Dodaj do ulubionych

Gdzie na wakacje?

10.01.02, 16:16
Gdzie byliscie ostatio na wakacjach, jakies miejsca warte rekomendacji?

Ja na wiosne bylem pierwszy raz we Wloszech (poczatek marca, mniej turystow,
ale juz w miare cieplo, pogoda akorat do zwiedzania). Zaplanowalismy cala
wycieczke glownie przez internet ---> bilety, informacje o pociagach,
rezerwacja hoteli, biolety do niektorych muzeow (bez stania w kolejkach!). W 10
dni trzy miasta po 3 noclegi w kazdym Rzym, Florencja i Wenecja. pomiedzy
miastami poruszalismy sie szybkimi pociagami. Z retrospektywy: moze
powinnismy "zrobic" dwa miasta i troche wolniej, z drugiej strony, przy ilosci
wakacji i ilosci miejsc ktore chcemy zwiedzic...kto wie kiedy znowu przyjczie
czas na Wlochy.
Obserwuj wątek
    • Gość: Maria Re: Gdzie na wakacje? IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.02, 17:08
      Wnioskuje z tego, ze nie jestes z tych, ktorym wystarcza plaza przez cale 2
      tygodnie.
      Chcialbys jeszcze raz do Wloch? To omin tym razem miejsca, gdzie juz byles i
      zaplanuj sobie pare dni w Toskanii : Pisa, Siena, San Gimminiano. Potem skocz
      choc na dzien do Asyzu. Stamtad dalej na poludnie (po drodze masz Monte Cassino)
      na Wybrzeze Amalfitanskie i na Capri.
      Powodzenia!
    • Gość: Lechu Re: Gdzie na wakacje? IP: 192.168.111.* 11.01.02, 10:56
      Jak już raz byłeś we Włoszech i podobało Ci się, to spróbuj Sycylię od południa
      we wrześniu. Południe jest znacznie bogatsze i ładniejsze niż północ i nie ma
      takiego najazdu turystów, jak w Toskanii, która jest droga i oblegana
      praktycznie cały rok.

Piękne, piaszczyste, plaże dla amatorów kąpieli.
      Niewysokie ceny w restauracjach i hotelach.
      Wielkie zasoby zabytków w okresu kolonizacji greckiej, Rzymu i piękny Barok,
      spóścizna trzęsienia ziemi, które zmiotło całą architekturę na południu wyspy.

Koleją dotrzesz tanio do każdego punktu. My wynajęliśmy samochód (trzeba się
      targować, to wychodzi tanio!).
      Etna, to przeżycie samo w sobie.

Starczy na 2 tygodnie aktywnego urlopu.
    • mister1 Re: Gdzie na wakacje? 11.01.02, 16:06
      jot-23 napisał(a):

> Gdzie byliscie ostatio na wakacjach, jakies miejsca warte rekomendacji?
      >
      > Ja na wiosne bylem pierwszy raz we Wloszech (poczatek marca, mniej turystow,
      > ale juz w miare cieplo, pogoda akorat do zwiedzania). Zaplanowalismy cala
      > wycieczke glownie przez internet ---> bilety, informacje o pociagach,
      > rezerwacja hoteli, biolety do niektorych muzeow (bez stania w kolejkach!). W 10
      >
      > dni trzy miasta po 3 noclegi w kazdym Rzym, Florencja i Wenecja. pomiedzy
      > miastami poruszalismy sie szybkimi pociagami. Z retrospektywy: moze
      > powinnismy "zrobic" dwa miasta i troche wolniej, z drugiej strony, przy ilosci
      > wakacji i ilosci miejsc ktore chcemy zwiedzic...kto wie kiedy znowu przyjczie
      > czas na Wlochy.

jedz na Gran Canarie - lato w czasie europejskiej zimy i tanio (no i nie ma
      szczesliwie zadnych zabytkow do zwiedzania)
      • Gość: ESL Zupelnie powazne pytanie... IP: *.sympatico.ca 12.01.02, 16:40
        Juz czuje te zlosliwe kometarze, ktore sie posypia po moim pytaniu ale coz, moze jednak ktos odpowie
        powaznie.
        Czy ktos podrozowal po Grenlandii? Ja te zimniejsze miejsca na swiecie. Wasze ukochane plaze
        odwiedzam czasami gdy mnie rodzina przymusi ale potem jest moj czas rewanzu (ha ha ha) i mam
        przyzwolenie na zorganizowanie wakacji tam, gdzie ja lubie. I teraz mysle o Grenlandii. Bede wdzieczny
        za garstke wspomnien jesli ktos tam byl.
        • Gość: morsa Re: Zupelnie powazne pytanie... IP: *.telia.com 13.01.02, 00:47
          Gos´c´ portalu: ESL napisa?(a):

> Juz czuje te zlosliwe kometarze, ktore sie posypia po moim pytaniu ale
          coz, moz
          > e jednak ktos odpowie
          > powaznie.
          > Czy ktos podrozowal po Grenlandii? Ja te zimniejsze miejsca na swiecie.
          Wasze u
          > kochane plaze
          > odwiedzam czasami gdy mnie rodzina przymusi ale potem jest moj czas
          rewanzu (ha
          > ha ha) i mam
          > przyzwolenie na zorganizowanie wakacji tam, gdzie ja lubie. I teraz mysle
          o Gre
          > nlandii. Bede wdzieczny
          > za garstke wspomnien jesli ktos tam byl.

Serdeczne pozdrowienia!
          Chetnie bym przekazala jakies informacje o Grenlandii. A moze zainteresuje
          ciebie inne miejsce. Zapewniam - zimno, zadnych plaz!
          W polnocnej Szwecji mozesz spedzic wspanialy weekend albo dluzej.
          Mozesz mieszkac w lodowym hotelu, brac udzial w wyprawie psich
          zaprzegow (przepraszam, moze prawidlowo to sie inaczej nazywa).

Zajrzyj na nastepujace adresy:

- www.icehotel.com

- www.jvt.nu

Informacje masz rowniez po angielsku.
          Mysle, ze wypad do Jukkasjärvi w polnocnej Szwecji zadowoli nie tylko
          ciebie. ale i rodzine. Zapomna o plazach.

Zycze wszystkiego najlepszego.

PS
          Jestem na Forum od niedawna, czytam rozne watki i jak do tej pory,
          uwazam Twoje wypowiedzi za rzeczowe i ciekawe. Dzieki za to; gdyby nie Ty
          i jeszcze kilka innych osob, to czytanie forum uwazalabym za strate czasu.

Pozdrowienia dla rodziny (zona i dwoje nastolatkow - o ile sie nie myle).
          • Gość: ESL Do Morsy IP: *.sympatico.ca 13.01.02, 00:54
            Bardzo dziekuje za komplementy - nawet sobie nie wyobrazasz jak sie pod wlochata broda starego
            wikinga rumienie smile
            Polnocna Szwecje, Lapponie, polnocna Norwegie zjezdzilismy z rodzina w koncu lat 80-tych i na
            poczatku 90-tych. Do Ice Hotel zona chce jechac na 25 rocznice slubu (juz niedlugo...) ale najpierw
            chcemy zaliczyc quebecka wersje takiegoz. Na pewno wrocimy do Skandynawii - mamy stamtad piakne
            wspomnienia, zdjecia, miejsca do odwiedzenia po raz pierwszy - ach, rozmarzylem sie.
            A teraz to mi sie chce na te Grenlandie - myslalem, ze moze ktos z Danii cos wie. Wielkie dzieki za
            przypomnienie miejsc serdecznych.
            • Gość: morsa Re: Do ESL IP: *.telia.com 13.01.02, 01:12
              Siedze sobie i mysle......
              A moze bys sie wybral na (do) Svalbard. W Longerbyen sa napewno
              miejsca dla turystow. Moj malzonek byl tam trzy razy - ostatnio w zeszlym
              roku (sluzbowo jedynie). Mam nawet w domu troche informacji; i
              miejscowa gazete. Moge poszperac.....

Pozdrowienia
                • Gość: ESL do J-23 IP: *.sympatico.ca 13.01.02, 20:35
                  Gość portalu: j-23 napisał(a):

> My myslimy o Islandii, rozmawialem z ludzmi stamtad, badzo ciekwaie wygladaja
                  > wakacje 7-10 dniowe konno, bierze sie po pare tych ich konikow na osobe, na
                  > zmiane i sie jedzie smile))). Mozna tak spokojnie kawalek kraju zobaczyc.

Islandia zrobila sie teraz bardzo popularna - moje dzieciaki byly w zeszlym roku na March Break z kolegami.
                  Byli zachwyceni (zdjecia rzeczywiscie piekne). Nie podrozowali na koniach tylko pozyczyli samochod ale
                  widoki faktycznie zapierajace dech i opowiesci o kapielach w gejzerach jak nie z tej ziemi. Oni ponadto mieli
                  fun w pubach i na dyskotekach ale to juz inna czesc podrozy, o ktorej mama z tata wiedza tylko ogolnie smile

Morsa - bardzo dziekuje za link na Grenlandie. Udalo mi sie znalezc dwie osoby (znajomi znajomych), ktore
                  podrozowaly po Grenlandii zeszlego lata i ide z nimi na piwo w srode wieczorem wiec bede pewnie bardzo
                  (hmmm) edukowany po tym spotkaniu. Wielkie dzieki za zrozumienie dla milosnika sniegu i lodu smile

• Gość: Mineta Re: Gdzie na wakacje? IP: 199.71.64.* 13.01.02, 21:24
      Po raz dziesiaty do Polski ; oczywiscie przy okazji .Jak zawsze Polska bedzie po raz dziesiaty baza wypadowa
      na Europe. W Polsce bede miesiac pozniej w czerwcu jade na miesiac do Grecji ; a konkretnie bede w Atenach
      skad bede robil wypady na wyspy itp.Nastepnie powrot do Polski i z Polski do Kanady. .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka