Dodaj do ulubionych

Cactus Beach Kreta - ostrzeżenie

31.05.06, 13:56
Hej,
Właśnie wróciłam z 2 tyg wczasów w hotelu Cactus Beach na Krecie (z biurem
Neckermann) i chciałabym przestrzec wszystkich planujących tam urlop, aby nie
brali standardowego pokoju, tylko pokój superior za dopłatą.
Miałam wątpliwą przyjemność obejrzeć kilka pokoi bez dopłaty i przyznałabym
im jedynie 2* zamiast 4 jakimi szczyci się ten hotel.
Według sprzedawcy Neckermanna pokoje standardowe miały się różnić od Superior
jedynie tym,że nie posiadają klimatyzacji, telewizora i lodówki. Niestety pan
ten był w ogromnym błędzie.
Pokoje te oprócz wyżej wymienionych cech mają bardzo ciasne łazienki, maleńki
prysznic 70cm z zasłonką materiałową, niezbyt dużą szafę na ubrania (tak że
połowa bagażu się nie mieści), gorszej jakości meble,chropowate ściany bez
tynku, a często ich położenie jest niezbyt komfortowe (hałasujące urządzenia
za ścianą, wybijająca kanalizacja w łazience itp).
Ja na szczęście wykupiłam pokój superior, bo zależało mi na lodówce do
przechowywania słoiczków, ale kiedy zobaczyłam pokój znajomych, którzy
dopłaty nie zrobili, to byłam mocno zszokowana. Wydawało mi się
niemożliwością, aby w hotelu 4* mogły być takie różnice w standardzie pokoi.
Niestety jak widać wszystko jest możliwe.
Tak więc namawiam wszystkich, którzy chcieliby wyjechać na urlop do hotelu
Cactus Beach, aby wybierali droższe pokoje. Szczególnie jeśli lecą z dziećmi.
Warto też zaznaczyć, aby pokój był w cichej okolicy, bo część pokoi
hotelowych (nawet tych najdroższych) ma okna od strony autostrady i cięzko
tam wytrzymać.

Mój urlop w hotelu Cactus Beach był bardzo udany. Jedzenie (śniadania i
obiadokolacje) bardzo różnorodne i smaczne. W all inclusive jest jeszcze
lunch w godz. 13-14.30, ale moje dzieciaki w tym czasie śpią, więc nie
wykupywaliśmy.
Zgadzam się z innymi osobami polecającymi ten hotel, że plaża jest ładna,
bliziutko, piasek drobniutki. Hotel znajduje się w centrum miasteczka, do
sklepów blisko,a w odległości 5 min drogi było 6 knajpek z placami zabaw dla
dzieci. Hotelowy plac zabaw też wygląda nieźle. Z basenu dla dzieci nie
skorzystaliśmy, bo był zbyt mały i bardzo zatłoczony (nie było miejsca na
leżakach, a terenu wokół leżaków praktycznie nie było, bo basen jest mocno
wciśnięty w budynki hotelowe).

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku
Obserwuj wątek
    • emma71 Re: Cactus Beach Kreta - ostrzeżenie 01.06.06, 08:48
      Jadę tam jutro.Też dopłaciłam do superior ze względu na lodówkę dla
      dziecka.Inaczej wziełabym pokój standardowy.
      Tak z innej strony to mogłabyś mi napisać jaka tam jest pogoda bo nie wiem jak
      się spakować a zwłaszczą 1,5 roczną córkę?Jest sens brać koc żeby się rozłożyć
      czy leżaków jest na tyle?
      Myślałam,że o tej porze hotel będzie pustawy a Ty piszesz co innego...
      • klubiale1 Re: pytanie 01.06.06, 13:51
        Plaża jest piaszczysta, nie ma kamyków ani muszli. Mój synek (2,5 roku) biegał
        na bosaka (w sandałach poobcierałby nogi od piasku). Woda czyściutka,
        przejrzysta, nie ma ostrych kamieni w wodzie, żadnych jeżowców ani nic takiego.
        Kąpaliśmy się na bosaka. Nie widziałam, aby ktoś używał obuwia do wody.

W pokojach superior są suszarki do włosów.Jest TV (nie ma stacji polskich),
        suszarka do suszenia prania na balkonie, lodówka, klimatyzacja jest
        indywidualnie sterowana. Nie ma czajnika. Ja miałam kubek i grzałkę, i w ten
        sposób podgrzewałam dla córeczki słoiczki oraz gotowałam wodę na mleko.

Mimo że bylismy w terminie 12.05-26.05 hotel był bardzo zatłoczony. Na basenach
        wszystkie miejsca pozajmowane. Zdarzało sie też że brakowało miejsca w
        restauracji.
        Na plaży też było sporo ludzi, ale luźniej, szczególnie w godzinach rannych (bo
        w południe schodziliśmy na drzemkę). Komplet 2 leżaki i parasol na plaży
        kosztowały 6 Euro za dzień. Bez problemu można było znaleźć miejsce na
        rozłożenie koca lub ręczników. My braliśmy 1 komplet leżaków na spółkę ze
        znajomymi, bo przy 4 dzieci i tak wszyscy dorośli nie mogli się opalać tylko
        ktoś zawsze biegał koło maluchów.
        KOca chyba nie ma po co ciągnąć, bo zajmuje sporo miejsca i jest ciężki. Ja
        miałam płachtę flaneli 160x160cm i na tym rozkładałam się z dzieciakami.
        Zajmowała mało miejsca i była leciutka.
        Co do pogody - było upalnie. W nocy ok 18-20 stopni i musieliśmy schładzać
        pokój klimatyzacją przed pójściem spać. W dzień ostre słońce (konieczne mocne
        filtry i czapki) i gorąco. Dla dziecka warto zabrać cienkie, jasne i przewiewne
        ciuszki, ale z długim rękawem i nogawkami, aby nie poparzyło sobie skóry
        podczas zabawy na plaży. Grubsze ubrania weźmiecie na siebie, bo w Polsce jest
        sporo chłodniej niż na Krecie.

pozdrawiam
        • 2003.m Re: pytanie 01.06.06, 16:47
          Ja mam jescze pytanko jakbyś była taka uprzejma, bo tu czasami strach o coś
          zapytać tak ludzie reagują dziwnie na tym forum. Ja mam pokój 4C, pisze w
          katalogu 2 małe łczone drzwiami pokoje , wyposażone jak pokoje superior. Czy
          widziałaś takie pokoje ???
          Lece z 2 dzieci (11 i 3 latka)
          pozdrawiam i dziękuje
          • klubiale1 Re: pytanie 01.06.06, 18:39
            Niestety nie widziałam takich pokoi. Ale jeśli wyposażone jak superior to
            powinny być Ok.
            Gdyby ich lokalizacja Ci nie odpowiadała, bo np hałas za oknem itp to zawsze
            można zgłosić to na recepcji i pokażą inne pokoje na zamianę.
            Daj znać po powrocie, jak to jest z tymi pokojami rodzinnymi. Jak moje maluchy
            podrosną, to może tez się skuszę na taką opcję.
            Życzę miłego wypoczynku
    • aniab_24 pytanie z serii głupich 01.06.06, 19:39
      Pisałas, że miałaś ze soba grzałkę, żeby grzać słoiczki i wodę na mleko. Ja w
      tych samych celach chcę zabrać mały turystyczny czajnik. Stąd pytanie: jakie tam
      są gniazdka??? na jaką wtyczkę?
      • 2003.m Re: Do ANIAB 24 01.06.06, 22:38
        Aniu !!! nie żadna konspiracja !!!! jestem dora, tylko jak trafiłam na to forum
        w żaden sposób nie mogłam zalogować się dora , więc wymyśliłam sobie date
        urodzin mojego Maciusia.
        Pozdrawiam Cię Pa
    • iwona_ol Re: pytanie o Cactus Beach Kreta 02.06.06, 08:17
      Witam,
      również mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Ponieważ mój syn
      jest alergikiem (m.in.na roztocza), czy zwróciłaś może uwagę na poduszki do
      spania? Czy są z pierza? Oczywiście chodzi mi o wyposażenie pokoju superior.
      Czy korzystałaś z hotelowego sejfu? Jeżeli tak, to jakie to są koszty?
      I ostatnie, dotyczące bagażu. Ponieważ spotkałam się z różnymi opiniami
      dotyczącymi Centralwings, a nie chciałabym mieć problemów na lotnisku. Jak jest
      z możliwością łączenia bagażu (w moim przypadku 2 bagaże na trzy osoby). Wiem,
      że 1 bagaż nie może przekroczyć 32 kg, ale czy wtedy liczą za nadbagaż.
      Serdecznie pozdrawiam Iwona
      • 2003.m Re: pytanie o Cactus Beach Kreta 02.06.06, 08:25
        Ja mogę Ci powiedzieć na temat bagazu , otórz na 1 osobe przypada 20 kg, i
        mozna łączyć bagaże.
        Jeżeli będziesz miała 2 kg więcej zapłacisz za nadbagaż. Z tymi liniami
        leciałam kilkakrotnie
        pozdrawiam
        • iwona_ol Do Dory (2003.m) 09.06.06, 14:53
          Właśnie dostałam e-maila od Centralwing z odpowiedzią na moje pytanie o
          łączenie bagaży, przytaczam Ci jego treść
          "Witam serdecznie!

Max. ciezar na osobe to 32 kg (20 kg bezplatnie i kazdy kolejny kilogram
          platny).
          Bagazu nie mozna laczyc.

Dziekuje,
          Centralwings

Pozdrawiamy!

CENTRALWINGS
          Biuro Rezerwacji
          tel: +48 22 558 00 45
          0801 45 45 45
          e-mail: uwagi@centralwings.com"

Pozdrawiam Iwona
      • klubiale1 Re: pytanie o Cactus Beach Kreta 02.06.06, 14:34
        Poduszki są z jakimś poliestrowym wypełnieniem. Na pewno nie było to pierze ani
        wełna. Do tego są prześcieradła bawełniane i koce akrylowe.

Z sejfu nie korzystałam.

Gniazdka są normalne. Koleżanka miała normalny czajnik na grube bolce i
        pasowały.
          • 2003.m Re: P. Klubiale 1 02.06.06, 15:41
            Mam jeszcze jedno pytanko. Nie wiem w jakim składzie Wy byliście, ja lece z 2
            dzieci (11 i 3 lata). Myślałam,o jednym dniu by poswięcić na jakąś wycieczke,
            mimo toże wykupiłam all i nie zamierzałam nigdzie jechać (typu Santorini itp)
            chociaż bardzo bym chciała.Wróce do pytania -
            • klubiale1 Re: P. Klubiale 1 03.06.06, 12:51
              Ja byłam z dwójką 2,5 roku i 7 msc. Ponieważ starszy ma okropną chorobę
              lokomocyjną to tym razem darowaliśmy sobie wycieczki smaochodowe. Ale w
              ubiegłym roku wzięliśmy auto na 5 dni i zwiedzaliśmy całą wyspę. Kreta jest
              bardzo ładna i warto pojeździć więcej niż 1 dzień. Wypożyczenie samochodu daje
              niezależność (w porównaniu do zorganizowanycy wycieczek), a przy dzieciach to
              ważne, aby móc modyfikować trasę w zależności od samopoczucia dzieci.

Knossos - zrekonstruowany pałac minojski - powinien zainteresować Twoją dwójkę.
              Warto zabaczyć Chanię i Rethymnon, połazić uliczkami i poczuć greckie klimaty.
              Dojazd łatwy i szybki, bo autostradą.
              Agios Nikolaos - śliczne miasteczko zabudowane wokół jeziora na zboczach gór.
              Elounda - z plażami pokrytymi dużymi, okrąglutkimi kamieniami. Można zrobić
              wycieczkę stateczkiem na Spinalongę.
              Na plażę w Vai i Elafonissi nie dotarłam. Dojazd dość trudny (daleko i dużo
              serpentyn) a moje maluchy nie miałyby z tego żadnej radości, jeśli dotarłyby
              wymęczone.
              Najpiękniejsze widoki zapewnia Lasithi - wąskie serpentyny, strome zbocza
              górskie, a na środku masywu płaskowyż ukwiecony jabłoniami. Niezapomniane
              wrażenia. Tylko mało możliwości, aby stanąć i wyprostować nogi. To raczej
              objazd samochodem.

Udanego urlopu
              • 2003.m Re: P. Klubiale 1 03.06.06, 14:59
                Dzięki wielkie, my chyba ten rejs stateczkiem sobie zafundujemy, aw przyszłym
                roku planujemy na dłużej pojechać i wtedy opcja HB i zwiedzać !!!
                Pozdrawiam
              • aniab_24 do Klubiale 1 03.06.06, 18:20
                Czy w hotelu miałaś dla maluszka łóżeczko? Jeżeli tak to jakie, jak było
                przygotowane, w co wyposażone? I czy za nie płaciłaś? Podobno w zeszłym roku
                było za darmo, a teraz w biurze powiedziano nam , ze trzeba płacić? Jeżeli
                płatne to ile? Dzięki.
                • 2003.m Re: do Klubiale 1 04.06.06, 14:39
                  Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie Czy sa tam komary ??? czy brac ze sobą cały
                  sprzet przeciwko komaro ??? Bo czytałam kilka postów o komarach, a wiesz jak
                  dzieciatka maja zaraz bąble , będe wdzięczna Dzięki
                  Dora
                  • klubiale1 Re: do Klubiale 1 05.06.06, 13:18
                    Komary są. Jeśli maluchy dzieciaki mają alergię na nie, to lepiej weź jakiś
                    fenistil i wapno oraz coś do odstraszania.
                    Jak nic nie używałam na komary. Pokój wietrzyliśmy w dzień, gdy nie paliliśmy
                    światła. Wieczorem schładzaliśmy się klimatyzacją. Przed pójsciem spać
                    robiliśmy przegląd ścian i tłukliśmy wszystkie komary, którym udało się dostać
                    do środka.
                    W ciągu dnia nie gryzły, więc nie było problemu.
                    U nas ten system się sprawdził i ani razu nie mieliśmy pobódki w nocy, czy
                    śladów ukąszeń rano.
                    pozdr
                • klubiale1 Re: do Klubiale 1 05.06.06, 13:13
                  Hej
                  Już po weekendzie i wracam do komputera.

Łóżeczka dla maluszków są drewniane ze szczebelkami. Łóżeczko wyposażone jest w
                  materac, prześcieradło (zmieniali nam codziennie, bo mała jeszcze czasem
                  ulewa), poduszka w kolorowej powłoczce (bardzo grubaśna i służy raczej jako
                  ochraniacz za głowę lub podpórka do pleców) i flanelowe kolorowe prześcieradło
                  do przykrywania.
                  Miałam ze sobą koc, więc flanelowe prześcieradło zwijałam i używałam jako
                  ochronę przy głowie prze szczebelkami (mała sporo pełza i nabija się na
                  szczebelki).

Za łózeczko nic nie płaciłam. Jak wykupywałam wyjazd sprzedawca wycieczki
                  twierdził,że będzie ono za opłatą, ale nie wiedział ile. Okazało się że nie
                  kosztowało nic.

pozdr
                  • aniab_24 Re: do Klubiale 1 05.06.06, 18:48
                    Jesteś BOSKA. Dzięki. Sprawa komarów tez mnie interesowała, bo nie tyle dzieci ,
                    a ja sama jestem na nie uczulona. sad(
                    Pozdrawiam serdecznie. Do wyjazdu jeszcze niecałe 2 tyg. , więc jak mi przyjdzie
                    coś do głowy to Cie jeszcze "pomolestuję". big_grin
                • 2003.m Re: do P. Klubiale 1 05.06.06, 19:26
                  Dziewczyny Kochane !!! Dzieki Klubiale 1 za wyczerpującą odowiedź w sprawie
                  komarów i dzięki Ani B za pamięć o mnie , ale wiecie co padam dopiero co
                  przyszłam do domu , torby z zakupami w kuchni na podłodze a ja przy
                  komputerze.Bo nic mnie tak nie interesuje w tej chwili jak Kreta, pal licho z
                  zakupami wszystko zakonserwowane nic sie nie popsuje hi hi Trzeba troszke
                  pożartować bo inaczej zwariuje ,Boże Drogi to już w przyszłym tygodniu !!!!
                  Jaka jestem szczęśliwa !!!!!
        • aniab_24 Re: Cactus Beach Kreta - ostrzeżenie 06.06.06, 15:17
          A ja znalazłam na niektórych stronach internetowych info, że ten hotel jest w
          Malii. Tak naprawdę to jest oczywiście w Stalidzie - tyle, że jak wynika z
          planu, tak jakby pod koniec miejscowości. Może stąd te informacje o położeniu.
          • schade Re: Cactus Beach Kreta - ostrzeżenie 06.06.06, 15:49
            No te dwie miejscowosci sa połączone. W hotelu nie byłam ale tam obok nie ma
            żadnej autostrady, jest co najwyżej z jednej strony główna droga a z drugiej
            stara droga - deptak, przy którym gdybym miała mieć pokój to chyba bym oszalała.
            • klubiale1 Re: Cactus Beach Kreta - ostrzeżenie 10.06.06, 09:34
              Hotel znajduje się na końcu Stalis od strony Malii. Właśnie w tym miejscu
              autostrada rozgałęzia się na lokalną drogę do Hersonissos i główną drogę
              biegnącą do Heraklionu. Stąd na tyłach hotelu występuje spore natężenie ruchu,
              bo jest to główna droga do lotniska i centrum wyspy.
              A ta mała uliczna deptak od strony wejścia do hotelu jest OK. Tzn lepiej nie
              mieć na nią okien, ale spokojnie da się nią spacerować czy przedostać się przez
              nią na plażę.
                • emma71 Re: hałas??? 10.06.06, 16:21
                  Ja wróciłam z Cactus beach wczoraj i jesli chodzi o hałas to tylko trzeba
                  powiedziec w recepcji,że chce się pokój w spokojnej okolicy ze względu na
                  dziecko a oni są przygotowani z cichymi pokojami.Generalnie z tylu budynków z
                  dala od basenów i barów.

Ja tylko wspomnę,że my dostaliśmy typowe łóżeczko turystyczne z jakąś flanelką
                  do przykrycia i prześcieradłem.Zrezygnowałam z niego od razu bo 1) nie prosiłam
                  o nie a 2) nie chciałam za nie płacić skoro i tak dziecko nie używa.
                  Złączyliśmy 2 łóżka i córka spała z nami.

Nie wiem czy to się na coś przyda ale ja nie zauwazyłam komarów a wieczorami
                  przechadzaliśmy się po miejscowości codziennie.ALe pewnie warto wziać coś na
                  wszelki wypadek.
                    • emma71 Re: hałas??? 12.06.06, 13:42
                      Ogólnie jestem zadowolona ale ja też miałam pokój superior.Jedyne co mogłabym
                      się przyczepić to,że ręczniki zmienili dopiero po 5 dniach (choć nie wiem jak
                      często jest standard).Hotel bardzo przyjemny i bardzo dużo jest rodzin z
                      dziećmi.Jedzenie jest ok.Jest w czym wybrać choć mam porównanie do 4 gwiazdek
                      na Wyspach Kanaryjskich i niestety Kanary są na pierwszym miejscu.
                      Rzeczywiście jest kiepsko z miejscem na leżakach przy brodziku ale da się
                      wcześniej zarezerwować a jak nie było wolnych to i tak siedziałam przy brodziku
                      przy dziecku.
                      Plaża i morze jest super.Całkiem ciepło (nawet dziecko skakało z nami po
                      falach).Weż wysoki filtr dla dziecka.Ja miałam faktor 69 a córka ma opalone
                      rączki i nóżki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka