01.05.12, 09:36
Jadę za tydzień na 5 dni z synem 6 letnim do Zakopanego, Kasprowy i Gubałówkę mamy w planie. Co ciekawego jest dla 6 latka? Podpowiedzcie, dodam, że jedziemy po raz pierwszy.
Obserwuj wątek
  • ga-ti Re: Zakopane 01.05.12, 09:58
   Morskie Oko oczywiście, możecie skorzystać z dojazdu wozem konnym jak młody się zmęczy. Do parkingu busy chodzą z Zakopanego.
   No i doliny, są cudne, bezpieczne.
   Skocznia.
   Droga pod Reglami.
   Jeśli jesteście wierzący to kościół na Krzeptówkach (Sanktuarium Fatimskie), stary cmentarz.
  • marzeka1 Re: Zakopane 01.05.12, 10:07
   Jak już z synkiem będziesz na Gubałówce, przejdź kawałek (drogę pokażą znaki lub zapytasz) na Butorowy Wierch i zjedź z nim wyciągiem krzesełkowym- mój syn był w podobnym wieku jak nim jechał, bardzo mu się podobało. Zaprowadź go też pod skocznię.
  • ira_07 Re: Zakopane 01.05.12, 10:30
   Łatwy jest szlak na Halę Gąsienicową, do Murowańca, młodsze dzieci dają radę. Gubałówka jest nudna i tłoczna (no HG też tłoczna, ale jaka piękna! i śniegu już nie powinno być). Na Morskie Oko idzie się 9 kilosów asfaltową drogą, też żadna atrakcja, no o tyle, że można końmi podjechać. Już lepiej do Doliny Kościeliskiej się wybrać i do Jaskini Mroźnej.
   • ga-ti Re: Zakopane 01.05.12, 11:11
    Na Gubałówkę można wejść, przejść i zjechać wyciągiem - może być ciekawie dla 6 latka. A i mojego sama jazda "pociągiem" też zainteresowała. Na górze sporo atrakcji dla dzieciaków i widoki piękne. Wejść można od innej strony, za Tatarami, ul. Szpitalną, dłuższa wyprawa, ale ciekawsza niż wejście przy kolejce.
    A na MO można wjechać i obejść MO do około. Mój 7 latek dał radę i był zachwycony.
    Kościeliska i Chochołowska koniecznie.
  • grouse1 Re: Zakopane 01.05.12, 10:59
   Spływ Dunajcem, zamek w Nidzicy, termy w Szklarach lub Białce Tatrzańskiej, jaskinie w Dolinie Kościeliskiej, dom do góry nogami na ul. 1 Maja
  • klubgogo Re: Zakopane 01.05.12, 11:35
   Gubałówka po południu baseny termalne w Bukowinie, kolejką na Kasprowy, bryczką nad Morskie Oko, pieszo na Gąsienicową i pyszną kwaśnicę z żeberkiem (trzeba zawołać by konkretne było) w Murowańcu, pieszo w Kościeliską i Wąwóz Kraków i Jaskinię Mroźną. 5 dni, 5 wycieczek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka