Dodaj do ulubionych

"Marne elity". Beata Kempa o posłach PO

21.03.11, 20:21
Kuchto do garow.
Obserwuj wątek
  • pis-dorn wracaj chamie do Sycowa 21.03.11, 20:32
   Cham z Sycowa, tlusta i prymitywna Klempa wie tyle o Kielcach, co I sekreatrz kc pis-bolszewii o kobietach.
   To skandal, ze ten cham przywieziony w kofrze (do teczki sie nie zmiescila) szczeka bez mandatu o regionie, ktory jej nie chce.
   • Gość: Filip Re: prof.Staniszkis sluszne uwagi... IP: *.dsl.bell.ca 22.03.11, 18:03

    ...zostawcie juz pania Kempe....

    Beszczelnie odwaracacie kota ogonem.....to do was bylo skierowane to pytanie;.
    .."CO ZROBILISCIE DLA REGIONU....?

    ...Gdy zabraklo Gosiewskiego okazuje sie ze pada wiele cemnnych dla regionu inwestycji.
    ...ze dzis wzgledem naszego regionu ...jak za starych PRLowskich czasow panuje polityczna zmowa.....to historia o tym jak towarzysz Rzkowski wykonczyl nasz przemysl stoczniowy...

    Ubecka zemsta za regionalna polityczna odrebnosc....za zdrowa krytyke, zdrowy spoleczny stosonek do panstwa skorumpowanego, panstwa aferzystow....panstwa kolesiowskich ukladow.

    co do pani Oklidrewnowicz - tak mloda a juz taka cwana....czy tak glupia....pierwszy blad jaki poczynila to to ze wstapila do Platformy.

    ....no i moze na koniec .;...jako ze najtrudniej przychodzi wam dojzec wlasny ogon....piekny glos rozsadku....pani profesor Staniszkis.

    Czasem mam okazję rozmawiać z ekspertami którzy doradzają swoim rządom. Nie tylko w krajach zachodnich ale też - np. w Chinach. Kiedy mówią mi o co są pytani - zazdroszczę im - pisze prof. Jadwiga Staniszkis w Wirtualnej Polsce.
    Bo czy możliwe byłoby, aby prezydent Komorowski, czy - premier Tusk, a nawet - prezes Kaczyński, zainteresowali się takimi kwestiami jak (wybieram trzy z wielu):
    Po pierwsze, ile w pokryzysowych problemach Polski jest efektem realnych sprzężeń ze światową gospodarką, a ile - korelacją wyimaginowaną (ale mającą realne skutki - np. co do kursu złotego)? Jakie są granice (i cena) samoregulacji i absorpcji szoków - rynkowe i społeczne? Przy pomocy jakich innowacji instytucjonalnych można te granice rozciągnąć? Czy już weszliśmy w permanentną niestabilność i jak rząd może się wyrwać z - pogarszającego jeszcze sytuację korkociągu ciągle skracanego horyzontu czasowego?

    To zabrzmi surrealistycznie - ale zakończone 14 marca doroczne posiedzenie chińskiego parlamentu (transmitowane w angielskim tłumaczeniu w chińskiej telewizji) zajmowało się właśnie takimi kwestiami w odniesieniu do Chin (mających wciąż ok. 10% wzrostu). Ale premier Wen Jiabao to Ktoś, a nie - wykreowana przez media "ikona nowoczesności", zmieniona później w obiekt żartów.

    Po drugie, co w pokryzysowym świecie jest naszym polskim zasobem kulturowym, który możemy pokazać światu? Instytucje finansowe islamu budzą obecnie zainteresowanie i co do roli etyki i np. szczególnych mechanizmów ubezpieczeń (instytucja takaful). My mamy małe i średnie firmy z ponadstandardową zdolnością przetrwania. Co w ich strukturze, funkcjonowaniu i algorytmach decyzji (dotyczy to także gospodarstw wiejskich różnej skali) wpływa na tą zdolność? W czym leży sekret gotowości do ryzyka młodych ludzi? Świat wciąż patrzy na ich emigracyjne poczynania z zainteresowaniem. Dla nas kluczowe jest zaś, jak ich dynamikę wykorzystać w kraju.

    Po trzecie, jak przełożyć na analizy funkcjonowania państwa nowe odkrycie tzw. neuroekonomii (nazywanej też "ekonomią kognitywną"), badającą procesy poznawcze? Jakie struktury obiegu informacji i podejmowania decyzji pomagają wymyślaniu efektywnych strategii? Jakie (minimalne) zasoby wiedzy i zdolność manipulowania emocjami są niezbędne? Gdzie w naszym państwie są "gate-keeperzy" (oddzwierni) przekładający nowe problemy na stare (zgubne) rutyny? To oni realnie kontrolują sytuację! I wreszcie - jaki (dewastujący moim zdaniem) efekt ma fakt, iż w postkomunizmie nie chce się i nie potrafi teoretyzować na własny temat. To pozwala rządzącym schować się przed odpowiedzialnością za parawanem imitacji, zapożyczeń i ulegania zewnętrznym (wcale nie bezinteresownym) presjom.

    A w związku z dzisiejszym wystąpieniem ministra Sikorskiego w sejmie (Sikorski: opamiętajcie się i nauczcie się kochać), mój krótki komentarz: "poważnym graczem" nie jest kraj, który stanowi "wypełniacz" w inicjatywach innych, ale ten kto zabezpiecza interesy własnego kraju. A nawet w "modelowej" relacji z Niemcami nie uzyskaliśmy choćby zagwarantowania dostępu do portu w Świnoujściu, blokowanego przez Nordstream. I to Niemcy utrudniły nasze starania w KE o kluczową dla nas sprawę zmiany liczenia długu.

    Błędem jest też dzisiejsza inicjatywa "w obronie chrześcijan". Przekłada to złożone procesy w krajach islamu w stary schemat wojny religijnej. A nawet uważniejsze przyjrzenie się ostatnim problemom Koptów w Egipcie pokazuje, że geneza konfliktu była inna. Powinno się raczej podjąć uchwałę potępiającą rzeź cywilów w Libii: dziś tylko Sarkozy i Cameron bronią honoru Zachodu w świecie arabskim.

   • lumpior Tam gdzie ZOMO,niska półka,łżę elity,..... 22.03.11, 20:55
    To wszyscy inni,PiS tak okresla wszystkich.Wrodzy,srodzy,krzykliwi,napastliwi,podli,despotyczni. Kazdy sposob dobry,a najbardziej efektywny to z Rydzykiem czyli wiara,ambony,RM,TV "Trwam". Kaczyński wysyla swoich zaufanych,takich jak on,cel to IVRP i to za wszelka cene.Po to Kempa.
    • baltow_com Re: Tam gdzie ZOMO,niska półka,łżę elity,..... 23.03.11, 05:49
     lumpior napisał:

     > To wszyscy inni,PiS tak okresla wszystkich.Wrodzy,srodzy,krzykliwi,napastliwi,p
     > odli,despotyczni. Kazdy sposob dobry,a najbardziej efektywny to z Rydzykiem
     > czyli wiara,ambony,RM,TV "Trwam". Kaczyński wysyla swoich zaufanych,takich jak
     > on,cel to IVRP i to za wszelka cene.Po to Kempa.

     Jesli chcesz poinformować świat o swoim istnieniu,to podejmij jakiś konkretny temat i dyskutuj merytorycznie,a nie imaj się wiadra pomyj i nie bluzgaj naokoło.

     Home - www.baltow.cba.pl
   • baltow_com Re: "Marne elity". Beata Kempa o posłach PO 23.03.11, 17:01
    Świętokrzyskie elity polityczne?a gdzie one są?kto nimi niby jest?wskaż choć jedną postać,jednego polityka,który odgrywa jakąś znaczącą rolę na scenie krajowej?!Jedynym jaki był to ś.p.Przemysław Gosiewski(został tutaj także "przysłany" przez J.Kaczyńskiego), który potraktował Nasze Świętokrzyskie,jak swoją ziemię i przysłużył się jej bardzo dobrze!
    Stał się...10kwietnia i... zostaliśmy,jak....sieroty!PIS po raz kolejny pokazuje,że zależy mu na Naszym województwie i stąd Pani B.Kempa.Co Ona zdziała czas pokaże,zobaczymy,ale póki co należy jej dać odrobinę czasu na poznanie Naszego terenu.Niech Was nie zaślepiają Wasze sympatie polityczne,bo jeśli nie Ona to kto?!Pokażcie tutejszego..."elita",który miałby bezpośrednie przełożenie na pierwszą ligę polityki krajowej?!

    moja - www.baltow.com

    p.s.Przepraszam-zapomniałem-o Jaskierni startującym kiedyś z Sandomierza oraz o p.Ciosku z Pawłowic,ale to już historia,choć...jak mi się wydaje...historia nadal jednak żywa... tylko,że już po za oficjalnym obiegiem politycznym
     • baltow_com Re: "Marne elity". Beata Kempa o posłach PO 24.03.11, 05:53
      Gość portalu: bajka napisał(a):

      > A Pani Kępa to tak naprawdę co wielkiego zrobiła? Kaczyński wie, że u populizm
      > ma się dobrze, więc wysyła Panią Krzykaczkę. Kiedy ona pozna realia i potrzeby
      > regionu? przecież będzie tutaj tylko dojazdem! ale może pokrytykować i pojechać
      > !!!! Nawet cześć PiS-owców się na niej poznała!!! Brawo

      Najpierw przeczytaj,a dopiero potem zabieraj się do pisania-oczywiście jeśli masz coś nowego i sensownego do powiedzenia.Co do części PISowców,jak to ujęłaś "poznała"się na niej,to niestety,ale tak,jak we wszystkich ugrupowaniach tak i w PISie wielu z tzw... "elitów" politycznych w Naszym Świętokrzyskim nic innego poza miejscem na liście wyborczej nie ma w głowie!Załapać się na dobrą pozycję,przyczepić partyjny znaczek w klapę,dobrze się wypachnidlić,odrobinę poparadować i... "winda" w górę!Normalne w żywe oczy wożenie się na popularności liderów z centrali!Takie są Nasze Świętokrzyskie..."ELITY".
      Kwiatek,klapa,wstążka zupełnie jak w epoce Gierka kiedy to przed jego przyjazdem sadzono dorodne drzewa i malowano trawę!niestety dziś jest...
      Kempa wydaje się być kobietą z j.....!Cierpliwości co do Niej!Zobaczymy,czy pójdzie w ślady ś.p.P.Gosiewskiego.

      HOME _ www.baltow.com
        • baltow_com Re: "Marne elity". Beata Kempa o posłach PO 25.03.11, 18:19
         Ze względu na bardzo ograniczone możliwości używania edytora na tym forum,a dałem sporo linków,aby potwierdzić fakty."spłodziłem" wpis w temacie,ale... zapraszam stronę
         -tutaj:baltow.salon24.pl/290961,elity-polityczne-fakty-i-skojarzenia
         przepraszam za kłopot.

         HOME:www.baltow.cba.pl
         • Gość: Filip Re: "Marne elity". Beata Kempa o posłach PO IP: *.dsl.bell.ca 25.03.11, 19:09
          ....Dziekuje za zamieszczenie powyzszego materialu .....
          Czy Polacy tego bandytyzmu w polityce nie widza....?
          Czy sa az tak ciemni i wyprani z narodowych idealow...?


          Najnowsze wyniki badania Small Business DNA projektu, który bada nastroje wśród mikro i małych firm wskazują, że tak złej oceny wpływu sytuacji gospodarczej na funkcjonowanie własnego biznesu nie było od dawna. Aż 67 proc. badanych w tym segmencie firm uważa, że dziś stan polskiej gospodarki nie sprzyja funkcjonowaniu ich działalności. Należy zaznaczyć, że to najgorszy wynik w całej historii pomiaru. Spadła również pozytywna ocena sytuacji gospodarczej od stycznia do marca aż o 5 proc. do poziomu 20 proc.

          Bardzo szybko pogarszają się również oceny sytuacji własnej firmy wśród mikro i małych przedsiębiorców. Gdy w styczniu br. źle sytuację własnej firmy postrzegało jeszcze 25 proc. ankietowanych, dziś odsetek ten wzrósł aż do 39 proc. Przyrostowi 14 proc. w ciągu tylko dwóch miesięcy nie ma się co dziwić. W tym przedziale czasowym nasi rodzimi przedsiębiorcy oceniają coraz gorzej poziom sprzedaży produktów i usług swoich firm. W tym przypadku poziom negatywnej oceny wzrósł z 23 do 36 proc.

          Niską sprzedaż wśród małych sklepów będących głównie małymi rodzinnymi firmami zauważa Grzegorz Szpitalewski, przedstawiciel handlowy z branży sanitarnej. - Jeszcze rok temu sklepy zamawiały często więcej niż potrzebowały. Dziś proszą o małe ilości towaru, który ledwo, co sprzedają. Coraz częściej słyszę opinie od ich właścicieli, że obrót spadł im o 20-30 proc.

  • baltow_com "Marne elity". Beata Kempa o posłach PO 21.05.11, 06:23
   Słowo "teatralność" które pada w tym artykule jest chyba najtrafniejszym określeniem działań wielu z naszych lokalnych polityków.Za Maxem Weberem:
   "Polityk musi pokonywać własną próżność, która rodzi nierzeczowość i brak odpowiedzialności. Grzech zaczyna się, gdy dążenie do władzy nie staje się przedmiotem w służbie dobra wspólnego. Polityk, któremu chodzi tylko o sprawowanie władzy i zaspokojenie własnej próżności, będzie zawsze miernotą – nawet gdy odniesie zewnętrzne sukcesy."

   CENZURA - niepoprawni.pl/blog/1586/tylko-jeden-telefon-arabskiego

   Kapitulacja - baltow.salon24.pl/304611,czy-juz-czas-poddac-sie-kapitulacja

   HOME - www.baltow.com

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka