Dodaj do ulubionych

BOEBLINGEN kolo Stuttgartu-Gdzie szukac Polakow?

IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.04, 23:32
Czesc Wszystkim mam pytanko. Moja kochana siostra mieszka tutaj z nazeczonym,
jest samiutenka, nie ma zadnych znajomych, oprocz niego i jego znajomychsmile
Moze ktos wie gdzie, oprocz kosciola katolickiego w dzielnicy Goldberg w
Sindelfingen mozna spotkac Polakow?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • artur666 Stuttgart 14.10.04, 09:57
      Moge tobie odpowiedziec.

Oprocz kociolow nie spotkasz w tej okolicy nigdzie Polakow.
      Polacy to ciulacze i buraki. nie chodza po knajpach i oprocz kosciolow nigdzie
      sie nie spotykaja.

W Stgt. byly kiedys dwie Polskie knajpy.
      Jedna byla przy Olgaeck, a druga niedaleko Wilhelmsplatz.
      Obydwie knajpy ...wies tanczy i spiewa. Buractwo, i tylko jak sie towarzysio
      nachlalo to bylo im wesolo.
      Czy szukasz kontaktow z takimi Polakami?
    • keyser.soze Re: BOEBLINGEN kolo Stuttgartu-Gdzie szukac Polak 14.10.04, 14:48
      Niestety, racje ma pan artur666. Boeblingen to dziura. Stuttgart rowniez. Nie
      jest wazne skad sie pochodzi. Ten region polega na ciulaniu pieniedzy i
      siedzeniu w domu. Najwieksza rozrywka jest podgladanie sasiadow zza firanki.
      Motto: "spare, spare, hausle baue" jest tego oczywistym potwierdzeniem. A wiec
      co ma zrobic Twoja siostra? Wyjechac. Czym predzej. Zanim zajdzie w ciaze.
      Powodzenia.
      • artur666 Mala kwadratura kola. 14.10.04, 15:14
        Tylko paradoks chce, ze Stuttgart to jedno z najbogatrzych miast w Niemczech.
        ASindelfingen jedno z najbogatszych w okolicy Stuttgart (dzieki wielkiej
        fabryce Mercedesa i Hewlett Packard).

A Polacy mieszkajacy tutaj nie wiedza co sie tu dzieje. Ty tez nie wiesz,
        wiedz siedz cicho.
        • gratiti Artur 15.10.04, 10:22
          Ja mieszkac w Sztutgart. I nie wiem nicht. Ich bin Polak aber nie Polak. Ich
          bin Deutsche ale nie Niemiec. I tak nie tego, no...ten...jak to...ich, nicht.

Rozmowa podsluchana w sklepie w Stuttgarcie. Facet tlumaczyl jakiejs grubej
          Bercie dlaczego mu z kieszeni wystawaly nowe rajstopy z metka.
    • basia553 Re: BOEBLINGEN kolo Stuttgartu-Gdzie szukac Polak 14.10.04, 15:57
      Moja bratanica mieszka w Stutgarcie, ma meza Niemca i 5-letnia cöreczke. Ma tez
      znajome Polki jakies w okolicy, ale trzyma sie mieszanego towarzystwa. Nie wiem
      czy bedzie miala ochote na nowa znajomosc, bo opröcz dziecka ma prace na pöl
      etatu. Ale podaj maila Twojej siostry, to go dam mojej bratanicy, niech sama
      zadecyduje czy chce czy nie.
      • Gość: Thea Re: Jak szukac, zeby nie znalezc? IP: *.wiwi.hu / *.wiwi.hu-berlin.de 16.10.04, 01:01
        Kosciol Polski jest w dzielnicy Stuttgart - Neugereut ale przy jakiej ulicy to
        juz nie pamietam. Bylam tam tylko raz na Pasterce i wiecej juz nie poszlam.
        Skoro mieszka w Niemczech powinna zaraz szukac kontaktu z Niemcami w celu nauki
        jezyka, powiedzmy szczerze Niemcy wiecej mi w Niemczech pomogli jak Polacy.
        Z tego wzgledu nie trzymam i nie pielegnuje kontaktow z Polakami.
        Po prostu boje sie ich, plotkarstwo, zazdrosc, nienawisc - tak jak w Polsce, a
        to nie jest moj styl i motto zycia.
        • Gość: eskimos Dlaczego Polacy sie unikaja ? IP: 12.15.0.* 18.10.04, 14:15
          Mieszkam co prawda w innym kraju, ale sytuacja podobna. Kiedys Polakow bylo jak na lekarstwo, kazdy sie cieszyl z nowopoznanego Polaka, ale teraz sie ich namnozylo i zaczeli sie unikac. Ja sie nie dziwie. Ludzie bezmyslnie rzucili sie na ten Obiecany Zachod i zaczeli wymagac wszelkiej pomocy od tych, co sa tu pare ladnych lat. Pomoglem tylko raz pewnej Polce - narzekala ze bez pracy byla, lat 28 i nadal przy rodzicach. Dzieki mnie dostala prace. Ale - za tydzien juz pol rodzinki sie zjechalo do niej. Domagali sie ode mnie zalatwienia pracy. Do tej kilkuosobowej rodzinki dojechal jeszcze ktos, jeszcze ktos, i ta grupka urosla do ponad 12 osob. Ci ludzie calymi dniami chodza po miescie, szukajac nie wiadomo czego. Teraz wiem, ze popelnilem blad. Gdybym nie pomogl jej pracy znalezc, wrocilaby do Polski i nie sprowadzalaby nieszczescia na te 12 osob, ktore nie wiedza co zrobic ze soba..
          Troche zjechalem z tematu, ale taki niestety jest powod unikania sie Polakow.
          Daj jednemu palca, a on ci cala reke pociagnie...
          • radtca eskimos, czy ty myslisz ze jak ja ciebie 18.10.04, 15:51
            spotkam to bede sie spieszyl zeby z toba rozmawiac? Kim ty glabie kapusciany
            znowu jestes? Kogo ty mozesz do mnie przyprowadzic? Innego spawacza czy malarza
            pokojowego. No, moze nie utrafilem twojej profesji ale nie usiluj sie tu
            podwartosciowac kosztem turystow. Porownaj sie do mnie a nie do turysty. Ja
            takich glabow jak ty mialem dosc kiedys i nadal mam dosyc. Rozmowa z toba i tak
            jest tylko piec minut jak sie poczujesz przy mnie ze przegrales zycie. Lepiej
            idz czlowiecze swoja droga.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka