Dodaj do ulubionych

zwolnienia grupowe

13.09.12, 00:13
jedynie Stolica slynie z zatrudnienia:

stopa bezrobocia w Warszawie wynosi 4 proc.,.......w niektórych powiatach jak szydłowieckim sięga ona aż 35,7 proc. Stopa bezrobocia w kraju wynosi 12,3 proc.


Aż 80 firm stołecznych zapowiedziało w tym roku zwolnienia grupowe. To niemal dwa razy więcej niż w 2011 r.

Ponad 14 tys. osób straci pracę w ramach zwolnień grupowych – o których poinformowano warszawski Urząd Pracy. – Rozwiązanie umowy o pracę czy wypowiedzenia warunków pracy dotyczą branż: farmaceutycznej, ubezpieczeniowej, budowlanej, telekomunikacyjnej, wydawniczej, transportu drogowego, kolejowego, produkcji cegieł czy wyrobów cukierniczych – wylicza Magdalena Fic z Urzędu Pracy m.st. Warszawy.
Zwolnienia grupowe już trwają lub zaczną się w 80 firmach. Rok temu taki zamiar w tym samym czasie zgłosiło jedynie 46 firm. Jednak one zapowiedziały wówczas rozwiązanie umów z 14 524 osobami. Ale od stycznia do końca sierpnia 2011 r. zwolniono wtedy w sumie 4704 pracowników. W tym roku w ciągu ośmiu miesięcy pracę straciło – 3137 osób.
.....
[/b]Szukano m.in. kucharzy kuchni wietnamskiej, tajskiej, sortowacza odpadów czy technika terenów zielonych. Ale zdarzają się także oferty dla księgowych czy dyrektorów handlowych. Proponowane wynagrodzenie to najczęściej 1,5 tys. zł brutto,*** czyli najniższa pensja.[/b]

www.zw.com.pl/artykul/2,661027_Tna-etaty-w-bankach--na-budowach-i-transporcie.html
***mozna za to wyzyc do pirwszego w Stolicy Kraju Psich Klockow???
Obserwuj wątek
  • warcholski stan na rok 2012 13.09.12, 01:17
   - 470 zł realna średnia renta netto.
   - 880 zł realna średnia emerytura netto.
   - 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
   - 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
   - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
   - 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
   - 320 000 - bezdomnych.
   - 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
   - 370 000 - dzieci niedożywionych.
   -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
   ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
   - 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
   - 98% - sektora bankowego w obcych rekach.
   - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
   - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
   - 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
   - 4–5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
   - 67 - lat wiek emerytalny.
   - 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
   Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. - - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
   - - najdroższa energia elektryczna w Europie
   - - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
   - - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
   - - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
   - - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
   - - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
   To tylko maly % dorobek rudego psycholka.
   Euro2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.

   Rok 2013: Większa akcyza na olej napędowy i gaz lpg zgodnie z wymogami UE
  • warcholski "O take Polske walczylyśmy" -walczyl starpyrdola ? 13.09.12, 20:13
   1. GOSPODARKA SIĘ WALI, A DO TEGO w "STANIE GANGRENICZNEGO ROZKŁADU" zdaje znajdować się Władza Sądownicza i Prokuratura!!!

   2. Rządząca sitwa NIE MA DOKŁADNIE ŻADNEGO POMYSŁU na uzdrowienie sytuacji, WYKAZUJĄC KLASYKĘ "PRZYSPAWANIA" do rządowych posad, A ZWŁASZCZA SYNEKUR, wykazując PO WIELOKROĆ WIĘKSZA DETERMINACJĘ w trwaniu przy władzy, niż ekipa pogardzanego powszechnie komucha, Mieczysława Rakowskiego, czy gen Jaruzelskiego na stanowisku prezydenta RP!

   O tym, że OFICJALNA stopa bezrobocia w Polsce NIEBAWEM PRZEKROCZY pułap 13% bębnią wszyscy i... NA TYM SIĘ KOŃCZĄ wszelkie działania zaradcze Rządu, no bo premier Tusk i reszta jego ministrów, wyznaje kult "Niewidzialnej ręki wolnego rynku", jak to guru Balcerowicz im nakazał I ANI MYŚLI COKOLWIEK UCZYNIĆ, aby ten FATALNY wynik poprawić, bo przecież prof. mgr Rostowski, przez międzynarodową finansjerę "rzucony na odcinek" dysponenta Budżetu RP, PRZEBIJA PO WIELOKROĆ znanego z dziecięcej powiastki Cygana, który udowodnił gospodyni, że JEDNAK MOŻNA UGOTOWAĆ ZUPĘ NA GWOŹDZIU! Bo prof. mgr Rostowski POTRAFI WYŻYWIĆ CAŁY NARÓD TYLKO ZE WZROSTU PKB, choć rzeczonego PKB, ani tym bardziej jego wzrostu, NIKT NIE WIDZIAŁ, ANI NAWET NIE ODCZUŁ!!! No może nie do końca, BO ISTNIEJE wąska grupa beneficjentów, kwitujących regularnie milionowe premie, obok wielotysięcznych stałych poborów, przeważnie za… fakt bycia zatrudnionym na lukratywnej synekurze. A solidnych rozmiarów gwoździa, jakiego rzeczony Cygan od gospodynie sobie zażyczył dla jego kulinarnych dokonań, NAWET ŚLEPY obecność by zauważy!

   Czy zatem min. Rostowski przebija baśniowego Cygana? NO NIE DO KOŃCA! Podnosi Zorro, BO Cygan JEDNAK ODSZEDŁ W AUREOLI GODNEGO POLECENIA SPECJALISTY, wszak zupa przyrządzona przez niego na gwoździu OKAZAŁA SIĘ BYĆ CAŁKIEM SMACZNĄ I POŻYWNĄ (jak kto powiastki nie zna, to dzięki wyłudzonym od gospodyni dodatkom), czego o strawie przyrządzanej od prawie 6 lat, na wzroście PKB, przez POlityków i lubiącego pouczać wszystkich min. Rostowskiego POWIEDZIEĆ NIE MOŻNA, więc pewnie temu minister Rostowski MUSI KORZYSTAĆ Z ROZBUDOWANEJ OCHRONY! I niech nikt nie kupuje ściemy, ze ministra Rostowskiego, podobnie jak reszty POlityków z obu rządów Donalda Tuska trzeba temu ochraniać, aby któryś z terrorystów na nich się przypadkiem nie zamachnął! Zorro podpowiada, iż poczynaniami terrorystów kierują bardzo inteligentne osoby, POTRAFIĄCE ZAUWAŻYĆ to, że ŻADEN ZAMACH NIE WYRZĄDZI TAK WIELKICH STRAT Polsce i polskiej gospodarce, CO DALSZE RZĄDY obecnej koterii aferalno-omłotowej! Więc jeśli obecnie "piastujący" miejsca przy Narodowym Korycie MOGĄ SIĘ CZEGOŚ OBAWIAĆ i temu muszą zapewniać sobie wielopoziomową ochronę BOR, TO "WDZIĘCZNOŚCI" ZDEGRADOWANYCH DO ROLI NIEWOLNIKÓW I ŻEBRAKÓW milionów Polaków, w tym około 10% TRWALE BEZROBOTNYCH starających się rozpaczliwie przeżyć z różnych prac dorywczych i blisko ¼ pracujących Polaków, zatrudnionych na urągających godności NAWET STAROŻYTNYCH NIEWOLNIKÓW Umowach "śmieciowych", OFERUJĄCYCH WYNAGRODZENIE ZNACZNIE PONIŻEJ MINIMALNEJ PŁACY!!!

   Gdyby więc Polacy dysponowali PORÓWNYWALNYMI osłonami socjalnymi co Hiszpanie, o Niemcach, czy Francuzach nawet nie wspominając, TO STOPA BEZROBOCIA w Polsce DAWNO PRZEBIŁABY 30%, bo tam nikt nawet się nie ośmieli zatrudnić kogokolwiek poniżej płacy minimalnej i to na dowolnym, typie Umowy.

   wiecej..:

   interia360.pl/polska/artykul/czy-jak-powiedzial-w-oryginale-lech-walesa-quot-o-take-polske-walczylysmy-quot,56817
   • warcholski Re: "O take Polske walczylyśmy" -walczyl starpyrd 13.09.12, 20:19
    czosnkowi "cieciowa" premia przeszla kolo nosa, nie ma na czesci do traktora...a tymbardziej na kolejna fotke w bagazniku mercedesa, no bo za co? uffffffff...

    --------------

    W przyszłym roku czeka nas kolejna fala kryzysu - prognozuje rząd. I pewnie dlatego w tym roku daje sowite premie, oczywiście tylko swoim... Ledwo minęło sześć miesięcy tego roku, a premier Donald Tusk (55 l.) i ministrowie już rozdali nagrody swoim urzędnikom. W sumie poszło na nie z naszych podatków 19,8 miliona złotych! Niechlubnym rekordzistą w rozdawnictwie naszych podatków jest szef resortu rolnictwa. Nagrodzeni przez niego urzędnicy dostali średnio po 3673,1 zł

    www.fakt.pl/Urzednicy-dostali-nagrody-za-pol-roku-W-ministerstwach-juz-dali-nagrody-za-2012-rok-Tusk-rozdal-nagrody-urzednikom-,artykuly,177134,1.html
    • warcholski utrwalacze biedy 14.09.12, 18:17
     W jednym tylko mieście wojewódzkim (Olsztyn) zatrudnionych jest ponad 300 osób, które zawodowo zajmują się utrwalaniem biedy w mieście.

     www.naszdziennik.pl/mysl/9885,jalmuzna-panstwowa.html
     Pomoc społeczna w Polsce, na którą rocznie wydaje się ok. 15 mld zł, jest szkodliwie dystrybuowana i źle wydatkowana. Miejskie ośrodki pomocy społecznej i powiatowe urzędy pracy szkodzą polskiej gospodarce. Po pierwsze, często wykształcone osoby zajmują się utrwalaniem biedy i bezrobocia w Polsce, zamiast zająć się pożyteczną pracą. Po drugie, osoby otrzymujące jałmużnę państwową są zachęcane do niepracowania.
     Tacy beneficjenci pomocy kalkulują, czy bardziej opłaca im się pójść do pracy za 1,1 tys. zł i utracić zasiłki na około 800 złotych. Jak łatwo policzyć, praca za 300 zł (różnica pomiędzy wynagrodzeniem a zasiłkami) odpowiada niewielu ludziom. A gdy już pójdą do pracy, to karani są wysokimi podatkami dochodowymi (PIT plus wszystkie składki, także te płacone przez pracodawcę, stanowią aż 40 wypracowanego wynagrodzenia).
     Państwo nie powinno w ogóle realizować żadnej pomocy społecznej, co najwyżej ją finansować. Lepiej zrobią to organizacja pozarządowe. Ale wiadomo, że dla państwowych urzędników lepiej utrzymywać ciepłe posadki i traktować swoich "klientów" z pogardą, dalej utrzymując ich w biedzie i bezrobociu (bo z punktu widzenia urzędnika to się opłaca), niż przeprowadzić rzetelną reformę.
     • henryk245 Re: utrwalacze biedy 15.09.12, 07:41
      pare lat temu czytalem ze,w Holandi wprowadzono tzw. "wyplate obywatelska"
      w wysokosci 70 % sredniego wynagrodzenia w danej gminie,warunkiem bylo
      nieszukanie pracy w tym rowniez na czarno

      czy ktos to sledzil ? jak sie rozwinol ten eksperyment ?

      moim zdaniem jest to mniej obciazajace budjet gminy i panstwa
      niz zasilki dla bezrobotnych,szkolenia zawodowe i caly ten cirkus .
      • joanna_super Re: utrwalacze biedy 15.09.12, 09:12
       tego eksperymentu akurat nie znam ale sa kraje gdzie warunkiem dostania pomocy jest posiadanie dziecka najlepiej kilkoro (im wiecej dzieci tym wiecej mozna dostac tych kartek choc obecnie to jest karta kredytowa dla tych ludzi. Ale nie kazda rasa sie na to moze zakwalifikowac, cos taka wersja rownych i rowniejszych i to juz nie jest eksperyment a program narodowy pelna geba.
  • nad_oceanem Hehehe... 15.09.12, 19:25
   www.bloomberg.com/news/2012-09-12/u-s-poverty-rate-stays-at-almost-two-decade-high-income-falls.html
   Wedlug U.S. Census Bureau unemployed to ci ktorzy dostaja zasilki, ci ktorzy sie juz nie kwalifikuja do pobierania zasilku, nie sa unemployed. Hehehe, brilliant. To jakies jest prawdziwe bezrobocie w USia? 15%?

   Household income - 50000$?
   Hehehe, swiniak, podaj adres wysle ci 20$, kupisz se troche dog food w walmarcie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka