Dodaj do ulubionych

Dobre, sprawdzone kolonie i obozy

26.04.10, 11:49
natrafiłam na fajną stronę w necie, skupiającą całą turystykę dziecięcą
w Polsce, bardzo polecam, nazywa się KOGIS.Polecam z tego względu, że
mają oferty tylko dobrych, wiodących, sprawdzonych organizatorów i
gwarantują że każdy z nich ma wszelkie pozwolenia, ubezpieczenia i
doświadczoną kadrę itd. Myślę ze to ważne, dlatego piszę wam tutaj.
Taki spis najlepszych kolonii po selekcji. warto zajrzeć.
Obserwuj wątek
    • ice_ice Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 26.04.10, 14:23
      Sprawdzałam na tej stronie i nie było kolonii, na które wysłałąm córkę w zeszłym
      roku -
      forum.gazeta.pl/forum/w,595,93270631,98077415,Re_OW_Bory_Tucholskie_kolonie_kto_byl_.html
      OW Bory Tucholskie. Dla mnie rewelacja, polecam wszystkim mamo, które chcą, aby
      ich dzieci wypoczęły całkiem przyzwoicie, za względnie niewielkie pieniądze.

--
      Wszystko, co dobre na tym świecie jest nielegalne, niemoralne, albo tuczy smile
      • agulak1 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 14.07.10, 13:38
        Ja niezmiennie polecam HORN: eturystyka.org/oferta/horn1.html
        Było już o tym obozie na tym forum:
        forum.gazeta.pl/forum/w,595,59797667,,Kolonie_i_obozy_dla_dzieci_co_polecacie_.html?v=2
        i tu: forum.gazeta.pl/forum/w,595,67023970,67531506,horn.html

My co roku spędzaliśmy część wakacji "obok" tego obozu i z czystym sumieniem
        polecam patrząc na to jaką opiekę mają tam zapewnioną dzieci.
        W te wakacje po raz pierwszy moje dziecko jedzie jako uczestnik (w końcu się
        doczekało), więc niedługo będę mogła napisać coś więcej nie tylko jako osoba
        sympatyzująca z Hornem, ale także jako mama pełnoprawnej obozowiczki smile
        • marrysienka Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 31.05.15, 17:48
          Ja bym KOGIS nikomu nie poleciła. Nie realizują programu, dzieci się nudzą, kwaterują dzieci w ścisku - po pięcioro w trójkach. Na dostawkach, które trzeba było wywalczyć, bo najpierw były tylko materace.

Nie było NNW - mimo że zapłaciliśmy.

Naobiecywali podchody z GPS i wykrywaczami metalu - dzieci dostały tylko mapy. Dzieci były bardzo rozczarowane.

Nauka jazdy na quadach po specjalnie przygotowanym torze? Chyba jako worek kartofli, za plecami instruktora, po leśnej ścieżce. I tak lepiej niż druga grupa, która została po prostu przewieziona ubłoconym dzipem.
      • kanna Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 28.04.10, 21:35
        Moze i oferty przybuwa, ale na dwa obozy, na które jedzie mój syn,
        już dwano nie ma wolnych miejsc - więc tam same jakies spady się
        pojawiają, nie?
        --
        Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
        USS Phoenix - Where No Man Has Gone Before
        • kogis.pl Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 04.05.10, 20:15
          smile tak, bo są też np katolickie - a tu trudno nazwać organizatora
          wiodącym albo nie smile)) ale katolickie i harcerskie są wyraźnie
          zaznaczone. Reszta oferty to duże, dobre firmy turystyczne, które
          dbają o każdy szczegół.
          W tym tygodniu przybyło dużo nowych ofert dla dzieci w wieku 8-14
          lat.
          Zapraszamy - gwarantujemy zadowolenie z naszych usług i wypoczynek na
          najwyższym poziomie.
          W najbliższym czasie (do końca maja) będzie trochę ofert wyjazdowych
          również dla dzieci chorych - kolonie dla cukrzyków, turnusy
          rehabilitacyjne i inne tego typu wyjazdy.

Kogis
        • sion2 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 05.05.10, 17:48
          Przeciez te katolickie to sa zupelnie dodatkowo - nie ma na nich
          formularza zgloszeniowego a jedynie opis ze takie kolonie są i
          pokazane gdzie sie zglosic jesli ktos jest chetny. No a reszta to
          widze ze normalnie mozna wykupic przez ten portal. Przejrzalam ok
          50 kolonii w zadnym nie bylo "braku miejsc" wiec nie wiem skad taka
          uwaga ze to "same spady" - moze link podaj, bo ja chyba slepa
          jestem.
          --
          Piccolo Coro dell'Antoniano znowu w Polsce! Wspaniały koncert dla dzieci!
    • monia19722 Jaworzyna Tour - polecam !!! 15.05.10, 00:35
      www.jaworzyna.com.pl/homepage
      w tym roku po raz 3 córa wyjeżdża z nimi; 2 razy była na Akademii Szkrabusiów, teraz jedzie na ekstremalną kolonię w Bieszczady
      polecam to biuro - organizują wyjazdy dla dzieci w róznym wieku (od 5r,ż.), kolonie są tematyczne, świetna kadra,solidna opieka
      --
      zazwyczaj piszę z Kachą na kolanach, więc może brakować literek w tekście lub
      mogą być one poprzemieszczane smile)) mówiąc ogólnie moje posty mogą trącić
      analfabetyzmem
    • janibiel Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 17.05.10, 17:51
      W jaki sposób sprawdzone oferty, organizatorzy ? W jaki sposób mogą
      zagwarantować i zaręczyć za kadrę ???
      Pobawiłam się trochę i stwierdziłam, że znam co najmniej jednego z
      organizatorów, którego wybitnie nie polecam.
      Pobawiłam się więc dalej i doszłam, że reklamowany tutaj portal, to nic innego
      jak kolejna agencja turystyczna.
      Czyżby "sprawdzenie" organizatora wiązało się z prowizją od organizatora ?
      Po prostu wielka ściema sad
      • janibiel Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 17.05.10, 17:56
        Wystarczy wejść no ową stronę, kliknąć w zakładkę "współpraca" i wszystko jasne.
        Czyli jeśli założę firmę turystyczną, zorganizuję kolonię, zgłoszę się do
        portalu i zapłacę za umieszczenie oferty, będę już "sprawdzonym" organizatorem ?
        A jak podzielę się marżą w postaci wysokiej prowizji, mam szansę na "tylko
        wybraną i topową" kolonię ???
      • gwiazda87 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 30.10.11, 12:21
        ktoś tu chyba nie umie czytać smile Po pierwsze Kogis sam organizuje obozy. Po drugie nie płaci się za umieszczenie kolonii w tym portalu (doczytaj). Ale rzadko która kolonia przejdzie sito poziomem i wiarygodnością i się tam znajdzie smile mój wujek chciał tam umieścić obóz (organizuje obozy konne w agroturystyce) i nie chcieli, wujek był oburzony, ale dla mnie jako rodzica to bardzo dobrze świadczy.
    • iwa-mos Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 20.05.10, 01:48
      Niestety nie mogę się zgodzić, że "dobry, wiodący" i teoretycznie "sprawdzony" organizator jest faktycznie "dobry i sprawdzony". Moim zdaniem nie zawsze idzie to w parze - lepiej sprawdzać samej konkretnego organizatora niż wybierać z natłoku ofert weryfikowanych przez nie wiadomo kogo sad
    • under-grund Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 20.05.10, 14:27
      ja mam tylko jedno sprawdzone biure podróży z którym jeździłam na obozy i
      kolonie, a teraz jeździ moje rodzeństwo i jest to Ok-tours, mają ciekawe
      programy kolonii, mój brat korzysta z obozu windsurfingowego, a siostra
      tanecznego i zawsze wracają zadowoleni, no i bogatci o nowe doświadczenia smile
      • tusiak12 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 19.03.14, 15:09
        Słyszałam o nich właśnie dużo dobrych opinii smile A moje dzieci jeżdżą z firmą Kompas z Gdańska i też ich polecam. Kadra jest bardzo odpowiedzialna i troskliwa, bardzo mi się podobało, że codziennie wieczorem wychowawcy przychodzili do maluchów i czytali im bajki i usypiali ich. Poza tym program zajęć był bardzo aktywny, więc dzieci nie miały czasu się nudzić i tęsknić za rodzicamiwink
    • niiitka Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 28.05.10, 08:37
      Poszukuje informacji na temat koloni dla dzieci (wiek mojej 8 lat)
      organizowanych przez Akademię nauki koło Zakopanego

www.akademianauki.eu/Zaginiony_skarb-89.html
      może ktoś z WAS ma jakieś doświadczenia i napisze pare słówek.

--
      POMOC DLA MARTYNKI 1% JAGÓDKA 854-233
    • noon25 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 14.07.10, 14:06
      Moje siostry dzieci teraz już nie czekają na wakacje tak jak myśmy czekały tylko
      same sobie wybierają co chcą - nie wiem dlaczego ale teraz najbardziej chodliwe
      sa obozy tematyczne takie jak na tej stronie www.ok-tours.com.pl/ -
      szkoda, że my nie mieliśmy szansy na takie wyjechać bo chętnie bym się na
      "zatańcz z nami" wybrała jeszcze teraz smile
      • bezik2011 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 21.11.11, 13:49
        To jest racja, kiedyś nie było takich obozów, a teraz dzieciaczki mają taką różnorodność, że aż pozazdrościć smile. Mój bratanek był z tym biurem, o którym piszesz na "małym komandosie" i wrócił taki zadowolony, że chcę w tym roku jechać jeszcze raz smile
    • ewaewa123 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 14.07.10, 14:38
      Mogę na 100% polecić obozy z Chrisa, ale jest pewien minus trzeba
      się decydować bardzo szybko , bo mimo dużej ilości turnusów i miejsc
      wypoczynku, obozy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, o czymś to
      swiadczy. Juz drugiego dnia sprzedaży, zostają pojedyncze miejsca.
      Ale opieka super, wyzywienie też i zrealzowny program, dzieci są
      bezpieczne i wracają szczęśliwe. Aha, sprzedaż na lato zaczyna się w
      marcu.
      • sofie34 Chrisy Kogisy 28.05.11, 21:51
        tak, Chris też ma dobre podobno, Kompas, Kogis, Chris, DAP, to wiodące firmy na rynku i na pewno można spokojnie z nimi wysłać dziecko. Przetestowałam na swoich dzieciach Chrisa tylko nie słyszałam że katolicki bardzo hm, nie wiem jak bardzo wink smile
        • sofie34 teraz ze znakami 28.05.11, 21:55
          tak, Chris też ma dobre podobno, Kompas, Kogis, DAP, to wiodące firmy na rynku i na pewno można spokojnie z nimi wysłać dziecko. Przetestowałam na swoich dzieciach. Chrisa tylko nie- słyszałam że katolicki bardzo hm, nie wiem jak bardzo
      • kamyka1976 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 31.03.12, 00:11
        Byle nie KOGIS, nie Czaplinek.

W tamtym roku wysłałam tam dzieci i jeszcze namówiłam dzieci znajomych - do dziś mi głupio.
        Ponieważ to były pierwsze kolonie dzieci pojechaliśmy z mężem na kilka dni żeby mieć pewność, że wszystko będzie w porządku - na nieszczęście organizatorów.
        Dzieci mieszkają w domkach ( standard i jedzenie w porządku ) a wokół jest pole namiotowe , teren dla dzieci nie jest w żaden sposób oddzielony , dzieci biegają samopas.
        W każdej chwili mogą trafić do czyjegoś namiotu czy pokoju ( ja miałam ( nie celowo bynajmniej) pokój za ścianą moich dziecisad Co więcej jak jakiś pedofil weźmie sobie dziecko na godzinkę to nikt tego absolutnie nie zauważy. Jak się dziecko utopi w jeziorze to też nikt nie zauważy bo dzieci same chodzą sobie "popatrzeć na łódki".
        Zaznaczam, że mówię to o kolonii od 6 lat gdzie oferują całodobową opiekę i wszystko super cudownie i fajnie.
        Obóz artystyczny to pic na wodę, poziom żenujący, dzieci rysują w jednym z pokojów na podłodze i łóżkach, niektórych zajęć z oferty w ogóle nie było - nasze dzieci były znudzone i rozczarowane. Na obiecane prace do zabrania do domu niech dzieci nie liczą - przypadkiem żadne ze znanych mi 5 dzieci niemal nic nie przywiozły ale podobno wszyscy wszystko dostali.
        Nie wspomnę że Pani zbierała od dzieci pieniądze i jak odbieraliśmy dzieci i dziecko twierdziło że dostało za mało pieniędzy których nie wykorzystało to Pani za to odpowiedzialna już wyjechała ( a byliśmy o czasie) , kartka z rozliczeniami też zaginęła.

Kadra sympatyczna - wiele razy widziałam jak pocieszali czy rozśmieszali płaczące za mamami dzieci - ale co z tego jak dzieci nie są pilnowane, chodzą same po ośrodku.
        Wszystko nie zorganizowane i nie przemyślane - np dzieci w deszczu idą kilka kilometrów do biedronki ( pewnie kadrze papierosów zabrakło).

Długo mogłabym pisać ale podobno krytyczne opinie są wycinanesad
        Dla informacji KOGIS i innych im sprzyjających - będę o tym pisała i mówiła gdzie się da - po to żeby ustrzec jak największą ilość rodziców i dzieci którym zależy na bezpieczeństwie dzieci i na tym żeby ich dzieci bawiły się tak jak to obiecujecie w ofercie a nie leżały godzinami w skwarze na pomoście .

Złożyliśmy reklamację - szczegółową z wyliczeniem wszystkich żenujących uchybień - dostaliśmy odpowiedź zaprzeczającą wszystkiemu - słowem my rodzice wymyśliliśmy sobie wszystko itd. Ręce nam po prostu opadły - przecież wszystko widzieliśmy sad
        są to relację piątki dzieci a nie wyssane z palca zarzuty.
        Co więcej dopiero dziś na jakimś innym forum wyczytałam (szukając kolonii na te lato )
        , że nie jesteśmy pierwsi którzy są oburzeni tym co tam się działo ( jak to mówiła Pani z Kogisa) .

KOGIS wynajmuje po prostu kilka domków, kilku wychowawców i robią kolonię.
        Myślałam, że dziś kolonie to będzie coś innego co kiedyś ale niestety nie wiele się zmieniło - po najmniejszej linii oporu, bez wyobraźni , bez organizacji a przede wszystkim bez dbałości o bezpieczeństwo dzieci - szczególnie tak małych.

Gdyby ktoś chciał przeczytać wszystko o tych koloniach to chętnie podeślę tą reklamację wraz z odpowiedzią na nią.

NIE POLECAM jeśli chcecie żeby Wasze dzieci się dobrze bawiły i jeśli zależy Wam żeby były bezpieczne.

• madeleine2012 Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 01.12.11, 16:20
      To prawda jest teraz na rynku dużo biur zajmujących się turystyką dla dzieci. Ważne jest jednak to, żeby wybrać sprawdzone biuro - w końcu wysyłamy tam nasze dzieci. Polecam Wam biuro, z którym moje dziecko było już 3 razy z rzędu i nie mam zastrzeżeń do organizacji, kadry i miejsca. Mojemu synowi naprawdę się podobało. Biuro nazywa się OK-TOURS. Mają zarówno kolonie dla małych dzieciaczków, jak i obozy dla młodzieży.
    • suiiuris Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 14.07.12, 18:39
      co do KOGIS to dzieciaki wracają szczęśliwe, bo mają tam więcej niż na normalnych obozach, czyli wyluzowanych instruktorów upalonych ziołem i dlatego jest tak fajnie. W ubiegłym roku moje dziecko było na obozie zimowym snowboardowym, po powrocie po kilku dniach zaczął opowiadać, chciał się pochwalić, że niektórzy koledzy i instruktorzy palili razem i kupowali szkalme fifki, że na początku obozu było zebranie i instruktorzy legalnie pytali kto pali i niech sobie pali (UWAGA TO BYŁA GRUPA 13 lat) Przysięgłam, że nigdy z nimi nie puszcze dziecka i żałuje, że nie zadzwoniłam na policję, żeby następnemu turnusowi zrobili narkotesty. Zapomniałabym o tym biurze gdyby nie fakt, że w tym roku przysłali ofertę obozu rege !!! dla młodzieży.
    • avetta Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 20.08.13, 18:27
      Bardzo ciekawe obozy organizuje www.centrum.ng.pl/. Świetna baza noclegowa z zapleczem sportowym. Organizują obozy sportowe, taneczne, wypoczynki dla dzieci i dla osób prywatnych połączone ze zwiedzaniem. Warto się zapoznać z ich ofertą.
    • lillylive Kogis,Ok tours,Jaworzyna... 02.02.15, 19:04
      Witam, śledzę watek z zainteresowaniem,zamierzam w tym roku po raz pierwszy wysłać moją 10latke na kolonie i z wielu biur podróży wytypowałam w/w 3,może ktoś ma porównanie miedzy tymi 3biurami i służy dobrą radą.....
      • 1gosia_mama Re: Kogis,Ok tours,Jaworzyna... 18.03.15, 10:35
        Moja córka była w zeszłym roku z Ok Tours na wakacjach w Borach Tucholskich dokładnie na koloni z językiem angielskim, wróciła zadowolona, tak jak w domu nic nie chce jeść,to nagle mówiła, że tam jej wszystko smakowało, opieka wzorowa, czas tak zorganizowany, że nawet dzwoniąc do niej mówiła, że nie ma czasu z nami rozmawiać smile w tym roku jedzie z tym biurem do Dąbek i nie sądzę bym zmieniła o tym biurze zdanie, szczerze polecam.
      • lanamo Re: Kogis,Ok tours,Jaworzyna... 21.04.16, 08:53
        Witam.Proszę o podpowiedź, co udało się Pani wytypować?
        im więcej czytam, tym bardziej zakręcona jestem.Moja córka też jedzie pierwszy raz i nie chcę, żeby się zraziła.zastanawiam się pomiędzy ok-tours, ośrodkiem kulka i campportem. jestem z Gdyni i nie chcę jej wysyłać gdzieś daleko.
    • eneva3 Re: Obozy artystyczne i kolonie 06.11.15, 15:57
      Moje dzieci były na super koloniach artystycznych z Wasilewski-Felska. Co roku z nimi jeżdżą, zawsze były zadowolone. Świetnie zorganizowany czas, fantastyczni uśmiechnięci wychowawcy. Polecam!!
    • maria_jolanta Re: Dobre, sprawdzone kolonie i obozy 21.02.20, 12:25
      Zgadzam się, że warto korzystać ze sprawdzonych portali i organizatorów smile ja polecam szkołę Feniks Mazury, która organizuje kolonie i obozy żeglarskie. Świetna kadra, wszystko przemyślane i bezpieczne, dzieci wracają zachwycone, a oprócz samych zajęć żeglarskich jest bardzo dużo zajęć tematycznych i projektów prospołecznych dzięki którym dzieciaki otwierają się, stają się samodzielne wink super sprawa wink wrzucam link, może ktoś z Was znajdzie oferte dla siebie tak jak my smile feniks-mazury.pl/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka