Dodaj do ulubionych

Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje?

25.06.08, 12:09
Witajcie wszystkie kobietkismile
Mam do Was pytanie. Czy warto i gdzie pojechać z 2,5 miesiecznym
synkiem na wakacje? Mąż ma urlop po 15 sierpnia i tak chcemy
wyjechać gdzieś, ale nie wiemy gdzie bo Kacperk jest bardzo malutki
(teraz skonczył miesiąc)
Góry, morze ? a może jakieś inne ciekawe miejsce w Polsce godne
polecenia jakieś jezioro?
Zależy nam z mężem na spokojnej okolicy, gdzie będziemy mogli nie
tylko odpocząć, poleżeć, wykąpać się troszkę, ale i pospacerować z
małym. Bardzo proszę o porady od was.
smile))
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękujemy za odpowiedzismile
Obserwuj wątek
        • mal_art Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 25.06.08, 21:02
          A ja uważam, że możesz śmiało pojechać. Jeśli boisz się dalekiej drogi i dużych
          zmian - to gdzieś niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, na jakieś "wczasy pod
          gruszą", gdzie będzie spokojnie, cicho i będziecie mogli spokojnie odpocząć. Nie
          wiem gdzie masz blisko i co lubisz robić - ale ja na pewno pojechałabym np. do
          Puszczy Białowieskiej czy w Bory Tucholskie, albo w Beskid Niski lub Góry Sowie.
          Gdzieś gdzie ludzi mało i można w miarę łatwo jeździć wózkiem. Sama
          2,5-miesięczniaka zabrałam w Karkonosze, ale nie każdy musi to lubić smile Nie
          pojechałabym natomiast z takim maluszkiem w Tatry ani nad morze: ze względu na
          tłumy i ostrzejszy klimat.
            • pawel_zet Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 25.06.08, 23:33
              My po raz pierwszy pojechaliśmy z dzieckiem na krótki urlop, gdy
              nasz Andrzejek miał ok. 3 miesiące. Pojechaliśmy w Góry Stołowe,
              które osobiście uważam za jeden z ładniejszych zakątków Polski.
              Byliśmy wtedy akurat w ośrodku Relax w Szczytnej koło Dusznik Zdroju
              (ładny ośrodek, położony w lesie, dobre jedzenie - ale do miasta
              dojechać trzeba było samochodem, trochę za daleko, żeby iść pieszo).
              Trochę spacerowaliśmy (park zdrojowy w Dusznikach nadaje się dobrze
              do takich celów), jeździliśmy do aquaparku w Kudowie (już wcześniej
              zaczęliśmy chodzić z dzieckiem na basen), w sumie było fajnie, tylko
              pogoda nam się trafiła nie najlepsza (jak to w przypadku urlopów w
              Polsce, zwłaszcza, że była pierwsza połowa maja). Uważam, że w tym
              wieku już całkiem spokojnie można pojechać gdzieś z dzieckiem, tylko
              oczywiście trzeba taki wyjazd rozsądnie zaplanować: wybrać jakieś
              spokojne i przyjemne miejsce, nie nazbyt daleko od cywilizacji
              (dziecko może zawsze nagle zachorować), z niezłym dojazdem z domu
              (zwłaszcza dłuższa jazda samochodem z niemowlakiem może być męcząca -
              i dla dziecka, i dla rodziców).
              • kacpercio1 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 09:18
                Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź.
                Tam gdzie byliscie na wczasach okazało sie, że niedaleko mąż ma
                rodzinęsmileJesteśmy z mężem na etapie oglądnia ośrodków w internecie
                i nie możemy się jeszcze zdecydować czy tak jak wy okolice dusznik
                zdroju czy do szczawnicy i czorsztyna?smile
                pozdrawiam serdecznie i zyczę udanego urlopu w tym rokusmile
            • mal_art Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 26.06.08, 14:30
              Jak to jak spędzaliśmy czas? Chodziliśmy po górach wink
              Po wstaniu i śniadaniu krótka drzemka małego na kwaterze, albo w wózku na
              spacerze, albo w samochodzie. Potem na szlak (mały w nosidełku), najpierw
              oczywiście takie krótkie aklimatyzacyjne trasy na niedużej wysokości, potem
              trochę wyżej - Karkonosze to nie są jakieś b. wysokie góry, najwyżej wlazł z
              nami na Szrenicę i Łabski Szczyt. Mały sobie gaworzył, rozglądał się a jak się
              zmęczył spał. Częśc szlaków dało się zrobić nawet z wózkiem. Było po drodze
              sporo przystanków na karmienie i brykanie w plenerze albo w schroniskach, pogoda
              nam dopisała, więc chodziło się b. wygodnie. Jak wybraliśmy się wyżej w górki,
              przydały się nam cieplejsze ubranka (np. welurowy pajacyk założony na bawełniany
              i ciepła czapka), bo wiało i było chłodno, można też osłonić dziecko własną kurtką.
              Po południu schodziliśmy sobie na dół i łaziliśmy po Szklarskiej Porębie, albo
              po lesie. To był tylko przedłużony weekend, nie jakis długi wyjazd, ale udał się
              rewelacyjnie. Od Szklarskiej nas dzieli min. 7 godzin jazdy, jechaliśmy chyba z
              10, bo trzeba było się często zatrzymywac na karmienie - dlatego Wam radzę
              wybrać się gdzieś niedaleko od Waszego miejsca zamieszkania. Ale nawet długą
              trasę da się pokonać, tylko że przez te postoje długa trasa robi się jeszcze
              dłuższa, tzn bardziej czasochłonna.
              Z córeczkami młodszymi wyjeżdzaliśmy już jak były trochę starsze (obie są
              jesienne i pogoda nie sprzyjała wyjazdom), ale zdecydowanie wolałabym pojechać
              gdzieś z maleństwem latem i mieć większe szanse na dobrą pogodę i udany urlop,
              niż czekać aż dziecko podrośnie np. do listopada.
              • kacpercio1 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 09:21
                Dziękuję po raz drugi wink za odpowiedź
                Nie możemy się z mężem jeszcze zdecydować gdzie, ale wybierzemy
                jakąś cichą okolicę - może szczawnica, czorsztyn te okolice -
                mieszkamy w Kielcach. Nie byłoby tak dalekosmile
                Mam nadzieję że nasz urwisek będzie chciał pospacerować i
                pozwiedzaćsmile
                Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę udanego urlopu smile
                • mal_art Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 09:58
                  Pewnie, Pieniny są piękne! My zabraliśmy tam naszego Piotrka jak miał pół
                  roczku, było świetnie. Może troszkę mało szlaków nadaje się do przejechania z
                  wózkiem (Pienińska droga wzdłuż Dunajca na słowacką stronę - na pewno tak, ale
                  już na 3 Korony to z wózkiem leiej nie próbować), no ale od czago chusta
                  (polecam!!!) albo nosidełko.
                  I macie sporo bliżej w Pieniny niż w Sudety, a to też ważne.
                  Jeśli potrzebujesz jeszcze jakichś konkretów to pytaj, chętnie odpowiem.
                  • kacpercio1 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 11:13
                    smileTo jeśli mogę to zapytam jeszcze - w pieninach gdzie nocowaliście?
                    w jakiej miejscowości- szczawnica, czorsztyn, niedzica a moze w
                    innej??
                    My myślimy nad szczawnicą, mąż się obawia że w czorsztynie jedna
                    ulica będzie i zero sklepówwink a że do czorsztyna możemy dojechaćsmile
                    Mamy "w spadku" po bracie męża nosidełko to myślę że może się tam
                    przydaćsmile
                    Chętnie wybralibyśmy się na spływ na dunajcu ale niechcemy ryzykować
                    z maluszkiem.
                    No i do zakopanego 25km, zawsze można się przejechać na wycieczkęwink
                    • mal_art Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 12:00
                      Nam nocleg udał się tak sobie, to znaczy nie było to miejsce szczególnie
                      dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, w dodatku w sąsiednich pokojach
                      urzędowała jakaś szkolna wycieczka (ach ta dzisiejsza młodzież). Nocowaliśmy w
                      Szczawnicy, to się chyba nazywało willa Kinga, blisko centrum. Nie polecam jakoś
                      gorąco, ale i nie odradzam, pani właścicielka była b. miła.
                      Ja bym Wam faktycznie polecała raczej nocleg w Szczawnicy lub Krościenku, jako w
                      większych miejscowościach (= więcej atrakcji, sklep, apteka w pobliżu), ale
                      Czorsztyn i inne wioski dookoła mogą być tańsze i spokojniejsze. Kiedyś jeszcze
                      bez dziecka nocowałam na kwaterze prywatnej w Mizernej i w schronisku w Sromowcach.
                      Na spływ z maluszkiem... nie wiem czy bym się zdecydowała, jakoś troszkę się
                      obawiam, na pewno zależy, jaki byłby stan wody. Można zapytać w informacji
                      turystycznej albo samych flisaków, co o tym sądzą.
                      Z nosidełkiem i takim maluszkiem - uważaj, jeśli bioderka OK, to jeszcze
                      jako-tako, ale 2-miesięczny maluch nie powinien zbyt długo siedzieć w tym w
                      jednej pozycji, bo nie ma dokładnie podpartego kręgosłupa i "wisi" w nosidełku,
                      obciążając kość łonową. Chusta lepsza wink (ale to moje subiektywne zdanie teraz,
                      wcześniej używałam nosidełka i było OK - po prostu w chuście jest mi znacznie
                      bardziej wygodnie).
                      Wycieczki z Pienin można robić też np. na Słowację, np. Kieżmark, Lewocza -
                      piękne miejsca. Chyba że nie macie paszportu/dowodu dla maluszka. W Polsce do
                      pozwiedzania zamki w Nidzicy i Czorsztynie, skansen w Kluszkowcach, dolina
                      Białej Wody gdzie kiedyś stała wieś, wysiedlona w akcji Wisła... trochę dalej
                      Stary Sącz. No i same górki smile
    • arnika15 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 11:14
      O tak, Pieniny są piękne! Byłam tam chyba z 10 razy (nocowałam w
      Czorsztynie), ale z maluchem jeszcze nie - mieszkamy nad morzem,
      więc dla nas to szmat drogi. Za to najomi z południa Polski tam
      jeżdżą i sporo przeszli z wózeczkiem (droga pienińska, Majerz...).
      Piękne widoki i spokój...
        • arnika15 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 13:12
          W Czorsztynie to raczej kwatery prywatne. Jest pensjonat/zajazd "Pod
          smrekami", ale chyba nie ma sensu przepłacać. Ja mam stałą kwaterę,
          ale pokoje nie są z łazienkami - nie jest źle, bo na korytarzu są
          dwie łazienki na trzy pokoje,no ale... Można korzystać z kuchni.
          Kwatera jest w centrum Czorsztyna.
          Postram się zaraz znaleźć link do kwatery moich znajomych, to nowy
          dom i chyba ciut lepsze warunki.
        • arnika15 Re: Gdzie z 2,5miesięcznym maluszkiem na wakacje? 27.06.08, 13:28
          Mam. Znajomi wynajmowali tu:
          www.pieniny.com/tourism/view.php?id=465#
          Byli zadowoleni.
          A namiar na "moją" kwaterę to: tel. 0-18 2650383, ul. Jana Pawła II
          1. Bardzo sympatyczni właściciele,którzy nie wchodzą w drogę.Zwykle
          widywałam ich tylko w pierwszym dniu pobytusmilePokoje z balkonami,
          niektóre z ładnym widoczkiem na góry i zalew.
          Dobre domowe jedzenie jest w ośrodku KINGA - w pobliżu "mojej"
          kwatery.
          Generalnie w Czorsztynie jest cisza i spokój, dlatego tak lubię tam
          jeździć. Są dwa może 3 nieduże sklepiki spożywcze. Jest gdzie
          pospacerować. Więcej dzieje się w Szczawnicy, ale jadąc autem to
          żaden problem, aby podjechać od czasu do czasu. Tam polecam
          spacerki "drogą pienińską" wzdłuż Dunacja. Równiutka droga, więc na
          spacer z wózeczkiem w sam razsmile I piękne widoki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka