Dodaj do ulubionych

Co się dzieje z Ameryką ?

05.12.05, 01:16
W 2002 roku sondaż przeprowadzony na zlecenie prestiżowej National Science Foundation ustalił, że 30 procent Amerykanów wierzy w wizyty UFO, połowa nie wie, że Ziemia krąży dookoła Słońca, ile czasu jej to zajmuje (rok – podpowiadamy na wszelki wypadek), uważa, że antybiotyki zabijają wirusy (zabijają bakterie), i sądzi, że ludzie żyli w tych samych czasach co dinozaury (kilkadziesiąt milionów lat później). Równie fatalnie wypada wiedza o geografii – według sondażu National Geographic z 2002 roku tylko co trzeci
Przepaść dzieląca najbogatszych i najbiedniejszych nie jest tak groźna jak przepaść dzieląca wykształcone elity od głupiejących coraz bardziej mas. Zwłaszcza gdy dotyczy to supermocarstwa, które decyduje o losach świata.

Amerykanin potrafi znaleźć na mapie Ocean Spokojny, a w czasie wojny prowadzonej przez Stany Zjednoczone w Afganistanie (kiedy była na czołówkach wszystkich gazet i w wieczornych wydaniach wszystkich dzienników) tylko 17 procent było w stanie wskazać, gdzie ten kraj leży. Znaczna część Amerykanów nigdy nie była za granicą – poza Meksykiem czy Kanadą – a większość w ogóle nie ma paszportu.
(...)
Towarzystwo Płaskiej Ziemi nie podaje, ilu liczy członków. W 2001, roku śmierci jego niestrudzonego lidera Charlesa K. Johnsona, było ich podobno około trzech tysięcy. Stowarzyszenie zrzesza ludzi, którzy nie wierzą, że nasza planeta jest okrągła. Zupełnie serio.
„Zgodnie z teorią »okrągłej ziemi« byłaby ona poruszającym się szybko obiektem w ruchu dookoła Słońca. Tu pojawiają się problemy – czytamy w materiałach propagandowych Towarzystwa. – Ziemia przyśpieszająca w ruchu okrężnym zachowywałaby się nie inaczej niż samochód na zakręcie: ruchome obiekty zsuwałyby się albo byłyby zrzucane całkowicie (ludzie i zwierzęta zachowywaliby się jak drobne monety lub kubek kawy na desce rozdzielczej samochodu). W ciągu dnia, kiedy rzeczy znalazłyby się po stronie Słońca, czyli po wewnętrznej stronie orbity, budynki byłyby zmiażdżone, a ludzie rozgnieceni jak koniki polne”.

Chyba się zapiszę do tego Towarzystwa Płaskiej Ziemi smile
www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=336&Itemid=49
Obserwuj wątek
  • govt1 Re: Co się dzieje z Ameryką ? 05.12.05, 01:29
   The idea of a spinning globe is only a conspiracy of error that Moses, Columbus, and FDR all fought...

   "The facts are simple," says Charles K. Johnson, president of the International Flat Earth Research Society. "The earth is flat."

   "Nobody knows anything about the true shape of the world," he contends. "The known, inhabited world is flat. Just as a guess, I'd say that the dome of heaven is about 4,000 miles away, and the stars are about as far as San Francisco is from Boston."

   Oberwało się nawet naszemu Kopernikowi:

   "The whole point of the Copernican theory is to get rid of Jesus by saying there is no up and no down," declares Johnson. "The spinning ball thing just makes the whole Bible a big joke.

   "When the United States declares the earth is flat," says Charles Johnson, "and we hope to be instrumental in making it do so, it will be the first nation in all recorded history to be known as a flat-earth nation.

   A jak wygląda nasza płaska Ziemia możecie zobaczyć tutaj:
   www.lhup.edu/~dsimanek/fe-scidi.htm
  • annahidalgo Re: Co się dzieje z Ameryką ? 05.12.05, 01:48
   govt1 napisał: "Przepaść dzieląca najbogatszych i najbiedniejszych nie jest tak
   groźna jak przepaść dzieląca wykształcone elity od głupiejących coraz bardziej
   mas. Zwłaszcza gdy dotyczy to supermocarstwa, które decyduje o losach świata."

   Wlasnie to.
   Wkleilam tutaj ten kawalek Twojego postu aby i mnie i innym forumowiczom sie
   utrwalil.

   Nie wiedzialam, ze mamy tutaj to Towarzystwo. No, coraz nam blizej do Saudich...

   Serio. Wyksztalcona elita niewiele moze tu zdzialac bo zalezy od durnowatej ale
   poteznej elity finansowej popieranej przez ignoranckie masy. Zazwyczaj staram
   sie byc optymistka, ale w tej sprawie widze tylko katastrofe jako rozwiazanie
   wspomnianego przez Ciebie problemu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka