanych w TENEKO,żeby zarząd
      firmy usłyszał od klakierów tak chwalebne słowa"na końcu szef będzie
      sprzątał"Może niech zacznie sprzątać.
      • Gość: SPRAWIEDLIWY Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:05
        To ze ktoś(znany kierownictwu)narobił na deske nie znaczy że mają cierpieć z
        tego powodu normalne ROBOLE czyli "BIAŁE MURZYNY" inaczej pracownicy
        Tenneco.Wiem jak sprawa wygląda i wyglądała w tej firmie.WSZYSTKO CO SIE DZIEJE
        W TEJ FIRMIE ZOSTAJE...W FIRMIE.BROŃ BOŻE ŻEBY COS WYSZŁO POZA BRAME(choć
        wychodzi).No a MROZEK,CIEŚLIK ITP.to czyste WAZELINIARZE!!Prawdą jest że każdy
        jak widzi szefa to trzęsie sie ze strachu."TO JEST NASZ BÓG!" - tak usłyszałem
        jak sie przyjmowałem.PRAWA PRACOWNIKÓW TEJ FIRMY SĄ ŁAMANE(jeśli wogóle jakieś
        są).Wracając do czystości,NIECH CI Z BIUR IDĄ SPRZĄTAĆ!ZRZUCĄ ZBĘDNE KILOGRAMY
        PO SPOŻYCIU DUŻYCH ILOŚCI PIZZY,CIAST ITP.MY ZWYKLI PRACOWNICY I TAK MAMY DUŻO
        PRACY A KIEROWNICTWO CIĄGLE NAPIERA-WIĘCEJ!
        • Gość: Gorolka Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 212.160.159.* 27.10.06, 11:25
          ROBOLE - zawsze Wam nie w smak Ci z biur. A kto Wam bronił się uczyć,
          bylibyście kierownikami, żarlibyście duże ilości pizzy, ciast.
          Nie chciało się nosić teczki trzeba ciągnąć dziś woreczki
          • Gość: nieważne Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 14:59
            nie wszyscy w firmie Tenneco są nie wyuczeni a też na miejsca w biurach nie maja
            szans
            • Gość: kk Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 27.10.06, 15:18
              Ludzie i tak mamy przerąbane!
              Nic się nie zmieni na lepsze!
              Stawek nam nie dzwigna po tych postach!
              A DEBILE NIECH SIE SAMI ZWOLNIĄ!
      • Gość: xxxx Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:40
        Kierownicy (przynajmniej Ci na produkcji) to ludzie wykształceni i na poziomie i
        daje głowe,że nie zniżyli by się do takiego poziomu.
        "Grzesiu" twoja wypowiedż świadczy o tobie samym nie ma co tu komentować chcesz
        wyrazić swoją opinie a nawet nazwy firmy nie potrafisz poprawnie napisać
        (Tenneco a nie Teneko)
        • Gość: Jaro Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 23:16
          Podpisz sie pod tą wypowiedzią. Ciekawe który z Was to napisał. Może sam Henio
          sie pofatygował coś naskrobać i marne imie firmy ratować? Pozdro dla rurek.
          Je..ć matołków z biur!!!
          • Gość: bourjois Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 87.192.240.* 26.10.06, 11:15
            Niech zyje walka klas!
      • Gość: Pewex Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 09:40
        ale sprzątaczki nadal są zatrudnione....czytanie bez zrozumienia??
    • Gość: GIGO Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 09:27
      Jestem pracownikiem Tenneco i moim zdaniem szef ma racje bo kto by chciał
      siadać na osrany sedes pozdrawiam wszystkich .......
      • Gość: saba Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 82.177.48.* 25.10.06, 09:56
        widac ze GIGO to typowy wazeliniarz,myslisz ze za ta pochwale szefa bedziesz
        zwolniony ze sprzatania ? czy oczekujesz premii ? A moze faktycznie jak juz
        kots wspomnial, kierownicy to sami zrobili, zeby obnizyc koszty sprzatania ?
    • dziad_borowy Dobry pomysł 25.10.06, 09:58
      Jak sa tam takie swinie, ktore w toalecie nie potrafia sie zachowac mimo
      upomnien to potrzebne sa takie drastyczne, badz co badz, srodki. Niech nie
      robia lamentu, to poki co akcja jednorazowa. Jesli przyniesie efekt i swinie
      zahamuja swoje swinskie zapedy to juz nie beda musieli sprzatac.
      Dzierżżż!!!
      • Gość: rodak Re: Dobry pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 18:16
        FAKT.... dziad jesteś....może pospszątasz w miejskich szaletach bo twój
        nieznajomy ziomal nasrał na ścianę......idiota jesteś

• Gość: rodak Re: Dobry pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 18:18
          posprzątasz....sorry
    • Gość: urzędnik Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: 212.106.159.* 25.10.06, 10:38
      Bardzo dobry pomysł!!!
      u nas w urzędzie też by się przydała taka lekcja
      faceci zamiast lać do pisuaru - szczają po podłodze!!!
      niech załoga fabryki sama wśród swoich kolegów wyłapie flejowatych osobników
      • Gość: rodak Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 18:26
        skretyniały urzędniku myślisz że robotnicy to detektywi, mało maja roboty zeby
        zarobić na takich nierobów jak ty......dureń
        • Gość: aaa Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 26.10.06, 12:07
          > skretyniały urzędniku myślisz że robotnicy to detektywi, mało maja roboty zeby
          > zarobić na takich nierobów jak ty......dureń

tia, niech zyje myslenie ze tylko jedna strona pracuje po to zeby druga miała
          kapuchę.... chyba ze to swiadomy skrót myslowy. pzdr
    • Gość: franc Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 11:31
      Sprzataczki powiedzialy ze nie beda sprzatac i nie sprzataja teraz maja duzo
      mniej roboty za te same pieniadze, a tym nedznym robolom jeszcze dolozyc.
      Odpowiedzialnosc zbiorowa to zla metoda na rozwiazanie tego problemu, bo jak
      ktos jest na tyle bezczelny zyba napaskudzic, to bedzie to zlosliwie robil
      dalej i mial satysfakcje z tego ze jego koledzy sprzataja.
    • Gość: ostatnisprawiedliw Szef uczy sprzątać ... IP: *.taeu.com 25.10.06, 12:33
      Pracuję w Tenneco Gliwice i z przykrością przeczytałem artykuł!

Jeśli chodzi o czystość - sprawa jest jasna - porządek musi być.
      Jeśli chodzi o metody rozwiązania problemu - to totalna porażka - WSTYD, WSTYD
      i jeszcze raz WSTYD, dla całego Tenneco!

Szkoda tylko, że przy okazji traci w oczach również fabryka w Gliwicach, gdzie
      metody zarządzania są nieco inne - tu najważniejszy jest OPERATOR!
      • dziad_borowy Re: Szef uczy sprzątać ... 25.10.06, 12:38
        Tak wlasnie - WSTYD. Wstyd, ze niektorzy z pracownikow nie umieja korzystac z
        toalety. Dorosli faceci. W domu tez pewnie leja pod siebie. Zwierzeta. A wg.
        Ciebie jaka metoda bylaby lepsza? Zatrudnic jeszce pare sprzataczek?
        Dzierżżż!!!
        • Gość: yeti Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.taeu.com 25.10.06, 12:42
          Ludzie, którzy to zrobili w ubikacji powinni wylądowć w chlewie a nie w
          koncernie tj. Tenneco. Szkoda tylko, że cierpi na tym reputacja ogromnej
          większości normalnych ludzi, którzy chcą pracować w normalnych i godziwych
          warunkach.
          • Gość: Kamil Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:41
            my tu gadu gadu a po 1 to pracownik pracjacy na lini produkcyjnej ma nikle
            szanse na szybki zalatwienie sprawy w WC,kibelek jest zamykany a klucz jest u
            MAJSTRA ktory nie zawsze jest dostepny na zawolanie.Pracownik majacy potrzebe
            skorzystania z WC musi dostac zgode brygadzisty na pojscie do WC bo jest jednym
            z ogniw w procesie produkcji i bez niego linia produkcyjna na
            POSTOJOWE.Pracownik udaje sie biegiem do kibelka a tu zamkniete i w rozpaczy
            szuka mistrza z kluczem.2 sprawa to jak jest napisane ze 500 ludzi pracuje
            (np.spawacze,mechanicy itp.) maja po pracy zagwarantowane w szatni AZ 2-DWA
            prysznice???
        • Gość: ostatnisprawiedliw Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.taeu.com 25.10.06, 14:56
          Dla statystycznego niemca Polska to kraj złodzieji samochodów.
          Czy znaczy to, że Ty czy ja jesteśmy złodziejami???

A gdyby Tobie szef powiedział, że dziś zostajesz po godzinach (za darmo)żeby
          wyszorować kibelek, bo ktoś nie trafił i zafajdał ścianę????

To, że w 500-osobowej załodze jest kilka osób, których nie nauczono żyć w
          społeczeństwie, nie oznacza, że wszyscy maja za to płacić?

W naszym zakładzie również pracuje ponad 500 osób i z łazienki da się
          skorzystać! A może zjawisko jest formą sprzeciwu???

A może wystarczyło by wprowadzić grafik i poprostu kontrolować co godzinkę stan
          łazienki??? W każdym normalnym zakładzie osoba opuszczająca stanowisko pracy
          musi ten fakt zgłosic przełożonemu. Jeśli w ciągu godziny na ścianie pojawi się
          G.... to szybko ograniczamy listę podejrzanych do kilkunastu osób.

Dwa - trzy tygodnie (góra miesiąc) i problem rozwiazany!
          Jeśli taki prosty człowiek jak ja może znaleźć rozwiązanie w 5 minut to gdzie
          umiejętności zdobywało kierownictwo Tenneco???

Oj kadra menadżerska - doszkolić się.
          • Gość: postronny Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.leon.com.pl 26.10.06, 22:03
            te twoje rozwiazanie jest do kitu jak ja mam sie tłumaczyc po co ide do kibla
            to wole skorzystac z krzaka
          • Gość: pawel Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.dip.t-dialin.net 11.11.06, 11:56
            hehe, sam jestes z Tenneco, widac po IP w poscie :) Kto Ci to kazal napisac? Sam HYNIO???
            • Gość: nn Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 11:20
              pozdro dla HYNIA
        • Gość: postronny Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.leon.com.pl 26.10.06, 21:54
          nie pozamykac wszystkie kible!
      • Gość: GOŚĆ Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:41
        MOGĘ SPRZĄTAĆ. ALE JAK DOWIEM SIĘ KTO TO ZROBIŁ, TO BIADA CI PRZYJACIELU
        WYTRĘ TOBĄ TWÓJ KAŁ I MOCZ.WSTYD MNIE ŻE PRACUJĘ Z TAKĄ BANDĄ
      • Gość: rodak Re: Szef uczy sprzątać ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 18:35
        Masz naprawdę gigantyczną racje....gratuluję waszemu zarządowi że widzi to co
        naturalne .....to dookoła produkcji powinno wszystko się kręcić.....oni
        produkują i stąd kasa
    • Gość: enter Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.pai.net.pl 25.10.06, 13:18
      Niech Ci którzy są przeciwni wymyslą lepszy pomysł. Może teraz gdy każdy będzie
      musiał sprzątać ludzie zwrócą uwagę na to kto za tymi ekscesami stoi bo nie
      wierze że nikt z pracowników nie wie tego, a może boją się kablować na kolegów,
      a może to ci oporni za tym stoją. A sprzątaczki mianować kierowniczkami ds.
      zarządzania ludźmi :)))
      • Gość: rodak Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 18:51
        Nie wierzę że to pisze człowiek normalny.....myślisz że jak ludzie nie chcą po
        kimś sprzątać to oni są winni ......KTO NIE ZNAMI TO PRZECIWKO NAM.....skąd my
        to znamy?
    • zigzaur Znane mi zdarzenie z Niemiec 25.10.06, 13:59
      W Niemczech, w okolicach Neuruppin, pewien inwestor ze starych landów (okolice
      Hanoweru) założył firmę. W firmie były oddzielne toalety dla "zachodnich" i
      "wschodnich" jednakże bez oznaczeń tylko wg słownych wskazówek. Jako gość z
      Polski, miałem prawo korzystać z toalety dla "Wessi".
    • Gość: edith Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 14:52
      Jak tak można?Ludzie, gdzie wyście sie chowali??? Prawidłowo- czyście kible
      skoro nie wiecie do czego one służą. Może wreszcie się nauczycie kultury,
      szkoda tylko że dopiero teraz. Moje słowa kieruję tylko do tych "brudasów", bo
      wiadomo-każdy obraża wszystkich pracowników TENNECO, a tak naprawdę, to tylko
      jest pewnie paru takich, którym pasuje miano "brudasa", a przeciez pracują tam
      niektórzy całkiem fajni goście... Pozdrawiam
      • Gość: pracownik tenneco Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:12
        wszyscy doskonale wiedza kim jest winowajca( kierownictwo tym bardziej)!!!
        sLabią mnie opinie internautów ze wypowiadaja sie w liczbie mnogiej, a chodzi o
        jedna osobe!!! zrobionio z nas pracowników troglodytów którzy regularnie sraja
        gdzie popadnie-bzdura!!!Ojcze dyrektorze Michaliku jezeli jest pan tak
        konsekwentny w swoich postanowieniach to moze sie pan zainteresuja sprawą
        wypłat, które regularnie są zaniżane!!! kto jest za to odpowiedzialny?? a moze
        ojciec dyrektor nic nie wie na ten temat??sprawa tyczy sie zarówno pracowników
        zatrudnionych przez tenneco jak równiez przez hr masters. nikt o tym przy ojcu
        nie mówi bo wiadome sa konsekwencje( gdzie sa pracownicy ktorzy chcieli zalozyc
        zwiazek zawodowy?? na bezrobotnym!!!)
        • Gość: BOGUŚ Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:24
          BRAWO!!!WRESZCIE KTOŚ ODWAŻNY!GDYBY KAŻDY PRACOWNIK TENNECO SIE PRZECIWSTAWIŁ
          PRAKTYKOM W TENNECO TO WIEM ŻE DALIBYŚMY RADY!WYPŁATY-TEMAT TABU.Ja wiem po
          sobie że im więcej np.mam zrobionych sobót w miesiącu to tym mniej mam na pasku!
          PARODIA!DAJCIE NAM PODWYŻKI!Drogi OJCZE MICHALIK.Czy zastanawiał się Pan
          dlaczego ludzie "uciekają" z firmy????????
          • Gość: kierowca Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:58
            a autobus przed brama jest juz pusty,niestety,na dodatek kierowca wyjechal do
            angli...
            • Gość: ? Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.zabrze.net.pl 25.10.06, 17:34
              Gość portalu: kierowca napisał(a):

> a autobus przed brama jest juz pusty,niestety,na dodatek kierowca wyjechal do
              > angli...

Do angli? Czy to gdzieś w ełropje?
              • Gość: ! Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 17:38
                nie jełopie, nie w ełropje
                • Gość: ? Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.zabrze.net.pl 25.10.06, 17:50
                  Do ! od ?
                  Myślenie w trakcie czytania, to Twoja słaba strona.
              • Gość: ... Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 17:39
                jestes na necie,komp nie rozroznia malych i duzych liter,a piszacy na forum
                stali bywalcy nie uzywaja juz nawet duzych liter,a ze sie zapomnialo
                drugiego "i" to az takie przestepstwo?
                • Gość: ? Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.zabrze.net.pl 25.10.06, 17:52
                  Gość portalu: ... napisał(a):

> jestes na necie,komp nie rozroznia malych i duzych liter,a piszacy na forum
                  > stali bywalcy nie uzywaja juz nawet duzych liter,a ze sie zapomnialo
                  > drugiego "i" to az takie przestepstwo?

Nie, nie przestępstwo ale coś takiego jak ... sikanie obok pisuaru.
                  • Gość: menelisko Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 17:57
                    najwazniejsze ze poszlo litry farby,pracy,cackania i dopieszczania wszystiego
                    bo bylw wycieczka panow z mercedesa i wszystko adnie pieknie,wyzerka holtele
                    itp.byli pojechali i dalej szambo takie jak byli i wiecej roboty a w marcu
                    podwyzka o 10gr(zykle robole) a przeciez dla mercedesa robimy i
                    vw,toyota.Pewnie jak sie pytali o zarobki to mysleli ze to w euro dostaje
                    szarak 6,5
        • Gość: pracownik Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:05
          Pracownicy którzy chcieli założyć związki i spróbować powalczyć o prawa
          pracowników, wylecieli z pracy i nawet nie wiedzieli kiedy.
          • Gość: anarchia Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:23
            czy to wazne jak sie pisze "chala" gdy byś my w swojim zyću niepopełniali tyle
            błedów ile jest w tych wszystkich postach ortów to by niebyło super
            wazne ze kumamy o co chodzi

• Gość: arbeiter Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:27
            Gość portalu: pracownik napisał(a):

> Pracownicy którzy chcieli założyć związki i spróbować powalczyć o prawa
            > pracowników, wylecieli z pracy i nawet nie wiedzieli kiedy.

A wiesz kto na nich doniósł ?od pawlaka brat,teraz siedzi w nagrode w biurze.
            Kanapki nosi na niczym się niezna
            • Gość: major Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:35
              HAHA
              S.Pawlak brat G.Pawlak
              K.Fajkis synek R.Cieslik
              Z.Czech maz T.Czech-utrz.ruchu?

brawo
              • Gość: $$$ Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:40
                Od Boba robi też szwager.
                Chopcy dejcie pozór na niego.Lubi donosić.
            • Gość: WACIARZ Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.leon.com.pl 26.10.06, 20:42
              MOŻECIE SZUKAĆ SOBIE NOWEJ PRACY NIE NIKT NIE ZOSTANIE ZWOLNIONY TENNECO
              PRZESTAJE ISTNIEĆ SAMI DO TEGO DOPROWADZACIE
              • Gość: Waciarz Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:47
                Tenneco będzie istnieć tylko bez mirków ,młodych pawlaków i innych oszołomów
                • Gość: ktoś Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.leon.com.pl 26.10.06, 20:50
                  Dzięki tym Mirkom Pawlakom macie te robote ale najzabawniejsza jest zazdrosć
                  wasza wręcz przygnębiająca ile złości w człowieku jak coś nie wychodzi licze ze
                  jutro na biurku bedzie sterta podań o wymowienie skoro tak Wam sie praca nie
                  podoba
                • Gość: dj.cep Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 20:50
                  czeiacie sie wszystkiego i wszystkich ale widze ze nikt sie nie uczepil
                  KOBYLOKA hmm dlaczego? bo to jest nasz chlop i potrafi do ludzi podejsc i
                  porozmawiac jak sie nalezy i za to jest przez pracownikow szanowany a reszta
                  majstrow na niego jedzie bo trzymie z ludzmi sztame
                  • Gość: Janusz Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 26.10.06, 21:04
                    Rafal jest ok.Warto z nim pogadac , facet jest na produkcji od lat 7.
    • Gość: gollo Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:12
      Jak w szaletach miejskich ktos obsika kafelki to co bedzie caly rybnik myl
      kafelki ??????
    • Gość: anonim Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:29
      wszyscy sie boja szefa a Marek Cieslik Mirek Mrozek to najwieksze dziobaki sami
      byli przeciwni temu a teraz w MEDIACH wielce mowia ze to jest BARDZO DOBRY
      POMYSŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: mimi Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:35
        DZIOBAKI DO KLATEK!
        A Szanowny Kierownik PAWLAK?Jakoś cichutko z boku...
        Grzesiu jest spoko...jak jest "wynik" HA,HA,HA!
        • Gość: Jan Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.10.06, 15:40
          Brawo!! Pokasz mi twoja toalete a powiem ci kto jestes!
          • Gość: rodak Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:08
            pokaż mi twój wpis a powiem ci ile zwojow masz na mózgu.
            • Gość: gosc Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:11
              mam 1 zwoj wiecej niz kura bo po placu ne sram
        • hanys.ss Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 16:18
          Gość portalu: mimi napisał(a):

> DZIOBAKI DO KLATEK!
          > A Szanowny Kierownik PAWLAK?Jakoś cichutko z boku...
          > Grzesiu jest spoko...jak jest "wynik" HA,HA,HA!

Grzesiu to najwazniejsze ogniwo produkcyjne hahahahhahaha
      • Gość: killer Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:44
        Mistrzowie maja co do stracenia i tancza tak jak im zagraja z gory i za to maja
        kase od 3 patyczkow do gory a ty tu ORJEJJJJJJJJJJ za 6,5
        • Gość: eryk Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:48
          Oj dana,dana u ha,ha i w kwietniu podwyżka o 20 grosików i zaś...oj dana,dana...
          • Gość: ollo Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:50
            20 sporo dostales raczej bylo po 10
            • Gość: chopek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 15:55
              Chopy ale my w amerykańskij fyrmie robiymy ino ze za polski piniondze.Na
              wszystko nas stać...malucha idzie kupic...fajki fajranty...i koszula do roboty
              bo Kazik ci nie wydo bo nimo.
              • hanys.ss Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 16:08
                Gość portalu: chopek napisał(a):

> Chopy ale my w amerykańskij fyrmie robiymy ino ze za polski piniondze.Na
                > wszystko nas stać...malucha idzie kupic...fajki fajranty...i koszula do roboty
                > bo Kazik ci nie wydo bo nimo.

ja mosz recht
        • Gość: Józek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:09
          A może ktoś sprawdzi jak wyglądają szatnie po sprzątaniu pań sprzątaczek? może
          robolom taki "syf" się należy?
    • Gość: Zulugula Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:49
      Ten obsrany kibel to poprostu jednorazowy wypadek, koles był chory i poprostu
      nie zdążył :-). Zdażyło sie nawet tak ze na chali mu ubiegło. Ale to nie powód
      zeby wszyscy myli kible !!! A Mirek Mrozek oraz Janeta Adam zwany "Mineta" to
      dwa największe dupolizy mówią orać orać i jescze raz orać. Sami gó.. umią
      robić (moze to oni srają i mają ucieche ze inni myją ?)!!! W tenneco powinien
      być operator ceniony a nie karany !!!W Tenneko powinny być związki to by
      wszystko było ok a szczególnie wypłaty to jest śmieszne ze pracownik zarabia
      marne 1000 zł jak z tego utrzymać rodzine, a jak sie chodzi soboty i Niedziele
      to są wypłacane w 50 %.
      • Gość: olek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:01
        Tak Wam żle to się zwolnijcie będziecie zarabiać więcej w Tesco czy innych
        supermarketach bo tylko tam jest szansa na prace w Rybniku :-)
        • Gość: mezo Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:03
          Jak sie nie chciało uczyć to teraz trzeba robić za 6,5
        • Gość: hmmm Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 16:05
          owszem,racja,tylko niech pracuje sie z poszanowaniem godnosci dla kazdego,
          (wszyscy rowni)a nie ze majster czy kierownik gora i ORAC i MALO!tyle
          potrafia...
      • hanys.ss Meistrowie 25.10.06, 16:05
        Jest jeszcze Herman zwany pospolicie "Grubiorzem" jego kultura osobista jest
        ponizej normy.On nic nie potrafi,ciekawe po co on jest meistrem ?.Herman potrafi
        tylko krzyczec i siedziec w biurze.A roboty sie nie chyci za pierona
        • Gość: xxxxx Re: Meistrowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:08
          I w tych okularach nawet idzie srac!!!!!!!!!!
          • hanys.ss Re: Meistrowie 25.10.06, 16:24
            najlepszym meistrem jest bobo ,ktory nic nie potrafi doradzic,a byle sie pokreci
            przy maszynie (i kasa leci),ciekawe czy jeszcze nosi ten sygnet hehehehhe
            • hanys.ss Do kierownictwa 25.10.06, 16:31
              Jakby some Slonzoki robily ,to kultura by byla i firma lepiej by sie rozwijala.
              A tak mocie samych goroli za brygadzistow (bo wiadomo gorol roboty sie nichyci)
              i co ??gorole kombinowac umiom i wszystko zwalac na biednych Slonzokow !

Gorole niszczom ta firma i sraja po deskach ,bo gorole nie wiedza co to znaczy
              cywilizacja !

pyrsk
              Hanys
              • Gość: wywalony z roboty Do Hanysa :) Nie obrażaj ludzi!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 19:11
                Nie zgadzam sie z Tobą człowieku :)))i nie jestem z Tenneco - mialem dwóch
                szefów jednego tego co to niby "gorol" i tego drugiego tego dobrego "naszego"
                ten nasz to z tym drugim równac się nie mógł i nie obrażaj ludzi bo jakim jest
                człowiek zależy od niego samego, a nie ze nasi to dobrzy a drudzy to źli i
                wszystkiemu winni. Jest mi bardzo przykro słuchać takich tekstów:( Własnie
                taki "nasz" wylał mnie hanysa z roboty - był fałszywy zły obłudny z podwójną
                moralnością nie wadził mu smród i brud wywalił nawet biedną sprzątaczkę, a i
                mobbing w pracy to jego zasługa.Zyje plotami i zatruwa nimi życie innych.Nie
                liczy sie dla niego to ze ktos cos potrafi i umie, najważniejszy jest on i jego
                własne zdanie. Oby skończył jak ci co im zatruł życie i pozbawił pracy:(
                • Gość: pierony.de Re: Do Hanysa :) Nie obrażaj ludzi!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 19:52
                  mi to je ganz egal !
                  ich habe deojcze sztatangehyriśkajt i mogam spakować rajzentasze !
                  Fruh am morgen wyjechać do Rajchu

pyrsk
              • Gość: gorol Re: Do kierownictwa IP: *.bielsko.dialog.net.pl 26.10.06, 20:08
                durny jesteś "hanysie"
            • Gość: Artur Re: Meistrowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 17:07
              M.C. majster zniszczyl dwa rotametry w 10 minut !!!!!
              wszystko zwalil na pracownikow.

Z takimi majstrami teneko daleko nie zajedzie

P.S
              A komu uwierza majstrowi czy robolowi ?????????
        • Gość: zoltodzioby Re: Meistrowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:32
          a moze tak Panie sprzataczki sie zamienia stanowiskiem??????????Oj jak p.Henio
          to poczyta to bedzie ciekawie niech sie dowie co sie dzieje w tej firme,za
          placami waly i siema i sranie w pory jak padnie haslo "KUR... STARY IDZIE NA
          HALA" a potem cwaniakuja ORACCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
          • hanys.ss Re: Meistrowie 25.10.06, 16:39
            Bobo bral premie za palenie,a sam chodzi jarac niepowiem kaj (swiniom zech nima)
            • hanys.ss Zaloga 25.10.06, 16:43
              Zaloga jest OK i potrafi ciezko robic,na zachodzie wszedzie byli by szanowani
              za robotnosc.tylko w teneko sie ich nie szanuje.bo meistrowie i brygadzisci to
              same gorole i roboty nie szanuja.W teneko dwoch meistrow na pieciu potrafi cos
              robic,a reszta powinna zamiatac tak jak herman ,ktory tasmowo drukuje naklejki
              (imbecyl)

Gruss
              Hanys
              • Gość: Gorol Re: Zaloga IP: *.bielsko.dialog.net.pl 26.10.06, 21:49
                Sam zamiataj
          • Gość: wiesniak Re: Meistrowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:39
            To forum czuje osiagnie wajwyzsze notowanie w karierze no a kilku Majstrow i
            kierowikow wezmie wolne bo im ganba i wstyd a tenneco ma super reklame,ciekawe
            czy BRUKSELA juz wie bo ciekawie w tym TENNECO
            • Gość: Sum Re: Meistrowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:53
              Oj jo biydny Sum ,moglech lepiej na Grubie zostac

Ciao
              Sum
      • Gość: Genia Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:05
        A może ktoś sprawdzi jak wyglądają szatnie po sprzątaniu pań sprzątaczek?
        • Gość: janek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:12
          a moze niech ktos im powoie gdzie jest w TENNECO smietnik bo z tego co widze to
          cale smieci lacznie z opakowaniami po obiadkach VIP zostawiaja na hali i ktos
          musi to za nie wyniesc tam gdzie trzeba wiec sprzataja w jednym miejscu i
          podrzucaja to innym i niech sie martwia JA MY MAMY W KIBELKACH CZYSTO
      • Gość: Jan Bez Ziemi. Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 16:06
        Wiele zalu wylaliscie na te strone..szkoda ze przy tym fakcie.Zrobila sie z
        tego awantura chociaz byl to odosobniony przypadek. Tak bywa.Podejrzewam ze
        bedziecie mieli pracownicy Tenneco niezly bal.Za temat artykulu.Nikt z
        przedsiebiorcow nie lubi takich medialnych zadym.Ale mysle ze powinno sie jakos
        to zaleczyc.Pozdrawiam
        • Gość: SABA Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.rybnet.pl 25.10.06, 16:27
          Drogi Janie, mysle ze wynika to z tego ze pracownicy nie moga glosno zlego
          slowa powiedziec na swoj zaklad i jego szefostwo, bo jesli by tak bylo to juz
          by ich tam nie bylo. .. A jak zapewne sam wiesz o prace nie jest latwo, biorac
          pod uwage fakt ze firma T. podpisala z okolicznymi firmami "pakt o
          niepodbieraniu sobie pracownikow" wiec mysle ze moze taka afera na skale
          publiczna os uzdrowi, chociaz dopoki tez szef panuje to nic sie nie zmieni ....
          :-(((
      • 3krotek Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te 25.10.06, 20:53
        > Ten obsrany kibel to poprostu jednorazowy wypadek, koles był chory i poprostu
        > nie zdążył :-). Zdażyło sie nawet tak ze na chali [...]

Sami debile komentują te wiadomości, czy co?
        Myślę, że kultura srania odpowiada w Polsce kulturze pisania.
        • Gość: k7 Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 20:59
          i narobił na klape to mógl po sobie posprzatac a nie jeszcze sie głupio smial ze
          ubiegło mu lewa nogawka czysty debil
    • Gość: FIZOL Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Tennec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:55
      a ciekawe ile maja PANIE I PANOWIE z GORY do kibla??? bo robol ma do pokonania
      cala dlugosc hali to jakies 100m!!!! A WY Z GORY???? Moze zainstalowac wejscie
      do kibla na kod bo jak sie gdziec zapodzieje to lipa cale tenneco pos.....
    • Gość: Funky Brawo !!! Tylko tak mozna nauczyc brudasow. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 16:27
      Pracuje w biurze, tutaj tez przydalby sie taki szef ...
      • Gość: rodak Re: Brawo !!! Tylko tak mozna nauczyc brudasow. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:35
        BRAVO.....lubisz po kimś kibel myć?
    • Gość: aga Re: Szef uczy sprzątać pracowników rybnickiego Te IP: 62.233.250.* 25.10.06, 16:29
      Sprzatanie toalety uwłacza ich godności? Ciekawe, że korzystanie z brudnych
      toalet nie uwłacza... Polskie specyficzne poczucie godności.
      Polskie toaltey, np. na stacjach benzynowych, to SKANDAL!!! Byliscie np. w
      ubikacji na stcjach Orlenu na drogiej autostardzie między Katowicami a
      Krakowem? Gdy byłam tam ostatnio, było brudno i smierdzaco az strach, a babka
      zajmująca się "sprzataniem" rozcierała brud smierdzącą szmata ( to, gdy
      wchodziłąm do kabiny) i rozpylała jakiś środek zapachowy ( gdy wychodziłam). MA-
      SA-KRA! Czy Sanepidowi kible nie podlegają? Wydaje mi sie, że tak. Ale pare
      razy dzwoniłam tam w sparwach brudnych toalet na stacjach i wyczuwałam
      zniecierpliwienie połączone ze zdziwieniem lub rozbawieniem w glosach
      parcowników Sanepidu. Tak to jest, gdy w pracy interesują nas głównie łapówki.
    • marcowsky Smierdzieli i brudasow inaczej sie nie nauczy! 25.10.06, 16:30
      Jezeli to nie pomoze to monitoring prosze zalozyc w WC!I pozniej wyniki
      analizowac na zebraniu zalogi!