Dodaj do ulubionych

Przedszkole w Lublinie

17.03.05, 18:46
Rozpoczęły się zapisy do przedszkoli. Proszę napiszcie do jakich przedszkoli
chodzą Wasze dzieci, czy jesteście z nich zadowoleni czy może nie bardzo i
dlaczego. Mnie osobiście interesują przedszkola nr 10, 15, 25, 30, ewentualnie
43, ale proszę też o opinię o innych przedszkolach w mieście.
Obserwuj wątek
      • filipkafilipa Re: Przedszkole w Lublinie 16.09.05, 16:14
        witam
        mogę polecić przedszkole mojej córci.jest to przedszkole państwowe nr 74, na
        ulicy Snopkowskiej, kolorowe, z przemiłą kadrą, zadbanymi zabawkami, pysznym
        jedzonkiem. Oferuje 10godzinną opiekę, 3 posiłki i zajęcia dodatkowe:angielski,
        taniec tow, rytmikę, logopedię i gimnastykę korekcyjną; zajęcia prowadzą
        nauczyciele z Centrum Rozwoju Dziecka przy ul. Narutowicza. mam porównanie z
        dwoma innymi przeszklolami w tej okolicy(7 letnia córcia chodziła na skautów
        [gr1-3] i na zuchów[zerówka])-jest najlepsze.
        polecam ,
        w grupie 4 latków jest jeszcze 1 miejsce, w starszych chyba tez cos jeszcze
        jest.tak było półtora tyg temu.

pozdrawiam
        iwa
        • cynamoon6 Re: Przedszkole w Lublinie 18.09.05, 11:41
          Moje dziecko chodzi wlasnie na Snopkowska.
          I osobiscie jestem bardzo, bardzo rozczarowana, zwlaszcza, ze slyszalam wiele
          pozytywnych opinii.

To, co mi sie nie podoba (dotyczy to grupy najmlodszych dzieci).
          1. Przymus lezakowania.
          2. Niemoznosc mycia zebow.
          3. Koniecznosc picia slodzonego kompotu a niemoznosc picia wody.
          Argumentami za powyzszymi punktami jest ZAMIESZANIE. Dzieci musza lezakowac, bo
          inaczej robi sie zamieszanie.
          Dzieci nie moga myc zebow, bo samale i robi sie zamieszanie.
          Nie mozna im przyniesc wody w butelce z domu (do niedawna byl dystrybutor z
          woda, ale nie ma, bo kompot jest "ZDROWSZY i lepszy") bo robi sie zamieszanie.

Najlepiej wiec wszystko ujednolicic, w tym potrzeby dzieci.
          Tylko, ze to panie maja byc dla dzieci, a nie dzieci dla pan!

Wiadomo, ze dzieci sa rozne.
          Moje np. potrafi samo umyc zeby, samo zapiac sobie guziki, nie potrzebuje snu w
          dzien, nie lubi kompotu tylko zimna wode.
          Propozycja pan: My ja nauczymy. Spac i pic kompot.
          Tylko, ze jasobie tego nie zycze. Chce, zeby uszanowac indywidualnosc i
          potrzeby mojego dziecka.

Slowo daje, zajezdza mi to czarna pedagogika.

I jeszcze inne kwiatki:
          Slyszalam, jak dziewczynce, ktora plakala za mama, pani powiedziala, ze jej mama
          "przyjdzie zaraz, bo poszla jej kupic czekolade".
          Moje dziecko przynioslo tez do domu tekst: Co za nieznosne dzieci!
          Ktoregos dniawszystkie maluchy zbiorowo ryczaly a pani krzyknela dosc
          agresywnym tonem: "uspokojcie sie", co bylo slychac na dworze.
          Nikt nie sprawdza, kto przychodzi po dziecko. Wymagano zaswaidczen z danymi
          spisanymi z dowodow osobistych, komentarz pani, tonem lekcewazacym: "takie jest
          zarzadzenie, prosze przyniesc te dane", po czym nikt tego nigdy nie sprawdza.
          Moje dziecko bylo juz odbierane przez 6 roznych osob i nikogo to nie zainteresowalo.
          Ciekawe.

Plusy:
          mile przytulne sale, rzeczywiscie fantastyczna kuchnia i pani dietetyczka,
          Ogolnie moje dziecko jest dosyc zadowolone.
          Ja mniej.
          • filipkafilipa Re: Przedszkole w Lublinie 23.10.05, 19:48
            ciekawe, ale gdybysmy sie odezwały we dwie na zebraniu o myciu zębów? osobiscie
            na zebraniu zapytałam wychowawczyni czy jesli moje dziecko umie umyć samo
            ząbki, to czy będzie to problemem. zaden problem. poprostu trzeba chciec, a nie
            liczyc ze przedszkole wyręczy rodziców. jesli nie dajemy do zrozumienika ze nam
            na czyms zalezy, jest cos dla nas istotne, to nikt sie za to nie weźmie. Czemu
            Pani sie nie odezwała? w grupie siła. tak było w przedszkolu starszej córci-w
            maluchach nie myjemy ząbków - i co? dzieci myły bo rodzice w tej sprawie
            zarzadzili głosowanie i nie było żadnej dyskusji. To nasze dzieci.
    • mamanatalki2 Re: Przedszkole w Lublinie 21.09.05, 07:51
      Hej! Znacie przedszkole prowadzone przez siostry Urszulanki na Węglinie? Na
      ulicy Orlanda? Zamierzam tam zapisać córcię za ok. 2 lata, ale nie wiem czy
      wartowink W mojej okolicy nie ma innych przedszkoli. Ale jeśli okaże się, że to
      nie jest dobre przedszkole to będę szukała niedaleko pracy w przedszkolu w
      którym nie jest łatwo o miejsce (1 Armii WP). Bardzo, ale to bardzo proszę o
      opiniewink Pozdrówka
      • gyokuro Re: Przedszkole w Lublinie 07.10.05, 10:15
        Koszmar - ja chcę Julka zapisać od przyszłego roku i kompletnie nie wiem gdzie.
        Też bym chciała, by moje dziecko myło zęby i nie musiało spać jeśli nie chce. I
        ciekawe co z alergią... Mału powoli zaczyna tolerować mleczne rzeczy, ale...
        Mam obawy i już.
    • msto05 Re: Przedszkole w Lublinie 18.10.05, 09:39
      Moja starsza córka chodzi do przedszkola nr 75 na Żelazowej Woli na Czechowie
      (to przedszkole zostało nam polecone po dość długich poszukiwaniach). Chodzą tu
      dzieci nie tylko z Czechowa (my np. jesteśmy z Choin), ale nawet spoza Lublina.
      Jest tu dużo różnych atrakcji, np. wczoraj moja córka była na Komendzie
      Policji, w tamtym tygodniu w przedszkolu był pokaz sztuczek cyrkowych, są
      koncerty robione przez ludzi z filharmonii, czasem wyjścia do teatru. Dzieci
      biorą udział w różnych imprezach i konkursach na terenie Lublina. Z zajęć
      dodatkowych jest angielski, taniec, korekcyjna i logopeda (indywidualne lekcje
      z dzieckiem, bardzo polecam, moja córcia po kilku lekcjach zaczęła pięknie
      wymawiać wszystkie głoski). Pani dyrektor zna wszystkie dzieci z imienia, mimo
      iż jest to bardzo duże przedszkole - 7 grup. Wszystkie dzieci mają w łazience
      kubeczki ze szczoteczkami i pastą. Z minusów - w maluchach obowiązkowe jest
      leżakowanie (moja córcia np. nie spała, więc pani kładła jej leżaczek koło
      swojego biurka i ona tam się bawiła lalkami).
      Młodszą córkę też tam zapiszę w przyszłym roku, pozdrawiam,
      • kin2 Re: Przedszkole w Lublinie 14.12.05, 14:03
        hejka, też planuję od września zapisać tam syna (na Żelazowej Woli) dzięki za
        opinie, to już trzecia pozytywna uzyskana całkiem przypadkiem (jeszcze nie
        robiłam szczegółowego wywiadu) mieszkamy blisko, i chociaż jeszcze bliżej mamy
        na Zakopiańskiej to jednak o tamtym słyszałm kilka niepozytywnych ( nie mówiąc
        bardzo złych) opinii.
        pozdr.
          • kin2 Re: Kin2 16.12.05, 17:39
            jeśli można to poproszę o info o cenach i kiedy najwcześniej zapisać młodego
            (słyszałam że zmienia się kierowniczka)
            pozdrawiam
            • msto05 Re: Kin2 16.12.05, 22:01
              kin2 napisała:

> słyszałam że zmienia się kierowniczka)
              Dyrektorka??? Nie słyszałam.

Ceny: 116 zł czesne + 4,2 za posiłek
              Rytmika chyba 20 zł, angielski 26 zł, tańce 26 zł (chyba że coś pokręciłam, ale
              na to chodzi moja Wika i płacę za zaj. dodatk. 72 zł). Jest jeszcze korekcyjna
              i logopeda.
              Dodatkowo 15 zł rocznie za koncerty (przychodzą do przedszkola ludzie z
              filharmonii) + wszelkie teatrzyki płatne dodatkowo (ok. 2,5 zł za
              przedstawienie).
              Zapisuje się dziecko w kwietniu.
              Pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka