Dodaj do ulubionych

Panowie, zróbcie coś, bo śmierdzi!

11.06.07, 17:44
racja, wszystko sie zmienia, a pkp nie. mam ten sam obraz przed oczami od 30
lat. miejmy nadzieje, ze cos sie zmieni.
pzdr
Obserwuj wątek
    • Gość: hej hej Re: Panowie, zróbcie coś, bo śmierdzi! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.07, 18:07
      za smierdzenie powinni dawac mandaty, to jest niemozliwe co czasem sie dzieje w tramwajach w szczegolnosci w lecie ehhhh

a dwa porownajcie polskie koleje i czeskie, niebo a ziemia mimo, iz czeskie jakos drozsze nie są

ale to wszechwladza zwiazkow zawodowych jest, komercjalizacja moze nas uratowac

obroncy ucisnionych nie piskac bo jak przez kilkanascie lat nie potrafiliscie sobie z tym poradzic to jesli nie bedzie zadnego impulsu to dlej z tym nic nie zrobicie

ot taka prawda
        • lolek_do_kfadratu Śmieszny Chorzów 13.06.07, 09:06
          A ja byłem ostatnio na dworcu w Chorzowie. Ludzie nie wyobrazam sobie ze to
          miasto chce aby odbywały sie tam mecze Euro 2012. Dworzec (jesli ta klitke
          można nazwac dworcem) obszczany, śmiecie wszedzie sie walają. OK. Chodzmy kupic
          bilet na ekspres do wawy. Ups. Niestety Pani w okienku nie ma możliwości zakupu
          miejscówki bo nie jest podlaczona do sieci. Porażka. Ale idziemy dalej.
          Wychodze z dworca i co widze? Rudery obdarte do cegiel, wszedzie żuleria i
          biedota. Wchodze do kwaiciarni naprzeciwko ul. AK i oglądam ciekawą scene -
          mendy (średnia wieku 25 lat) urządza sobie konkurs ktory mozna by nazwac "kto
          głosniej krzyknie KUR*A" oraz "kto trafi charą w gołebia". Ogólnie śmiesznie.
          • swoboda_t Re: Śmieszny Chorzów 13.06.07, 10:10
            Chorzów miał kiedyś piękny dworzec, chyba secesyjny. No, ale komuna lepiej
            wiedziała - wyburzyli i dali obskurnego blaszaka. W ogóle to dziw mnie bierze,
            żę w Sosnowcu utrzymał się piękny dworzec (Główny), ostatnio nawet - jako chyba
            jedyny w algomeracji - został wyremontowany, podświetlony itp. PKP jak chcą, to
            mogą.
    • Gość: Mirek NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.07, 19:03
      Takiej tendencji i dowalenia jak zwykle kolei to nie widziałem. Brud? A gdzie
      jest czystość? Pytam, gdzie? Na dworcach PKS? Na przystankach tramwajowych? A
      może w samych tramwajach i autobusach? Wszędzie brud! Ale kolej to chłopiec do
      bicie przez co niektórych dziennikarzy temat ulubiony. Jak trzeba dowalić to
      kolejarzom, nie miastu, że śmieci na ulicach, nie administracji budynków
      wyglądających jak slumsy, nie innym środkom transportu tylko kolei!
      A w sklepach brudu nie ma? Polecam przejechać sie językiem po barierce
      supermarketu, gdzie wszyscy lepkimi łapami w upał dotykają! Polecam, może
      obiektywizm sie wzmocni. A może piszący co niektóre artykuły nie jeżdżą
      tramwajami bo sie samochodem rozbijają, tylko jak trzeba to do stolicy Inter
      City jadą, bo szybko, wygodnie i czysto i przede wszystkim bezpiecznie? Wtedy
      nikt zalet kolei nie widzi, jadą panowie w garniturach, krawatach i każdy
      bardziej dumny, że go stać go na IC, bo firma dobra i solidna i szybko z centrum
      do centrum dowiezie. Brud jest wszędzie a dowalanie kolei to temat standardowy,
      jak nie ma pomysłu, wystarczy na PKP sie skierować i już jest artykuł. To że na
      drogach ginie rocznie około 6 tysiecy ludzi to nie widać, widac za to jak sie
      pociąg spóźni - dlatego, ze trzeba zwolnić w trosce o bezpieczeństwo podróznych
      albo dlatego, ze czeka na skomunikowanie z innym, bo pasażerowie prosili. Zero
      obiektywizmu. A na kolei pracują setki ludzi odpowiedzialnych przede wszystkim
      ZA BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻNYCH. Ile osób zginęło w katastrofach kolejowych w
      przeciągu ostatnich nawet 10 lat?
      Ten artykuł jest o NICZYM. Każdy oceni sam, jak funkcjonuje transport i jakim
      taborem jeździ. A pisanie po raz setny o dworcu w Katowicach świadczy o
      umierającym polocie w pisaniu, bo chyba tematów zaczyna brakować. Ciekawe jak go
      przebudują albo postawia nowy. Źródełko sie wyczerpie, co?
      Jak napisać coś treściwego to z pomysłem jak to rozwiązać a skrytykować można
      wszystko. Wszystko! Nawet kryształowa kulę.
      Więc też krytykuję, krytykuję bo mam prawo. Wolność słowa.
        • Gość: jan Kolejny artykul broniacy dworca PKP IP: 195.116.110.* 12.06.07, 11:15
          Ze wystarczy posprzatac i bedzie ladnie. A ze dworzec jest tak zbudowany ze az
          sie prosi zeby go menele zasraly, ze umycie go nic nie da i zawsze bedzie gwnem
          jechac, to jest argument niewygodny. Radzę przyjrzeć się przejściu prowdzacemu
          do ul. Kosciuszki - przecierz to szalet z rynnami z uryna po obu stronach.
          • Gość: ja To Wasza wizytówka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 08:18
            Nie ma co się obrażać na autora artykułu
            Wizyta na dworcu w Katowicach jest bardzo nieprzyjemna (przynajmniej dla mnie)
            Czławiek, który przyjedzie do Katowic " na dzieńdobry" zobaczy gorszą stronę
            miasta

W Krakowie było to samo- wstyd było przed znajomymi- zwłaszcza z krajów
            cywilizowanch- kiedy wychodzili z pociągów i przeciskali się pomiędzy obleśnymi
            budami z biustonoszami i majtkami do "historycznego centrum, największego placu
            Europy"itd
            Na szczęście zmieniło się to w zeszłym roku, dzięki dużej inwestycji (nie
            wchodzę w szczegóły)
            Może w Katowicach ktoś też wpadnie na pomysł zainwestowania w ten teren

--
            firmowy.blox.pl/html
            • swoboda_t Re: To Wasza wizytówka 13.06.07, 10:16
              Pomys już jest. PKP od lat mówiła o zmianach i nic się nie działo, nowy dorzec
              straszy, stary, zabytkowy niszczeje, bo kolej nie chciała go sprzedać, a
              zagospodarować też nie potrafiła. W każdym razie w tym roku mają zapaść
              rozstrzygniecia co do obu obiektów. Jednym z pomysłów jest zbudowanie czegoś
              a'la Galeria Krakowska. Sęk w tym, że tak jak nie sprawdza się w Kraku (korki),
              tak nie sprawdzi się w Katowicach. Jedyny plus to to, że gdy będzie C.H. to
              może przy okazji i w części dworcowej utrzyma się porządek. Bo póki co PKP ma
              wszystko w d..., a dworce w całej Polsce straszą.
            • Gość: heh Re: To Wasza wizytówka IP: *.akron.net.pl 13.06.07, 11:08
              jest rada - zacząć dworce zamykać, wpuszczać na perony tylko z biletami ważnymi
              i z całą surowością tępić meneli, dziadów itp. Mało w miastach schronisk czy
              pustostanów? Niech siedzą tam. Dworce dużych miast to zazwyczaj to co pierwsze
              widzą turyści czy przyjezdni z zagranicy. Wstyd po prostu i hańba. We Wrocławiu
              (Główny) już jest nieco lepiej niż jakieś parę lat temu. Nie cuchnie aż tak
              bardzo i dziady nie walają się w każdym kącie, choć i do doskonałości daleko. Na
              Nadodrze to już strach wejść - to zapomniane miejsce, zostawione samemu sobie.
              Szkoda naprawdę. Tramwaje i autobusy miejskie są czyste i pachnące. Cuchnąć
              zaczynają, kiedy wpadają babcie po solidnej dawce czosnku, niedomyci panowie i
              panie palące najtańsze papierochy
      • Gość: Wersal Re: NIE ! IP: *.proxy.aol.com 11.06.07, 20:14
        Mirusz a gdzie u Ciebie jest obiektywizm? Dlaczego wzieto sie za P.K.P? Pomysl,
        dlaczego . To jest wielki problem z ta instytucja. Gdzie sa sluzby porzadkowe
        na dworcu? Ale zwalic dworzec to sa mocno za. Dlaczego? Zyby zajechac nastepny
        dworzec? Higiena w pociagach? To juz tragedia. I co wlasnie robia pracownicy
        P.K.P. w tej sprawie? Nic . Sprawe odlozy sie a-akta.
        Poruszasz porzadek w innych dzialach uzytkownosci publicznej. A jak myslisz
        dlaczego tak jest? Odpowiedz jest prosta oszczednosc etatow. Poco zatrudnic
        babcie klazetowa , poco zatrudnic ludzi ktorzy beda sprzatac dworzec? Po co
        zakupic nowoczesne urzadzienia do wycierania podlug i peronow. Juz nie wspomnie
        stan techniczny wiele obiektow na dworcu.
        • Gość: yaga Re: NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 08:46
          zgadzam się z tobą. problem nie tkwi w tym, ze ludzie brudzą - bo robią to
          ludzie na całym świecie. zwłaszcza w takim miejscu jak dworce,
          gdzie "przepustowość" jest ogromna. różnica jest taka, że "tam" są ekipy
          porządkowe i sprzątają bezustannnie! czekałąm kiedyś ok 2 godz. na dworcu w
          Modenie i obserwowałam pana, którego jedynym zajęciem było przecieranie
          podłogi. robił to bez przerwy. gdy kończył w jednej częśi dworca wracał
          na "start" i rozpoczynał pracę na nowo. poza nim pracowały tam osoby, które co
          godzinę sprzątały całe toalety, przecierały szyby, lady, blaty, sprawdzały
          czystość ławek.
          może zarządcy komunikacji publicznej pomyślą o tym i wyciągną jakeiś wnioski?
          • robert.zimnicki Re: NIE ! 13.06.07, 14:16
            gfdyba na marienplatz w monachium nie sprzatano co kilka godzin, to dworzec
            zaroslby brudem w miesiac
            sa tam dwa perony s-bahn jeden nad drugim, a pod nimi dwie linie metra i
            dziennie przewija sie tam kilka tysiecy osob, bo jest to centrum (rowniez
            handlowe - galeria kaufhoff)

wiec o czym mowa, trzeba sprzatac, a nie udawac, ze deszcz zmyje brod...

Gość portalu: yaga napisał(a):

> zgadzam się z tobą. problem nie tkwi w tym, ze ludzie brudzą - bo robią to
            > ludzie na całym świecie. zwłaszcza w takim miejscu jak dworce,
            > gdzie "przepustowość" jest ogromna. różnica jest taka, że "tam" są ekipy
            > porządkowe i sprzątają bezustannnie! czekałąm kiedyś ok 2 godz. na dworcu w
            > Modenie i obserwowałam pana, którego jedynym zajęciem było przecieranie
            > podłogi. robił to bez przerwy. gdy kończył w jednej częśi dworca wracał
            > na "start" i rozpoczynał pracę na nowo. poza nim pracowały tam osoby, które co
            > godzinę sprzątały całe toalety, przecierały szyby, lady, blaty, sprawdzały
            > czystość ławek.
            > może zarządcy komunikacji publicznej pomyślą o tym i wyciągną jakeiś wnioski?
      • Gość: Albin Siwak Re: NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.07, 20:17
        Umyj się brudasie. Ty i twoje PKP, które broni brudu jak niepodległości. Pokaż
        mi dyrekcję jakiegokolwiek przdsiębiorstwa, która ma szyby nieumyte i
        pozaslaniane gazetami. W każdym hipermarkecie jest 100x czyściej niż na dworcu.
        A dopóki dworzec będzie w gestii PKP to go _NIGDY_ nie przebudują bo go nawet
        umyć nie potrafią.
        • Gość: czysty Re: NIE ! IP: *.85-237-181.tkchopin.pl 13.06.07, 07:17
          Co do PKP, to dzięki związkowym nierobom na kolei pracuje kilka razy więcej
          ludzi, niż w innych krajach. Może chociaż mogliby posprzątać... Natomiast co do
          brudu, to jest to typowo polska cecha. Może któś o tym by pisał... Ulice i
          chodniki zapiaszczone, nikomu to nie przeszkadza. Śmieci wszędzie pełno, nawet
          leśniczym w lasach to nie przeszkadza, te same śmieci leżą latami, kiedyś
          zbierałem, ale już sobie odpuściłem, bo całej Polski nie uprzątnę. Na
          przystankach trudno nie wejść na gumę do żucia, nikomu to nie przeszkadza (już
          20 lat temu czytałem, że w Szwecji zabronili żucia na przystankach). Po psie
          mało kto posprząta, bo uwłacza to godności Polaka. Po prostu jesteśmy
          brudasami...
          • jednorazowy3 Re: NIE ! 13.06.07, 08:05
            to ciekawe co piszesz, w moim miescie nie widac az takiego brudu
            na osiedlach tez czysto, zreszta bardzo czesto widze pana chodzacego ze szpikulcem i zbierajacego nieliczne papierki
            piach to raczej nie problem bo pare razy popada i piachu nie ma
            • Gość: jagna1606 Re: NIE ! IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 13.06.07, 09:06
              Jak mozna bronic brudu!W imie czego!?
              U mnie na osiedlu po 2o latach jest czysciutko.Cos sie zmienia.
              Ekipy lataja jak tylko cos trzeba zrobic.Trawa skoszona,smietnik odmalowany i
              czysty.Codziennie ktos sprzata.
              A co do pkp.
              Moze jakby kible nie byly platne?
              2 zlote, jak sie czeka kilka godzin a wysikac ze 3 razy, to naprawde 6 zl jest
              przesada.
              • Gość: tralalalala Re: NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 12:52
                powinno być bezpłatne korzystanie z WC po okazaniu biletu - wszystko byłoby ok (ale ważnego biletu, więc na bilecie byłaby godzina odjazdu a nie jak na osobowych - pieczątka z kilkugodzinnym okresem ważności). każdy byłby zadowolony. z biletu dałby złotówkę na wc i pachniałoby fiołkami! a co do tego brudu - prawda, w Biedronce jeżdżą maszynami i czyszczą posadzke, a na dworcach (bardzo czesto jeżdżę koleją) nigdy nie widziałam takiego urządzenia, a nawet kogoś ze szmatą i wodą. pomysł z wpiuszczaniem na teren dworca z biltem jest dobry, ale potrzebuje np infrastruktury jak w metrze (nie wiem czy warszawskie metro nawet ma, bo nie bylam - mówię o zagranicznych metrach) - bramek z czytnikami biletów. wtedy na dworcu byliby tylko pasażerowie. wszystko się da ale trzeba chcieć!
                • robert.zimnicki Re: NIE ! 13.06.07, 14:18
                  w warszawie w metrze sa bramki i jest czysto

bez biletu nie wejdziesz, ale bez problemu da sie wejsc

i jest czysto i bezpiecznie.... jakos sie da, no ale metro to nie PKP !

Gość portalu: tralalalala napisał(a):

> powinno być bezpłatne korzystanie z WC po okazaniu biletu - wszystko byłoby ok
                  > (ale ważnego biletu, więc na bilecie byłaby godzina odjazdu a nie jak na osobow
                  > ych - pieczątka z kilkugodzinnym okresem ważności). każdy byłby zadowolony. z b
                  > iletu dałby złotówkę na wc i pachniałoby fiołkami! a co do tego brudu - prawda,
                  > w Biedronce jeżdżą maszynami i czyszczą posadzke, a na dworcach (bardzo czesto
                  > jeżdżę koleją) nigdy nie widziałam takiego urządzenia, a nawet kogoś ze szmatą
                  > i wodą. pomysł z wpiuszczaniem na teren dworca z biltem jest dobry, ale potrze
                  > buje np infrastruktury jak w metrze (nie wiem czy warszawskie metro nawet ma, b
                  > o nie bylam - mówię o zagranicznych metrach) - bramek z czytnikami biletów. wte
                  > dy na dworcu byliby tylko pasażerowie. wszystko się da ale trzeba chcieć!
          • Gość: beata Re: NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 11:12
            W 100% się z tym zgadzam!!! Jesteśmy brudasami!!! A nasze dworce są
            najdoskonalszym odzwierciedleniem tej narodowej przywary. Zapraszam choćby na
            piękny, zabytkowy Dworzec Główny we Wrocławiu! W wielkim mieście szczycącym się
            prawem do organizacji EURO 2012 i strającym się o EXPO! Poświęcono mu
            dziesiątki publikacji naukowych, jego zdjęcia widnieją we wszystkich
            przewodnikach po mieście. I co??? Całe szczęście, że zdjęcia są bezwonne, a
            techniki obróbki fotograficznej tak doskonałe, że nie widać brudu. To po prostu
            po stokroć WSTYD, jak wygląda i "pachnie" nasza kolej. Jedynym rozwiązaniem
            jest prywatyzacja tego zapyziałego, poskomunistycznego molocha! Bo tu chodzi
            nie tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o mentalność! A tej tak łatwo się
            nie da zmienić, co zresztą widać w wielu wypowiedziach na tym forum!!! Niestety!
      • Gość: dzyndzylyndzy Re: NIE ! IP: *.chello.pl 11.06.07, 20:36
        szczerze mówiąc to nie jest temat o niczym, to jest temat o brudzie na dworcu
        PKP i o brudzie w pociągach. Faktem jest, że nic nowego wypociny autora nam nie
        uświadamiają, ale jedno jest pewne, na 'dowalanie' innym przyjdzie w GW już
        wkrótce czas. Nie tak dawno pisali o zaoraniu dworca i postawieniu czegoś
        'nowoczesnego', ale się okazało, że to jest perełka architektury(!)i teraz jadą
        po bandzie, żeby uświadamiać o oczyszczeniu dworca z brudu i 'towarzystwa'.
        Dziwię się tylko panie Mirek, że tak szczekasz zajadle w obronie tego 'betonu'
        PKP. Brud jest, smród jest, widać to i czuć a Ty tak jak te związki zawodowe:
        'jest pięknie i odwalcie się od nas':) Pewnie jesteś z branży, zatem powodzenia
        życzę...
      • wenussa Re: NIE ! 11.06.07, 22:09
        Ojej, no moze akurat PKP jako najblizszy syf autorowi sie nawinal. Chodzi o
        powiedzenie tego na glos, ze ..SMIERDZI i juz. Pewnie, ze brud u nas w Polsce
        jest wszechobecny. Aktualnie przebywam w Niemczech i wiem, ze po powrocie bedzie
        mi brakowalo tego ladu i czystosci. Moze za 20 lat i u nas bedzie tak czysto?
      • Gość: eb Re: NIE ! IP: 85.14.91.* 12.06.07, 07:20
        Mam "przyjemność" codziennie dojeźdzać do pracy pociągiem, i niestety może
        artykuł jest wyswiechtany lecz prawdziwy. Pociągi są brudne, na dworcu
        śmierdzi, nie mówiąc o tym że od jakiegos czasu pociąg którym jeźdzę nagminnie
        odjeżdza 10 minut po czasie. A ja za to płacę, i to na prawdę nie mało...
      • Gość: Wonsu Re: NIE ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 15:54
        He he he jestes smieszny... to ze inni maja brudno wcale nie usprawiedliwia PKP
        z kwesti niedbania o porzadek na dworcu... Dbanie o czystosc i zachowanie
        odpowiednich warunków sanitarnych to podstawa. I niema sie co glupio tłumaczyc
        ze to zlosliwosc gazety i tylko biednemu PKP sie dostaje... Spodziewasz sie ze
        ktos bedzie chawlil IC jesli zeby do niego wsiasc musia przebic sie przes
        smierdzoncy, pelen bezdomnych i cpunow, dworzec...
      • Gość: dzioucha Re: NIE ! (???) ależ TAK ! IP: *.altec.pl 12.06.07, 18:31
        Reakcja Mirka potwierdza w każdy zdaniu to zostało napisane w artykule.
        Nieprawda, że całe miasto lepi sie od brudu; a nawet gdyby tak było,
        nie usprawiedliwiałoby to obojętności PKP na odrażający stan dworca.
        Zawstydzający wszystkich, oprócz właścicieli, a w zasadzie administratorów
        - bo przecież PKP to firma państwowa, czyli jakby nasza wspólna.
        Tym większy wstyd i dlatego wstydzą się wszyscy normalni obywatele
        - szczegolnie kiedy muszą tu przyjąć gościa.

BTW, największy obciach zeszłego roku w moim rankingu:
        pomysł (zrealizowany niestety)
        żeby kandydatki na Miss Świata krążące po Polsce przywieźć do Katowic ..
        POCIĄGIEM :->

• Gość: tydell Re: NIE ! (???) ależ TAK ! IP: 82.139.177.* 13.06.07, 07:58
          heheh, owszem, pomysł był śmieszny, sam się wtedy z tego śmiałem
          żałowałem jednak że nie przewieziono ich standardowym składem. misski jechały wtedy składem złożonym z 3 nowych wagoników w których miały bardzo czyściutko, standardzik duuuuuużo większy niż w normalnym pośpiechu na krajowych liniach. poza tym w każdym wagonie konduktor (czy ktoś taki) do dyspozycji :D

jeżeli już naprawdę chcieli pokazać misskom piękno naszego kraju z okna pociągu to mogli nie robić ściemy i pokazać przy okazji jak wygląda standardowy pociąg PKP PR w Polsce, a tak to była jedna wielka ściema
        • Gość: tralalalala Re: NIE ! (???) ależ TAK ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 12:59
          niby PKP jest dotowane, więc nasze, ale jest spółką (SA), więc jednak nie calego narodu. podam przykład potwierdzający powyższe twierdzenie: dworzec w Koszalinie ("perła" PRLu - strach się bać taki wredny!) od kilku lat jest na tapecie nt. renowacji, ba, miasto było nawet gotowe dołożyć kasy, by tego śmiecia naprawić, nawet gotowy jest plan modernizacji i rewitalizacji (trudne słowo!) okolic dworca, to może i dworzec dostanie jakiegoś nowego blasku... ale kolej jak zwykle nie zamieściła modernizacji na ten rok... czemu? brak kasy, inne plany... a z dobrych źródeł wiem, że kasa na modernizację jest (z Unii), ale dawno przep**, że tak powiem, przez "górę" (dyrekcja & company)
        • Gość: Traveler Re: NIE ! (???) ależ TAK ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 14:52
          Co tak wszystcy się uparli, nic tylko kibelki i kibelki. Ojojoj, jacy
          delikatni - smrodek im przeszkadza. A może by tak parę słów o usługach (usługi?
          hehehe) świadczonych przez PKP, KR, TLK, IC i jak jeszcze to całe dziadowstwo
          sie nazywa, np. o punktualności? Wczoraj "Expres" ze Szczecinka do Słupska (105
          km)wygenerował 80 min. opóżnienia. Niezły wynik, prawda? Nie daj Boże w takim
          tempie jechać ze Szczecina do Przemyśla. O kibelkach na takiej trasiwe już nie
          wspomnę - zgroza!!!
      • Gość: michal Re: NIE ! IP: *.lanet.net.pl 13.06.07, 07:31
        Chlopie, co Ty bredzisz. Z Twoim podejsciem tkwilibysmy w epoce kamienia
        lupanego. sprawa wyglada tak, ze obiekty nalezace do PKP sa wyjatkowo i
        niewyobrazalnie brudne i obskurne. zapraszam na dworzec w Swiebodzicach na
        dolnym slasku, to co sie tam dzieje przekracza wszelkie wyobrazenia, a widziales
        moze dworzec z Zgorzelcu? Zastanawiam sie skad u Ciebie taki opor przed zmianami
        cywilizacyjnymi?
        • robert.zimnicki Re: NIE ! 13.06.07, 14:29
          typowy strach dla ludzi po 50-tce, z blizej niz dalej do emerytury

taki prymitywny strach przed zastapieniem delikwenta osoba pardziej kompetentna
          (biorac pod uwage sposob pracy w firmach panstwowych - to bardzo zrozumialy opor)

jest to typowe dla emerytow dorabiajacych na 1/2 etatu, z ktorych znane mi 80%
          zachowuje sie jak pies ogrodnika

Gość portalu: michal napisał(a):

Zastanawiam sie skad u Ciebie taki opor przed zmianam
          > i
          > cywilizacyjnymi?
      • karatakus Re: NIE ! 13.06.07, 07:39
        Dobra, dobra juz ja, ku.., pamiętam tę "troskę" o bezpieczeństwo pasażerów w IC
        jak kibolom sie zachciało wracać z warszawy do gdańska pociągiem IC właśnie.
        Latające butelki, ciągłe szarpanie za hamulec ręczny, maszyniści czekający na
        przygłupów, którzy w każdym mijanymi miasteczku pędzili uzupełnić zapas alkoholu.
        Bezpieczeństwo w pośpiechach zwłaszcza nocnych to już zupełnie bujda.

Sprywatyzować te ku..kie PKP w pizdu. Oddłuzenia, oddłużenia, przywileje, a
        żadnej poprawy nie widać. Na pohyel wszystkim monopolistycznym popłuczynom PRL
      • Gość: ALicja Re: NIE ! IP: 89.171.136.* 13.06.07, 07:53
        W ostatnim czasie podróżowałam po Austrii. Ciekawe, że tam dworce i pociągi są
        czyste. W czechach pociągi też inne, od razu czuje się różnicę, jak się do
        Polski wjeżdża. Widziałam, jak w Austrii pucują te dworce. Sprzątaczka chodzi i
        kosze na śmieci przeciera, żeby błyszczały.
        Poza tym nigdzie w Polsce nie ma takiego syfu jak na dworcu. Kiedyś w Krakowie
        miałam duży bagaż i chciałam zjechać windą. Winda nowa, a w środku pełno
        tektury i smród niesamowity, bezdomni tam spali. Aż mnie cofnęlo.
          • swoboda_t Re: NIE ! 13.06.07, 10:29
            Kiedyś jechałem cugiem do Ostravy. Wysiadałem nie na głównym, tylko chyba w
            Svinow, żeby dojść na CEZ Arena. Polecam wizytę :D Był tak zdezelowany, brudny
            i ciemny, że żaden znany mi polski dworzec nie może się równać. W kiblu było
            autentycnzie strasznie, bo brudno i koczowali bezdomni - uczepieni kaloryferów,
            albo na sraczach. Kontrast w porównaniu z Areną był porażający :|

P.S.: Obrońcom kolei polecam też wizytę na dworcu w Będzinie. Piękny
            modernistyczny budynek - nieduży, łatwy do utrzymania w czystości. Jest tak
            zaniedbany, że strach tam wejść - brudno, ponuro, wszystko totalnie
            zdezelowane. Dworzec stoi przy głównym deptaku - odremontowanym, z nowymi
            ławkami, fontannami itp. dając paskudne świadectwo dbałości PKP o wizerunek
            swój i miejsc, w kórych ulokowane są jego obiekty.
          • robert.zimnicki Re: NIE ! 13.06.07, 14:31
            Gość portalu: JH napisał(a):

> No to polecam wizytę na Wien Mitte, przejść w kierunku toalety. Zatęsknisz za
            > Katowicami, kobieto, jak zobaczysz towarzycho które sie przy nich kręci.

ale na wien sudbanhoff jest w porzadku...

wien mitte to taki berlin zoo (pare lat wstecz, bo teraz to bardzo przyzwoity
            dworzec)
      • kuwakaztanowa Re: NIE ! 13.06.07, 08:04
        Problem polega na tym, że gdzie indziej zaczynaja być zauwazlne zmiany, a PKP
        jest nadal enklawą brudu i niechlujstwa. Nawet Dworzec centralny w stolicy to
        jeden wielki syf, nie mówiąc o Wschodnim. To samo Poznań, Gdynia, Sopot,
        Skarżysko, Kraków + mój Szczecin. Wszędzie to samo. To przykłady z ostadnich
        dwóch miesi ęcy. Czy to przypadek i stronniczo ść autora ?
      • Gość: weteran Re: NIE ! IP: *.umwp.pl 13.06.07, 08:11
        No cóż! Zapraszam Pana, Panie Mirku do Gdańska, na dworzec centralny w
        Warszawie, do Gdyni itd... Jeżeli Pan broni kolei, bo Pan tam pracuje, to
        podpisuje się Pan pod tym smrodem na dworcach. Dziwę się Panu, że
        usprawiedliwia Pan smród bezpieczeństwem przewozu. A kto Panu mówi o braku
        bezpieczeństwa? Tu jest mowa o smrodzie i tyle. I powiem jeszcze, żę nowy
        dworzec gdzie by nie powstał, będzie śmierdział, bo tam mieszkają "wolni"
        ludzie. Tak wygląda nasza rzeczywistość, Przyjacielu. Nie masz o co się
        obrażać. Za to pocieszającym jest fakt, że mamy najlepsze na świecie, przepisy
        sanitarne. Pozdrawiam - weteran.
      • Gość: Late Re: NIE ! IP: 195.8.101.* 13.06.07, 08:23
        Mylisz się bardzo. Brudno jest w wielu miejscach (co wcale nie znaczy, że wszędzie!), ale na kolei najbrudniej. Co więcej, brud na kolei to nie brud, który pomimo sprzątania odtwarza się na bieżąco, ale brud wieloletni, zasiedziały, nie ruszany od lat. Dla kolei posprzątać, to znaczy pozamiatać. Jak na dworcu nie ma śmieci po kostki, to znaczy, że jest czysto.
        Jechałem ostatnio sypialnym ze Szczecina do Warszawy - w przedziale tak śmierdziało z kibla za ścianą, że nie można było wytrzymać, o spaniu nie mówiąc. Warszawa Centralna - pierwszy dworzec w kraju! - to jedna wielka ohydna, zdewastowana, brudna kloaka - szczególnie perony i kible. Inne dworce podobnie. W Szczecinie jest może minimalnie czyściej niż na Centralnej, za to z wiaty nad peronami farba od wielu lat odłazi płatami i leci na głowy, bo kolei nie chce się oskrobać i pomalować kawałka dachu.
        Zobacz, jak wyglądają tereny PKP przy torach. Chwasty na dwa metry, rudery, złom, śmieci. To jest wizytówka naszego kraju, każdy, kto wjeżdża do Polski koleją, takie ma pierwsze wrażenie - śmietnik.
        Jeżdżę do Warszawy Intercity. W pociągu jest czysto, (w końcu bilet kosztuje 138 zł), ale pół godziny na peronie powoduje, że czuję się lepki od brudu, zanim zobaczę pociąg. Brzydzę się postawić walizkę, bo nigdy nie wiadomo, co się do niej (i do butów) przylepi.
        Bezpieczeństwo nie ma z brudem nic wspólnego. Nie odwracaj kota ogonem. Ma być i czysto, i bezpiecznie. Zrób sobie wycieczkę na jakieś lotnisko - jest czysto, a samoloty masowo nie spadają.
        Jeżeli jesteś typowym pracownikiem PKP, co podejrzewam, to ratunek dla kolei jest tylko jeden - czystka. Dosłownie i w przenośni. Nie jestem zwolennikiem czystek, ale w tym przypadku to jedyny ratunek.
      • nekropedofil Re: NIE ! 13.06.07, 08:44
        gdzie tramwaje a pociągi????

w tramwajach i autobusach nie śmierdzi (chyba że wsiadają stare baby lub menele)
        a w pociągach i na dworcach smród gryzie w oczy !

uważam że PKP należałoby rozparcelować na mniejsze części i sprywatyzować -
        inaczej zawsze będzie cuchnąć, nieważna ile długów umorzy państwo i kasy tam
        wpompuje...
      • Gość: pasażer a czy to PKP brudzi IP: 213.199.219.* 13.06.07, 08:51
        A czy to PKP brudzi? Czy może my sami, a jeśli nie my to dajemy na to
        przyzwolenie. Czy jak widzisz, że np bezdomny załatwia potrzeby to podchodzisz
        i zwracasz mu uwagę, czy udajesz że tego nie widzisz? Czy jak ktoś wyrzuca
        śmieci gdzie popadnie, czy jak ktoś maluje ścianę graffiti? Jak reagujesz?
        Jeśli chodzi o dworzec w Katowicach to nawet policja nie może sobie dać z tym
        rady, mają lać za takie coś jak w PRL - dopiero dziennikarze wystąpiliby w
        obronie bezdomnego, który tylko robił siusiu. Nawet posprzątanie dwoca nie
        pomoże dopóki nie dorośniemy!
        • swoboda_t Re: a czy to PKP brudzi 13.06.07, 10:38
          "A czy to PKP brudzi?" PKP nie sprząta na bieżąco, w tym jest problem. Brud na
          szybach pamięta chyba jeszcze PRL, nieremontowane perony straszą i lepią się od
          syfu. Zresztą, w artykule wpsomniany jest biurowiec DOKP przy rondzie. Tam też
          winni są przechodnie?? Że elewacja 80-metrowego budynku jest brudna, łuszczy
          się, że okna są szare od brudu?? Poza koleją winny jest co najwyżej magistrat,
          który od lat nie potrafi, chyba anwet nie póbuje, wymusić na PKP dbałości o
          mienie w bądź co bądź reprezentacjnych punktach miasta.
          • Gość: anty,anty Re: a czy to PKP brudzi IP: 82.146.248.* 13.06.07, 11:07
            Jest społeczne przyzwolenie aby dworce PKP były domem dla wszelkiej maści żulów
            i nierobów.Nawet śp.Kotański miał pretensje do pkp,że nie pozwala zagnieżdzać
            się bezdomnym.Spróbujcie z wielkim rozmachem wyganiać bezdomnych z dworców PKP
            od razu odezwie się tabun obrońców praw człowieka,że to nie humanitarne, nie
            ludzkie itp bzdety.
      • klein4400 Re: NIE ! 13.06.07, 09:01
        Mirek, palancie, w tym artykule chodzi że u was na PKP po prostu cuchnie i jest
        syf. To że gdzie indziej jest syf równie wielki to nie jest żadne
        usprawiedliwienie. To że dbacie o bezpieczeństwo pasażerów to też żadne
        usprawiedliwienie. To wasz zasrany (ups!) obowiązek. Tego jeszcze brakuje żeby
        był brud, syf i było jeszcze niebezpiecznie. I myślę, że w supermarketach jest
        jednak dużo czyściej niż w was w wagonach.
        I Mirek zapamiętaj sobie w tym swoim zakutym łbie - trzeba równać w górę a nie
        w dół. Zamiast patrzeć na tego który cuchnie równie bardzo, trzeba patrzeć na
        tego który pachnie. Zapamiętaj sobie słowa, które już tu padły - może być
        biednie ale musi być czysto.