Dodaj do ulubionych

Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem...

18.05.17, 12:02
Córka od 2 lat mówi, że jak dostanie jakieś pieniądze na komunię to chce je wydać na wycieczkę do Paryża. No i jest po komunii właśnie i pamięta o tym Paryżu... Chce lecieć/jechać tylko ze mną, bez siostry i taty. Możemy zabrać zaprzyjaźnioną mamę i jej syna - również pokomunijnego wink Wyjazd ma trwać tylko 3-4 dni.
Wszystkim pomysł się podoba, tylko boję się terrorystów... Jakoś skutecznie obrzydzili mi Paryż... Pojechałybyście???
I jeszcze jedno: zależy nam na najtańszej opcji, bez Disneylandu - jakieś porady?
---
Obserwuj wątek
    • lusitania2 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 18.05.17, 12:24
      jadę do Francji za tydzień, z całą rodziną. O Paryż wprawdzie tym razem tylko przelotnie zawadzamy (przlatujemy po południu, rano jedziemy dalej), ale nie zamierzamy spędzić tego czasu zabarykadowani w hotelu, tylko włócząc się po mieście.
      Terroryści snu z oczu nam nie spędzają.
      Ale jak ktoś lubi się bać... to nie wiem, niech nie jedzie?

--
      Szanowny Prezydencie!
      Błogosławione łono, które Ciebie nosiło, i piersi, które ssałeś.
    • eska_niebieska Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 18.05.17, 20:07
      Warto poechac. Bylam wiele razy z rodzina i milo wspominam. Polecam Ci Fun Park Playmobil we Fresnes pod Paryzem.
      Latwy dojazd, bilety niedrogie a zabawek niezliczona ilosc. Niezapomniana zabawa dla dzieci na caly dzien.
      Parc de la Vilette w Paryzu z Miasteczkiem Nauki i Przemyslu i kinem-kula la Geode.
      Rejs statkiem Bateaux Mouches po Sekwanie z widokiem na wieze Eiffla, katedre Notre Dame, muzeum Orsey i inne zabytki.
      Louvre ze szklanymi piramidami, pieknym ogrodem i placem zabaw, wioske Marii Antoniny w Wersalu-rewelacja. Nie sposob wszystko wymienic, tyle tego jest.
        • jan.kran Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 18.05.17, 21:44
          Jak ja kocham tolerancyjne i światowe ematki !!!
          Emonik , nie jesteś jedyna która się boi terroryzmu. Moje dzieci ciągle latają , ja też , nie mamy innego wyjścia z powodów rodzinnych i hobby mojego syna.Czy mamy sie schować w mysia dziurę czy żyć normalnie?
          Paryż jest normalnym europejskim miastem, nie ma slumsów ale są lepsze i gorsze dzielnice ,mniej lub bardziej bezpieczne jak na całym świecie.Jeżeli córka tak bardzo marzy o tym wyjeździe pojechałabym

Niu , ja zaczynam mieć watpliwości czy w polskim grajdole jest tak bezpiecznie sądząc po ciągłych incydentach rasistowskich i pochodzie neonazizmu. Naprawdę się zastanawiam czy moje dzieci które miedzy sobą rozmawiają po niemiecku nie oberwą od jakiegoś Prawdziwego Polaka.
          Moja córka mówi po polsku bez akcentu ale syn ma akcent , nietypowe zachowania bo jest autystą i obawiam się że może być w Polsce targetem jakiegoś sympatycznego młodzieñca który nie lubi innych.

• bi_scotti Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 19.05.17, 23:23
          leokadia35 napisał(a):

> Ale kiedy byłaś? Przed najazdem dzikusów?

Myslisz, ze jest wampirem? Ze dotarla na tereny Galii przed Frankish tribes, przed unifikacja by Clovis? C'mon, to jednak strasznie dawno temu bylo - Clovis I zmarl w Paryzu jakos tak tuz po 500 roku big_grin Cheers.
        • emonik Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 18.05.17, 21:47
          Proponowałam Rzym, Barcelonę, Pragę a nawet niemiecki lub duński Legoland... Nic z tego! Paryż i już! Córka uwielbia Francję, francuskie piosenki i marzy zeby wejsc na wieże Aiffla. I zupełnie nie wiem skąd się jej to wzięło...Ja byłam w Paryżu ze 20 lat temu więc też chętnie pojadę - strach mi trochę mija wink
          Disneyland chyba sobie darujemy, choć pewna nie jestem.
          Dzięki za wszelkie sugestie.

--
          ---
                    • joa66 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 19.05.17, 12:53
                      Bawcie się dobrze. Ale moim celem nie było zachęcanie do wyjazdu, tylko podzielenie się wrażeniami. Decyzję podejmujesz sama - wiadomo, że istnieje zagrożenie , co potwierdzają same francuskie władze. Z drugiej strony , od tego czasu miliony turystów zwiedziło Paryż bezpiecznie.
                      • emonik Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 19.05.17, 13:00
                        Tak, turyści zwiedzają ciągle, w tym moja koleżanka tydzień temu. Powiedziała mi, że to już nie ten Paryż co kiedyś, że pełno muzułmanów, często była zaczepiana, bo była tylko z koleżanką, a taksówkarz wieczorem odradził jej kurs na plac pod wieżę Eiffla. To właściwie ona zniechęciła mnie do tego kierunku podróży.
                        Będę leciała z córką 9-letnią, koleżanką i jej 9-letnim synem.
                        Ładne jesteśmy wink więc nasi mężowie boją się o zaczepki wink
                        Ale decyzja została podjęta, do poniedziałku chcemy zabukować jakieś loty na lipiec, a może nawet znajdziemy gotową wycieczkę.
                        Dzięki!!!

--
                        ---
                          • rosapulchra-0 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 21.05.17, 06:13
                            taki-sobie-nick napisała:

>
                            > Kupta burki, spokój będzie.

Poprawiłaś sobie nastrój tym rasistowskim komentarzem?

P.S. Tej! Purystko językowa, co to znaczy "kupta"? suspicious

--
                            Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
                        • joa66 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 19.05.17, 20:13
                          a taksówkarz wieczorem odradził jej kurs na plac pod wieżę Eiffla.

To zależy jak bardzo wieczorem. Normalnym wieczorem (około 20-21?, nie pamiętam dokładnie) było spokojnie (o ile może byc spokojnie z setkami turystów). Natomiast słynnych "handlarzy" było zdecydowanie mniej. Generalnie uważajcie na miejsca mocno turystyczne i na stacje metra (tam jest najwięcej kieszonkowców - najczęstszy trik, to wpychanie się za tobą do bramki metra ). Jeżeli chodzi o inne zagrożenia , których tak bardzo wszyscy się boją, to są million razy mniej prawdopodobne niż bycie ofiarą kieszonkowca, za to trudniej się zabepieczyć.

Z francuskich "rozrywek" polecam crème brulee w kafejce na placu pod Sorboną smile
                        • bi_scotti Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 19.05.17, 23:32
                          emonik napisała:

> Tak, turyści zwiedzają ciągle, w tym moja koleżanka tydzień temu. Powiedziała m
                          > i, że to już nie ten Paryż co kiedyś, że pełno muzułmanów, często była zaczepia
                          > na, bo była tylko z koleżanką, a taksówkarz wieczorem odradził jej kurs na plac
                          > pod wieżę Eiffla.

Coz za niemadra osoba - po Paryzu albo sie chodzi, albo jezdzi metrem, ewentualnie plywa bateau po Sekwanie - jaki normalny turysta jezdzi tam taxi? Taxi to warto wziac w Kathmandu ale przeciez nie w Paryzu! Szczegolnie wieczorem, eh ... Jedzzesz z tymi dziecmi do Paryza i bawcie sie dobrze, normalnie jakbyscie sie mialy wspiac na Mount Everest albo chociaz przewedrowac Kandahar & Herat provinces w Afghanistan! To tylko Paryz. Really smile Have fun!
                          • szalona-matematyczka Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 01:16
                            Ja bym pojechala. Zagrozenie terrorystyczne jest naprawde male, jesli policzysz je matematycznie (rachunek prawdopodobienstwa sie klania, przy czym musisz uwzglednic przy liczeniu fakt, ze w miescie jest kilka mln ludzi, wiec male prawdopodobienstwo, ze na was trafi). Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to naiwni i nieostrozni turysci, sa zawsze i wszedzie latwym celem, wiec nie badz naiwna i nieostrozna.smile Po nocach z dzieckiem raczej nie bedziesz lazic, w dzielnice "niebezpieczne" tez pewnie nie bedziesz sie zapuszczac. Ja bylam w Patyzu kilka lat temu i potwierdzam co tu bylo juz napisane, ze obok wiezy Eiffla jest duzo nachalnych mlodych mezczyzn "bardzo opalonych", ktorzy koniecznie cos tam chca sprzedac turyscie. Ja po prostu przechodzilam obok nich z mina obrazonej ksiezniczki i nic sie nie stalo. Potwierdzam tez, ze po Paryzu porusza sie metrem, nie wiem kto rozsadny by wpadl na pomysl, by jezdzic taksowkami? Miasto (te turystyczne rejony) jest piekne i naprawde warte zobaczenia.
                            • aqua48 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 10:51
                              Bywam regularnie w Paryżu i zapewniam, że prócz kontroli torebek w galeriach handlowych i muzeach/atrakcjach oraz wzmożonych patroli na ulicach nic się tam strasznego nie dzieje. Ludzie przesiadują w kafejkach i restauracjach, prowadzą NORMALNE życie i nie dają się zwariować. Polecam zwiedzanie chateau de Vincennnes - pięknego średniowiecznego zamku otoczonego fosą - oraz parku obok. Dojazd bezpośredni metrem 1 - warto siąść z samego przodu - linia jest automatyczna i ma się wrażenie, ze jest się motorniczym smile
                            • emonik Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 14:09
                              <nie wiem kto rozsadny by wpadl na pomysl, by jezdzic taksowkami?>>>
                              na przykład wspomniana wyżej moj koleżanka, która bywa w Paryżu służbowo i nie czasem jeżdzi taksówkami żeby nie tracić czasu. I wcale nie jest "niemądra" jak ktoś tu wcześniej napisał.

--
                              ---
                              • gat45 Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 21.05.17, 15:01
                                emonik napisała:

> <nie wiem kto rozsadny by wpadl na pomysl, by jezdzic taksowkami?>>
                                > >
                                > na przykład wspomniana wyżej moj koleżanka, która bywa w Paryżu służbowo i nie
                                > czasem jeżdzi taksówkami żeby nie tracić czasu. I wcale nie jest "niemądra" jak
                                > ktoś tu wcześniej napisał.
                                >
                                No nie. Chyba że między północą a świtem, bo inaczej jazda taksówką praktycznie nigdy nie stanowi oszczędności czasu. Powiedz, że dla wygody - żeby nie targać ciężkiej walizki, kiedy metrem miałoby się dwie przesiadki. Ale żeby nie tracić czasu ? Nie pojmuję. W Paryżu obowiązuje zasada, że na danej trasie korek albo może być, albo będzie na pewno. Tertium non datur.
      • taki-sobie-nick Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 20:16
        landora napisała:

> Większe masz szanse, że cię przed domem samochód potrąci, niż że zginiesz z rąk
        > terrorystów.

Z tym, że na tę pierwszą szansę mam niejaki wpływ. Świrniętych maczo, którzy Warszawę uważają za duży tor rajdowy, potrafię unikać. Z bombami gorzej.
        • ingryd Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 21:01
          Przepraszam bardzo, moze umknelo mojej uwadze, ale kiedy ostatnim razem wybuchaly bomby w paryzu ?
          Przechodzac do adremu, paryz pieknym miastem jest. Jest tez wielka metropolia, najbardziej turystyczna na swiecie, donc, istnieje ryzyko napotkania kieszonkowca (tfu, tfu, przez 30 lat udalo mî sie uniknac, w warszawie przez 20 pierwszych lat zycia obrobili mnie 2 razy...).
          Dzieciaki zabierac pod pache i zgubic sie w miescie, z zadartym nosem, kilkoma euro w kieszeni wloczyc sie po ulicach, przesiadywac w cafés et bistrots, chlonac miasto, obserwowac paryzan...
          Paryz jest najpiekniejszym miastem na swiecie, obiektywnie i szczerze wink !!!
          • taki-sobie-nick Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 21:09
            ingryd napisała:

> Przepraszam bardzo, moze umknelo mojej uwadze, ale kiedy ostatnim razem wybucha
            > ly bomby w paryzu ?

A nie wiem, ale odpisywałam na uwagę Landory, może ona wie?

> Przechodzac do adremu, paryz pieknym miastem jest.

Przepięknym! Całkowita zgoda.

Jest tez wielka metropolia,
            > najbardziej turystyczna na swiecie, donc, istnieje ryzyko napotkania kieszonkow
            > ca (tfu, tfu, przez 30 lat udalo mî sie uniknac, w warszawie przez 20 pierwszyc
            > h lat zycia obrobili mnie 2 razy...).

Mnie dla odmiany w Gdańsku, ale celowa akcja udająca pomoc z bagażem, żadne tam potajemne kieszonkowstwo, to był akurat Paryż i obywatele o ciemniejszej karnacji. Tak, tak, jesteśmy same sobie winne. tongue_out

> Dzieciaki zabierac pod pache i zgubic sie w miescie, z zadartym nosem, kilkoma
            > euro w kieszeni wloczyc sie po ulicach, przesiadywac w cafés et bistrots, chlon
            > ac miasto, obserwowac paryzan...
            > Paryz jest najpiekniejszym miastem na swiecie, obiektywnie i szczerze wink !!!

Tego nie wiem, ale istotnie jest bardzo piękny.
        • ingryd Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 20.05.17, 21:01
          Przepraszam bardzo, moze umknelo mojej uwadze, ale kiedy ostatnim razem wybuchaly bomby w paryzu ?
          Przechodzac do adremu, paryz pieknym miastem jest. Jest tez wielka metropolia, najbardziej turystyczna na swiecie, donc, istnieje ryzyko napotkania kieszonkowca (tfu, tfu, przez 30 lat udalo mî sie uniknac, w warszawie przez 20 pierwszych lat zycia obrobili mnie 2 razy...).
          Dzieciaki zabierac pod pache i zgubic sie w miescie, z zadartym nosem, kilkoma euro w kieszeni wloczyc sie po ulicach, przesiadywac w cafés et bistrots, chlonac miasto, obserwowac paryzan...
          Paryz jest najpiekniejszym miastem na swiecie, obiektywnie i szczerze wink !!!
            • dotcomhaha Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 21.05.17, 09:51
              Świetnie powiedziane.myślę że rodziny ofiar zamachów zgodzilyby się z tobą.same ofiary już niestety nie mają takiej szansy,niemniej z pewnością dodaje im otuchy fakt,iż mogły zginąć przechodząc przez jezdnię,w takiej Jeleniej Górze chociażby big_grin zawsze do lez rozbawiaja mnie takie posty ,produkowane napredce przez forumki ,nomen omen,mieszkajace w takich miejscach.jak to jest cudnie kolorowo i puke rainbows generalnie.sorry nie jest tam bezpiecznie ,nie zaklinaj rzeczywistości.to co działo się przez ostatnie lata i dziać się będzie,dobitnie to potwierdza.natomiast rozumiem mechanizm wyparcia,jak zawsze zresztą,ludzka rzecz smile
              • ingryd Re: Paryż teraz - wycieczka z dzieckiem... 21.05.17, 13:15
                Jaki mechanizm wyparcia ?
                Terorryzm powiadasz ? Tak, niebezpieczenstwo istnieje, toutes proportions gardées, we WSZYSTKICH zachodnich metropoliach i nie ma go ani w Jeleniej, ani Zielonej Gorze, ani w Kutnie. Wiec teraz do ciebie nalezy czy pokazesz swoim dzieciom Kutno i Wolomin, czy Paryz i Londyn.
                Zawsze do lez mnie rozbawiajaj takie posty, produkowane napredce przez forumki, mieszkajace w takich miejscach, jak to jest cudnie i bezpiecznie, bo w kutnie nie wpadniesz pod metro. No ale rozumiem ten mechanizm siedzenia przed TV i czytanie talboidow doprowadzajacy do konkluzji : zamknac sie, zabarykadowac, najlepiej na ulice nie wychodzic, ot zascianek, ludzka rzecz sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka