Dodaj do ulubionych

antysemici zamknijcie sie

IP: *.home.cgocable.net 01.12.01, 06:48
Ludzie, Zydzi opanowali forum, czy co? Przeciez to jest polskie forum, o
Polakach i polskich sprawach,a nie Zydach. Skonczcie te animozje, bo ja trace
cierpliwosc.Co watek to Zydzi. Mowmy o Polsce i Polakach.
Obserwuj wątek
    • Gość: XXX Re: antysemici zamknijcie sie IP: *.sanjose-11-12rs16rt.ca.dial-access.att.net 01.12.01, 07:01
      Zgadzam sie w 100% z toba Renka. Psychopaci niestety tez pojawiaja sie na
      internecie i co dziwne mowia nawet po Polsku.
      Wiele innych i ciekawych tematow mogli by Polacy przedyskutowac.
      Ale co zrobic brak cenzury to umozliwia. Ktos madrze kedys powiedzial ze
      najwiekszym bledem Pana Boga bylo to ze pozwolil byle glupkowi robic to co on
      umie najlepiej czyli splodzic nowego czlowieka.
      Chyba stad mamy stuknietych forumowiczow.
      Pozdrowienia
      • Gość: Avocado Re: antysemici zamknijcie sie IP: *.we.mediaone.net 01.12.01, 11:26
        Gość portalu: XXX napisał(a):

> Zgadzam sie w 100% z toba Renka. Psychopaci niestety tez pojawiaja sie na
        > internecie i co dziwne mowia nawet po Polsku.
        > Wiele innych i ciekawych tematow mogli by Polacy przedyskutowac.
        > Ale co zrobic brak cenzury to umozliwia. Ktos madrze kedys powiedzial ze
        > najwiekszym bledem Pana Boga bylo to ze pozwolil byle glupkowi robic to co on
        > umie najlepiej czyli splodzic nowego czlowieka.

Herbert G. Wells uraczył Karskiego refleksją: " Czy nie sądzi pan,
        że jest wielce znamienne, iż zawsze tam, gdzie osiedlają się Żydzi nieuchronnie
        pojawia sie termin ANYSEMITYZM"

> Chyba stad mamy stuknietych forumowiczow.
        > Pozdrowienia

• Gość: Avocado Re: antysemici zamknijcie sie IP: *.we.mediaone.net 01.12.01, 07:11
      Gość portalu: renka napisał(a):

> Ludzie, Zydzi opanowali forum, czy co? Przeciez to jest polskie forum, o
      > Polakach i polskich sprawach,a nie Zydach. Skonczcie te animozje, bo ja trace
      > cierpliwosc.Co watek to Zydzi. Mowmy o Polsce i Polakach.

renka: ja pisza duzo o zydach to sa filosemici a nie antysemici. Cos Ci sie
      pomylilo.
            • Gość: Rodak Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! IP: *.dialup.optusnet.com.au 01.12.01, 12:59

> Ja nie zauwazylam tu zadnego godnego uwagi GOSPODARZA. Owszem paru
              > bezklasowych arogantow tu chodzi jak doki np. Jezeli tacy ludzie sa
              > gospodarzami forum polonia to nic dziwnego, ze Polonia jest tak lekcewazona!

Masz racje Reniu! Proponuje, aby dla tych paranoikow z ich ulubionym tematem
              otworzyc osobny watek: np. "waszystkiemu zlemu sa winni Zydzi i Cyklisci". Wtedy
              beda sie delektowali swoimi wypocinami.
              • Gość: walek Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! IP: 213.98.114.* 01.12.01, 15:08
                Gość portalu: Rodak napisał(a):

> Gość portalu: renka napisał(a):
                >
                > > Ja nie zauwazylam tu zadnego godnego uwagi GOSPODARZA. Owszem paru
                > > bezklasowych arogantow tu chodzi jak doki np. Jezeli tacy ludzie sa
                > > gospodarzami forum polonia to nic dziwnego, ze Polonia jest tak lekcewazon
                > a!
                >
                > Masz racje Reniu! Proponuje, aby dla tych paranoikow z ich ulubionym tematem
                > otworzyc osobny watek: np. "waszystkiemu zlemu sa winni Zydzi i Cyklisci". Wted
                > y
                > beda sie delektowali swoimi wypocinami.

Popieram i dodam oraz rudowlose (moja b.zona) smile
                    • Gość: Avocado Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 02:47
                      aniutek napisał(a):

> Gos´c´ portalu: Avocado napisa?(a):
                      >
                      > >
                      > > Czy chcecie zalozyc virtualne Ghetto? Posadza was o rasism.>
                      > >
                      >
                      > nie, chcemy dla takich jak Ty gadaczy stworzyc wymarzone warunki gdzie
                      > bedziesz mogl pluc i lapac te bzdety anty zydowskie
                      > amen smile

Aniutek: Warunki to ja sobie sam stwarzam i nie musze sie pytac o zgode
                      takich jak Ty. Musi was tu byc sporo chrzczonych scyzorykiem na tym forum
                      • aniutek Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! 02.12.01, 03:43

> Aniutek: Warunki to ja sobie sam stwarzam i nie musze sie pytac o zgode
                        > takich jak Ty. Musi was tu byc sporo chrzczonych scyzorykiem na tym
                        >forum
                        trujesz chlopie jak potluczony
                        jestem kobieta to raz wiec nikt mi nigdzie ze scyzorykiem nie zagladal wink
                        moze Tobie smile wiesz to tak jak z Hitlerem - dziadek zyd z tad ta obsesja
                        dwa nie oceniam, mam w nosie co wypisujesz jednak drazni mnie
                        kretynstwo -patrz swoje posty o 9 11 i zydach ktorzy Twoim zdaniem sa tego
                        sprawcami , drazni mnie nienawisc .
                        a tak na marginesie to staram sie trzymac od religii z daleka, jak widac
                        moze zdzialac wiecej zlego niz dobrego
                        • Gość: Avocado Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 04:05
                          aniutek napisał(a):

>
                          > > Aniutek: Warunki to ja sobie sam stwarzam i nie musze sie pytac o zgode
                          > > takich jak Ty. Musi was tu byc sporo chrzczonych scyzorykiem na tym
                          > >forum
                          > trujesz chlopie jak potluczony
                          > jestem kobieta to raz wiec nikt mi nigdzie ze scyzorykiem nie zagladal wink
                          > moze Tobie smile wiesz to tak jak z Hitlerem - dziadek zyd z tad ta obsesja
                          > dwa nie oceniam, mam w nosie co wypisujesz jednak drazni mnie
                          > kretynstwo -patrz swoje posty o 9 11 i zydach ktorzy Twoim zdaniem sa tego
                          > sprawcami , drazni mnie nienawisc .
                          > a tak na marginesie to staram sie trzymac od religii z daleka, jak widac
                          > moze zdzialac wiecej zlego niz dobrego

Aniutek: Plujecie razem z zydami na tym "koszernym" forum na Polske i Polakow
                          a jak sie cos o zydach napisze to od razu jak parchy w Lubartowie na jarmarku
                          przed wojna krzyczycie Aj, wej i goj na hrad. Chyba macie klapki na oczach i nie
                          widzicie jak parchy w USA opluwaja Polske. Nikt z was prawdopodobnie nie
                          ogladal ostatniego antpolskiego filmu "Uprising" czy nie slyszal o wystawianej
                          sztuce "Polish Joke" w Seattle > WA > Forum jest narazie publiczne i bedziecie
                          mieli wybor , Czytac albo ignorowac. A czy wiecie jak ta "koszerna gazeta"
                          powstala i jak zostala sfinansowana i kto nia zarzadza.
                          Oj Zydki-brzydki.

• aniutek Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! 02.12.01, 04:22
                            avocado napisal
                            >Nikt z was prawdopodobnie nie
                            > ogladal ostatniego antpolskiego filmu "Uprising"
                            film widzialam -nedza, wartosc artystyczna zerowa, historyczna tez
                            >czy nie slyszal o wystawianej
                            > sztuce "Polish Joke" w Seattle > WA >
                            nie nie slyszalam

> Forum jest narazie publiczne i bed
                            > ziecie
                            > mieli wybor , Czytac albo ignorowac.

kazdy ma swojego konika pytanie tylko po co tyle nienawisci, dlaczego?

>A czy wiecie jak ta "koszerna gazeta"
                            > powstala i jak zostala sfinansowana i kto nia zarzadza.
                            ciagle to powtarzasz, wiem o czym mowisz ale mam to w nosie - delikatnie
                            mowiac smile
                            ciekawe czy jakby Zyd stanal przed Toba bezbronny i milabys szanse mu
                            przywalic to czy zrobilbys to? watpie, mam nadzieje smile
                            chill out avocado
                            pa

• Gość: Avocado Re:Do Aniutki-Bezbronny Zyd IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 05:02
                              aniutek napisał(a):

> ciekawe czy jakby Zyd stanal przed Toba bezbronny i milabys szanse mu
                              > przywalic to czy zrobilbys to? watpie, mam nadzieje smile
                              > chill out avocado
                              > pa
                              > Aniutek: Nie uzywam fizycznej przemocy chyba ze, we wlasnej obronie Zmagam sie
                              z ta podla rasa piorem i w sadach(tez piorem i slowem)
                              > i tam jest grozniej (w sadach)jak na forum bo mozna przegrac ale jak narazie
                              to dobrze idzie. Forum to rozrywka.

Oto Przyklad:
                              List do przyjaciela Jana Grossa -autora "Sasiadow" Abrahama Brumberga(Polskiego
                              Zyda)w sprawie jego artykulu w Los Angeles Times szkalujacego Polske i Polakow
                              (Pan Brumberg odpowiedzial na list bardzo szybko)
                              JAROSLAW "JERRY " CA Phone:
                              Fax: ( E-Mail:

Los Angeles Times
                              202 West 1st Street
                              Los Angeles, CA 90012 Attn: Editor
                              Re : Response to Mr. Abraham Brumberg's LA Times story
                              " Massacre of Jedwabne Jews Still Tears at Polish Society" dated June 13, 2001

Dear
                              Editor: Would you please send my letter to Mr. Brumberg if possible .
                              The letter is written in Polish language and I am not sure if the LA Times like
                              to publish anything from this letter without translation to
                              English. I appreciate if you will pass this letter to Mr. Brumberg Sincerely
                              Jerry
                              Szanowny Panie Brumberg;
                              Z Panskiego artykulu zamieszczonego w Los Angeles Times 13-ego Czerwca biezacego
                              roku pod tytulem " Masakra Zydow Z Jedwabnego Jest W Dalszym Ciagu Rozdarciem
                              Polskiego Spoleczenstwa" czy "Rozdziera Polskie Spoleczenstwo" wywnioskowalem ,
                              ze rozumie Pan polski jezyk i dlatego pisze do Pana po polsku. Jestem zaszokowany
                              Panskia publikacja nie dlatego, ze Panska opowiesc ma cokolwiek wspolnego z
                              prawda ale dlatego, ze Pan jako przyjaciel Jana Karskiego i uznany publicysta i
                              expert w sprawach Europy Wschodniej nie tylko dotyczacych ludnosci zydowskiej
                              czy stosunkow polsko-zydowskich poniza sie do poziomu podrzednego pismaka
                              siejacego nienawisc i rozdzwieki pomiedzy dwoma narodami ktorych tragiczna
                              przeszlosc doswiadczyla tak wiele. Czytajac wiele Panskich publikacji , nigdy bym
                              nie przypuszczal , ze w takim momencie gdzie potrzeba rozwagi i trzezwego
                              oceniania wydarzen zwiazanych z tragedia sprzed 60 lat, Pan dolacza do tych ,
                              ktorzy w gonitwie za tania sensacja licytuja i opluwaja sie nawzajem kosztem
                              pomordowanych i graja perfidnie na uczuciach Zydow i Polakow z ktorych wiekszosci
                              nie miala nic do czynienia z wojna i nazizmem nie wylaczajac siebie samego ,
                              urodzonego po wojnie. Co przecietny Amerykanin do ktorego adresowny
                              jest artykul moze zrozumiec czytajac o "zydo-komunie" czy "Narodowych
                              Demokratach"?. Przecietny Amerykanin nie bardzo sie orientuje gdzie lezy Polska i
                              Izrael i tylko z Panskiego artykulu taki przecietny Amerykanin moze wywnoskowac,
                              ze ta Polska to panstwo faszystowskie i morduja tam Zydow przy pomocy kosciola i
                              duchownych. Jezeli juz jestesmy przy "Narodowych Demokratch " to warto
                              przypomniec Panu , ze nie kto inny tylko Narodowi Demokraci przed wojna poparli
                              polskie organizacje syjonistyczne w ich dazeniach do powstania panstwa Izrael po
                              przez walke zbrojna. W jednym ze swoich publikacji datownej 20-ego Wrzesnia 1998
                              roku o brutalnym polowaniu na czarownice w 1968-1969 I wyrzuceniem przez Polski
                              Rzad reszty polskich obywateli pochodzenia zydowowskiego w ilosci 30
                              tysiecy. Pan jako expert w polityce nie dodaje jednak , ze ten rzad to byl rzad
                              komunistyczny a komunizm of faszyzmu rozni sie tylko kolorem . Mialem okazje
                              spotkac niektorych uchodzcow z 1968 roku I jest dla mnie zagadka w jaki sposob
                              niektorzy z nich dostali pozwolenie na zamieszkanie w USA pelniac odpowiedzialne
                              funkcje w komunistycznym aparacie wladzy w Polsce. Mialem okazje czytac
                              wywiad z jednym z Rabinow, ktory zarzuca Polakom ze jak im pasuje to mowia polski
                              obywatel pochodzenia zydowskiego a drugim razem Zyd wspopracujacy z NKWD. Czy ma
                              Pan jakiekolwiek wspolczucie dla tych swoich wspobraci Zydow wyrzuconych, ktorzy
                              ciezko pracowali by trzymac przy zyciu skorumpowany system komunistyczny czerpiac
                              przy tym korzysci z przywilejow, ktore brali chetnie od swoich czerwonych braci
                              Polakow kosztem przecietnych obywateli , ktorzy zmagali sie trudnosciami
                              codziennego szarego zycia w narzuconym im systemie. Jak juz wspomnialem urodzilem
                              sie po wojnie i zyjac w Polsce przez 30 lat nie spotkalem nigdy Zyda ani nie
                              rozmawialem z zadnym i mysle , ze odnosi
                              sie do wszystkich powojennych pokolen Polakow. Generalizacja, ze antysemityzm
                              jest powszechnym chlebem w Polsce jest obrzydliwa I nie na miejscu w
                              szczegolnosci jezeli wychodzi spod piora takiej klasy publicysty jak Pan. W USA
                              gdzie mieszkam od 20 lat dowiedzialem sie po raz pierwszy , ze Zydzi
                              maja jakielolwiek pretensje do Polakow. Pierwsze bezposrednie zetkniecie sie z
                              Zydowska spolecznoscia zbulwersowalo mnie kiedy uslyszlem na jednym ze spotkan ,
                              ze "Wszyscy Polacy maja zydowska krew na rekach"
                              Panskie artykuly typu "Masakra Zydow z Jedwabnego"
                              prawdopodobnie nie ma wiekszego znaczenia w Polsce czy w Europie. W USA zas takie
                              publikacje umieszczane w takich znanych Gazetach jak Los Angeles Times, niczemu
                              innemu nie sluza tylko sianiu nienawisci pomiedzy grupami entnicznymi. Polacy i
                              Zydzi w Nowym Jorku czy w Chicago zyja obok siebie dlugo bez wiekszych
                              konfliktow . Pan Gross razem z Panem zaklocaja ta harmonie bez
                              uzasadnienia.
                              Nie wiem czy Panowie chca doprowadzic do sytuacji w Nowym Jorku czy
                              Chicago do sytacji jaka jest w strefie Gazy czy w Jerozolimie bo sie wam naraz
                              zrobilo nudno. Czy tak Panu bardzo na tym zalezy zeby sie strony nienawidzily
                              przez nastepne pokolenia. Jak Pan sie napewno orientuje prawo Amerykanskie ,
                              zabrania siania i podrzegania do nienawisci rasowych , szczegolnie tu w Kaliforni
                              gdzie opublikowany zostal Panski artykul te prawo jest wyjatkowo surowe i zostalo
                              napisane przy udziale Zydow dla ich wlasnej obrony przed bigotami i wszelkiego
                              rodzaju rasizmem. Od czasu ukazania sie Panskiego artykulu musialem tlumaczyc
                              paru moim amerykanskim kolegom co ten Panski artykul znaczy.
                              Jezeli jeszcze raz znajde Panska podobna publikacje, ktora podsyca Amerykanow czy
                              Zydow Amerykanskiego pochodzenia do nienawisci w stosunku do moich rodakow w tym
                              kraju , nie omieszkam wniesc sprawy do sadu przeciwko Panu z pomoca mojego
                              Zydowskiego adwokata i nie pomoze Panu nic w tym Panskie slawne nazwisko
                              zydowskiego publicysty. Jezeli otrzyma Pan ten list i bedzie mial Pan
                              jakies pytania , prosze skontaktowac sie ze mna na podany powyzej adres.
                              Z powazaniem
                              Jaroslaw
                              June 17, 2001
                              • aniutek Re:Do Aniutki-Bezbronny Zyd 02.12.01, 05:19
                                Avocado- interesujace, i co on ci odpowiedzial??

troche sie tylko minales z prawda bo sam glosisz any zydowskie teksty...

ja z regoly kieruje sie zdrowym rozsadkiem, nie lubie uogolnien bo w
                                kazdym narodzie sa swinie, ale nie wszyscy nimi sa ino niektorzy. Tez
                                kiedys spotkalam sie z kretynizmem jednego starego zyda z warszawy ale
                                nie uznaje tego za regule.
                                grossa czytalam- nonsens , w jedwabnem bylam bida z nedza,
                                prymitywizm przypominajacy do zludzenia wersy z "Malowanego Ptaka"
                                Kosinskiego- czytales ? jesli nie to polecam, trzeba znac historie swego
                                wroga a przy okazji moze jednak troche w tym jest prawdy??
                                ja poswiecam duzo czasu na to aby poznac ich kulture- z tego co piszesz
                                Ty rowniez, ale mnie to zainteresowanie nauczylo tolerancji, ba nawet
                                sympati - no bo jak nie lubic Singera ?
                                smile
                                • Gość: Avocado Re:Do Aniutki-Bezbronny Zyd IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 06:02
                                  aniutek napisał(a):

> Avocado- interesujace, i co on ci odpowiedzial??
                                  >
                                  > troche sie tylko minales z prawda bo sam glosisz any zydowskie teksty...
                                  >
                                  > ja z regoly kieruje sie zdrowym rozsadkiem, nie lubie uogolnien bo w
                                  > kazdym narodzie sa swinie, ale nie wszyscy nimi sa ino niektorzy. Tez
                                  > kiedys spotkalam sie z kretynizmem jednego starego zyda z warszawy ale
                                  > nie uznaje tego za regule.
                                  > grossa czytalam- nonsens , w jedwabnem bylam bida z nedza,
                                  > prymitywizm przypominajacy do zludzenia wersy z "Malowanego Ptaka"
                                  > Kosinskiego- czytales ? jesli nie to polecam, trzeba znac historie swego
                                  > wroga a przy okazji moze jednak troche w tym jest prawdy??
                                  > ja poswiecam duzo czasu na to aby poznac ich kulture- z tego co piszesz
                                  > Ty rowniez, ale mnie to zainteresowanie nauczylo tolerancji, ba nawet
                                  > sympati - no bo jak nie lubic Singera ?
                                  > smile
                                  >
                                  Aniutka: Masz racje , ze pisze antyzydowskie texty po 6 latach walki z mafia
                                  zydowska w Kaliforni. Jeszcze przed tym listem nie pisalem tak ostro o nich
                                  ale pozniej jak zaczalem sie przygladac ich organizacjom, korupcji, mafijnosci
                                  to uwazam w tej chwili , ze obrzydzanie tej nacji gdzie sie da i
                                  jak sie da jest niezbedne az sie "Zydki-brzydki"
                                  wezma w garsc i przestana mieszac wszystkim w kotle. Nie wiem czy zauwazylas
                                  w moim liscie do Brumberga fragment gdzie napisalem , ze doprowadza do
                                  sytuacji w Nowym Yorku i Chicago jak w strefie Gazy. Niedlugo zeszlo i
                                  Nowy York zostal zaatakowany i mamy wojne w Afganistanie. Wszystkie nici tego
                                  ataku maja swoja geneze w Izraelu. Nie jestem pro arabski bo tez nie chce
                                  miec nic wspolnego z tymi co sa 1400 lat za cywilizacja ale zyd musi sie
                                  uspokoic i nie wywolywac napiec na swiecie i oskarzac ciagle Polakow i Polski
                                  za czyny Hitlera. Rozumiem doskonale , ze wszyscy nie musza sie tymi sprawami
                                  interesowac i nikt tu nikogo nie zmusza do podejmowania dyskusji. Doputy jestem
                                  na tym forum bede pisal co uwazam za stosowne czy ktos lubi czy nie.
                                  Juz sie przyzwyczailem do atakow roznych filosemitow i zydow tak , ze to mnie
                                  ani ziebi anie grzeje.

Oto odpowiedz Brumberga z ktorym wyminialem korespondencje przez pare miesiecy.
                                  Zwroc uwage na fragment odnosnie Nowego Yorku.

Szanowny Panie Jaroslawie:
                                  Dnia 21 Czeerwca 2001
                                  Musze sie przyznac ze zachecil mi Pan do odpowiedzi na list czlowieka ktory
                                  uwaza ze to co pisze nie ma nic "wspolnego z prawda", "poniza sie do poziomu
                                  podzrzednego pismaka siejajacego nienawisc i rozdzdzwieki pomiedzy dwoma
                                  narodami ...", "dolacza sie do tych ktorzy w gonitwie za tania
                                  sensacja..;.graja perfidnie na uczuciach Zydow i Polakow..."
                                  i t.d. i t.d.--ale coz, moze kilka drobnych uwag pojda Panu na korzysc. Po
                                  pierwsze polecam kilka ksiazek ktore dadza Panu obraz rozpowszechnionej, zatrutej
                                  i glebokej nienawisci do Zydow w Polsce miedzywojennej--Milosza
                                  "Wyprawa w dwudziestolecie", Anny Landau-Czajki "W jednym stali domu,
                                  " Moniki Natkowskiej
                                  "Antysemityzm na Uniwersytecie Warszawskim l931-l939", Marii Janion
                                  "Do Europy--tak, ale razem z naszymi umarlymi" , i tez eseje
                                  Hanny Swidy-Ziemby. Na temat roli Kosciola i antysemityzmu arykuly
                                  ksiezy Michala Czajkowskiego i Stanislawa Musiala, i takze
                                  ksiazke amerykanskiego profesora polskiego pochodzenia--niestety zapomnialem
                                  nazwisko (jestem teraz a malej wsi we Francji)
                • Gość: Biala Re: Gospodarz? on sie zwykle przedstawia ! IP: *.sympatico.ca 01.12.01, 23:54
                  Gość portalu: walek napisał(a):

> Gość portalu: Rodak napisał(a):
                  >
                  > > Gość portalu: renka napisał(a):
                  > >
                  > > > Ja nie zauwazylam tu zadnego godnego uwagi GOSPODARZA. Owszem paru
                  > > > bezklasowych arogantow tu chodzi jak doki np. Jezeli tacy ludzie sa
                  > > > gospodarzami forum polonia to nic dziwnego, ze Polonia jest tak lekce
                  > wazon
                  > > a!
                  > >
                  > > Masz racje Reniu! Proponuje, aby dla tych paranoikow z ich ulubionym temat
                  > em
                  > > otworzyc osobny watek: np. "waszystkiemu zlemu sa winni Zydzi i Cyklisci".
                  > Wted
                  > > y
                  > > beda sie delektowali swoimi wypocinami.
                  >
                  > Popieram i dodam oraz rudowlose (moja b.zona) smile

Od rudych wrrrrrrrrrr
    • Gość: ski do Avocado IP: *.dialinx.net 02.12.01, 09:31
      Moge tylko pogratulowac Panu odwagi i poczucia odpowiedzialnosci - za slowa
      prawdy i szczerosci.
      Niezaleznie od tego , jak wiele krytycznych slow padnie pod Pana adresem, jak
      wielu sasiadow typu XXX bedzie starac sie udowodnic milosc do nienawisci, ja
      osobiscie podpiac musze sie pod prawie kazdym Panskim tekstem.
      Zycze wytrwalosci i odwagi, tak bardzo potrzebnej nam wszystkim.
      • Gość: Avocado Do ski. IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 10:12
        Gość portalu: ski napisał(a):

> Moge tylko pogratulowac Panu odwagi i poczucia odpowiedzialnosci - za slowa
        > prawdy i szczerosci.
        > Niezaleznie od tego , jak wiele krytycznych slow padnie pod Pana adresem, jak
        > wielu sasiadow typu XXX bedzie starac sie udowodnic milosc do nienawisci, ja
        > osobiscie podpiac musze sie pod prawie kazdym Panskim tekstem.
        > Zycze wytrwalosci i odwagi, tak bardzo potrzebnej nam wszystkim.

Ski: Dziekuje za slowo. Nie przejmuje sie zbytnio atakami na mnie a szczegolnie
        na forum. Mam zydowskich lichwiarzy na agendzie w Sadzie Najwyzszym
        Kaliforni. To jest niesamowita zaraza i mafia , ktora opanowala Ameryke.
        Kiedys mialem taki przypadek , ze dzieki mnie zyd odzyskal troche pieniedzy wraz
        z innymi no to pozniej cos mu sie odwrocilo i jak dowiedzial sie , ze jestem
        Polakiem to bardzo nieostroznie zaczal sobie gadac , ze jak by mu zaplacono
        to by mnie zastrzelil. Ci co to slyszeli , zadzwonili do mnie i napisalem
        parchowi e-mail. Parch byl tak glupi , ze odpisal i napisal , ze ta informacja
        nie miala wyjsc na zewnatrz z kregu w ktorym on to gadal. Zalatwilem sprawe
        polubownie z jego i zarazem moim pracodawca puszczajac mu osobiscie plazem
        bo szkoda mi bylo jego zony i malych dzieci. W przeciwnym razie zostal by
        prawdopodobnie zamkniety i wyrzucony z roboty.
        Prosze zajrzec do postingu o kwesti palestynskiej . Tam odpisalem nijakiej "Polce"
        i podalem przy tym przyklad jak zydy w Kaliforni ograbiali kalifornijaczykow
        uzywajac do tego swoj Holocash.
        pozdrawiam

• Gość: Rodak Re: antysemici zamknijcie sie IP: *.dialup.optusnet.com.au 02.12.01, 18:49

Przeglądając forum G.W. widać wyraźnie obsesję części młodego pokolenia
      związaną z prowokacyjną popularnością „żydowskiego” tematu. Inna część wyraża
      zdziwienie tą popularnością. Zdziwienie to jest zrozumiałe jeżeli ocenić je w
      procentach ludności żydowskiej w stosunku do całkowitej ludności danego kraju,
      a w tym wypadku Polski.

W latach 30-tych propaganda hitlerowska starała się udowodnić całemu światu
      bezużyteczność Żydów jako narodu. Kiedy jeden z niemieckich pisarzy
      zakwestionował to pisząc: wpierw był Abraham, który dał ludziom ideę
      monoteizmu, potym Mojżesz ze swoim dziesięciorgiem przykazań – a więc prawo,
      natępnie Jezus – a więc wybaczanie i miłosierdzie, Marks – ewolucję
      społeczeństw i świadomość klasową, Freud – podświadomość pychologii człowieka,
      a w końcu Einstein ze swoją Teorią Względości Czasu. Przecież to byli Żydzi.
      Prawda, że śmiałość tę przypłacił życiem, ale faktu to nie zmieniło.

Przez wiele pokoleń w Polsce procent ludności żydowskiej był duży, chyba
      największy w świecie, bo przed wojną wynosił średnio 10%. Ludność ta mięszała
      się genetycznie z rodzimą ludnością polską i niezależnie od przyjmowania chrztu
      i mięszanych małżeństw procent ten utrzymal się do wojny.
      W miastach procent ten był znacznie wyższy niż na wsi, ze względu na to że
      ludność żydowska przez wiele lat była pozbawiona prawa na zakup ziemi.
      W historii Polski mięszanka ta stworzyła wiele ważnych dla narodu rzeczy:
      kulturowo i politycznie, a pisanie o tym to cały rozdział o nowożytnej Polsce.
      Ale faktem jest, iż Żydzi odgrywali rolę drożdży w tworzącym się nowoczesnym
      narodzie polskim.

Byłoby niezwykle dziwnym, gdyby ktoś z dzisiejszych mieszkańców miast polskich
      nie miał w sobie domieszki krwi żydowskiej. W tej sytuacji przypomina się
      przypadek Wojciecha Wasiutyńskiego – redaktora antysemickiej gazety „Jutro”.
      Kiedy przedwojenne „Wiadomości Literackie” zdemaskowały w 1938r jego
      pochodzenie „po kądzieli” (matka Wojciecha była córką neofity Buchbindera).
      Wasiutyński początkowo nieświadomy faktów, podał sprawę do sądu o
      zniesławienie, poczym szybko ją wycofał. Gdy Niemcy zaatakowały Polskę w 1939
      musiał wiać przed rasową Ustawą Norymberską. Możnaby tu powtórzyć za Boy-
      Zeleńskim: „Oto jak nas biednych ludzi rzeczywistość ze snu budzi”.
      • Gość: Avocado Do Rodaka: Zyd i Polska IP: *.we.mediaone.net 02.12.01, 20:11

"W historii Polski mięszanka ta stworzyła wiele ważnych dla narodu rzeczy:
        kulturowo i politycznie, a pisanie o tym to cały rozdział o nowożytnej Polsce.
        Ale faktem jest, iż Żydzi odgrywali rolę drożdży w tworzącym się nowoczesnym
        narodzie polskim."

Rodak: To jest kompletna bzdura wyssana z palca.

W roku 1916 znany dzialacz syjonistyczny Hershel Farbstein powiedzial bez ogrodek
        " Utworzenie niepodleglego panstwa polskiego bedzie katastrofa dla Zydostwa"
        za "Abschrift eines Briefes des Herrn H. Farbstein, Warschau, an das Centralburo"
        November 1916 (ZA,Z3/143)
        Natychmiast po proklamacji Niepodleglej Polski, Zydzi wystapili z zadaniami
        narodowymi, ktorych nigdy nie wysuwali, kiedy Polska byla pod zaborami. Zglosili
        sie oni w wielu delegacjach do Konferencji Pokojowej w Paryzu z tymi zadaniami,
        ktore pozniej zostaly ujete w tzw Traktacie Mniejszosciowym. Zydzi zadali
        swojego, narodowego panstwa w Palestynie, a w Polsce calkowitej autonomii
        narodowej ze swoim Zydowskim Narodowym Zgromadzeniem, kierujacym ich sprawami w
        Polsce. Wyznaczenia pelnomocnego ministra d/s zydowskich, i niezaleznego
        zydowskiego systemu szkolnego i zydowskich instytucji publicznych. Zadania te
        powtarzali w Sejmie zydowscy poslowie Perlmutter, Prylucki i Grunbaum. (Sesje 22-
        go, 27-go 28-go lutego). Polacy zgadzali sie z rownouprawnieniem jako sprawa
        oczywista, ale odrzucali zadanie tworzenia panstwa w Panstwie, czyli
        uprzywilejowania Zydow w miejsce rownouprawnienia.

Stanowili role drozdzy zeby upiec swoja mace. Ty chyba jestes przymieszny i to
        dobrze.

• Gość: RENKA Re: Zyd i Polska IP: *.home.cgocable.net 02.12.01, 22:08
          Zakladajac ten watek , nie wiedzialam, ze BEDZIE TAKI FASCYNUJACY! Dzieki,
          AVOCADO, ze przypomniales TE FAKTY, znane naszym dziadkowm AZ ZA DOBRZE.Nalezy
          to pamietac i UCZYC tych , ktorzy NIE WIEDZA.
          Co do tych drozdzy,to ja , skromna renka uwazam, rzeczywiscie Zydzi sa
          drozdzami w wielu ruchach spolecznych, ale potrzeba nam DOBREGO PIEKARZA,
          ktory tak wyrobi te drozdze, ze powstanie chleb NIE TYLKO DLA ZYDOW.Jak
          narazie GROZI NAM ZAKALEC i moze nawet Zydzi nie beda chcieli tego chleba jesc!
          A moze nie chodzi o chleb, tylko o WODKE ? Jezeli chodzi o wodke, to niech ja
          sami pija !
          • Gość: Avocado Re: Zyd i Polska IP: *.we.mediaone.net 03.12.01, 01:06
            Gość portalu: RENKA napisał(a):

> Zakladajac ten watek , nie wiedzialam, ze BEDZIE TAKI FASCYNUJACY! Dzieki,
            > AVOCADO, ze przypomniales TE FAKTY, znane naszym dziadkowm AZ ZA DOBRZE.Nalezy
            > to pamietac i UCZYC tych , ktorzy NIE WIEDZA.
            > Co do tych drozdzy,to ja , skromna renka uwazam, rzeczywiscie Zydzi sa
            > drozdzami w wielu ruchach spolecznych, ale potrzeba nam DOBREGO PIEKARZA,
            > ktory tak wyrobi te drozdze, ze powstanie chleb NIE TYLKO DLA ZYDOW.Jak
            > narazie GROZI NAM ZAKALEC i moze nawet Zydzi nie beda chcieli tego chleba jesc!
            > A moze nie chodzi o chleb, tylko o WODKE ? Jezeli chodzi o wodke, to niech ja
            > sami pija !

Renka: Maja szczegolne zaslugi w ruchach spolecznych a najwieksze w budowniu
            komunizmu na swiecie. Kolaboracja Syjonistow z nazistami w wyniszczeniu
            swojego narodu tez nie jest tajemnica. Mowil o tym na lamach
            Rzeczypospolitej Rabin Warszawy i Lodzi Shuldrich(jezeli nie przekrecilem
            nazwiska) Ostatni film "Uprising" o Gettcie Warszawskim mimo antpolskich akcentow
            pokazal to w pelnym swietle. Film "Enemy at the Gate" pokazal jak zydzi
            wiernie i gorliwie sluzyli komunizmowi. Tacy sami zydowscy komisarze
            wchodzili na ziemie wschodniej Rzeczypospolitej w 1939 i wyslali masowo
            Polakow na Sybir. Nie dziwi mnie dzisiaj , ze Polacy na terenach wschodnich
            w 1941 witali Niemcow jako oswobodzicieli.

tajemnica

• Gość: Rodak Re: Do Rodaka: Zyd i Polska IP: *.dialup.optusnet.com.au 02.12.01, 22:57
          Avocado! Jak możesz? Ty ze swoją znajomością spraw żydowskich, powinieneś
          wiedzieć, że do macy drożdży dodawać nie można bo to ją strefni. Coś innego to
          krew polskich dzieci, ale to już z innej opery. A teraz do Avocado – historyka
          antyjudaizmu. W bezpiecznej Szwecji, korzystając z dobodziejstw demokracji no i
          Internetu mieszka bezpiecznie niejaki Ahmed Rami- Marokańczyk, który przez lata
          przyjaznił się z generałem hitlerowskim Remerem. Tak, tym samym Remerem, który
          po zamachu na Hitlera ratował go i był odpowiedzialny za powieszenie
          zamachowców gen.Stauffenberga i innych na strunach fortepianowych. Ahmed
          zatrudnia cały wielojęzyczny sztab ludzi w tym także Polaka dla swojej anty-
          żydowskiej propagandy. Remer pokierował w swoim czasie Ahmeda do goebelsowskich
          źródeł propagandy, którą on publikuje obecnie na swoich stronach internetowych.
          Ze względu na swoje semickie pochodzenie Ahmed stara się też udowodnić, że
          Żydzi polscy i wogóle europejscy nie mają nic wspólnego z bilijnymi Izraelitami
          i wogóle są pochodzenia mongolskiego i czyni ich odpowiedzialnymi za wszystko
          zło na świecie. Czy to nie jest ciekawe, że ty i twoi mentorzy tak skwapliwie
          korzystają jednostronnie z tych samych źródeł.
          • Gość: Avocado Re: Do Rodaka: Zyd i Polska IP: *.we.mediaone.net 03.12.01, 00:42

> Avocado! Jak możesz? Ty ze swoją znajomością spraw żydowskich, powinieneś
            > wiedzieć, że do macy drożdży dodawać nie można bo to ją strefni. Coś innego to
            > krew polskich dzieci, ale to już z innej opery. A teraz do Avocado – hist
            > oryka
            > antyjudaizmu. W bezpiecznej Szwecji, korzystając z dobodziejstw demokracji no i
            >
            > Internetu mieszka bezpiecznie niejaki Ahmed Rami- Marokańczyk, który przez lata
            >
            > przyjaznił się z generałem hitlerowskim Remerem. Tak, tym samym Remerem, który
            > po zamachu na Hitlera ratował go i był odpowiedzialny za powieszenie
            > zamachowców gen.Stauffenberga i innych na strunach fortepianowych. Ahmed
            > zatrudnia cały wielojęzyczny sztab ludzi w tym także Polaka dla swojej anty-
            > żydowskiej propagandy. Remer pokierował w swoim czasie Ahmeda do goebelsowskich
            >
            > źródeł propagandy, którą on publikuje obecnie na swoich stronach internetowych.
            >
            > Ze względu na swoje semickie pochodzenie Ahmed stara się też udowodnić, że
            > Żydzi polscy i wogóle europejscy nie mają nic wspólnego z bilijnymi Izraelitami
            >
            > i wogóle są pochodzenia mongolskiego i czyni ich odpowiedzialnymi za wszystko
            > zło na świecie. Czy to nie jest ciekawe, że ty i twoi mentorzy tak skwapliwie
            > korzystają jednostronnie z tych samych źródeł.

Rodak; Nie mam zadnych mentorow. Jestem indiwidualista. Nie obchodza mnie
            zbytnio zydzi biblini.
            W zasadzie, interesuje sie poczynaniami zydostwa wsolczesnego. Co do macy
            to chyba trzeba byc jednym z nich by wiedziec czy dodaja drozdze czy nie.
            Ty wiesz.
              • Gość: Avocado Re: maca IP: *.we.mediaone.net 03.12.01, 04:08

> Wiecie co, jak bylam mala , to bardzo lubilam mace. Czasem, jak nie bylo co
                > zjesc slodkiego jedlismy mace z dzemem.Moze to i jakies swietokradztwo, ale do
                > dzis czasem smaze mace i zajadamy ja z dzemem.

Renka: No bedziesz miala przerypane u Rabina. Ale tak na serio to co to jest
                ta maca.
                  • Gość: renka Re: maca IP: *.home.cgocable.net 03.12.01, 04:43
                    Mace robie z maki , jajek i wody z odrobina mleka. Prawie jak na nalesniki.
                    Jak smaze ja , to trzeba uwazac , zeby temperatura nie byla za wysoka i dlugie
                    to jest to smazenie , z jednej strony i z drugiej. Podczas tego procesu ten
                    nalesnik robi sie kruchy i twardy, ale posmarowany dzemem to pycha.To mi
                    zostalo z mojej mamy dziecinstwa spedzonego wsrod warszawskich Zydow.Kiedys
                    poczestowalam nia Zyda(nie ukrywal swojego pochodzenia, wrecz je podkreslal) ,
                    byl z coreczka , ktora nie znala macy, nowe pokolenie. Oboje jedli ja ze
                    smakiem, chociaz bez dzemu.Mysle, ze oryginalna maca nie zawiera
                    jajek.Przydalby mi sie oryginalny przepis.Bylabym wdzieczna, bo lubie polskie,
                    a wiec i zydowskie jedzenie.
                    • Gość: Ciekawy Do Renki: Re: maca IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 03.12.01, 05:00

> Mace robie z maki , jajek i wody z odrobina mleka. Prawie jak na nalesniki.
                      > Jak smaze ja , to trzeba uwazac , zeby temperatura nie byla za wysoka i dlugie
                      > to jest to smazenie , z jednej strony i z drugiej. Podczas tego procesu ten
                      > nalesnik robi sie kruchy i twardy, ale posmarowany dzemem to pycha.To mi
                      > zostalo z mojej mamy dziecinstwa spedzonego wsrod warszawskich Zydow.Kiedys
                      > poczestowalam nia Zyda(nie ukrywal swojego pochodzenia, wrecz je podkreslal) ,
                      > byl z coreczka , ktora nie znala macy, nowe pokolenie. Oboje jedli ja ze
                      > smakiem, chociaz bez dzemu.Mysle, ze oryginalna maca nie zawiera
                      > jajek.Przydalby mi sie oryginalny przepis.Bylabym wdzieczna, bo lubie polskie,
                      > a wiec i zydowskie jedzenie.

Czesc !!

Mam renka do ciebie 2 pytania:

1. Piszesz:
                      "....Bylabym wdzieczna, bo lubie polskie, a wiec i zydowskie jedzenie. ..."
                      Komentarz: {
                      Czy uwazasz wiec, ze kazda polska potrawa ma zydowskie korzenie ??
                      }

2. Czy Ty sama jestes w stanie odpowiedziec czy w jakimkolwiek stopniu jestes
                      Zydowka ??

Pozdrawiam, Ciekawy ...
                      • Gość: renka ciekawa maca IP: *.home.cgocable.net 03.12.01, 07:47
                        Maca jest twardym nalesnikiem znanym w domu moim od dziecinstwa. Ze jest to
                        zydowska potrawa, to wiem, i ryba w galarecie i pulpety w galarecie i barszcz
                        czerwony czysty tez...Dla mnie jedzenie polskie jest wspaniale i ktos kto
                        jest samkoszem jak ja, wie, ze jedzenie zydowskie jest fantastyczne! Polska
                        jako kraj na skrzyzowaniu traktow handlowych umilowana zostala przez Zydow do
                        osiedlenia sie juz w 15 wieku, kiedy tulali sie po Europie wypedzeni przez
                        hiszpanska krolowa Izabelle za nieplacenie podatkow i wtracanie sie do
                        polityki (tak plotki mowia..)
                        TO JEST 5 WIEKOW WSPOLNEGO GOTOWANIA! I zagladania sobie do garnkow!! Czego i
                        tobie radze ciekawy. Moze sie czegos nauczysz, np jak robic mace?
                        • Gość: Ciekawy Do Renki, Re: ciekawa maca IP: 131.137.84.* 03.12.01, 15:37

> Maca jest twardym nalesnikiem znanym w domu moim od dziecinstwa. Ze jest to
                          > zydowska potrawa, to wiem, i ryba w galarecie i pulpety w galarecie i barszcz
                          > czerwony czysty tez...Dla mnie jedzenie polskie jest wspaniale i ktos kto
                          > jest samkoszem jak ja, wie, ze jedzenie zydowskie jest fantastyczne! Polska
                          > jako kraj na skrzyzowaniu traktow handlowych umilowana zostala przez Zydow do
                          > osiedlenia sie juz w 15 wieku, kiedy tulali sie po Europie wypedzeni przez
                          > hiszpanska krolowa Izabelle za nieplacenie podatkow i wtracanie sie do
                          > polityki (tak plotki mowia..)
                          > TO JEST 5 WIEKOW WSPOLNEGO GOTOWANIA! I zagladania sobie do garnkow!! Czego i
                          > tobie radze ciekawy. Moze sie czegos nauczysz, np jak robic mace?

Sie masz Renka !!

Nie moge sie doczekac kiedy wreszcie bede mogl sprobowac tej macy ... tylko gdzie
                          ja znalezc ?? Czy znasz jakies restauracje w Kanadzie gdzie cos takiego
                          serwuja ?? Wracajac do mojego poprzedniego postu do Ciebie.
                          Szkoda, ze nie udalo Ci sie odpowiedziec wprost na te moje dwa pytania
                          (przeoczenie czy tez celowy unik ??). Nie dopatruj sie w nich zadnej mojej
                          przewrotnosci, wierz mi: po prostu zwykla ciekawosc i nic wiecej.

Pozdrowienia od Ciekawego ...
                            • Gość: Ciekawy Do Renki (Uparciuszka) IP: 131.137.84.* 03.12.01, 17:40

> W restauracjach nie serwuje sie macy! Musisz ja sam usmazyc.Bez tluszczu.

Dzieki za instrukcje odnosnie macy. Alez z Ciebie Renka uparciuszek, mialem
                              nadzieje zaliczyc Ciebie do grupy Polek-Niezydowek lub do Polek-Zydowek, nie
                              chcesz mi pomoc, trudno, poddaje sie. Koncze na tym to sledztwo. Pozostane w
                              niewiedzy.

Ciekawy i niezaspokojony ...
                                    • Gość: ESL Placki ziemniaczane IP: *.sympatico.ca 03.12.01, 21:03
                                      To jeszcze dopisz, Renka, do potraw o wybitnie zydowskim pochodzeniu nasze swojskie placki
                                      ziemniaczane.
                                      Trudno dzis powiedziec, czy najpierw byly placki ziemniaczane w polskiej kuchni, czy "latkas" w
                                      zydowskiej ale jakie to dzis ma znaczenie. Niedlugo zacznie sie Hannukah wiec i lakas beda na czasie -
                                      jedyna roznica to w wielkosci (placki sa najczesciej wieksze). No i latkas sa robione nie tylko z
                                      ziemniakow ale i z innych warzyw.
                                      Latkas zreszta da sie tez zamowic w jakiejs zydowskiej restauracji przy Bathurst (jakbys Ciekawy nie
                                      mogl sie oprzec) ale kazdy moze sobie tez sam zrobic, bo to w koncu zadna filozofia usmazyc placki
                                      ziemniaczane.
                                      A co do macy, to pamietam, ze byla do kupienia w kazdej prywatnej piekarni w Krakowie. Za bardzo male
                                      pieniadze. Kupowalismy ja czesto jako "snack" do pociagu, bo na niewiele wiecej bylo nas stac w latach
                                      studenckich. Miala fajny zapach.
                                      Smacznego
                                      • Gość: Ciekawy Do ESL, Re: Placki ziemniaczane IP: 131.137.84.* 03.12.01, 22:21
                                        Gość portalu: ESL napisał(a):

> To jeszcze dopisz, Renka, do potraw o wybitnie zydowskim pochodzeniu nasze swoj
                                        > skie placki
                                        > ziemniaczane.
                                        > Trudno dzis powiedziec, czy najpierw byly placki ziemniaczane w polskiej kuchni
                                        > , czy "latkas" w
                                        > zydowskiej ale jakie to dzis ma znaczenie. Niedlugo zacznie sie Hannukah wiec i
                                        > lakas beda na czasie -
                                        > jedyna roznica to w wielkosci (placki sa najczesciej wieksze). No i latkas sa r
                                        > obione nie tylko z
                                        > ziemniakow ale i z innych warzyw.
                                        > Latkas zreszta da sie tez zamowic w jakiejs zydowskiej restauracji przy Bathurs
                                        > t (jakbys Ciekawy nie

{
                                        Bathurst to nazwa ulicy ?? Jaki kraj, jakie miasto ??
                                        }

> mogl sie oprzec) ale kazdy moze sobie tez sam zrobic, bo to w koncu zadna filoz
                                        > ofia usmazyc placki
                                        > ziemniaczane.
                                        > A co do macy, to pamietam, ze byla do kupienia w kazdej prywatnej piekarni w Kr
                                        > akowie. Za bardzo male
                                        > pieniadze. Kupowalismy ja czesto jako "snack" do pociagu, bo na niewiele wiecej
                                        > bylo nas stac w latach
                                        > studenckich. Miala fajny zapach.
                                        > Smacznego

• Gość: Ciekawy Do Renki, Re: statystyka IP: 131.137.84.* 03.12.01, 22:34

> Niedawno to odkryles, ze wiele sie mozna dowiedziec?

O super Renka, fajnie ze ciagle podtrzymujesz ten dialog ze mna - gratuluje
                                      wyboru i dziekuje. Wiesz, ja po prostu dopiero tu w Kanadzie zainteresowalem sie
                                      nieco sprawa Zydowska, szczegolenie polskimi Zydami - czyms trzeba czas zabijac.
                                      Staram sie jak moge: chodze na paluszkach, jestem delikatny jak tylko mozna TYLKO
                                      po to, aby nawiazac kontakt z jakims Polskim Zydem/Zydowka (boje sie, ze mozna
                                      ich bardzo latwo sploszyc). Chcialbym troche zrozumiec na czym polegaja roznice
                                      miedzy Polakami-Zydami a Polakami-NieZydami w widzeniu roznych kwestii. Moze
                                      znasz jakiegos Polaka(Zyda/Zydowke), ktory(a) chcialby ze mna pogaworzyc na tym
                                      forum ?? Bylbym Ci wdzieczny.

CorazBardziejCiekawy .............
                                      • e603432 Do Renki, Re: statystyka 03.12.01, 22:41
                                        Bathurst to ulica w Toronto. Wzdloz Bathurst, cirka od St. Claire na polnoc, rozciaga sie
                                        "dzielnica zydowska" z synagogami, sklepikami, piekarniami itd. Kiedys mieszkalem w tamtych
                                        okolicach, na granicy dzielnic wloskiej i zydowskiej i bardzo sobie cenilem oba folklory.

Pawel.
                                        • Gość: Rodak Do Renki, Re: statystyka IP: *.dialup.optusnet.com.au 04.12.01, 00:03
                                          Czy nie odgadliscie jeszcze? My wszyscy jestesmy w jakims stopniu Zydami.
                                          Chocby tylko dlatego, ze lubimy poezje Mickiewicza, czy Tuwima, badz muzyke
                                          Wieniawskiego (Ojciec Wieniawskiego do przyjecia chrztu nazywal sie Tobiasz
                                          Pietruszka, a matka byla z domu Wolff)
                                          Maca jest pokarmem tradycyjnym na pamiatke wyjscia Zydow z niewoli egipskiej i
                                          wieloletniej wloczegi po pustyni.
                                          • Gość: renka przepis IP: *.home.cgocable.net 04.12.01, 04:32
                                            Wszyscy sa znakomitymi znawcami kwestii zydowskiehj, a na mace nikt nie ma
                                            przepisu? Co do pytania corazbardziejciekawego proponowalabym skromnie zalozyc
                                            watek , albo od razu podac swoje namiary. Na pewno zglosza sie chetni do
                                            pogawedki.
                                            Placki ziemniaczane(latkes) chetnie sa jedzone przez wszystkie narody, ktore
                                            LUBIA i KOPIA KARTOFLE..
                                            Moja rodzinka wychowywala sie w Warszawie , przeciez tam mieszkalo bardzo duzo
                                            Zydow. Dzieciaki jadly i polskie i zydowskie potrawy. Przed wojna byly
                                            sklepiki zydowskie z maca, bajgelami(bagels),niektore piekarnie warszawskie
                                            jeszcze je robia, sa inne niz w Kanadzie, lepsze o niebo..Moja mama nauczyla
                                            mnie robic MAKAGIGI , to jest taki przysmak z maku smazonego w cukrze, tez byl
                                            popularny przed wojna. Teraz to ze swieca szukac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka