Dodaj do ulubionych

Dobra szkoła podstawowa w Kielcach

26.10.09, 11:34
Proszę o opinie na temat dobrych, kieleckich podstawówek.Mogą być prywatne.
Wiem,że ta na ul. Prostej (SP13) i na Kościuszki (SP2) ma fatalne opinie (przemoc,bardzo niski poziom).
Obserwuj wątek
    • skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 10.02.10, 15:38
      Skąd wzięłaś informacje, że w SP 2 jest przemoc i niski poziom???? Jedno z moich
      dzieci już tam chodzi, a drugie niedługo pójdzie. To bardzo fajna, mała
      szkoła!!! Wszyscy się tam znają. Dzieci z klas młodszych są na oddzielnym
      piętrze. Mój syn korzystał ze świetlicy - zawsze przychodził do domu zadowolony.
      Jada też obiady i co najśmieszniejsze, często twierdzi, ze są lepsze niż w domu;)
      Przez te 6 lat nie słyszałam o żadnej przemocy...
      A wyniki nauczania... kiedy szukałam szkoły dla mojego syna, polecono mi m.in. 2
      ze względu na bardzo dobre wyniki.
      No cóż, najlepiej jednak chyba przejść się do szkoły, o której myśli się pod
      kątem własnego dziecka (ja tak zrobiłam) i na miejscu obejrzeć warunki,
      porozmawiać z nauczycielami. A jeszcze lepiej z rodzicami dzieci i dziećmi,
      które do danej szkoły chodzą.
      Jak dla mnie i mojego dziecka dwójka to świetna szkoła i na pewno będę ją
      polecać znajomym, jeśli zapytają mnie o opinię.
        • skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 12.02.10, 12:55
          oczko, że od osób, które się uczyły w tej szkole, to mogę przyjąć do
          wiadomości;-) Choć znam wielu absolwentów tej szkoły (też od nich miałam
          informacje), którzy świetnie radzili sobie później w renomowanych kieleckich
          gimnazjach czy liceach (jeszcze chodzili do klasy 8). Kończą bądź studiują na
          znanych polskich uczelniach:-)

A opinie nauczycieli... wielu nauczycieli z tej szkoły miało lub ma tam swoje
          dzieci!!! To trochę dziwne, że skoro niski poziom, to posyłają tam swoje dzieci,
          nie?
          A i jeszcze... jak któryś tak mówi, to może powinien się zwolnić? ;-)
    • waszahanusia Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 17.02.10, 19:29
      ja chodziłąm do 2 tylko ze to było 20 lat temu. Fatalne wspomnienia.
      Szkoła jest w centrum, okoliczna patologia z ul. wesołej, niecałej,
      rynku. Utworzyli klase do ktorej przepisali najgoryszch łobuzów,
      najgorszych uczniów, po to zeby faworyzowane klasy pozbyły sie dna
      klasowego... A klasa miała byc jakas aktorka czy inne brednie
      wkłądali nam i rodzicom.
      Poza tym ostatnio czytalam cos o olimpijczykach. Nie bylo ani
      jednego ani z 2 ani 13
      • skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 17.02.10, 21:56
        waszahanusia, na Wesołej, Niecałej, Rynku mieszka w tej chwili więcej emerytów
        niż dzieci w wieku szkolnym. W klasie mojego syna więcej niż połowa dzieci jest
        spoza rejonu - nawet spoza Kielc. W tej chwili plusem jest to, że szkoła jest w
        centrum miasta - dla nas rodziców, którzy pracujemy w centrum to bardzo wygodne,
        bo podwozimy dzieci po drodze do pracy:-)

A jeśli chodzi o olimpijczyków... Wyniki są podawane na stronie Kuratorium... po
        tym co napisałaś, zajrzałam tam, aby sprawdzić, czy rzeczywiście nie ma nikogo z
        2 (z klasy mojego syna startowało chyba 3 dziewczynki) i co się okazało... jest
        4 finalistów Konkursu Humanistycznego z tej szkoły!!!! Nie pisz więc bzdur!!!
        Wiem, że niedawno 3 uczennice z tej szkoły, jako jedyne przedstawicielki szkół
        podstawowych z całego województwa zdobyły Talenty Świętokrzyskie.
        Zresztą, wystarczy zajrzeć na stronę szkoły i poczytać o tym co się w szkole
        dzieje;-)

• skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 21:29
            Nie miałam zamiaru Cię obrazić!
            A Echo Dnia nie jest wiarygodnym źródłem. Pan redaktor Burda ma jak się okazuje
            problem z czytaniem ze zrozumieniem, skoro przytaczał w swoim artykule szkoły
            mające trzech uczniów w konkursach a pominął (celowo???) Szkołę Podstawową nr 2,
            która ma 4 uczniów w finale Konkursu Humanistycznego!!! Pisał o perełkach
            świętokrzyskich, a jakoś nie znalazłam w tej gazecie informacji o 3
            dziewczynkach z tej szkoły, które jako jedyne ze wszystkich szkół podstawowych w
            całym województwie świętokrzyskim zdobyły "Talenty świętokrzyskie"!!!

A poza tym... napisane na tym wątku zarzuty, a wg mnie kłamstwa na temat szkoły,
            obrażają całą społeczność tej szkoły - uczniów, rodziców i nauczycieli!
      • oczko426 Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 14:50
        Dokładnie takie klimaty panowały w tej szkole jeszcze 5lat temu.Nauczycielowi dziewczyny (!)nieomal wkładały na lekcjach kosz na głowę,wyzywały go na lekcji od debili,zaczepiały i szarpały,gdy spotkały go na mieście,prześladowały go,gdy był np.w kawiarni itd.Znam człowieka i wiem,że jest zdecydowany i zaradny,więc jego "winy" nie widzę w takiej sytuacji.Jedynie skrajne zaniedbanie wychowawcze ze strony rodziców tych dzieci-dzieci ulicy.
        Jeśli w ciągu tych 5lat SP2 aż tak się zmieniło,to bardzo dobrze.Pewnie kielecka patologia została przesiedlona do socjalnych wieżowców na Czarnowie i Herbach.I bardzo dobrze.Nie będą demoralizować i dręczyć normalnych dzieci,których rodzice wkładają wiele trudu w wychowanie.W ogóle uważam,że dzieci ze złą oceną z zachowania na świadectwie (niedostosowane społecznie lub z zaburzeniami zachowania) powinny być przyjmowane do jakichś szkół specjalnych ze wzmożonym rygorem pedagogicznym,tak,żeby dzieci dostosowane społecznie nie bały się chodzić do swojej szkoły,nie były terroryzowane.Akurat z SP2,SP13,SP9 znam wiele takich przykładów dręczenia i bierności dyrekcji i nauczycieli
        • cde-123 Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 16:58
          Ty się kochanie naczytałeś/łaś jakiejś kiepskiej literatury amerykańskiej. Masz dużo, jak widać czasu, i trawisz go na wymyślanie historii z Księżyca. Obudź się lepiej i przestań oglądać szmatławe filmidła, bo swoim postępowaniem spotwarzasz wielu uczciwych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wiem, jak tam w Sp 13, czy też innej cytowanej szkole (już się ich zresztą w twoich zeznaniach zrobiło 3, a poprzednio był 2 !!!), ale o Dwójce bredzisz - wierz mi. I albo zejdź na Ziemię, albo poszukaj sobie innego tematu zastępczego i społeczności do szkalowania, bo obawiam się, że ci się to może czkawką odbić ...
        • skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 17:05
          Dokładnie takie klimaty panowały w tej szkole jeszcze 5lat temu.Nauczycielowi
          dziewczyny (!)nieomal wkładały na lekcjach kosz na głowę,wyzywały go na lekcji
          od debili,zaczepiały i szarpały,gdy spotkały go na mieście,prześladowały go,gdy
          był np.w kawiarni itd.Znam człowieka i wiem,że jest zdecydowany i zaradny,więc
          jego "winy" nie widzę w takiej sytuacji.

!!!! chyba jednak ten nauczyciel nie jest ani zdecydowany ani zaradny!!! Jeśli
          dzieci ze szkoły podstawowej aż tak mu dokuczały, to za przeproszeniem jest,
          delikatnie mówiąc - do niczego!!! I powinien się zastanowić, czy na pewno wybrał
          dobry zawód!!!
    • banitka1_n Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 10:10
      Jestem rodzicem dziecka (szóstoklasistki) uczęszczającego do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kielcach - czuję się oburzona podobną wypowiedzią !!!!!!!!!!!!!!!!! Moja córka - aktualna finalistka konkursu humanistycznego ostatniej edycji 2009/2010 - została uczennicą tej szkoły z wyboru - którego oczywiście dokonywali rodzice, czyli ja i mój mąż. Wybór podyktowany był dokonanym wcześniej wywiadem na temat kieleckich podstawówek. Jak do tej pory nigdy nikt z naszej rodziny - na czele z moja córką !!!!! - nie żałował takiego wyboru, choć tzw. "rejon" mamy w SP Nr 28, uchodzącą za jedną z lepszych.

Zastanawia mnie fakt skąd taka wiedza - jakaś przemoc i niski poziom ??????????!!!!!!!!!!!! Słońce - zanim zaczniesz kogokolwiek obrażać - pomyśl najpierw i zasięgnij wiedzy - NAJLEPIEJ ZE ŹRÓDŁA !

Natomiast wiedza, jaką posiadam na temat dzieci uzdolnionych, prowadzonych przez pedagogów tej placówki, pozwala mi wierzyć, że moje dzieci (syn jest w młodszej klasie) ŚWIETNIE TRAFIŁY jeśli chodzi o TOWARZYSTWO !!!
        • skiab Re: Dobra szkoła podstawowa w Kielcach 18.02.10, 21:49
          jak widać, inni wiedzą o nas więcej, niż my wiemy o sobie

No właśnie... chyba jednak najlepsze opinie są od osób, które mają coś wspólnego
          z tym miejscem - uczniów, rodziców i nauczycieli... A nie powtarzanie po kimś,
          bo "słyszałem, słyszałam..."

To tak jak i np. z lekarzami... większość rodziców w Kielcach wybiera pediatrę
          ZD... a mnie on w ogóle nie podpasował;) Nigdy nie trafił z lekami dla mojego
          dziecka...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka