Dodaj do ulubionych

Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ?

IP: *.proxy.aol.com 28.09.02, 15:44
turysci z PL w USA
Autor: aniutek@NOSPAM.gazeta.pl
Data: 27-09-2002 05:51 + odpowiedz na list

+ odpowiedz cytując

------------------------------------------------------------------------------
--
odwiedzili mnie kumple z warszawy-
8 osob /w tym 2 kobiety- ale jakie smile)))/, srednia wieku 35, przyjechali na
tydzien co by NYC
zobaczyc, polazic po muzeach, knajpach i barach, zrobic zakupy. mieli
wynajete
mieszkanie na 90 st i 3 ave na manhattanie. zalowali, ze tylko tydzien ale do
pracy trzeba
bylo wracac.

Oj, oj, bo pekne...A jak to wygladalo naprawde?
Mieszkania w USA nie wynajmuje sie przeciez na tydzien, trzeba zaplacic
depozyt (jednomiesieczny czynsz), trzeba uiscic oplate dla posrednika Real
Estate, takze minimum miesieczny czynsz.
Oczywiscie, mozna prywatnie podnajac od kogos, kto na przyklad wyjechal na
wakacje, ale nie w budynku ktory jest budynkiem miejskim, choc niezlym.
Przede wszystkim, przegnalbym ich za pierwsza proba wejscie do budynku...ja ,
Doorman.
Tak wiec NAPRAWDE bylo tak: 8 Polakow przyjechala do goscinnego znajomego
lub znajomej i spali sobie na dmuchanych materacach na podlodze w living room
lub kuchni.
Nie dziwie sie ze wyjechali po tygodniu, bo od tego luksusu kazdego by
rozbolaly gnaty.
jak na ludzi w wieku 35 lat, to naprawde Aniutek nie masz zbyt dobrze
ustawionych znajomych
Obserwuj wątek
    • aniutek Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 28.09.02, 17:50
      oszolamiam - heheheh fajnie :smile))
      pan X ma mieszkanie na Manhattanie ale na stale mieszka gdzies /?/ chyba na LI i udostepnil swoim
      znajomym swoje meiszkanie na tydzien, poinformowal dormana , ze takowi przyjada ba nawet zostawil
      mu klucz : ) i ten grzecznie wszystkich zapisanych wpuszczal i wypuszczal a gosci wdzwanial.
      Ponial?????
      czy nadal oszolomiony??
      • jajecznica1 Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 28.09.02, 19:55
        Ale jaja !!!! Aniutek w innych postach piszesz ze to bogaci ludzie z Polski
        cie odwiedzaja ,a tu patrzcie panstwo zamiast sobie zafundowac chocby taki
        Marriot czy Holliday Inn,odstawiaja dziadowstwo w stylu polskim ,czyli na
        suchy ryj u kogos na przylepke !! byle nie siegnac do wlasnej kieszeni i nie
        wyslupac centunia,a u Aniutka za butelke wodki caly dzien siedzieli pili i
        zarli !!,czyli typowy najazd hordy tatarskiej made in Poland
        • aniutek Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 28.09.02, 22:25
          hehehehe fajnie to napisales : )
          teraz Cie zaskocze - zaplacili za mieszkanie, ile nie wiem z pewnoscia mniej niz za hotel ale...
          ludzie, ktorzy czesto wyjezdzaja sluzbowa zwykle maja dosyc mariotow czy innych
          sheratonow / mowie z wlasnego doswiadczenia- / no chyba , ze sie wynajmuje suit ale az tak
          dobrze to im sie nie powodzi : )
          a wodeczke razem pilismy i owszem, u mnie, w websterze, china club etc.

Czy naprawde tak trudno uwierzyc ze z PL ludziska przyjezdzaja na kilka dni zobaczyc i
          pozwiedzac? nie same sprzataczki i kuntraktory z PL przyjezdzaja. Nie twierdze, ze jest to
          zjawisko czeste ale, kurcze, zdarza sie.
          I taki byl cel mojego postu.
          Kuniec.
            • Gość: PawelD Ooops :) Aniutku... IP: *.sunsh2.vic.optusnet.com.au 28.09.02, 23:12
              Ooops smile
              - jeszce raz:

czy nie widzisz, ze to towarzystwo tylko szuka czego tu by sie przyczepic?

i ze nie warto z nimi dyskutowac?

od paru miesiecy mam swoja liste osob ktorych nie czytam, z jak przypadkiem
              trafie na post to mobilizuje calosc mojej silnej woli by nie odpisywac...

i duuzo mi z tym lepiej...

ostatecznie czlowiek jest jedynym gatunkiem ktory ma przywilej wybierania sobie
              srodowiska....

KOrzystajmy z tego.

pozdrawiam serdecznie,

Pawel
          • jajecznica1 Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 29.09.02, 06:00
            OK !!!! OK !!!! Aniutek -n ale jak bylo naprawde ???!!! jakie zawody ci ludzie
            reprezntuyja w P{RL-u ????? tzn bylym PRL-u czy ty utozszamiasz sie z kasta
            bylych PZPR - owcow ????????????? mysle ze tak !!! - tesknota za
            megalomania !! w wydaniu PRL - u pozostala gleboko w tobie - nawet nie zdajesz
            sobie ztego sprawy !!! - tytuly , przed nazwiskiem ., stanowiska !!! uklady to
            cale nieszczescie w ktorym siedzisz razem z niby - [hihihihih!!!] mezem ,rodem
            wziete z PRl-u albo z dawniejszysz Niemiec czyli German Nazi =PRL
              • cree Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 29.09.02, 13:11
                Aniutek, Pawel ma racje, daj sobie spokoj z ta jajecznica.
                I tak go nie przekonasz! On chce wierzyc, ze normalnego (nie nomenklaturowego,
                nie przestepce) Polaka z Polski nie stac na wypad do Stanow. Tak mu wygodniej,
                tak mu lepiej... Biedactwo, zapewne sam nie ma za co przyjechac w odwiedziny do
                Polski.
                PS.
                Sama bylam niedawno w odwiedzinach u znajomych w USA, przejechalam z nimi pare
                stanow, w ramach ich i mojego urlopu. Taki mielismy kaprys...smile
                • jajecznica1 Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 29.09.02, 20:15
                  nie zgadzam sie ztoba !!! bo przecietnego Polaka zPolski napewno nie stac na
                  normalna wycieczke do USA. Oczywiscie !!! - mozna to zrobic tak jak ty to
                  zrobilas na koszt znajomych czy rodziny tzn. byc calkowicie od nich
                  uzalezniona ,korzystac z ich samochodu [oni tez placa za benzyne i oplaty na
                  highwayach],oni placa hotele ,wejscia do parkow i inych miejsc a ty tylko na
                  przylepke. Taki madry to kazdy potrafi byc i i robic sobie wakacje na cudzy
                  koszt za Bog zaplac !!! Sprobuj placic wszystko sama - doba w Holliday Inn
                  przecietnie 120$ lub w kiepskim moteliku 60 $ ,wynajecie samochodu dziennie w
                  granicach 50-80$ [malej klasy auto] stac cie na to ?????? napewno NIE !!!! -
                  jestem tego pewien,jesli zakladajac jestes przecietna osoba w Polsce. Wiec nie
                  wysilaj sie udowadniac ze przecietnych Polakow z Polski stac na wojaze po
                  Ameryce.
                  • cree Re: Aniutek nas oszolamia-jak bylo NAPRAWDE ? 29.09.02, 22:25
                    jajecznica1 napisał:
                    > nie zgadzam sie ztoba !!!
                    ..... i tak dalej....
                    A pisz sobie tak dalej! Skoro sam w to wierzysz i nawet fakty Cie nie
                    przekonaja, mp. kiedy napisze, ze mialam swoj (proporcjonalny) udzial w
                    kosztach. Nie zamierzam sie z Toba licytowac.
                    Mozesz sobie nadal wierzyc, ze w Polsce sa sami oszusci, nieudacznicy i
                    biedacy. Skoro z tym Ci latwiej zyc....
                    Zycze przyplywu zielonej gotowki...
                      • jajecznica1 Re: ale, ale... 30.09.02, 00:12
                        i wlasnie o to chodzilo , o przecietnych Polakow !! tych zyjacych za 1200 zl
                        na miesiac itp itd !!! - a jest ich w kraju 88 % populacji spoleczenstwa !!! o
                        tym byla mowa,a nie o ludziach siedzacych na "wysokich stolkach"
                        • Gość: PawelD Re: ale, ale... IP: *.sunsh2.vic.optusnet.com.au 30.09.02, 00:29

> tym byla mowa,a nie o ludziach siedzacych na "wysokich stolkach"

i tu jest nieporozumienie: zauwaz ze zaczelo sie od Aniutka znajomych, a nie
                          o ,,doli zwyklych ludzi";

ci ktorym sie udalo, to nie tylko wysokie stolki.

To tez ludzie ktorzy byli przedsiebiorczy i robia cos na wlasna reke;
                          np. moja znajoma ma firme szkoleniowa i wydawnictwo a Polsce - wybiera sie na
                          piekna wycieczke dookola Australii

wszedzie mozna odniesc sukces - czego Tobie, cree, Aniutkowi, i wszystkim innym
                          (a takze sobie samemu)

zycze

pozdrawiam z pieknym wiosennym sloncem

Pawel
                          • krolewna_sniezka Re: ale, ale... 30.09.02, 00:53
                            Gość portalu: PawelD napisał(a):

>
                            > > tym byla mowa,a nie o ludziach siedzacych na "wysokich stolkach"
                            >
                            > i tu jest nieporozumienie: zauwaz ze zaczelo sie od Aniutka znajomych, a nie
                            > o ,,doli zwyklych ludzi";
                            >
                            > ci ktorym sie udalo, to nie tylko wysokie stolki.
                            >
                            > To tez ludzie ktorzy byli przedsiebiorczy i robia cos na wlasna reke;
                            > np. moja znajoma ma firme szkoleniowa i wydawnictwo a Polsce - wybiera sie na
                            > piekna wycieczke dookola Australii
                            >
                            >
                            > wszedzie mozna odniesc sukces - czego Tobie, cree, Aniutkowi, i wszystkim
                            innym
                            > (a takze sobie samemu)
                            >
                            > zycze
                            >
                            > pozdrawiam z pieknym wiosennym sloncem
                            >
                            > Pawel

a ja tobie zadnego sukcesu nie zycze smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?