Dodaj do ulubionych

Możemy osiągnąć to, czego większość z nas chce

21.11.12, 14:38
W ciągu 20 lat Polska może dogonić Niemcy pod względem poziomu rozwoju gospodarczego, jeżeli przyszłe polskie rządy utrzymają właściwy kurs - ocenił profesor Leszek Balcerowicz w opublikowanym w środę wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt".
- Standard życia mierzymy wysokością dochodu na głowę przy uwzględnieniu siły nabywczej. Po 1989 r. mieliśmy mniej niż 30 proc. niemieckiego poziomu. Teraz mamy ponad 50 proc. Myślę, że Polska nie powinna się tym zadowalać. To, co dzieje się od 1989 r., to wydarzenia o wymiarze historycznym. Przez 300 lat zachód Europy rozwijał się szybciej niż wschód. Teraz jesteśmy po pierwsze niezależni, a po drugie możemy nadrobić ten dystans. Możemy osiągnąć to, czego większość z nas chce - powiedział Balcerowicz.

Pytany, kiedy Polska dogoni Niemcy, odparł: Przy korzystnym scenariuszu za 20 lat. Jeżeli przyszłe rządy utrzymają określony kurs.

Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,12896144,Balcerowicz_dla__Die_Welt___Za_20_lat_Polska_dogoni.html#ixzz2CrdNhmgQ
Obserwuj wątek
    • polonus5 Nie 20 lat tylko 20 minut he,he,he,he 21.11.12, 14:48
      Tankujesz za 100 zł, na karcie blokują 200, tankujesz za 500, blokują 1000. Oddają... po tygodniu

- Zatankowałem za 200 złotych i zapłaciłem MasterCard. Stacja zablokowała na moim koncie bankowym tę kwotę dwukrotnie.
      Tankowałem na jednej z warszawskich stacji. Po włożeniu karty debetowej do czytnika wpisałem kwotę, za którą chciałem zatankować, wówczas zablokowano mi 200 zł, a po wlaniu benzyny stacja zablokowała kolejne 199,95 zł. Na koncie brakowało mi blisko 400 zł.
      "W przypadku ostatniego tankowania deklarowana kwota, za którą chciałam wlać do baku paliwo, wynosiła 150 zł, faktycznie zatankowano za 149,95 zł, a na koncie zablokowano kwotę 299,95 zł" - napisała pani Żaneta.

MasterCard: Oni mają na to 20 minut

Także MasterCard nie poczuwa się do winy. Ich zdaniem bank powinien odblokować pierwszą kwotę, a następnie rozliczyć finalną. - Agent rozliczeniowy obsługujący stację jest zobligowany do przekazania finalnej kwoty transakcji do banku maksymalnie do 20 minut po jej dokonaniu -przypomina MasterCard .

ama_leta

Ja tak mialam przy rezerwacji LOT. 2x zablokowalo mi kase (bookowalam w euro, placilam w zl). Po tygodniu oczywiscie kase odblokowalo, ale !!! zaksiegowala sie kwota z data 2 dni WCZESNIEJSZA niz zakup biletu. Kurs euro byl wyzszy i stracilam dodatkowe 50zl na roznicy kursow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka