Dodaj do ulubionych

Ząbkowanie a wyjazd nad morze ???????????????????

28.07.10, 08:01

Obserwuj wątek
    • kierow.niczka Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 08:04
      W sobotę mamy zaplanowany wyjazd nad morze a tu mała zaczęła boleśnie ząbkować. Noce zarwane a do tej pory były już przesypiane. Gorączka wprawdzie niska bo 37,5 ale mała strasznie płacze i się męczy. Mam dylemat, czy jechać , czy zostać w domu. Boję się żeby czegoś nie pogorszyć bo może przy tym ząbkowaniu organizm osłabiony i jeszcze coś załapie. Czy któraś z was wyjeżdżała w takiej sytuacji z dzieckiem?
      • namrata86 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 09:44
        My pojechaliśmy z pogodnym, zdrowym dzieckiem (14msc) nad morze. A nad morzem
        młody zaczął ząbkować, wychodziły mu dolne dwójki. Nie spal w nocy, wymiotował,
        płakał, uderzał głową o ścianę (spał ze mną w łóżku, czego normalnie nie robi).
        No cóż, skoro już byliśmy 800 km od domu, to cóż mogliśmy zrobić. Podałam leki,
        jeden raz, drugi, trzeci. Jakoś przeżyliśmy, mały też. Najgorzej było w nocy, w
        dzień nawet był pogodny, bawił się na plaży. Trwało to 4 dni, wyszły mu dwie
        dwójki.

Szkoda trochę nie jechać, może macie już rezerwacje i urlop. Ale z drugiej
        strony każde dziecko przechodzi inaczej ząbkowanie. My przeżyliśmy, a Wam może
        to popsuć cały wypoczynek.
      • camel_3d nie.. 28.07.10, 14:13
        ja bym zrezygnowal z 2 poodow..

1. wy si eumeczycie

2. chcialabys pojechac wypoczac a za sciana darloby si epol nocy dzeicko? daj
        tez innym wypoczac skoro wiesz, ze noce ciezkie,.

• joanka-r Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 15:23
        nie widze powodu aby nie pojechać, problemem jest tylko droga z marudnym dzieckiem. Nad morze też mieszkaja mamy z ząbkującymi dziećmi więc nie jest to odludna wyspa. Jeśli trzeba bedzie znajdziecie lekarza.
      • agulalula ja zrezygnowalam 28.07.10, 21:46
        Ja zrezygnowałam z powodu o ktorym pisze jedna z was, nie bede
        robila piekla za sporą kasę sobie i innym za scianą, druga sprawa
        dziecko ktore cierpi jest w nowym miejscu to jeszcze potęguję cały
        niepokój.
        Nie pojechalismy, nie załuję.
    • monikaa13 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 09:51
      Bobodent w torbę, ew. Viburcol i w drogę.
      • asiaiwona_1 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 10:45
        oczywiście, że jechać. Moja młoda co prawda nie gorączkuje przy
        ząbkowaniu, ale ma apchany nos i coś tam z niego cieknie. Byliśmy 2
        tygodnie nad morzem, podczas których wyrzynał się jeden ząb i w tym
        czasie nic z nosa nie ciekło. Gorączki nie miała. Oczywiście
        pluskała się w morzu, co również nie wywołało żadnch dolegliwości.
      • kierow.niczka Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 10:47
        Dzięki dziewczyny.
        Nie wiem ile to jeszcze potrwa, bo zaczęło się już w sobotę wieczorem. Najgorsze są noce, w dzień nawet trochę się pobawi chociaż generalnie jest trochę osowiała. My damy radę, zwłaszcza że będzie pomoc babci. Boję się tylko tego żebyśmy nie musieli później jeździć gdzieś po lekarzach.
        • monikaa13 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 10:50
          Ale ząbkowanie to nie choroba, po co miałabyś jeździć po lekarzach?
          • kierow.niczka Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 11:53
            Nie wiem, pytam tak zapobiegawczo. To moje pierwsze dziecko i pierwsze zęby smile. Nie mam pojęcia co może się wydarzyć.
            • monikaa13 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 11:59
              No to inaczej.

Kup bobodent, taka maść na ząbkowanie. U nas działał od razu. Jak
              córka zaczęła ząbkować to bjawiało się to głównie płaczem w nocy. W
              dzień było normalnie. W nocy się budziła i marudziła, choć nie
              płakała. Czasem też nie mogła zasnąć. Wystarczyło tylko posmarować
              dziąsła Bobodentem i zasypiała od razu.

Myślę, że w dzień będziecie mieli tyle wrażeń, że dziecko zapomni o
              zębach, a na noc kup maść. Nie musi być koniecznie Bobodent ale ja
              polecam. Do tego możesz kupić Viburcol, czopki uspokajające.
              Bezpieczne więc możesz stosować bez obaw.
              Jak maść nie pomoże to dasz czopka. Dziecko na pewno zaśnie.

Co do gorączki to nie sądzę, by miało jakąś dużą. Gdy ew, tak by się
              stało podasz czopek przeciwgorączkowy i też będzie ok. Nie będzie
              gorączkowało non stop.

Do lekarza z żankami nie ma co lecieć. Każdemu kiedyś żeby wyjść
              muszą.

Udanych wakacji.
              • kierow.niczka Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 12:06
                Viburcol i Dentinox już używamy ale małej pomaga tylko na chwilę. Ciężko to znosi i cały czas płacze, dlatego pytałam. W każdym razie dzięki za odpowiedź, pewnie pojedziemy ale przedtem odwiedzimy lekarza żeby sprawdzić czy coś jeszcze nam się nie przyplątało. Będę spokojniejsza. Pozdrawiam
                • monikaa13 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 12:15
                  To polecam kupić inne maści. Właśnie Bobodent i jest jeszcze jakaś
                  na C chyba, bardzo dobra podobno ale teraz nie pamiętam nazwy.
                  Dziewczyny zaraz pomogą pewnie.
    • camel_3d egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:16
      leci od niektorych z was egozimem.

czy wy sie zastanawiacie tez nad innymi ludzmi???
      ktos jedzie odpoczac ..a tu za sciana pol nocy placze dzeicko..bo jakas mama ma
      w du..ie czy komus to przeszkadza czy nie..

nie wierze, ze chcialbyscie spedzac tak urlop...marzycie o spokojnej nocy..a tu
      ryki pol nocy... dajcie innym odpoczac..skoro wiecie, ze dziecko bolesnie znosi
      zabkowanie. lepiej do parku isc..na spacer.. a nie tarabanic si epo hotelach.

• monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:24
        Nie przesadzaj.

Myślisz, że nam jako rodzicom podoba się, że dziecko nam płacze całą
        noc. Myślisz, że nam to nie przeszkadza. Robimy wszystko, by dziecko
        przestało płakać i zasnęło spokojnie. Czasem uda się szybciej,
        czasem potrwa to dłużej.
        Ale na pewno z tego powodu nie będę rezygnowała z wyjazdu na wczasy.
        Wybacz!

Byliśmy z 8msc córką na Słowacji. Fakt zasypiała bez problemów i
        całą noc spała bez budzenia ale gdyby tak nie było też jakoś
        dalibyśmy sobie radę, musielibyśmy, bo też chcielibyśmy się wyspać.

A z 4 letnim rojbrem można już jechać?! A z kapryśną 7 latką?! A co
        z 14 letnim nastolatkiem, z nim już można?
        • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:30
          aha..czyli skoro wam to przeszkadza i nie mozecie spac to jeszcze warto innym to
          zaserwowac? bo przeciez inni jada nad morze sluchac wrzaskow waszego
          dzeicka...przeciez to niesamowicie przyjemne tak w nocy lezec, marzyc o snie a
          tu si edziecko pruja..bo mamuska dupsko na sloncu postanowila wygrzac.....

kobieto,,,zycze ci, zebys kiedys pojechal ana urlop odpoczac i zeby ci taka
          matka egoistka za sciana dzeicko ulokowala..bolesnie zabkujace...

• monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:34
            > aha..czyli skoro wam to przeszkadza i nie mozecie spac to jeszcze
            warto innym to zaserwowac?

Hmm, a gdzie ja to napisałam?

> kobieto,,,zycze ci, zebys kiedys pojechal ana urlop odpoczac i
            zeby ci taka
            > matka egoistka za sciana dzeicko ulokowala..bolesnie zabkujace...

Mam nadzieję, że to się nigdy nie zdarzy.
            • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:39

> Hmm, a gdzie ja to napisałam?

tu: Ale na pewno z tego powodu nie będę rezygnowała z wyjazdu na wczasy.
              Wybacz!

> > kobieto,,,zycze ci, zebys kiedys pojechal ana urlop odpoczac i
              > zeby ci taka
              > > matka egoistka za sciana dzeicko ulokowala..bolesnie zabkujace...
              >
              > Mam nadzieję, że to się nigdy nie zdarzy.

no wiesz, moze na jakims forum mamusie poradza innej mamie z bolesnie zabkujacym
              dzieckiem, zeby nie rezygnowala z wczasow i pojechala..bo ona i jej dzidzia sa
              najwazniejsze..a reszta to juz dn..no i sie okaze ze waladuje w pokoju obok
              cibie... i powie : Ale na pewno z tego powodu nie będę rezygnowała z wyjazdu na
              wczasy.
              Wybacz!
              • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:50
                > tu: Ale na pewno z tego powodu nie będę rezygnowała z wyjazdu na
                wczasy.
                > Wybacz!

To jest zupełnie coś innego niż Ty napisałeś więc...

> no wiesz, moze na jakims forum mamusie poradza innej mamie z
                bolesnie zabkujacym
                > dzieckiem, zeby nie rezygnowala z wczasow i pojechala..bo ona i
                jej dzidzia sa
                > najwazniejsze..a reszta to juz dn..no i sie okaze ze waladuje w
                pokoju obok
                > cibie... i powie : Ale na pewno z tego powodu nie będę rezygnowała
                z wyjazdu n
                > a
                > wczasy.
                > Wybacz!

Jeżeli tak się stanie to trudno, cóż poradzić. Będę starała się
                chodzić spać wtedy kiedy jej dziecko już zaśnie.
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:55
                  albo jak mamusia pojdzie z dzieckiem na plaze..smile))

ja mielem tylko raz taka akcje, ale na szczesci epo pierwszej nocy hotel zmeinil
                  mi pokoj smile)))
                  • monikaa13 Ech camel... 28.07.10, 15:00
                    I co za wniosek z tego płynie, że nie było tak źle, nawet jak
                    dziecko płakało za ścianą.

Aha i mam wielką nadzieję, że nie byłeś na tych wczasach przypadkiem
                    z dzieckiem. O matko, już sobie wyobrażam. Jakby zaczęło płakać
                    spakowałbyś się i wrócił do domu big_grinbig_grinbig_grin
                    • camel_3d Re: Ech camel... 28.07.10, 16:26
                      monikaa13 napisała:

> I co za wniosek z tego płynie, że nie było tak źle, nawet jak
                      > dziecko płakało za ścianą.
                      >

TO BYL KOSZMAR
          • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:38
            Ja bym dziecka nie ciagała skoro wiadomo juz z gory,ze w nocy bedzie wrzask.Nie
            dosc,ze stres z powodu zebow to jeszcze w nie swoim domu.
            Tak jak pisze camel-co innego jak wlasne dziecko placze,a co innego jak za
            sciana drze sie obce dziecko.
            Ja bym nie pojechala skoro juz sa takie akcje,co innego jakby nad morzem sie to
            przytrafilo,no to juz nie ma wyjscia.
            Takie jest moje zdanie.
          • kierow.niczka Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:38
            No wybacz, nie raz musiałam słuchać płaczu dziecka za ścianą i jakoś przeżyłam. Czy twoim zdaniem mam w domu siedzieć przez 2 lata bo w tym czasie dziecku zęby wychodzą? A co z moimi sąsiadami ? Oni mają to na co dzień, może ściany wygłuszyć?
            Mamy jeszcze kilka dni i liczę że do tego czasu coś się wykluje.
            A tak na marginesie, to kupiłam zapas stoperów i porozdaję je sąsiadom.
            • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:44
              kierow.niczka napisał:

> Czy twoim zdaniem mam w domu siedzieć przez 2 lata bo w tym czasie dziecku zęb
              > y wychodzą?

To po co zadajesz glupie pytanie na forum i zawracasz glowe,skoro z gory
              wiesz,ze pojedziesz,a jak ktos Ci mowi zeby nie jechac to sie dziwisz i oburzasz?
              • kierow.niczka Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:50
                Proponuję abyś ze zrozumieniem przeczytała jeszcze raz mojego posta. Czy ja napisałam że na pewno pojadę?
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:57
                  nie napisalas..ale mysle, ze sie ucieszylas, ze mamy ci dodaly otucha. w dupie z
                  innymi wypoczywajacymi..niech wiedza ze mama z dzieckiem przyjechala..trzeba je
                  kochac.
                  • kierow.niczka Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:07
                    A pewnie że tak i w tej chwili postanowiłam że pojadę tak samo że to był ostatni dzień w którym czytam i udzielam się na tym forum, zewsząd tylko jad płynie... szkoda gadać
                    • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:27
                      Żegnamy zatem!
                    • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:32
                      kierow.niczka napisał:

> A pewnie że tak i w tej chwili postanowiłam że pojadę tak samo że to był ostatn

wiec zycze ci pokoju kolo dyskoteki.
                • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:58
                  <Czy twoim zdaniem mam w domu siedzieć przez 2 lata bo w tym czasie <dziecku
                  zęby wychodzą? Mamy jeszcze kilka dni i liczę że do tego <czasu coś się wykluje.
                  <A tak na marginesie, to kupiłam zapas stoperów i porozdaję je sąsiadom.

No skoro zakladasz,ze nie bedziesz siedziec 2 lata w domu,bo to bzdura zeby
                  zostac w domu,to chyba zakladasz ze pojedziesz.
                  A co sie ma wykluc niby?
            • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:56
              tak, moim zdaniem jezeli zauwazylas, ze twoje dzeicko wlasnie zabkuje to masz
              siedziec w domu.
          • chococino Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:53
            Wynajmij kwaterę w ośrodku dla emerytów. Będziesz miał święty spokój, jak ci
            dzieci przeszkadzają.
            • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:59
              a moze lepiej zebys wynajela kwatere w osrodku dla dzieci wrzeszczocych? skoro
              tak wrzaski w nocy lubisz...

albo najölepiej od razu nad dyskoteka.

> Wynajmij kwaterę w ośrodku dla emerytów. Będziesz miał święty spokój, jak ci
              > dzieci przeszkadzają.
              • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:01
                Ośrodki dla emerytów są ale dla wrzeszczących dzieci chyba nie więc
                niestety to ty musisz się przenieść big_grin
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:33
                  za to sa pokoje tuz przy dyskotekach )))

> Ośrodki dla emerytów są ale dla wrzeszczących dzieci chyba nie więc
                  > niestety to ty musisz się przenieść big_grin
              • chococino Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:16
                Buractwem zalatuje aż śmierdzi. Ale w końcu każdy może okazać się burakiem, tak
                jak każde dziecko ma prawo płakać.
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:33
                  kzde dziecko ma prawo plakac, al enie kazda mama musi byc egiotka i serwowac te
                  ryki innym ludziom..skoro wie, ze tak bedzie.
        • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:41
          monikaa13 napisała:

> Myślisz, że nam jako rodzicom podoba się, że dziecko nam płacze całą
          > noc. Myślisz, że nam to nie przeszkadza.

Pewnie Wam przeszkadza,ale nie macie wyjscia-musicie tego sluchac,bo to Wasze dziecko.Kogos obcego placz Waszego dziecka malo obchodzi,poza tym ze w nocy na urlopie go doprowadza do szału.
          A skoro juz z gory wiadomo,ze w nocy bedzie wrzask to mnie byloby glupio przed ludzmi,ze co noc sa takie akcje.
          • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 14:47
            > Pewnie Wam przeszkadza,ale nie macie wyjscia-musicie tego
            > sluchac,bo to Wasze dziecko.

Błąd. Nie musimy tego słuchać. Musimy zrobić wszystko, by dziecko
            przestało płakać. Wierz mi czy nasze, czy obce tak samo jest to nie
            fajne.

No nie wiem, może gdyby moje dziecko codziennie prze ostatni miesiąc
            płakało po 5 godzin w nocy to może faktycznie bym nie pojechała, nie
            wiem. Moje dziecko i owszem płacze ale zawsze da się je uspokoić.
            Poza tym chodzi spać ok. 20.00, a nie sądzę, by na wczasach wszyscy
            inni już w łożkach leżeli.
            A jeżeli w nocy się obudzi to trzeba wszystko zrobić, by je jak
            najszybciej uspokoić.

Myślisz, że co, że jak moja córka płacze w nocy to ją zostawiam.
            Śpię sobie smacznie, słucham jak płacze i czekam aż przestanie.

Albo nie doświadczeni jesteście, albo nie mieliście takiego
            problemu.
            • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:00
              No wiadomo,ze trzeba uspokoic,tylko czytajac posty autorki mozna wnioskowac,ze
              nie bardzo sie chyba da.
            • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:01

> Błąd. Nie musimy tego słuchać. Musimy zrobić wszystko, by dziecko
              > przestało płakać. Wierz mi czy nasze, czy obce tak samo jest to nie
              > fajne.

czyli..mam wejsc do twojego pokoju i wywalic dzeicko przez okno? razem z
              rodzicami? smile))
              • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:06
                Dobra,dajmy juz spokoj z sasiadami,ale czy na serio myslisz,ze zabkujacemu
                dziecku,ktore jest nerwowe,niespokojne,placzliwe warto fundowac jeszcze atrakcje
                typu: obcy pokoj,obca wanna,obcy ludzie itp?
                Co innego jak cos zdarza sie na wyjezdzie,zabkowanie,katar,biegunka,ale skoro
                wiem juz przed wyjazdem,ze cos jest nie tak to nie jade.
                Ja juz skonczylam.A Ty (autorko) nastepnym razem zaznacz,ze interesuja Cie tylko
                potwierdzajace odpowiedzi.
                • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:14
                  Ja myślę, że tak bo:
                  Po pierwsze w dzień zazwyczaj dzieci nie są tak marudne i plaża,
                  woda może je zająć na tyle, że na ten czas zapomną o zębach.
                  Po drugie zmiana miejsce może wpłynąć na nie pozytywnie właśnie.
                  Po trzecie za dzień lub dwa płacz i marudzenie może się skonczyć.
                  Po czwarte mamy już wpłaconą zaliczkę za pobyt, a nie każdego stać
                  na wyrzucenie tych pieniędzy.
                  Po piąte chcemy też wypocząć, chcemy się wykąpać w morzu, poopalać,
                  powdychać jodu, chcemy też mieć jakieś wakacje od tego co mamy na
                  codzień, nawet jeżeli dziecko trochę nas pomęczy.
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 16:25
                  easy_martolina84 napisała:

> Dobra,dajmy juz spokoj z sasiadami,ale czy na serio myslisz,ze zabkujacemu
                  > dziecku,ktore jest nerwowe,niespokojne,placzliwe warto fundowac jeszcze atrakcj
                  > e
                  > typu: obcy pokoj,obca wanna,obcy ludzie itp?

no wlasnie ja jestem temu przeciwny.... BARDZO:
                  zarowno nie warto fundofac tego dziecku..jak i innym ludziom.
                  • kierow.niczka Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 16:30
                    Chyba trochę się zagalopowaliście z tymi osądami i zakazami. Nie pytałam o czyjeś zdanie tylko czy ktoś był w takiej sytuacji.
              • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:10
                Nie. My, rodzice mamy dziecko uspokoić porpostu. Takie trudne do
                zrozumienia, przecież sam masz dziecko.
                • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 16:26

> Nie. My, rodzice mamy dziecko uspokoić porpostu. Takie trudne do
                  > zrozumienia, przecież sam masz dziecko.

i na pewno nei pojechalbym z nim na wakacje gdyby mialo bolesne zabkowanie.
      • joanka-r Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:28
        camel
        ''leci od niektorych z was egozimem.

czy wy sie zastanawiacie tez nad innymi ludzmi???
        ktos jedzie odpoczac ..a tu za sciana pol nocy placze dzeicko..bo jakas mama ma
        w du..ie czy komus to przeszkadza czy nie..''

egoizmem leci od ciebie, widzisz tylko czubek własnego nosa. Dzieci płaczą bez względu czy ząbkują czy nie....Idąc Twoim tokiem myslenia matki po urodzeniu dziecka powinno zsyłać sie na odosobnienie na bezludą wyspę, aby bron boże jakiejś księżniczce plącz dziecka nie przeszkadzał. A co na powiesz na młode pary imprezujące do rana w ośrodkach, na pijane laski szlajające się na plaży, ktore to prawie w miejscu publicznym uprawiają sex?
        • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:38
          joanka dobrze piszesz

Pamiętam ja byłam w ciąży pojechaliśmy sobie do małego pensjonatu
          nad morze. Tylko na weekend, chcieliśmy na krótko i tanio. Było to
          jeszcze przed sezonem, w czerwcu.

Całą noc nie spaliśmy, bo na dworze była jakaś impreza i o dziwo nie
          dziecięca. Faceci pili, wrzeszceli, gadali, radio grało. Koszmar
          jakiś. A co najgorsze razem z właścicielami.
          To był nasz najgorszy w życiu wyjazd, a w pensjonacie nie było
          żadnego dziecka.

I dobrze też zauważyłaś, dzieci płaczą nie tylko przy zębach. Camel,
          a ty nie jezdzisz ze swoim dzieckiem na wczasy. Co robisz jak
          płacze??? Wracasz do domu big_grin
          • easy_martolina84 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:40
            Trzeba bylo sie dołączyc do imprezy to by nie przeszkadzała tongue_out
            • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 15:43
              O nie, dziękuję za takie imprezy.
          • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:40

> Pamiętam ja byłam w ciąży pojechaliśmy sobie do małego pensjonatu
            > nad morze. Tylko na weekend, chcieliśmy na krótko i tanio. Było to
            > jeszcze przed sezonem, w czerwcu.
            >
            > Całą noc nie spaliśmy, bo na dworze była jakaś impreza i o dziwo

no i teraz wyobraz sobie, ze jakas mama z premedytacja jedzie i dobrze wie,
            zebedzie placz w nocy...
            dla mnei to kur..wski egiozm. skoro doswiadczylas bezsennych nocy, to teraz
            pomysl, ze miala bys mieszkac tydzien kolo rodziny z wrzaskunem. noc w noc...
            i tu nie ma dla mnie zadnego "ale"... to egoizm..o ile jeszcze trawi sie
            nieplanowany placz..ok..trafilo sie..ale skoro juz matka wie, ze bedzie placz po
            nocach...to nie mozna tego inaczej nazwac...
            • monika_a_b Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 22:20
              > (...) dla mnei to kur..wski egiozm.(...)

O matko, ale kultura niskich lotów... sad Czy nie daloby się wyrazić
              własnego zdania bez tego typu słownictwa? Mam tylko nadzieję, że
              takiego słownictwa nie używasz przy dziecku?

Moni
              • camel_3d Re: egoizmem od was zalatuje... 29.07.10, 08:57
                nie, nie uzawam takiego slownictwa wogole. ale juz mnie ponioslo. bo uwazam, ze
                namawianie kobiety, ktorej dziecko bolesnie zabkuje na wyjazd na urlop to juz na
                prawde przesada. przeciez inni sa niewazni.
        • camel_3d joanka-r 28.07.10, 21:37
          ty chyba jestes jakas lekko ograniczona skoro nie widzisz roznicy miedzy
          placzacym dzieckiem za sciana w nicy..kiedy probujesz spac..a seksem nastolatek
          na plazy.... zawsze mozesz sie odwrocic.

• joanka-r Re: joanka-r 29.07.10, 08:41
            mnie płaczące dzieci nie przeszkadzają, jest ich mnóstwo. Płaczą z błahego powodu, bo im wpadł piasek do buta, bo wiatr porwał latawiec na plaży, bo mama nie chce kupic loda, a przed sen bo są zmęczone. Gdybym za każdym takim płaczem miała wracać z wczasów do domu...to wolalabym siedzieć w domu.
            • camel_3d Re: joanka-r 29.07.10, 08:52
              joanka-r napisała:

> mnie płaczące dzieci nie przeszkadzają, jest ich mnóstwo.

kobieto...prosze juz si enie osmieszaj.

chyba jest roznica miedzy dzieckiem placzacym bo mu cos sie stalo (nie da sie
              tego przewidziec)..a dzieckiem ktore placze, bo zabkuja..matka o tym wie i mimo
              wszystko jedzie na urlop zatruwac zycie innym. myslenie nie boli..ale wymaga
              zaangazowania szarych komorek.
              tez mi nie przeszkadza dzeicko ktore placze,ale przeszkadza mi w nocy ryczace za
              sciana dziecko bo mama mimo bolesnego zabkowania zabrala je na urlop.
        • silje78 Re: egoizmem od was zalatuje... 29.07.10, 10:41
          a ja się zgadzam z camelem. co innego dziecko, któremu zdarza się,
          że w nocy zapłacze, czy dziecko, które zachorowało na miejscu, ale
          jeśli wiesz, że twoje ząbkujące dziecko daje koncert każdej nocy to
          uszanuj to, że inni też mają prawo do wypoczynku. nie zdziw się
          jeśli po kilku noca zostaniesz upomniana przez właściciela
          pensjonatu. może mieć wybór pomiędzy wyproszeniem was lub stratą
          innych gości.
          poza tym inni goście też mogą mieć dzieci, którym wrzaski waszego
          będą przeszkadzać w nocy. ale cóż to was obchodzi. wasze dziecko i
          wasz urlop jest ważniejszy od urlopu innych ludzi.
          • joanka-r Re: egoizmem od was zalatuje... 29.07.10, 12:28
            ''którym wrzaski waszego
            będą przeszkadzać w nocy. ''

nie przesadzacie troszkę z tymi wrzaskami? moje dzieci ząbkowały ale jakoś tragedii nie było, młodszemu ząbki wyszły wręcz niezauważalnie. Dlatego napisałam tak jak napisałam przez pryzmat moich doświadczen. Owszem malec może być marudny, placzliwi, może nie wiedzieć czego chce, ale nie sa to sytuacje które powodują, ze cierpi przez to połowa hotelu.
            • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 29.07.10, 12:33
              Zgadzam się. Kto miał dzieci ząbkujące to chyba wie, że raczej
              dzieci ząbkujące nie wrzeszcą całą noc. Popłakują, marudzą, męczą
              się ale nie wrzeszczą.
      • agulalula Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:51
        camel_3d napisał:

> leci od niektorych z was egozimem.
        >
        > czy wy sie zastanawiacie tez nad innymi ludzmi???
        > ktos jedzie odpoczac ..a tu za sciana pol nocy placze dzeicko..bo
        jakas mama ma
        > w du..ie czy komus to przeszkadza czy nie..
        >
        > nie wierze, ze chcialbyscie spedzac tak urlop...marzycie o
        spokojnej nocy..a tu
        > ryki pol nocy... dajcie innym odpoczac..skoro wiecie, ze dziecko
        bolesnie znosi
        > zabkowanie. lepiej do parku isc..na spacer.. a nie tarabanic si
        epo hotelach.
        >
        >
        Camel daj spokój, one nie pojmą tego.Nie słyszały o
        słowie ,,szacunek" dla innych i dziecka.Nie zwalczysz głupoty,zaraz
        przylezie tu mądra lipcowa, walnie coś powalającego i tylko bedzie
        mozna posmiac sie ze zbiorowej glupoty.
        • monikaa13 Re: egoizmem od was zalatuje... 28.07.10, 21:56
          O matko!
    • pagaa Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 15:22
      mój ciężko znosi zęby. jemu nie pomaga nic poza żelem kinbaby
      (bobodent nic nie daje), na niepokój, rozdrażnienie i
      ogólnie "niewiemcozesobąpocząćbomnieboliibędęmarudzićipłakaćigryźćpal
      cehelp" to homeopatyczne kuleczki chamomilla, a w skrajnych
      przypadkach, jak już się wyżyna i boli okrutnie i ryk niesamowity,
      to paracetamol dla dzieci w syropie i dziecko spokojnie śpi sobie.
      ja bym jechała.
      • kierow.niczka Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 28.07.10, 23:15
        Ludzie, przestańcie mnie osądzać i obrażać bo nic o mnie nie wiecie.
        Gdzie ja napisałam że jadę do hotelu i że za ścianą będą sąsiedzi? Czy do paru zdań zawsze trzeba dorabiać sobie jakąś ideologię?
        Czy ja pytałam kogoś o zdanie? Pytanie było kierowane do osób, które były w takiej sytuacji. Niektórzy chyba muszą wrócić do podstawówki albo wziąć coś na wstrzymanie. Chcecie dyskusji na ten temat to sobie otwórzcie własny wątek.
        Jeśli już to kogoś obchodzi tak bardzo, to jadę w takie miejsce gdzie nie ma dyskotek ani sąsiadów a na wypoczynek przyjeżdżają rodziny z dziećmi i każdy ma swój kąt. Nie sądziłam jednak że komuś muszę się z tego spowiadać.
        • easy_martolina84 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 29.07.10, 09:39
          Mialas sie tu juz nie udzielacbig_grin
          Korci...????
        • silje78 Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 29.07.10, 10:47
          nie muszisz się spowiadać, ale w takim razie po co dyskutujesz na
          temat tego czy można innym przeszkadzać czy też nie? wystarczyło,
          kilkanaście postów wyżej, napisać, że małe nie będzie nikomu
          przeszkadzać bo "sypialnie" są odosobnione.
    • miska_malcova Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 29.07.10, 10:34
      ja właśnie z powodu bolesnego ząbkowania wcześniej wróciłam z wakacji. Pomimo
      leków i maści dziecko cierpiało, a otoczenie razem z nim z powodu ryków.
      Każdy robi jak chce, ale wolałam, aby dziecko przechodziło to w domu, gdzie
      czuje się bezpiecznie, a nie w obcym miejscu, bo mam wrażenie, że to wzmagało płacz
      • camel_3d Re: Ząbkowanie a wyjazd nad morze ??????????????? 29.07.10, 11:03
        widzisz..ale problem w tym, ze nie wszytskie mamy tak mysla..dla neiktorych
        otoczenie sie nie liczy i dziecko tez nie..wazne sa WAKACJE smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka