Dodaj do ulubionych

IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic

IP: *.altec.pl 28.03.07, 20:41
Wara od Ziętka oszołomy!! Więcej zrobił dla Śląska niż ktokolwiek z was zrobi !!
Obserwuj wątek
          • empirio Jeśli przyjmiemy logikę IPN, to.. 29.03.07, 08:46
            Jeśli przyjmiemy logikę IPN, to powinniśmy np. nie wpuszczać do Polski
            niejakiego Josepha Ratzingera, niegdyś członka zbrodniczej organizacji
            Hitlerjugend. Ale może się mylę, może w IV RP powinniśmy uważać Hitlera za
            niemieckiego patriotę, a Gierka i Ziętka za prawdziwych zbrodniarzy.
              • srpnov Sosnowiec ma nie czcić Gierka? 29.03.07, 09:20
                Chyba kpią. Widziałem na zdjęciach, jak to miasto wyglądało przed nim a jak po
                nim. Z resztą Katowice też były z niego zadowolone, za co mieliśmy przesrane na
                Pomorzu.

A z Ziętkiem to ich całkiem popie..ło, bo inaczej tego nie nazwę...
                • mis22 Zastępowanie historii przez propagandę PiSu 29.03.07, 09:57
                  Czy w Polsce każda nowa ekipa rządowa będzie usuwać nazwiska wszystkich
                  poprzednich z miejsc publicznych? Najlepiej byłoby aby ulice numerować zamiast
                  kłócić się o ich nazwy i marnować pieniądze na zmiany tabliczek na nowe
                  koszerne nazwy.

Smutne jest gdy życie publiczne jest tak przesycone demagogią i propagandą.
                  Dlaczego pozwala się na taką nazwę jak "Biuro Edukacji Publicznej"? Jest to
                  instytucja propagandy na usługach obecnego rządu nie mająca nic wspólnego z
                  edukacją w sensie uczenia ludzi o faktach historycznych.
                    • Gość: gugu Re: Wszelkie komentarze sa zbyteczne, juz dawno IP: *.pools.arcor-ip.net 29.03.07, 11:37
                      "jako wysoki urzędnik komunistycznego państwa i działacz partyjny - brał jednak
                      udział w budowie systemu totalitarnego"

Totalne zgiecie. Przeciez cala Polska budowala PRL! Moze pozamykac jeszcze
                      wszystkich, ktorzy po wojnie odbudowywali Warszawe?

System byl jaki byl. Mozna bylo nic nie robic i kontestowac wszystko, albo w
                      ramach systemu pracowac nad poprawa zycia spoleczenstwa. Kto chodzil do pracy i
                      rzetelnie pracowal, a nie obijal sie lezac na ceglach, z pewnoscia zrobil wiecej
                      dla ludzi niz dzisiajsza koalicja. Zietek zas moglby co najwyzej pozwolic
                      Kaczynskim, (ktorzy de facto za komuny byli zupelnie bierni) mieszac wapno przy
                      budowie spodka.
                      • Gość: A NIE dla Prywatyzacji i ZAabudowy Al. Korfantego!!! IP: *.imperiumpw.pl 29.03.07, 12:15
                        Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic... w 1989 roku!

jeżeli tego się nie zrobi za 20 lat w katowicach będzie ulica salomona morela -
                        musimy mieć tego śwaidomość!

w grupie architektonicznej ps z katowic pracuje mirosław polak, wnuk pana
                        ziętka obecny na zdjęciu jako mirosław. w gliwicach widziałem ostatnio nazwę
                        szkoły też jerzego ziętka - to jakieś fundamentalne nieporozumienie - w którym
                        roku my żyjemy, że stawiamy takie miłe pomniczki tym panom?
                        • Gość: to_tylko_historia! R_o_n_d_o__S_t_a_l_i_n_a__Breżnie wa__Jaruzela_!!!! IP: *.hsd1.pa.comcast.net 29.03.07, 17:37
                          Gość portalu: hitler_dawal_prace napisał(a):

> ....Ziętek, wieloletni .....wojewoda.
                          > Ludzie pamiętają, że dzięki niemu powstał Wojewódzki
                          > Park Kultury i Wypoczynku (nosi jego imię)...........
                          > .........................
                          >
                          > A Stalin zbudował Pałac Kultury
                          > i Nauki w Warszawie !!!!!!!:))))))
                          >
                          > Kacapski Car zbudował
                          > Politechnikę Warszawską !!!!!!
                          >
                          > Hitler zbudował szwabskim
                          > kartoflom autostrady !!!!
                          >
                          > Gierek zbudował Hutę Katowice !!!!!
                          > itd. itd.

Dzięki wspaniałym komunistom z PZPR
                          i bratnim towarzyszom z ZSRR

Polacy mogli łaskawie chodzić do szkoły,
                          mówić, oddychać i podcierać sobie d..y

a jakże!, czasami nawet szorstkim papierem
                          toaletowym jak go rzucili na rynek ;)
                      • a.k.traper Cos Ci opiszę, z życia w socjaliźmie. 29.03.07, 12:54
                        Przed X zjazdem PZPR zbierano podpisy na rzecz czynu społecznego bedące zarazem
                        probierzem posłuchu władzy. Byłem wtedy działaczem podziemnej komórki "S" w
                        jednym z wydziałów fabryki liczacym jakies 150 osób, zbierałem składki,
                        kolportowałem wydawnictwa i znaczki i rózne dziwne rzeczy robiłem, czasem nawet
                        byłem w strachu, mniejsza o moja osobe. Wydawnictwa ode mnie nabywało jakiśś
                        30% składki płaciło ok. 20 osób, Akcesu na czyn społeczny nie podpisało 3 osoby
                        i co miałem sie na nich gniewac za to ze sie jednak boją, ja ich obronic nie
                        mogłem? Czy teraz w ramach lustracji powinienem to im wytknać i powiedzieć że
                        nie maja moralnego prawa osadzać bo wtedy poparli komuchów? Nie, bo ci ludzi 15
                        grudnia stali na barykadzie naprzeciw szpaleru ZOMO, patrzac prosto w lufy, a
                        mogli wcześniej uciec, pójśc do domu jak co niektórzy wodzowie PIS, zostali, ja
                        byłem z nimi i uwazam ich za bohaterów, wtedy pokonali własny strach, potem
                        zwatpili, mysl o bezpieczeństwie najblizszych wzieła górę i nie mam do nich
                        pretensji. Nikt z tamtych ludzi na nas nie doniósł, ani bezpartyjni ani
                        członkowie PZPR, nawet niektórzy przynosili wazne informacje. Czy mam
                        wnioskowac o zabranie emerytury esbekowi który robił zdjęcia podczas mszy i
                        pielgrzymek a które potem zobaczyłem w WKU i WUSW. Powiedziałem tym panom ze
                        niedługo będa prosic o autografy tych ludzi na fotkach, był rok 1988, za rok Ci
                        z fotek zostawali ministrami, posłami i radnymi. Nie wszyscy sie sprawdzili w
                        nowej roli ale w mojej pamieci zostana w glorii chwały za tamten okres. Kto za
                        kilka lat bedzie pamietał o miernych politykach PIS, raczej nikt, bo powstanie
                        nowa partia, głupota potrafi długo sie okazywać ale w końcu przegra. Pozdrawiam
      • Gość: tvx Re: IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 11:30
        Jestem z epoki Gierka i Zietka. Ideałami nie byli ale formatu może im
        pozazdrościć kazdy obecny polityk. Uznajcie ich zasługi, bo skłonni do robienia
        nikomu krzywdy nie byli.To jedna z kart naszej historii - nie taka znów
        czarna. A IPN wyrasta na najmądrzejszą firmę w kraju - może ma sposób nie na
        kasowanie ludzi ale na ich zatrzymanie w kraju i przyzwoite życie.
      • jazg1 Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic 29.03.07, 18:58
        Ziętek zbudował WPKiW? Guzik prawda. Opodatkował nas wszystkich na ten cel, a
        park powstał w Katowicach - co z tym miał wspólnego Rybnik albo Gliwice? Nie ma
        się co tym dziadkiem podniecać, on jest bardziej wyreklamowany, niż naprawdę
        zasłużony. To był typowy komunistyczny aparatczyk wprowadzający, tak samo jak
        jego koleś - Gierek, komunistyczny terror i sowieckie zniewolenie.

JPII zawdzięczamy wolność o wiele bardziej, niż Wałęsie. Już choćby dlatego
        zasługuje na pomniki.
      • matrek Slaska malostkowosc rzadzi. 07.04.07, 17:11
        Nic to, ze towarzysz Gierek nie tylko wpedzil kraj w takie dlugi jakich nigdy
        jeszcze wczesnie nie miala, ale zeby bylo jeszcze gorzej - zmarnowal lwia czesc
        tych kredytow inwestujac pochodzace z nich pieniadze w przedsiewziecia ktore
        nigdy sie nie zwrocily i nie pozwolily na splate tych kredytow, nic to ze
        pozwolil zwyczajnie przejesc te pieniadze "zeby Polska rosla w sile, a ludziom
        zylo sie dostatnio", nic to ze ze wzmocnil SB do poziomu nie istniejacego w
        Polsce od czasow Bierutowskiego UB, nic to ze aktywnie popieral przekrztalcenie
        Katowic w Stalinogrod, nic to ze...

Ech...
      • Gość: Wersal Re: IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic IP: *.proxy.aol.com 28.03.07, 21:48
        Niech IPN-nowcy niech ida sie leczy. I to natychmiast. Przeciez ich glupota
        osiega zenitu. Moze panowie powyrywac z ksiazek historji wiele stron.
        Za jakich czasow Wy panowie zrobiliscie studia? Za jakie pieniadze wy sk...
        panoczki studiowali? Jak tak to bedziemy rzadac abyscie wy wlasnie pozbyli
        wszelkich tytulow naukowych, bo robiliscie za czasow kumuny. Moze nie!Za moje
        pienadze!
        Ja osobiscie nienawidze ludzi ktorzy opluwaja swoja przeszlosc, groby swoich
        dziadkow, pracy jakie pozostaly po ich odejsciu na wieczny spoczynek. To ze
        zostalo zbudowane w czasie kumuny , to nie znaczy te jest fuj! Fajny dajecie
        przyklad mlodziezy a potem takie osobniki sie dziwia ze mlodziez jest taka a
        nie inna!
        Przepraszam ale takie decyzje nalezy potepiac, brak jakiegokolwiek
        poszanowania,nawet moze nie wiedza ile Ci wlasnie ludzie zrobili dla slaska,
        ile ich pomnikow pozostalo na ziemi slaskiej ( Pomnik nie tylko jako postument)
        chociazby WPKiW, nowoszesnych inwestycji ( na tamte czasy) walka o godnosc
        slazaka w Polsce.
      • zigzaur Re: Na drzewo z tymi pseudointelektualistami z IP 29.03.07, 08:38
        Zdjęcie "kaczorów" ze stołków będzie bardzo trudne. Elektorat bardzo lubi
        polityków zapowiadających "uregulowanie", "uporządkowanie", "zajęcie się przez
        państwo", "walki z wolnoamerykanką" itp. Elektoratowi skutecznie obrzydzono Unię
        Wolności, teraz skutecznie obrzydza się Platformę Obywatelską. Elektorat chętnie
        zaakceptuje zamordyzm, fiskalizm, centralizm i biurokrację bo nienawidzi wolności.

A za parę lat znowu będzie:
        "łojcyznem wolnom rac nam wrócić Panie!"
    • Gość: shr IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:34
      I Mickiewicza i Szopena też powinni usunąć, przecież ci zboczeńcy mieli syfilis,
      toż to przecież niegodne PISowskiej Polski. Kaczyńscy też brali udział w filmie
      kręconym za komuny, więc też propagowali komunistyczną kulturę i aparat.
      Dlaczego IPN za nich się nie zabierze najpierw? Wszak ryba psuje się od głowy...
      A Szopen był jeszcze masonem, i pewnie na rowerze jeździł i nawet koleją
      żelazną. Kto następny? Pani Jadzia z osiedlowego sklepu, bo za komuny też była
      sprzedawczynią? Czy te polityczne oszołomy mają świadomość, że za kilka lat ktoś
      ich za ten debilny radykalizm usunie z życia publicznego, pod hasłem dePISyzacji
      Polski?
        • 1410_tenrok koleżko, Ch/Sz-ope/i-n 29.03.07, 12:44
          umarł na grużlice. Grużlica to choroba dołów społecznch. Zył z George Sand,
          kobietą która nie stroniła od innych kobiet.... Przecież to są rzeczy nie do
          przyjęcia. A taki np. Krasicki - Obrażał mnichów! A taki np. Mickiewcz - zyd i
          Turkow bronił. Bem - sturczył sie! A taki Iwaszkiewicz - homoseksualista
          autorem lektur szkolnych! Fredro - no nie!!!!!
          Na prawde! Wszyscy oni muszą zniknąć z ulic!

Miało być prawoi i sprawiedliwość! A co mamy? Orwell by się ucieszył, nie
          powiem. A i autor Paragrafu 22 też by się ucieszył!

Czy nie możno zmienić nazwy z Gierkówka na Giertychówka? to będzie taniej
          wstawi się w środek pare liter i już!
      • Gość: roro68 IPN ma rację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:58
        Mogę łatwo zrozumieć sentyment i wdzięczność Zagłębiaków do Gierka a pewnego
        pokolenia Ślązaków do Ziętka, jednak to IPN ma rację. Gdyby odpowiednim
        kryterium obierania ulicom patronów było to, ile który z nich zrobił dla rozwoju
        jakiegoś miasta, regionu i państwa, to do dzisiaj Niemcy roiłyby się od ulic
        Adolfa Hitlera a Włochy od Mussoliniego. Podobnie jak w Gruzji wiele lat po
        śmierci tyrana płakano po Stalinie a w witrynie co drugiego sklepu jeszcze w
        latach 70. stał jego portret przepasany kirem. To wszystko są zrozumiałe
        partykularyzmy ale dopóki żyjemy w jednolitym państwie osąd jest prosty: nie
        wolno czcić osób, które sprawowały władzę w czasach totalitarnych. W czasach
        Gierka, za jego zgodą, skandalicznie naruszano prawa człowieka a gen. Ziętek nie
        przypadkiem zrobił karierę w ruskiej armii a po wielu latach osobiście podpisał
        dekret o stanie wojennym jako członek marionetkowej Rady Państwa. Niestety te
        fakty przesądzają o niekorzystnej ocenie tych postaci i żadne partykularne
        zasługi zmienić tego nie mogą z dzisiejszej perspektywy. Mamy wolność i każdemu
        wolno prywatnie ubóstwiać największego łotra, zbrodniarza i karierowicza, ale
        nie na cokołach.
        • Gość: Liit walnij się w łeb IP: *.altec.pl 28.03.07, 22:10
          "Gdyby odpowiednim kryterium obierania ulicom patronów było to, ile który z
          nich zrobił dla rozwoju jakiegoś miasta, regionu i państwa, to do dzisiaj Niemcy
          roiłyby się od ulic Adolfa Hitlera a Włochy od Mussoliniego."

Przyrównujesz Ziętka do zbrodniarzy?! Hitler i Mussolini byli odpowiedzialni za
          śmierć milionów (ten pierwszy) i tysięcy ludzi, więzienia polityczne, tortury,
          likwidowanie przeciwników politycznych itp..Jakich zbrodni dopuścił się Ziętek??

Jedyny grzech Jorga był taki, że należał do partii i dlatego dla oszołomów
          należy go wymazać z kart historii; nieważne, że zrobił dla Śląska tyle ile żaden
          pisior przez całe swoje śmieszne życie nie zrobi nawet w jednej czwartej.
              • sceptyk40 Re: walnij się w łeb 29.03.07, 09:16
                Zgodnie z Twoją logiką wszyscy, którzy żyli w tym czasie i nie byli w opozycji
                są przestępcami, bo tak się podoba dzisiejszym rządzącym ? W ten sposób można
                zdeprecjonować każde życie i jak widzisz, naród zaczyna rozumieć, co mu się
                robi koło pióra.
                          • Gość: slazak Re: walnij się w łeb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 01:10
                            Jako wicewojewoda śląsko-dąbrowski powołał latem 1945 roku komisję, która
                            podjęła się spisu przymusowo wywiezionych do ZSRR przez Armię Czerwoną górników.
                            Spis zawierał 9877 nazwisk. Komisja podjęła również działania zmierzające do
                            zwolnienia deportowanych górników i ich powrót do domu.

KATOWICE : Oddział pionu śledczego IPN prowadzi śledztwo w sprawie deportacji w
                            1945 r. mieszkańców Górnego i Opolskiego Śląska w głąb ZSRR - informuje IPN w
                            swoim sierpniowym biuletynie. Szerzej napisał o tym w tekście "Deportacje
                            'górników'" pracownik Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi
                            Polskiemu w Katowicach Bartłomiej Warzecha. Jak podkreślił, "uprzemysłowiony
                            region Górnego Śląska stanowił cenny rezerwuar fachowej siły roboczej, a
                            sytuacja braku jednoznacznego określenia stosunków narodowościowych na tym
                            terenie okazała się wygodna, ponieważ pozwalała stronie radzieckiej poddać
                            represjom i wykorzystać do pracy również osoby pochodzenia polskiego. W związku
                            z tym, że na jego obszarze dominował przemysł ciężki, osoby deportowane
                            określano mianem 'górników'". 3 lutego 1945 r. radziecki Państwowy Komitet
                            Obrony nakazał wszystkich zdolnych do pracy Niemców - mężczyzn od 17 do 50 lat,
                            którym udowodniono służbę w armii niemieckiej, umieścić w obozach NKWD i
                            traktować jak jeńców, a pozostałych skierować do prac w Związku Radzieckim.
                            Warzecha pisze, że na tej podstawie pierwsze aresztowania i wywózki "górników"
                            zaczęły się już w lutym 1945 r. "Zgłaszający się mężczyźni byli umieszczani w
                            specjalnych obozach i odsyłani do ZSRR... Często nie znających specyfiki Górnego
                            Śląska enkawudzistów wyręczała polska milicja... Kryterium decydującym o
                            przydziale do pracy w ZSRR były warunki fizyczne i kwalifikacje danej osoby" -
                            podkreśla autor publikacji. Według przedstawiciela IPN, nie jest jasne jak wiele
                            osób wywieziono ze Śląska. W październiku 1945 r. polskie władze sporządziły
                            "Spis wywiezionych górników polskich do ZSRR", który zawierał 9877 nazwisk.
                            Natomiast materiały zgromadzone przez ambasadę polską w Moskwie w 1946 r.
                            stwierdzają wywiezienie z Górnego Śląska ok. 15 tys. osób pochodzenia polskiego.
                            W latach 1945-46 władze lokalne na Śląsku prowadziły spisy imienne wywiezionych
                            górników, wedle których deportowano ok. 25 tys. osób (ale spisy te nie
                            wyodrębniały deportowanych narodowości niemieckiej). Do początku grudnia 1949
                            r., za pośrednictwem Polskiej Misji Repatriacyjnej w Moskwie, potwierdzono
                            powrót 5603 osób. Powroty górników z głębi ZSRR zaczęły się jeszcze w 1945 r.

To wlasnie Zietek z Zawadzkim uratowali zycie tych 5000 Polakow, gornikow,
                            ktorych udalo sie wyrwac Stalinow. Pisze zreszta o tym IPN w jednym ze swoich
                            wydawnictw.

Uczyc sie mlode durnie, uczyc - ja dzieki Zietkowi istnieje w ogole, bo moj
                            Ojciec z tej Syberii wrocil.
          • a.k.traper wszystkie pisiory nie zrobia nawet 1/10. Oni są 29.03.07, 10:24
            tak nieudaczni ze nawet błedów nie umieja popełniać. Wszystko ma być zrobione
            na siłę, bez dyskusji, inaczej wróg ustroju, czyz to nie uczniowie Jaruzela?
            Szkoda gadać, Panie i Panowie, mobilizujcie swoich znajomych do wyborów, czas
            skończyc z prowizorką, my mamy się rozwijac a nie walczyć o to kto ma rację?
            Racje ma ten co ma efekty a społeczeństwo je odczuwa w portfelu i swoim
            otoczeniu.I g...o mnie obchodzi czy ulica nazywa się E.Gierka, uważam że jego
            epoka to radosna twórczośc, do tej pory obiektywnie nie rozliczona, ale pewne
            regiony mu sporo zawdzięczają. To jest lokalne prawo obyczajowe a nie wszystko
            w mundurkach na gwizdek i z różańcem w swieta państwowe
            • gulcia77 Re: wszystkie pisiory nie zrobia nawet 1/10. Oni 29.03.07, 10:33
              Z góry przepraszam wierzących ale zgodnie z logiką obecnego aparatu (tak tak -
              aparatu!!!) Wszystko powinno się nazywać im. JP II. Z tym, że chciałabym zadać
              jedno malutkie pytanie: a cóż takiego ten pan zrobił dla ludzi? Czy wypuścił z
              rąk bogactwa watykańskie, żeby nakarmić głodne dzieci, czy też jedynie całował
              je po główkach? A kiedy Polska odzyskała wolność, to czy brał czynny udział w
              tworzeniu struktur demokratycznych (a ze swoim posłuchem mógł apelować o
              laickość państwa) czy też pokątnie popierał np ojdyra? Mógł się go spokojnie
              pozbyć z Torunia, pokazując jakie jest miejsce kapłana, a pozwolił na zbudowanie
              medialnego imperium, które jawnie kpi sobie z hierarchii kościelnej i miesza się
              do polityki. Zapewne gen. Ziętek czy też Gierek ma na swoim koncie parę brudów,
              ale po nich pozostało coś co jest konkretne i namacalne (WPKiW, Sosnowiec etc).
              A postać pana JPII jest głównie przyczyną rozwarstwienia i wzajemnych niechęci
              społecznych.
              Można się ze mną nie zgadzać, ale proszę o wyrażanie opinii w cywilizowanej formie
          • Gość: gazaj Ja uważam Ziętka za zbrodniarza IP: *.bmj.net.pl 31.03.07, 16:47
            I niech mi nikt nie wciska kitu o dobrym dziadku opiekującym się Śląskiem i
            jego mieszkańcami. To był komunistyczny aparatczyk jak wielu innych, dbał o
            komunę. WPKiW zbudował nakładając haracz na mieszkańców, do wielu towarów była
            doliczana składka na ten park - za cudze pieniądze każdy potrafi budować.
        • Gość: ślązak Re: IPN ma rację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 08:31
          chłopie skąd ty się urwałeś z tym porównaniem?
          z jakiego regionu Polski jesteś?
          a jak ci nawali kręgosłup lub serce to zapraszamy
          na rehabilitację do Rept lub Ustronia i może
          wtedy zrozumiesz co znaczy hasło ZIĘTEK i Gierek
          który Ziętkowi NIE PRZESZKADZAŁ w robieniu dobra dla
          robotników górników i hutników ale także dla następnych
          pokoleń.Pamiętaj ! te ośrodki i te drogi które
          ONI wybudowali są w dobrym stanie do dzisiaj.
          ZAPRASZAMY NA śLąSK!!!!
        • trasat Re: IPN ma rację 29.03.07, 09:32
          To lokalne społeczności powinny decydować o nazwach ulic. Nikt nie ma prawa
          tego zmieniać, to znaczy maże takie działania skutecznie prowadzić, ale to już
          nie jest liberalna demokracja, tylko autorytaryzm.
          Duskutanci nawiązują do gospodarki PRL-u. Jak to jest, że budżety III RP zależą
          od sprzedaży majątku wytworzonego w tamtym czasie (prywatyzacja)? Mimo, to
          jeszcze rośnie dług publiczny. Długi Gierka były znacznie mniejsze, niż
          zadłużanie obecne. Przyznam, że mam problem ze zrozumieniem sukcesów naszej
          gospodarki. Kraj zadłuża się coraz bardziej, mimo że uzyskuje wpływy (okresami
          bardzo duże)ze sprezdazy majątku utworzonego z pożyczek okresu Gierka.
      • matemax Re: IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic 29.03.07, 11:58
        Gość portalu: Lehoo napisał(a):

> Jestem szczecinianinem. Niby nic mi do tego. A przecież jakiś sentyment do Jorg
        > a mam. A do Korkucia ? Miałem kiedyś studenta o tym nazwisku. Głupi był jak but
        > . Może to jaka rodzina ?

Serdecznie zapraszam na Śląsk!!!

---

Wolność jest wartością ponad wszystko
    • Gość: Piotr Re: Krakusy mają pretennsje ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:49
      do Gierka , że nie wybudował im np. dwupasmówki na E 7 do Warszawy...i nadal
      jeżdżą jak polną drogą dla furmanek.... gen. Ziętka trzeba dla zasady <
      skopać> za Katowice, za Ustroń, za Żory, za region ROW...ale w szczególności
      za to, że był hanysem, co wg goroli już jest ...wyrokiem śmierci..... Pożyjemy,
      zobaczymy, woda odpłynie...ptactwo i wszy wodne razem z nim....i będzie
      niedługo znów normalnie.Pamięć zostanie, nawet o ...korkuciowatych.
            • Gość: :P Re: Krakusy mają pretennsje ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 11:30
              przykłady - Żory są dziś ładne dzieki temu, ze odremontowano starówkę i jest
              wyjściowa, ale za komuny nikt tamtędy nie spacerował, samochody jeździły po
              rynku, kamienice straszyły wyglądem. Co to miasto zawdzięcza ew. poprzedniej
              epoce? Blokowiska, kilka pawilonów handlowych pomiedzy nimi i gierkówkę w
              pobliżu.
              Wodzisław - to samo co z Zorami - jedno małe kino, blokowiska i szczęście, ze
              jest stara część miasta ze sklepami.
              Jastrzębie - do dziś nie ma centrum, urzędy oddalone są od siebie o kilka
              kilometrów, kolej obecnie nie istnieje, ale jeszcze w latach 80-tych jeździły
              tam ciuchcie kilka razy dziennie, dworca autobusowego, centrum kultury z
              prawdziwego zdarzenia itp. za komuny nie było. Jedyne co było to dwa supersamy,
              bloki i oczywiście kopalnie.
              Najlepiej na tym wszystkim wyszedł Rybnik, ale też jak w Wodzisławiu i Żorach
              dzięki temu, że miał stare miasto, które za komuny było co prawda ohydne, ale
              spełniało rolę centrum zakupowego. W prezencie od komuny dostali też pomnikowy
              ośrodek kultury. No i posiadają - ale to już dzięki dziewiętnastowiecznym
              budowniczym, węzeł kolejowy.
              Niemniej ROW to zapyzaiała część świata w czasie PRL z wegetującymi robotnikami.
              dziś Rybnik się mocno rozwija, przyciąga inwestycje, wygrywa rankingi
              ogólnopolskie w wielu dziedzinach, ale już n.p. takie Jastrzębie nie ma
              przyszłości - bo nadal poza kopalniami nie ma i chyba nie będzie innych miejsc
              pracy.
              • matemax Re: Krakusy mają pretennsje ... 29.03.07, 12:20
                Gość portalu: :P napisał(a):

> [...]
                > Wodzisław - to samo co z Zorami - jedno małe kino, blokowiska i szczęście, ze
                > jest stara część miasta ze sklepami.
                > [...] centrum kultury z prawdziwego zdarzenia itp. za komuny nie było. Jedyne
                >co było to dwa supersamy,

I do kogo masz pretensje ?? Skoro tak Ci na tym zależało to mogłeś wystąpić z
                odpowiednią inicjatywą. Znam przykłady gdzie ludzie doskonale sobie radzili i
                sami zakładali takie placówki. I zapewniam Cię że się dało. Sam zresztą z takiej
                do dzisiaj korzystam.

A co do Rybnika to chwała prezydentowi za to że się stara w przeciwieństwie do
                niektórych prezydentów innych miast.
                Proszę Cię jednak o to byś nie mylił tego że ktoś twierdzi że w PRLu było lepiej
                z tym że należy szanować Gierka i Ziętka za rozwój regionu, a to zasadnicza jak
                dla mnie różnica. Chyba że ty stawiasz tam znak równości?
            • matemax Re: Krakusy mają pretennsje ... 29.03.07, 12:10

> nie mam nic przeciwko blokowiskom, ale budowanie ich w szczerym polu - tak było
              >
              > w ROW - bez drogi, kolei, centrów kultury, często bez jakiegokolwiek centrum
              > handlowego, gdzie jedyną rozrywką były knajpy piwne, jedynymi szkołami
              > podstawówki plus zawodówka górnicza i ew. liceum, to skazywanie ludzi na
              > wegetację.

Ale jakoś nie wegetowali tak jakby wegetowali Ci, którzy wyjechali z polski w
              ostatnich latach gdyby nie wyjechali

No chyba że twoja rodzina była z pokolenia na pokolenie okaleczana umysłowo
              przez księży i bez Pani z domu kultury nie dala by sobie rady.
        • swoboda_t Re: Krakusy mają pretennsje ... 29.03.07, 11:17
          Tak po prawdzie to Rybnik jest od lat w ścisłej czołówce rankingów miast o
          najlepszym poziomie życia. Dość wysokie zarobki i zalety aglomeracji połączone
          z zielenią i kameralną zabudową. Rzadko tam bywam, ale mogę potwierdzić, że to
          bardzo sympatyczne miejsce.
          • Gość: :P Re: Krakusy mają pretennsje ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 11:42
            to żałuj, że nie byłeś tam za komuny, było tam obleśnie - jak w całym ROW -
            sypialnia dla roboli, stare miasto zaniedbane, obleśny dworzec autobusowy i
            parę autobusów nawet, ZUS i parę innych urzędów o znaczeniu ponadmiejskim no i
            nawet centrum kultury i dodatkowe kino - dwa kina to za komuny już tylko
            największe miasta posiadały, a centrum kultury to był rarytas. Niemniej syfiato
            tyam było, to jak Rybnik wygląda tyeraz i jakie miejsca w rankingu zajmuje to
            chyba w żadnym stopniu komunie nie zawdzięcza.
            • matemax Re: Krakusy mają pretennsje ... 29.03.07, 12:23

> to żałuj, że nie byłeś tam za komuny, było tam obleśnie - jak w całym ROW -
              > sypialnia dla roboli, stare miasto zaniedbane, obleśny dworzec autobusowy i
              > parę autobusów nawet, ZUS i parę innych urzędów o znaczeniu ponadmiejskim no i
              > nawet centrum kultury i dodatkowe kino - dwa kina to za komuny już tylko
              > największe miasta posiadały, a centrum kultury to był rarytas. Niemniej syfiato
              >
              > tyam było, to jak Rybnik wygląda teraz i jakie miejsca w rankingu zajmuje to
              > chyba w żadnym stopniu komunie nie zawdzięcza.

A właśnie że zawdzięcza i to w znacznym!!! Ponieważ komuna dała mu podstawy do
              tego by mógł się rozwijać, czyli właśnie duże zasoby mieszkaniowe.
              A dom kultury to w ciągu roku można założyć bez żadnego problemu (zakładając
              budowę nowego budynku, bo w starym szybciej)
              • Gość: :P Re: Krakusy mają pretennsje ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 12:27
                może i zawdzięcza też komunie te bloki, oczywiście elektrownię też, ale nie
                jest to więcej niż budowniczym z XIX wieku, mało tego - wydaje się, ze mniej
                niż rządzącym Rybnikiem przez ost. 15 lat, bo to właśnie teraz ściągają
                inwestycję, które - bez nakazaów partyjnych, same z siebie, ściągną też
                inwestycje mieszkaniowe, jeśli będzie taka potrzeba.
                • matemax Re: Krakusy mają pretennsje ... 29.03.07, 12:33

> może i zawdzięcza też komunie te bloki, oczywiście elektrownię też, ale nie
                  > jest to więcej niż budowniczym z XIX wieku, mało tego - wydaje się, ze mniej
                  > niż rządzącym Rybnikiem przez ost. 15 lat, bo to właśnie teraz ściągają
                  > inwestycję, które - bez nakazaów partyjnych, same z siebie, ściągną też
                  > inwestycje mieszkaniowe, jeśli będzie taka potrzeba.

I bardzo dobrze uważam że tak chyba powinno być i to nie jest nic szczególnego
                  (oczywiści gdyby przyjąć za standard że władze miasta powinny zabiegać z całych
                  sił o nowe inwestycje) a to że Rybnik jest wychwalany pod niebiosa za to że
                  funkcjonuje tak jak powinno każde miasto to świadczy o tym że z pozostałymi jest
                  coś nie tak chyba ?? I dopóki tak pozostanie przyłączam się do tego chóru
        • matemax Deb*lu 29.03.07, 12:01

> gen. Ziętka trzeba dla zasady <
          > > skopać> (...) za Żory, za region ROW...
          >
          > Za co? Za te blokowiska w ROWie go wychwalasz?

Przynajmniej ludzie mają gdzie mieszkać. Gdyby nie te blokowiska to dzisiaj w
          lepiankach jak w afryce byśmy żyli :/

Złośliwość ludzka nie zna granic! Dobrze że Pis-da nigdy na śląsku nie uzyska
          odpowiedniego poparcia
          • Gość: :P Re: Deb*lu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 12:22
            ależ tu komuchów na tym forum.
            PS akurac ci co wyjechali to z powodzeniem realizowaliby się w Polsce, bo
            wyjechali ci najzaradniejsi, kwasniewskiemu sniło się co prawda gdy bełkotał
            bushowi swym łamanym angielskim o zniesieniu wiz, że wyjadą bezrobotni, ale to
            były sny oderwanego od rzeczywistosci magistra.
            • matemax Re: Deb*lu 29.03.07, 12:26
              A teraz skrucha:

Muszę Cię przeprosić że tak ostro pojechałem :P Ale mnie zdenerwowałeś. A czy by
              się realizowali to nie jestem pewien bo jednak spora część z nich na 100% nie
              dała by rady bez kapitału początkowego który mam nadzieję przywiozą z zagranicy
            • gulcia77 Re: ciekawe jaki bedzie kolejny krok? 29.03.07, 12:04
              Nie no ty chyba jesteś lekko nie na czasie!!! W miastach rządzą samorządy od 17
              lat i niewiele w większości się dzieje. Natomiast za komuny wszystko było
              państwowe, więc odpowiadało państwo - proste jak budowa cepoa. A i jeszcze jedna
              sprawa - te straszne krzyki o tym jak to powinno się rozliczać tych co komunizm
              budowali budzą mój uśmiech pełen politowania - a kto nas w te uściski Wielkiego
              Brata wepchnął?? Czy nie przypadkiem nasi "przyjaciele" Amerykanie i Brytyjczycy???
              • Gość: :P Re: ciekawe jaki bedzie kolejny krok? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 12:16
                gulcia77 napisała:

> Nie no ty chyba jesteś lekko nie na czasie!!! W miastach rządzą samorządy od
                17
                > lat

Co? Przecież to sie kupy nie trzyma.

>i niewiele w większości się dzieje

Zależy gdzie. Takich hal jak Spodek to powstaje kilka w Polsce.

Natomiast za komuny wszystko było
                > państwowe, więc odpowiadało państwo - proste jak budowa cepoa.

pisałaś, ze teraz to nic rządzący nie budują w kontekscie stadionu, a tymczasem
                takie obiekty jak stadiony to powinny powstawać dzięki lokalnym władzom (mam
                nadzieję, że wyjaśniłem to dość jasno, jesli nie, to postaram się jakieś
                obraZki przygotować następnym razem).

> budowali budzą mój uśmiech pełen politowania - a kto nas w te uściski
                Wielkiego
                > Brata wepchnął?? Czy nie przypadkiem nasi "przyjaciele" Amerykanie i
                Brytyjczyc
                > y???

znowu nie na temat.
      • Gość: gosc Gierek i Ziętek powinni wyp IP: *.cpe.cableone.net 29.03.07, 03:58
        > panie Korkuć ja to może głupi jestem ale ludzi jak mi sie zawsze wydawało
        > poznaje sie po czynach a nie barwach partyjnych.

No wlasnie - za te czyny powinni byc po chinsku wymazani ze wszystkich ksiag.
        Krotka pamiec jakos wsrod piszacych - choc wlasciwie to nie pamiec, pamietac nie
        moga bo to smarkacze ktorzy komune znaja z TV. jak byli tacy fajni to po co bylo
        te 10 mln strajkujacych w 1980?
    • Gość: antyziętek Nazwać akurat rondo im. Ziętka to totalna głupota IP: *.chello.pl 28.03.07, 22:50
      Prawda jest taka że w latach 70-tych na miejscu dzisiajszego ronda miał być
      najzwyklejszy ślimak (taki jak teraz na skrzyżowaniu Bagienna-Murckowska), był
      już nawet projekt. Niestety jakiś idiota zaprojektował rondo i jak Ziętek
      zobaczył kilka kawierenek w podziemiach tak się napalił że kazał to badziewie
      wybudować. Skazał przez to Katowice na gigantyczne korki przez następne 30
      kilka lat, a co gorsza dzisiaj zamiast wyremontować ślimak za kilka milionów,
      miasto musiało wtopić kupę kasy na tunel nadając temu wszytkiemu imię sprawcy
      tej ogromnej niegospodarności.
      • swoboda_t Re: Nazwać akurat rondo im. Ziętka to totalna głu 29.03.07, 11:26
        Na tamte czasy rondo wystarczało. Rozwój indywidualnej motoryzacji anstąpił
        dopiero po 89 roku. Fakt, powinien od poczatku być tunel, ale wiadomo jak to za
        komuny - wiecznie kasy brakowało i robili prowizorki (choćby estakada przy
        dworcu). Ślimak w tym miejscu to byłby koszmar architektoniczny idobrze, że nie
        powstał. Ja do Ziętka mam pretensje o ine rzeczy - na jego polecenie zburzono
        wiele ciekawych obiektów przedwojennych, czasem zeby zrobić miejsce pod
        socreal, czasem, żeby nic nie zrobić (nieodżałowany pałac w Świerklańcu).
        Bezspornie jest postacią kontrowersyjną, ale wg. mnie jednak zasługi
        przeważają. Za sam WPKiW należy Mu się jakiś patronat. Gdyby nie On miałbym za
        oknem jakieś blokowisko albo hałdy :P
    • Gość: jamir IPN: Gierek i Ziętek powinni zniknąć z ulic IP: *.w82-120.abo.wanadoo.fr 28.03.07, 22:51
      Z ogromnym niesmakiem przeczytalem ten artykul, podobnie zawiedziony jestem
      komunikatem IPN-u w tej sprawie. Takie ekstremalne podejscie do naszej
      niedawnej przeszlosci, rzeczywiscie nienajbardziej demokratycznej, ale przeciez
      tez nie za bardzo totalitarnej, nie uzyska akceptacji duzej, myslacej czesci
      naszego spoleczenstwa. To co obserwujemy teraz to rozwijajace sie zjawisko
      podobne do maccarthyzmu, inkwizycji, hunwejbinizmu, ostracyzmu i dziesiatkow
      innych, ktore potem znalazly sie razem na wstydliwym, dla normalnego swiata,
      smietniku historii. Takie paranoiczne prady nigdy nie uzyskaly trwalej
      akceptacji, a Edward Gierek, a takze i Jerzy Zietek niewiele by mieli powodow,
      by sie za siebie wstydzic. Jest wiele racji, bysmy o nich pamietali.